Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

viperDavid

Jej jak já takové seriály miluju. Wednesday tentokrát v podání Jenny Ortegy byla parádní. Překonala i svou sokyni Christinu Ricci. Taneček který koluje po celém internetu způsobil eufurii k tomuto seriálu a díky tomu Netflix zazářil jako nikdy jindy. ()

LUKICKK

Popiči!!! Fakt super seriál, komedie, mysterióznost a horror jsou namíchané tak akorát a funguje to skvěle. Jenna Ortega se nejvíce hodí do role Wednesday. Thing neboli Věc nebo prostě ta ruka, super věc, která je prostě ruka a dá vám více emocí a užijete si ji více jak někteří herci. Středa je milé překvapení letošního roku, které kurva doporučuju. ()

Mrkvič

Původní filmy i animáky mám s Adamsovic rodinou rád. Ale Wednesday se i přes urputnou snahu nedokázala moc odlišit od školních romanťáren. Hlavní postavička je úžasná. Ta se opravdu povedla. Jenže zbytek okolo je spíše podprůměr. Ještě jakš takš bych strpěl Edin a ředitelku. Členy rodiny bych raději vůbc nezmiňoval, protože Guzmán je proti Julianovi vyloženě příšerný a v předposledním díle objevivší se strýko Fester také nesahá svému předchůdci ani po kotníky. Další sérii nevím, zda nám. Jedině snad kvůli Wednesday. Ale snad ne. ()

JimmyII

Od Wednesday jsem nic nečekal, nic moc si dopředu nezjišťoval, a dobře jsem udělal. Z výsledku jsem nadšený, od dob Harryho Pottera mě nic z prostředí magickými schopnostmi obdařených teenagerů zavřených v atmosférické škole nic tak nebavilo. Wednesday je ale navíc temná, cynická a vtipná. Jenna Ortega je bohyně. ()

Qitek

Jenna Ortega je určitě mladá dáma s budoucností v Hollywoodu, ale za to postava Wednesday mi sympatická nepřišla ani na sekudnu, za což může asi paradoxně hlavní star Ortega. Ten jeden ksicht s občasným lehkým úsměvem prostě nestačí. Jasně, není mi třináct, ale pro koho ten seriál je? Na jednu stranu se tu sprostejma slovama nešetří a na krev tu taky občas dojde, na druhou stranu Hyde vypadá jak zparodovaná retardovaná verze Gluma na steroidech určenýho pro strašení ve večerníčku. Nezáživný a naprosto fádní mix Harryho Pottera s Adams Family, kde je vše odtažité, sterilně Netflixovské a hlavně příšerně nudné. A lidi to žerou ve velkým. Moje dcera to miluje 8+. Jinak bych to vzdal po prvním díle. ()

ywo666

Pecka! Tim Burton este nepatri do stareho zeleza. Serial ponuka vsetko. Goticky vizual, vtipne momenty, hororve prvky, fajne hlasky, akciu, prekvapivo kvalitnu detektivnu zapletku, pomrkavanie smerom k starsim Addamsovcom a aj tradicne YA problemy. Jenna Ortega je v hlavnej ulohe top a je o dve triedy vyssie ako zvysok teenegerskeho obsadenia. "Dospeli" su obsadeni velmi kvalitne. Najviac zaujme Fred Armisen a Catherine Zeta-Jones. Som zvedavy ci dalsie serie udrzia kvalitu alebo sa to cele okuka. 90%. ()

mickyreed

Vrchol pro mě epizoda 4 ... Samozřejmě režie sám Burton, nejvíc kladné postavě jde o kejhák, všudypřítomný tajemno, cringe dance na The Cramps a plesovej odkaz na Carrie. A zbytek série je pak nahoru dolů. Momenty, co mě nadchly střídaly momenty, co mě nasraly. Návaznost na Addam's Family je podle mě úplně zbytečná, ale samozřejmě by to nemělo takovej fame. ()

Pavlínka9

Nedokážu popsat čím, ale ten seriál si mě získal. Určitou roli v tom bude hrát i délka - 8 dílů akorát a také jsem od toho prostě nemohla odtrhnout oči. Mělo to tak poutavé chvíle a hodně to hraje s výrazy ať už Wednesday, tak ostatních, protože na tom se hodně odhalí a vyčte. Byla jsem neskutečně ráda, že tam zakomponovali Ricci, což bylo podle mě super, že si tam zahrála, když víme, jaké k té postavě má vazby..Ortega je skvělá a ve chvíli zjištění, že "Věc", je živá ruka, kdy si jeho představitel s ní dal tolik práce - to tomu seriálu přidává na zajímavosti ještě víc! ()

_DAVE_

Parádně bizarní mix cynického černého humoru, napětí a komorní vyšetřovačky vyprávěné dcerou Addamsových. Vhodné i pro diváky Addamsovými nepolíbené. ()

Trustme

Podzim, déšť, viktoriánský styling, dekadentní charakteristika s pesimistickými náladami, pocity zmaru, morbiditou, mysticismem a hlavně ultra sarkas-cynismem. Ideální dílo pro listopadové dny a Netflix tímto seriálem úplně nepomáhá slabším uživatelům této streamovací služby uvažujícím o kombinaci sebevraždy a ukončení předplatného. Obojí by bylo ale škoda, neboť Wednesday je v jádru energickou terapií a inspirací na odhodlání čelit dospívání v nesourodých rodinách, otravnému školnímu kolektivu, vlezlosti ctitelů, odlišnosti spolubydlících a minulosti. Děj i když je často vizualizován do starodávnosti a fantastična je soudobý a se spoustou narážek na sociální sítě a popkulturu. Seriál má několik vrstev a lze ho brát jako drsnější variantu Harryho Pottera, parodii na teen movies, strašidelné pátrání po stranger things a nebo jako výše zmíněnou sondu mezi duševno dospívajících. Seriál je precizně obsazen přesně padnoucími obličeji s hereckým nadáním pro kreatury a krom Jenny Ortegy a její poker face gotické lolity stojí za zmínku ještě hispánský ošklivák Luis Guzmán, zestárlá vysokánská Gwendoline 'Brienne z Tarthu' Christie, ještě víc zestárlejší Catherine Zeta-Jones a stále mládnoucí Christina Ricci. Je tu však ještě jedna postava, která si krade sympatie a radost diváka a tou je zcela geniálně napsaná a zahraná role bláznivě roztomilé Enid Sinclair, herečkou Emmou Myers. Wednesday má předpoklad stát se oblíbeným dílkem mezi dívkami, být kultovním dílem mezi emo holkama, co si občas říznou do předloktí a spávají v rakvi a pravděpodobně na sezónu 2023 bude kostým Wednesday nejčastější cosplay mezi cosplayerkama. Wednesday disponuje ještě jednou zásadní složkou a tou jsou dialogy, hlášky. Samozřejmě chladně cynické, plné nepěkného černého humoru a bez špetky milosrdenství. "Kdykoli se mi udělá nevolno při pohledu na duhu nebo uslyším popovou píseň, ze které mi krvácí uši, budu na tebe myslet."  ()

JohnSmith

Nebýt to tak roztahané, tak dám určitě lepší hodnocení, protože Jenna Ortega je naprosto perfektní. Celkem mile mě překvapily i triky, takže fakt jedině zkrátit a bylo by to super. ()

ravalah

Promiňte mi, ale když srovnám tohle a Sandmana (a to komiksovýho Sandmana miluju), tak prostě 5 hvězd. Zajímavý, nepředvídatelný, kriminální, a hlavně velmi dobře zahraný. Zatím tam nepozoruju žádný ty vynucený tlaky na rovnoprávnost, LGBT a já nevím co ještě, což je na Netflixu skoro zázrak. ()

Eleanor05

Jsem už asi stará na tyhle Burtonoviny... Wednesday je určena především dětem a dospívajícím a u oněch skupin taky zřejmě slaví svůj největší úspěch. Pro mě to byla pohádková detektivka, kde se řešily především vztahy, a která mě neurazila, ale ani příliš nenadchla. Přičemž nechápu, proč celou sérii nerežíroval Burton, jelikož "jeho" díly byly o poznání silnější, než díly jiných režisérů. No a taky mohli velmi dobře obsazené Jenně Ortega vybrat hezčí a mladší rodiče, protože bylo chvílemi těžké se na Luise Guzmána a Catherine Zeta-Jones dívat. :P 3*. ()

hroubek

Kříženec Harryho Pottera a klasické Addamsovi rodiny. Konečně jsem se k tomu dostal a velká spokojenost. Nejvíce mě mrzí, že je první půlka lepší, zábavnější a svižnější, než ta druhá. Je vidět, že Burton to má v ruce a je to látka dělaná čistě pro něho. Prakticky kdyby celou řadu zrežíroval sám, tak by to bylo lepší, tím nechci nijak shazovat zbytek režisérů, ale faktem je, že Burton je pro tento seriál ideální tvůrce/režisér. V druhé půlce jsem cítil, že je děj lehce natahovaný a mnohdy jsou tam scény, které mají klamat a "zdržovat děj" aby mohla přijít další epizoda. Naštěstí se to dá v klidu přežít díky černému humoru, výborným dialogům, drsnějším scénám, a taky protože to není nudné a vyloženě hloupé. A kdyby se stalo, že vás seriál začne nudit, tak na scénu dorazí Jenna Ortega, která je ve své roli geniální. Ortega nehraje Wednesday, ona se jí stala. Její výkon je výborný, od dialogů, pohybu těla, mimiky, přes drobné detaily, které Wednesday tvoří jako osobnost a činí jí realistickou postavou. Fantastická proměna. Seriál má spoustu chyb, ale má uvěřitelně napsané postavy, šikovné herce ve vedlejších rolí a dobrou atmosféru. Z mé strany spokojenost a u další řady budu. ()

Master19

Líbí se mi ten Burtonský feeling, který se ale postupně vytrácí a padá to klasické slizké britsko-americké popkulturní rutiny. Jako kdyby byl ten školní ples nejdůležitější událostí života. I tak to ale drží docela ucházející úroveň a ačkoliv nejsem nijaký extra fanda adams family, užil jsem si to. ()

orionn12

Že by Netflix konečně vyprodukoval kvalitní seriál? Tim Burton je úžasný, obdivuji jeho propracovaný storytelling a hraní si s obrazem, viz. colograding - to byla slast oči. Podobně jako hlavní herečka. Jenna Ortega je bohyně, ze které silně čiší potenciál a empatie k jejímu charakteru - Wednesday. První 4 epizody jsem byl velmi nadšený a zainteresovaný, ovšem potom jsem si začal více a více všímat buď uspěchanosti, nebo nesmyslných zkratek, zejména u finále. Kdyby se seriál natáhl na 10 epizod, vyřešilo by to hodně problémů. Každopádně Wednesday je velmi nápaditý, skvěle sarkasticky napsaný a hlavně zábavný seroš. Není divu, jaký hype to dostalo. 8/10 ()

drackula

Veľmi milé prekvapenie a osvieženie seriálovej sezóny 2022. Seriál roku to určite nie je, ale chápem tie nadšené reakcie. Svoju cieľovku si to našlo dokonale a Jenna Ortega sa stala po zásluhe hviezdou dnešných teenagerov. Celkovo som bol so seriálom spokojný. S radosťou sa pustím do druhej série. 80% Netflix ()

blackkocour

Celkem jebait pro diváka, že se těší a má věřit skvělé režisérské ruky Tima Burtona, a jeho kouzelně strašidelným pohledem na svět, a spíše od druhé půlky seriálu dostane jen fušérskou práci napodobitele. Nebo se pletu, nebo tohle Burton dělá už bezmála 10 let? Pakliže, nějaký ty hravý momentky s Addams Family to má, tak zvedám na menší nadprůjem.. středa je ho tam třeba.. Jenna Ortega; bohyně ()

luksky

Moc jsem od toho nečekal, ale tím lip5, bavilo mě to, ikdyž jsem vlastně hned správně tušil kdo vše bude záporným hrdinou, ale co už 😉 ()

Ironfood

Zpočátku to vypadalo opravdu velmi dobře, možná i na pět hvězdiček. Bohužel s postupem času se originalita vytrácí a stává se z toho taková harrypotterovská tuctovka, kterýžto proces vyvcholí naprosto zpackaným posledním dílem. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty