Manželstvo princeznej Diany a princa Charlesa už dávno vychladlo. Hoci sa množia klebety o aférach a rozvode, počas vianočných slávností v kráľovninom sídle Sandringham je prikázaný mier. Naplánované je spoločné stolovanie, streľba a lov. Diana túto hru pozná. Tento rok však budú veci úplne iné. Spencer divákom predstavuje to, čo sa mohlo stať počas tých niekoľkých osudových dní. (Forum Film SK)

fafejt001

Podivný  film  . A když  jedla  polévku  s  těma  perlama  , říkal  jsem  si  , tak  tohle  bude  divný  film . A  byl  téměr  až  do  konce . Trochu  optimismu  mi  dala  až  písenˇ  v  autě . Ovšem  to  byl  již  konec . Zatím  tedy  , pro  mne ,  nejhorší  film  o  Dianě . Chápu ,  že  to  byly  jen  její  tři  dny  a  to  v  období  Vánoc  a  tudíž  tím  hůř .  Pokud  chcete  si  navodit  stav  smutku  a  deprese  , tak  se  na  tohle  podívejte . Ani  ta  herečka  mi  tam  nesedla . Vlastně  skoro  nikdo  z  těch  hlavních  postav  .  Zřejmě  jsem  tam  neobjevil  to  ,  co  ostatní  ,  kteří  tomu  dali  plný  počet .  Prostě  hooodně   podivný  film . ()

HellsAngel

Začiatok filmu mi svojim napätím pripomínal úvod do detektívky od Agathy Christie – rodinka sa schádza v honosnom víkendovom sídle na anglickom vidieku a vy čakáte, kedy sa stane nejaká vražda. Túto absurdnú úvahu, ktorou som sa v mysli zabával pri bezobsažných scénach, paradoxne podporovalo vyobrazenie Diany ako labilnej ženy, takže keby v jednom momente dobodala kráľovnú príborom, zrejme by mi to vôbec nevadilo. Možno by som sa dokonca pobavil. Teraz ale vážne... nepochybujem, že Larraín mal jasnú víziu ako to chce natočiť, ku mne si ale cestu nenašiel. Spencer je totiž príliš odmeraný film, ktorý s divákom komunikuje len veľmi ťažkopádne. Za to Kristen Stewart hrá svoju (zatiaľ) životnú rolu. ()

Kubiii

117 minut ufňukaného utrpení, tak se podle mého měl film opravdu jmenovat. Nejsem úplně fanouškem Kristen Stewart, z jejího utrápeného výrazu, kdy ji bolí každá emoce krom smutku jsem utrápený taky a film jsem vlastně dokoukal jen ze setrvačnosti a z úcty k Dianě.  Ke konci filmu jsem vlastně fandil osudovému, smrtícímu tunelu a to se ve snímku ani neobjevil. ()

bonovox

Až príliš artová sonda do života Lady D. Kristen Stewart sa v hlavnej úlohe snaží ale príde mi že hrá až príliš karikatúrovo, mne to moc nesadlo. Spencer je proste experiment ktorý rozdeľuje kritikov. 40% ()

ElisR

Kristen nějak nemůžu přijít "na chuť". I přesto, že mě sága Twilight docela v době puberty brala, Kristen jsem tam brala jako nejslabší článek..pořád mi přišlo, že tak divně kouká...jak kdyby tam vůbec nepatřila. A stejný dojem jsem měla i zde. Dianu jsem ji nějak nevěřila, ač film na příběhu měl poměrně potenciál... ()

Sopholojong

Do seba zahladena (osemdesiat percent stopaze len detaily tvari), artova (staticke zabery sedivej britskej prirody), depresivna, tazko festivalova "ulitba" jednej kratkej periode britskych dejin s jej najjasnejsim diamantom - Lady Di. Na ulohu skvele sustredena Stewartka (tie autenticke zahanbene pohlady do zeme a do boku) v televizne vyzerajucej forme s "larrainovsky" pridlhymi, radoby umeleckymi scenami. Kostymy opat vypiplane az na samu dren. A to jest vsetko. Rovnaky mirror effect ako pri Jackie - skvely zensky herecky vykon uvazneny v reziserskej artovej onanii a snimka pre maly okruh divakov, ako verbal povie, ktory radi "opetkuju monoskop". 5/10 ()

Martinko991 odpad!

Hnusný a nudný film, ktorý nechcete vidieť. Niečo na štýl o Al Capone s Tomom Hardym len ešte horšie, dokonca aj Kristen Stewart mi je vrcholne nesympatická ako princezná Diana a ten jej prízvuk a celkový prejav príšerný. ()

Royaldell

Kristen Stewart asi nikdy nepřijdu na chuť, ale musím přiznat, že jí ta blond fakt sluší. Nelíbilo se mi, že vyobrazili princeznu Dianu jako labilní blbku, které i vlastní synové musí říkat : ,,mom you acting silly.’’ Pomalu to působilo, že obět je Charles a musí s takovou ženskou žít. Celkově bych to hodnotila jako průměr s půvabnou hudbou a vyzvidla bych ještě krásnou scénu, kde Kristen tancuje (tam měl celý film dle mého mimochodem skončit). ()

Kamil111

Kromě velmi povedeného plakátu (bez ironie) a několika dobových (či nově ušitých kopií dobových) kostýmů z dílen slavných značek není o co stát. Stewart na tuto roli nemá, zbytek hereckého ansámblu na tom není o moc líp, režisér se opět snaží dělat umění (s opačným výsledkem samozřejmě), a uvěřitelnost a přirozenost dostává hodně na frak. Proto je nakonec úplně jedno, jak to bylo ve skutečnosti. ()

vladi3

To musel byt sakra chaby rok, ked je za toto nominovana Stewart na Oscara... To sa tam museli uz uplne zblaznit... Jedine co stoji za zmienku je hudba a kamera, inak strata casu... Lepsie ako Stewart hralo uz aj to Porsche.. Vlastne to bolo jedina vec, na ktoru sa v tom filme dalo pozerat... ()

grangerova

Obrazově fascinující, obsahově absurdní. Choreografie všech scén a pohybů nasnímaná až s chirurgickou přesností, ale celou dobu jsem měla pocit, že sleduju horor o strašidelném domě, na jehož konci někdo umře strašlivou smrtí…well. Mnoho corgiů pro nic. ()

Polux

4/10 | Jackie jsem neviděl a po Spencer ani nemám extra chuť si doplňovat filmové vzdělání zrovna dalším Larraínovým kusem. Stewart mám jako herečku docela rád (Twilight jsem taky neviděl, zda to spolu nějak souvisí těžko soudit:-)) a viditelně dává do role fakt všechno, ale co z toho, když všechno okolo, včetně toho jakým stylem je postava Spencer napsána, je o ničem. | Počínaje celou zápletkou (ze všech možných situací a životních osudů skutečné Diany vybrat skrznaskrz banální - a k tomu předpokládám zcela fiktivní - historku o rodinné sešlosti, během které se jen dokola střídá jeden a ten samý koncept - Spencer je chudák a všichni okolo jsou proti ní), přes vývoj děje (který jen plyne, aniž by se během něj stalo něco jako katarze, klimax apod. - tak jak do děje Spencer vstupuje, tak po dvou hodinách z něj zase vystupuje) a uchopením hlavní postavy konče (Spencer je vykreslena doslova jako lítostivá ublížená nána, která má obří problém se sebetriviálnějším pravidlem královského protokolu, přičemž veškeré další osazenstvo od dalších členů rodiny po přidružené zaměstnance jsou téměř všichni do jedno zlí nechápaví ignoranti, kteří ji jen omezují a svazují). | Jak na tom byla s charakterem skutečná Diana upřímně nevím, ale i kdyby Larraínovo pojetí nebyla čistá fabulace, ještě to neznamená, že bude zábava to sledovat (obzvláště, když nic moc navíc, nad rámec toho kolovrátkového syžetu, snímek nenabízí). | PeZet ()

HMTD

Já si říkám, že tohle by snad i královská rodina schválila, sice tu také není vykreslena v dobrém světle, ale na můj vkus je zde Diana tak labilní, že mám větší pochopení pro chování královské rodiny než pro ni. ()

darkchipmunk

Max zařadil Spencer. Nejde sice o divácky nijak vděčný film, ale ten film tu ambici ani neměl, ne? Pořád mě to bavilo o hodně víc než Jackie, Dianu Larraín spíš než jako "princeznu lidských srdcí" zobrazuje jako úzkostlivou chudinku, což byl  taky jeden z aspektů její problematické osobnosti... Ale co byste chtěli v tom zkostnatělym, konzervativním prostředí, plným tradic, které vás přesahují a koňských, stárnoucích ksichtů, které rigidně lpí na jejich dodržování.  Je mi jedno, pokud mám problém napojit se na postavu, postava je součástí parametrickýho stylu filmu, řekla bych. A z hlediska stylu, po filmařské stránce, je film pozoruhodný a dokonale skrze něj vystihuje úzkost a vnitřní bolest, jejíž zdroj je těžké nalézt a pojmenovat, proto působí Dianiny stavy tak banálně a vlastně trochu k smíchu. Jasně, Diana se nedokáže navečeřet, haha. Vždycky nemůžu z těch keců některých kritiků (zdravím Čelisti), kteří jakmile film hlavní hrdinku (klišoidně) nezobrazuje jako živelnou rebelku proti systému, co šoustá kudy chodí, je na něm něco špatně. Běžte si radši za... sami a neberte si do pusy podnětný filmy.___Plakát je skvělej a výstižnej mimochodem.___Uznávám, že ta Greenwoodova monotónní hudba je tentokrát děsná, ale ubírat na hodnocení nebudu, v kině mě to docela strhlo. ()

JB001

Pustil jsem to jenom kvůli manželce, že by se jí to mohlo líbit. No nelíbilo se to nakonec ani jednomu z nás. Pro mne bylo utrpení to vůbec dokoukat. Nejenom proto, že jsem nikdy nepatřil k fanouškům lady Di. Nikdy jsem si o ní nemyslel nic moc dobrého a po shlédnutí tohoto nezajímavého a nudného filmu se na tom nic nezměnilo. Seriál Koruna mne bavil mnohem víc... ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

Tvůrce Gangů z Birminghamu a rovněž scenárista filmů jako Východní přísliby, Noční jízda nebo Spencer Steven Knight našel svůj příští námět. Britský veterán oznámil, že chystá novou sérii o životě… (viac)