Manželstvo princeznej Diany a princa Charlesa už dávno vychladlo. Hoci sa množia klebety o aférach a rozvode, počas vianočných slávností v kráľovninom sídle Sandringham je prikázaný mier. Naplánované je spoločné stolovanie, streľba a lov. Diana túto hru pozná. Tento rok však budú veci úplne iné. Spencer divákom predstavuje to, čo sa mohlo stať počas tých niekoľkých osudových dní. (Forum Film SK)

Danielaaa

Kristen mám ráda od upírské ságy, na film jsem se těšila, jsem z toho ale na rozpacích. Temné, depresivní, syrové pojetí, extrémně oškliví herci, nepříjemná hudba ..... jedním slovem psycho. Nemyslím, že si za to Diana mohla sama, jak tu někteří píší. Jedině tím, že si vzala Charlese. Měla se vykašlat na to, že jsou jejich portréty na utěrkách, dát na svoje pocity a utíkat co nejdál. Z krásné, empatické, láskyplné, vřelé dívky se stala zoufalá, zrazená, nevypočitatelná, vynervovaná žena, žijící zlý sen, bez lásky, pochopení, svázaná v nesmyslných regulích. Jen ta krása jí zůstala, je mi z toho smutno .... ()

EDEN13

Nehodnotím, jelikož mám z filmu dost smíšené pocity. Musím uznat, že Kristen hraje labilní ženu velmi dobře, skoro až umělecky. Je tohle ale ten správný přístup? Hrát labilní ženu? Nejsem nějakým extra fanouškem lady Di, ale ani jejím odpůrcem...takže to není, tak že bych záměrně před něčím zavírala oči a nechtěla svou ikonu vidět ve špatném světle...ale upřímně mi dost vadí, že Diana...ano určitě na tom nebyla dobře, a každý si zaslouží se litovat stejně jako má každý právo chovat se zbaběle nebo upustit páru, nebo si dopřát spadnout do své deprese... ale sledovat celý film s šeptající Kristen jak je neustále v depresi, a celý ten film je jenom v depresi...no zkrátka podle mě, by v každém sebevědším dramatu mělo být něco na odlehčení, nějaký vtip, i člověk co je v depresi se přece aspon jednou usměje ne? Zkrátka  a dobře, Diana je tu jako chudinka, na kterou byli všichni zlí a ona se z toho prostě zhroutila, ale stejně se přistihnete jak se při sledování ptáte: Nemohla se Diana trochu víc snažit, nebo na ně prostě kašlat... prostě jen nevypadat pořád tak utrápeně, nebo agresivně. Mělo se to jmenovat Příběh o depresi lady Di. ()

cmeldova

Zajímavě pojatý film. Hlavní role byla zahraná velice dobře, řekla bych. Nicméně ztvárnění Diany, tolik obdivované, tolik milované mi v tomto filmu přijde až sprosté. Pravděpodobně chtěli vystihnout její myšlenky, její pohled a to jak to všechno nebylo jednoduché. Mě tento film ale znechutil. Diana z toho vyšla jako cvok s bludy, psychicky narušený provokatér, nemožný normálního fungování. Až na scény, kdy ji ukázali jako skvělou matku, mi film přijde neuctivý vůči Dianě...jako ten, kdo má alespoň trochu představu o jejím životě, bych si film znovu nepustila ()

vinson003

Trochu podpoříme Kristen samozřejmě, to je sichr. Její afekt byl trochu nejistý. Naše Diana byla celá zářivá, měl jsem na to jistý názor a samozřejmě se mi to potvrdilo. Beru to jako životopisný snímek, ovšem napovídá nám, co chtěla královská rodina, která jistě dala povolení, říct. Chtěla říct, že měla možná udělat nějaký kompromis, ale bylo pozdě. Dámy a pánové, oni nechtěli uhnout s výchovou dětí. To je průlom, jí chyběla zdárná výchova synů a možná, jak by normální lidi řekli, trochu zanedbala mládí. Odpustila by jim cokoli, ale její mládenci měli mít jinou výchovu, jinou vážení (ticho a zabíjení tetřevů????). To je sdělení tohoto zajímavého snímku plného nervozity a rozporů, které souviselo s napětím, s nenávistí a tak dále. Tak zvaný dojezd. Dojezd do tunelu nenávisti národa, který znamenal smrt. Why you did it my cinderella, I know why but you wanted it...you were silly...you didn´t know nothing about yourself...you were silly... or someone from far??? :) if the second choice, I love you to the bits, two years of chaos in England ()

SilverC

Som v rozpakoch. Prešli vyše 3 hodiny od projekcii filmu a stále neviem, čo si o danom snímku myslieť. Moje hodnotenie by bolo buď 1* alebo 4*. Z pohľadu životopisnej historickej drámy, za ktorú sa film vydáva by to bol ľahký des. No ak by sa žánrovo film definoval medzi psychologické drámy, poprípade by som sa možno nebál povedať horory. Tak by šlo minimálne o 4* počin. Naprosto skľučujúca atmosféra spolu s nervydrásajúcim soundingom robia niektoré scény vskutku napätými. Aj keď Kristen Stewart a jej herecké umy som nikdy nedokázal dostatočne oceniť, musím úprimne povedať, že depresívnu, utrápenú, bulimickú a psychicky labilnú no zato pôvabnú princeznú sŕdc stvárnila na jednotku. Dokázal som jej uveriť každú jednu emóciu. No postaviť naratív celého diela len na tom ako je Diana neskutočne utrápená a my ju máme skoro 2 hodiny ľutovať bolo asi príliš. Ak by bol dej pútavejší šlo by to jednoduchšie. No film stavil na dlhé artové zábery, priamočiare dialógy, jednoduché metafory, ktoré ak divák dával pozor boli naprosto jasné... Taktiež sa mi nepáčilo v akom svetle bola Diana vyobrazená - ako labilná, psychicky chorá, hysterická. Možno taká v skutočnosti bola, no film nám nedáva možnosť tento fakt postupne zistiť. Rovno nám servíruje nestabilný charakter a my to máme od začiatku brať ako holý fakt. To je asi najväčším problémom snímku. Že nám nedovolí spoznať Dianu, servíruje nám ju na plátne ako hotový zničený produkt. Pritom by bolo oveľa zaujímavejšie sledovať ako sa do tohto psychického stavu dostala a čo nasledovalo. A nie ponúknuť nám 3 nepodsatné dni jej života. Ako historická dráma o inšpiratívnej žene 0 bodov. No ako vyobrazenie emočných pocitov osoby zažívajúcej rôzne psychické problémy minimálne tých 80bodov. ()

pallok

Ťažké hodnotenie ak neviem či ide o fikciu alebo cenzurovanú verziu, každopádne nič nové som sa nedozvedel a i to, čo som už niekde videl tu bolo podané v takzvanej verzii na dobrú noc, neurazilo, ani nenadchlo, ako môj komentár! 29,5%! ()

Snowberry

Po dlouhé době film, který mě přiměl jít do kina. Už od prvních zprávách, že se bude točit film o Dianě se Stevart jsem věděla, že na něj půjdu. Bylo to ovšem zklamání. Místo o životopisném dramatu o osobnosti jako byla Diana, to bylo spíše drama o třech dnech jedné hysterické bláznivé paní. Hudba tomu nepomáhala a ani herecký výkon hlavní hrdinky. Upřímně nechápu, proč je tato herečka tak jednotvárná, ať už běhá po poli jako Diana, nebo jako upír. Jediné, co bylo fakt povedené, je příroda, kostýmy a ta chladná atmosféra, která asi opravdu v královské rodině od nepaměti panuje. ()

Kesinka

Kristen je překvapivě skvělá. Ale to je tak všechno. Hudba byla celou dobu až nepříjemně rušivá. A nemyslím si, že Diana taková opravdu byla. Dost mě mrzí,  jak ji vykreslili. Je až znepokojivě depresivní. ()

unitedfan

Fantastická Kristen Stewart a silně depresivní atmosféra v jinak prázdném a ne moc zajímavém snímku. Princezna Diana Spencer by si k 25 výročí jejího tragického úmrtí zasloužila o něco lepší film. ()

zulvisek

Mám ráda Dianu a mám ráda Kristen,proto jsem se na film moc těšila. Ale zklamání je hrozné,co to jako bylo????? Z Diany se udělala šílená sebestředná,sobecká psychicky narušená osoba Dvě hvězdy pouze za již zmíněnou náklonost k těm dvěma ženàm ()

kopretinka

Kristen Stewart podala výborný výkon, ovšem..... co tohle bylo?! Hlavní hrdinka mi neskutečně lezla na nervy. Ale neskutečně! Byť jsem Dianu v reálu měla celkem ráda, tak tohle je fakt mazec. Už jen jak jsem viděla, jak stála před kuchařem, přikrčená pipinka, která si málem neumí říct ani o čaj, jak jsem slyšela ty její dialogy - tvl!!! A ty halušky tomu dodávaly fakt korunu :D V tomhle filmu byla Diana zralá na psychiatrickou kliniku, nikoliv na jakési panství. Pokud taková byla opravdu ve skutečnosti, tak je mi líto i těch synů, protože děti psychicky narušených rodičů to fakt nemají nikdy lehké. Tenhle film je fakt děs... ()

cenitel

Velmi, velmi ponurý film, kde vám vystačilo pár slov v originále, moc se zde nemluvilo. Dabing zbytečný. Kristen Stewart musím ocenit, ta má jako sólo 4*, zajímavé, film pouze z prostředí Vánoc. Nečekejte od toho nějaký vítr. Většina postav působí pesimisticky, vzhledem k tomu, že je to dle skut. události, život co nestojí za nic jako osobní i když máte úplně všechno. ()

Kikaa_B

Film mě nudil, ale zaujalo mě vykreslení nálady a psychického stavu princezny…plus hudba byla taky super a skvěle se hodila k celému filmu. ()

milunech

To je příšerné. Byl tam někdo vůbec normální? Chudáci děti. A to jsem občas měla dojem, že jsem ve filmu Škola rocku... kdy dabing  Diany, odpovídal dabingu ředitelky školy. Strašné. Takové došeptávání posledních slabik. Opravdu tak Diana mluvila? Už byly daleko povedenější filmy. Velké zklamání. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

Tvůrce Gangů z Birminghamu a rovněž scenárista filmů jako Východní přísliby, Noční jízda nebo Spencer Steven Knight našel svůj příští námět. Britský veterán oznámil, že chystá novou sérii o životě… (viac)