Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Horor
  • Komédia
  • Fantasy
  • Krimi

Recenzie (8)

plagát

Klan Gucci (2021) 

Filmu najviac uškodila prepálená stopáž. Mohlo ísť o maximálne dvojhodinový snímok s vynechaním niektorý zbytočných scén. Taktiež mi nešlo do hlavy, prečo majú niektorí herci taký výrazný akcent (Gaga, Leto) a zvyšok ansámblu bol s pomerne znesiteľným prízvukom. Čo sa filmu vyčítať nedá, je výborná technická stránka, vyobrazenie 80.rokov, nádych talianska a módneho priemyslu, a vynikajúce herecké výkony. Lady Gaga bola fenomenálna, opäť raz potvrdila svoj talent. Taktiež aj zvyšok osadenstva bol samozrejme geniálni (no od nich sa to berie ako samozrejmosť), i keď... mal som pocit, že Jared Leto v tej na nepoznateľne zmenenej maske (klobúk dolu) nejako prehrával.

plagát

K zemi hleď! (2021) 

Film sa na začiatku javil ako béčková komédia s hviezdnym obsadením, na ktorú človek v okamihu zabudne. No vyklul sa z toho film s vysokým presahom. Kde si človek bohužial môže v istých scénach pripadať, že nesleduje film ale realitu. Vlažnejší začiatok vystreidal dramatickejší stred s vypointovaným záverom. Nakoniec sa z toho stal film roku. Nech si o tom vraví každý svoje, no jednoznačne ide o must watch pre všetky zúčastnené strany ktoré boli vo filme vyobrazené… a tým myslím asi každého. Satirické, no vo svojej podstate neskutočne smutné a depresívne.

plagát

American Horror Story - Winter Kills (2021) (epizóda) 

Moje obavy sa bohužiaľ naplnili. Tak, ako Murphymu a celému tímu ktorí pracuje na AHS nikdy nešlo a zjavne ani nepôjde dôstojne ukončiť sériu sa to nepodarilo ani tentokrát. Epizóda mi pripadala ako zlý sen a paródia na samu seba. Príbeh ktorý sa odohrával celých 5 epizód sa prakticky uzavrel behom 15minút a potom pokračovali nezmysly zbúchané asi za rovnaký čas... neskutočne veľa vecí nedávalo zmysel, bolo to plné hlúposti a naivity a po atmosfére predošlých dielov niet ani stopy. Druhá polovica série vyzerá už len z upútavok slabšie ako tá prvá. No po tejto časti som na pochybách či si ju vôbec pozrieť. Po veľmi sľubnej prvej polovici série sa pôjde rapídne dolu. A ja sa pýtam prečo. PREČO? aha vlastne si spomínam, pozerám sa na niečo z dielne Ryana Murphyho.

plagát

Hra na oliheň - Červená, zelená (2021) (epizóda) 

Pomalší začiatok, ktorý nám predstavil hlavného hrdinu príbehu, no prvá hra stála zato. Vyzeralo to v niektorých momentoch až neuveriteľne reálne.

plagát

American Horror Story - Cape Fear (2021) (epizóda) 

Pilotný diel série bol vážne vydarený. Páčila sa mi celková výprava a zasadenie deja do takéhoto prostredia. Diel mal neskutočne hutnú a pochmúrnu atmosféru. Ústredná rodinka bola konečne normálna a nie nejakí podivíni (aj keď to sa asi razom zmení…) A teraz si s tými podivínmi budem protirečiť ale prišlo mi, že jediná TB Karen bola príčetná a vravela Harrymu skutočnú pravdu. Taktiež herecké výkony boli super, strih a zábery pôsobili konečne po dlhej dobe zaujímavo + taktiež hudba bola dokonalá. Mal som pocit že sledujem staré dobré AHS :)

plagát

American Horror Story - Pale (2021) (epizóda) 

Ten strih v doterajších epizódach je nádherný. Taktiež práca so zvukom/ hudbou je na úplne inej úrovni. Mám pocit, že tento rok pôjde skôr o psychologickejší teror a som za to všetkými desiatimi. Dokonca som sa neraz aj zlakol. Wau, len tak ďalej. (prosím)

plagát

American Horror Story - Thirst (2021) (epizóda) 

Je to veľmi pozoruhodné, pútavé a napínavé (+ vtipné pre tento krát). Páči sa mi, že to Ryan Murphy pre tento krát zobral z druhej strany a v každej časti sa toho udeje neúrekom (asi to má aj čo dočinenie s tým že po 6 časti nás čaká iný príbeh žejo). Snáď prvýkrát sa mi za jej 4 ročné pôsobenie páčil herecký výkon Leslie. Nemám tomu čo vytknúť, asi len toľko že škoda že nejde o netflixovku a na ďalšiu epizódu musím čakať týždeň a to že v tejto epizóde nebola žiadna Karen.

plagát

American Horror Story - Gaslight (2021) (epizóda) 

Po kratšej flashbackovej 4. epizóde sme späť v celej svojej kráse. Aj keď sa vývoj deja dal predvídať už pár epizód dopredu. Stále sa tam stali zvraty ktoré ma vcelku prekvapili. K dokonalosti tejto série mi chýba už len back story Karen a Mickeyho, lebo tí si flashback epizódu zaslúžili omnoho viac ako Belle a Austin. Zakončenia sérií Murphymu a celému jeho tímu moc nešli tak hádam túto sériu nedomrví hlúpy koniec. A klobúk dole pred výkonom Lily Rabe a Sarah Paulson… vlastne všetci podávajú skvelé výkony ! Jednoznačne najepší diel série.

Ovládací panel

Reklama

Reklama