Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Červená, zelená (S01E01)

(epizóda)
  • Južná Kórea 무궁화 꽃이 피던 날 (viac)
Ukážka z filmu 1

S vidinou snadného výdělku se švorcový a zoufalý Ki-hun zúčastní tajemné hry. Už před prvním kolem je ale jasné, že se bude dít něco strašného, co nikdo nečekal. (Netflix)

Ukážka z filmu 1

Chudobka

Skoro jsem to i čekala. Davové šílenství je mi vždycky podezřelé. Jsem uprostřed prvního dílu a vůbec mě to nebaví. Chlap, který sice miluje svou dceru, ale ke své staré matce se chová občas jako hovado, to není hrdina pro mě. Dokáže peníze jen rozfofrovat, prohrát, ne vydělat. Ty scény, kdy zuří, mi připadají značně přemrštěné. Nejsem schopna ho pochopit, natož si ho oblíbit. Možná se to u něčeho takového ani neočekává. Tak teď jsem se dodívala. Zabíjení lidí, fakt drastické. Nerozumím tomu, co se na tom tolika lidem líbí.  Zkusím ještě druhý díl. Uvidíme. ()

Big Bear

Hmm... Asi nejsem mainstream. Otázkou je co s tím, zda je to dobře nebo ne. Hra na oliheň se mi totiž ani trochu nelíbí. A docela zírám na místní hodnocení.  Jednak je to vykradené Battle Royale (které se mi také nelíbilo) a také Hunger Games. Ne, já opravdu nejsem třasořitka a outlocita, kterému by ve filmu vadilo zabíjení nebo krev. Viděl jsem už lecos a dokonce i filmy u nichž jsem váhal zda se tu k nim veřejně komentářem nějak hlásit. Ale tohle je prostě obyčejný film o explicitním násilí samozřejmě jakoby zabalený do psychosondy chování jedince a společnosti ve  vyhrocené situaci. Diplomacie, spojenectví, ukázka povah když jde o kejhák... Asiaté jsou fakt divní. O Japoncích je jejich brutalita známá ale že i JK,  to mne překvapilo.  Lidi vždycky měli rádi krev. Kupovali si lístky na popravy a za místa v prvních řadách se muselo dokonce připlácet páč tam bylo vidět z popravičky nejvíc. Od těch dob co popravy zmizely z náměstí měst na nádvoří věznic ubylo možností na krvavou podívanou.  A z těch nádvoří posléze vymizely úplně, tedy pokud nenavštívíme nějakou pokrokovou bohatou zemi jako třeba Saúdskou Arábii nebo naopak středověkký Afghán.  Lidem z blízka viděné násilí na bližním svém zkrátka chybí. Naštěstí tu jsou filmaři s možností tvorby alternativních světů, kde je povoleno téměř vše. A tak lze snadno ukojit touhu mas po krvi. A tady se kucí od filmu sakra trefili, když čtu ty nadšené komentáře jaká supr vyvražďovačka tenhle seroš je... Jinak si úspěch téhle podivnosti opravdu neumím vysvětlit. Co zaujalo byly interiéry a aréna. Dál s tím čas ztrácet nebudu. * * ()

warrenur

Typicka "korea" plus nejaka ta kontroverzia, pohlady a pozy, na co sme zvyknuti. Uvidime, ci v dalsom to bude len o domyselnosti vyradovania, alebo budu gamblerski ucastnici mat i dalsi, vztahovy rozmer. Uz teraz je jasne, ze typkyna s jazvou na krku a ind-zachranca, ci potetovany typek budu "znamymi tvarami". Kostymy a masky game-masterov sice dodavaju mysteriozno pre divaka, ale v praxi su dost neprakticke. :) ()

Frajer42

Trošku se přidám ke zdejšímu hodnotitelstvu. Jsem rovněž velmi zvědavý, jestli tento díl některý z nadcházejících trumfne. Laťka byla nastavena opravdu velmi vysoko. Už seznamovací úvod dílu byl velmi solidní, ale to co si pro nás tvůrci připravili v závěru, to bylo něco neskutečného. Velice originální dílo, které je po audio vizuální stránce vymazlené k naprosté dokonalosti. [85 %] ()

Anderton

Slušne vystavaná expozícia, ktorá nám predstavuje hlavnú postavu. V jej situácii by asi nechcel byť nikto z nás, ale ako sa ukáže, chlapíkova nepodarená povaha a začarovaný kruh dlžôb sú podstatou toho, prečo sa dostal do hry. V tretej tretine sa dostávame už do samotného komplexu a v záverečných minútach spoločne s postavami zisťujeme, že sa tu hrá skutočne o život. Takto má vyzerať pilot seriálu, ak chcete nalákať čo najväčšie publikum. Len vám môže mierne prekážať, že tá hlavná postava je iba jedna a nesledovali sme expozíciu ešte, povedzme, s ďalšími dvoma postavami. ()

• Automatická holčička hlídající soutěžící při první hře byla zapůjčena produkcí z jednoho korejského zábavního parku. (NiWi)
  • Ve scéně, kdy Gi-hun (Jeong-jae Lee) vrazí do Sae-byeok, si lze všimnout, že se herečka Jung Hoyeon rozesměje a snaží se to zakrýt. Záběr byl jen cvičný, ale režisér Dong-hyeok Hwang se ho nakonec rozhodl ponechat, jelikož byl „příliš dobrý na to, aby byl vystřižen“. (Azurovydrak)