Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Peklo (S01E02)

(epizóda)

Skupina hlasuje, jestli ve hře pokračovat, nebo ji ukončit. Jenže realita venku může být stejně nemilosrdná jako hra samotná. (Netflix)

HellFire

Hráči zjistili, že ačkoliv hrají o tučnou sumu, je vyplacena téměř jistou smrtí. Tak hlasují, jestli ve hře pokračovat. Většina se shodne, že ne, proto hra končí (zdánlivě). Přitom nás čeká dalších sedm dílů, takže je jasné, že hra bude nějak pokračovat. Alespoň toho tvůrci využili, aby některým postavám dali další důvody pro hraní (při tomhle tempu je mi hned jasné, že se na konci série nic nevyřeší). Co mi vadilo, tak bylo vodění diváka za ručičku opakováním záběrů. Opravdu si tvůrci myslí, že si nepamatuji, co se stalo před 5 minutami, že mu musí napovídat? ()

Danken07

Tak ako v prvej epizóde, tak aj tu sa tvorcovia zameriavajú na charaktere, ktoré sú vybudované. Réžia je taktiež skvelá. Žiadny záber nie je zbytočný a herecké výkony sú skvelé. Soundtrack je taktiež úžasný. Tu sa však musím zastaviť a začať kritizovať logiku tejto epizódy. Fakt, že ich vypustili von nedáva žiadny zmysel. Samozrejme, to, že pôjdu na políciu neznamená, že im všetko automaticky uveria, ale symbol na vizitke by mal byť aspoň trochu podozrivý. Nielenže ho naša tajná organizácia rozdáva len tak, ale ani sa neobťažujú si ho zobrať naspäť. A čo sa stane, keď nájdu tieto vizitky blízki mŕtvych hráčov alebo polícia? Čo by sa stalo, keby si niekto z hráčov zapamätal meno mŕtvych hráčov a potom to oznámili na polícii? Alebo by sa niekedy v minulosti stretli a poznali sa? Ako veľmi ich sledujú? To, že ich na konci sledoval jeden policajt je asi najvtipnejšie. A to si nikto nikdy nezapchal ústa predtým plynom? Aký bezpečnostný systém v tom aute majú, aby im zabránil niečo podobne? Je toto vážne po prvýkrát, čo niekoho napadlo zapchať si ústa? ()

klukluka

Bez té nervydrásající hry to pochopitelně nemá takový grády jako jednička, ale pořád je i Peklo pekelně dobrý. Tady nejde jen o ten vizuál a tu neuvěřitelnou krutost, ale i ten opis lidskýho nitra trpícího rostoucími, nesplatitelnými dluhy. Je to společensko kritický podobenství na hraně totálního šílenství. ()

ALIENka_

Tenhle seriál mě úplně vtáhnul. Nemůžu se přestat dívat, to prostě nejde! To je tak dobře udělaný. Připravte se, že to budu říkat často, ale jako prosím?? Tohle je prostě úžasný! Z minulýho dílu, kterej byl šílenej, tady najednou máme druhej, kterej je smutnej jako svině. Jsem ráda, že se můžeme blíž seznámit s postavama a nejde se rovnou na další hru (protože pak bysme nic necejtili až umřou, a to přece stojí za hovno, kdo si nechce trochu pobrečet, že?). A to překvapení, že je fakt pustili a nakonec se stejně vrátili.. Tenhle seriál je prostě jedinečnej zážitek!  A všechny postavy jsou skvělý. Teda jméno si zatím pamatuju jenom u Aliho, ty korejský mi dávaj zabrat. Ale uvidíme, třeba si je do posledního dílu zapamatuju. Každopádně, ne že by zrovna byli nějaký skvělí lidi, což se mi právě líbí, protože nikdo není dobrej nebo špatnej, všichni jsou tak nějak ve středu. A přesně takoví jsou (většina aspoň) - až na toho chlápka, co má dluhy ve Filipínách, ten je spíš na temný straně síly. Ale saakra, jak zamordoval toho mafiána, co ho zradil, mazec... Už teď je mám všechny velice v oblibě a mám špatnej pocit, že určitě brzo umřou. Už připravuju kapesníky. Navíc se nám to tady ještě víc zamotává - máme ve hře zapletenou policii a Severokorejka zůstala vzhůru. A ta scéna, kdy policajti přijdou za mámou těch dvou bráchů (připravte se, že si takhle většinu pojmenuju, protože ty jména.. je to těžký se mnou) a řeknou jí, v čem všem její syn jede... Ježiš chudák. A další věc, co naprosto miluju, je, že ukazujou gore a vůbec se s tím neserou. Jako ten šéf s prstama v lisu, to mě fakt překvapilo. Hodnocení: závěrečná montáž, kdy všichni čekaj na to auto je boží/10 ()

Eliott

Ani zdaleka jsem nečekal takovou míru komplexnosti díla. Na jednu stranu to sice oceňuji, ale krok zpět byl pro mne velice překvapivou záležitostí. Dovolím si tak konstatovat, že druhá epizoda tím mírně utrpěla a byla výrazně slabší, než ta předchozí. Rozhodně jsem totiž po rychlém rozjezdu prvního dílu nepředpokládal další tanec napříč příběhy všech hlavních postav. Já si vlastně od začátku představoval spíše něco na způsob Battle Royale a podobných krvavých her a tak byl bych dával přednost tomu, kdyby se již tvůrci příběhy jednotlivých postav tolik nezabývali a přistoupili k akci. Ale tak karty jsou rozdány a odsud již očekávám (a doufám) pouze vzestupnou tendenci. ()