Ursula vymyslí ďábelský plán. Gardnerovi píšou svůj závěrečný akt. (Disney+)

SilverC

Moje obavy sa bohužiaľ naplnili. Tak, ako Murphymu a celému tímu ktorí pracuje na AHS nikdy nešlo a zjavne ani nepôjde dôstojne ukončiť sériu sa to nepodarilo ani tentokrát. Epizóda mi pripadala ako zlý sen a paródia na samu seba. Príbeh ktorý sa odohrával celých 5 epizód sa prakticky uzavrel behom 15minút a potom pokračovali nezmysly zbúchané asi za rovnaký čas... neskutočne veľa vecí nedávalo zmysel, bolo to plné hlúposti a naivity a po atmosfére predošlých dielov niet ani stopy. Druhá polovica série vyzerá už len z upútavok slabšie ako tá prvá. No po tejto časti som na pochybách či si ju vôbec pozrieť. Po veľmi sľubnej prvej polovici série sa pôjde rapídne dolu. A ja sa pýtam prečo. PREČO? aha vlastne si spomínam, pozerám sa na niečo z dielne Ryana Murphyho. ()

filmfanouch

6. epizoda 10. série American Horror Story zakončuje první polovinu série s podtitulem Red Tide. Dle předchozích pěti epizod vyvolávala 10. série prozatím pocit nejlepší série za hodně dlouhou dobu (konkrétně od Hotelu) a celkově se dalo jen doufat, že zakončení prvního příběhu 10. série tuto nastavenou laťku nezhorší. A to se bohužel úplně říct nedá.   Finále příběhu Red Tide je po předchozích 5 epizodách rozhodně lehčím zklamáním. Což automaticky neznamená, že by bylo finále příšerností. Jen prostě nedodá po nastavené laťce tu úplně ideální satisfakci.   S některými postavami 10. série končí nečekaně nefunkčním způsobem a nastavený vývoj v předchozích 5 epizodách se nedočkává toho správného vyvrcholení. Na druhou stranu se ovšem spousta postav dočkává zajímavého završení svého příběhu a za zmínku stojí především Leslie Grossman, která si svou roli vyloženě vychutnává. Dle očekávání navíc příběh Red Tide rozhodně nekončí happy endem a i když je v šesté epizodě tempo skutečně splašené, ve finiši to přeci jen alespoň trochu uspokojivě funguje.   Red Tide ve svém závěru trochu zklamalo, přesto jde ovšem o další solidní příspěvek seriálu American Horror Story. Již příští týden se poté kvalitám Red Tide pokusí vyrovnat druhá polovina série s podtitulem Death Valley. A je velmi pravděpodobné, že se ve finále dva příběhy z 10. série nějakým způsobem propojí...... ()

William_

Epizoda, která neměla spatřit světlo světa. Když necháte scénář napsat Křemílka a Vochomůrku, dopadne to asi jako tato epizoda. Absolutně nedůstojné zakončení prvních 5 skvělých dílů. Prvních 15 minut to bylo ještě nějak koukatelné a smysluplné, avšak i tam jsem ve scénáři postřehl nedostatky a wtf momenty. No a po té čtvrt hodince se autoři teda "předvedli". Takovou nesmyslnou slátaninu, kdy se naprosto laxně zbaví většiny hlavních postav bylo tristní a ubohé a vlastně si příčí všemu, co jsme doposud sledovali. Při sledování jsem dostával facepalm a chtěl jsem to vypnout, naštěstí ta hrůza trvá něco okolo 35 minut, takže se to dá přežít. Toto se teda hrubě nepovedlo a osobně to považuju za nejhorší ending co jsem u AHS měl možnost vidět. No a co přišlo po tomto díle snad ani nemá cenu jakkoliv analyzovat. Trefně by se dalo tvrdit, že autorům po 5. epizodě došly černé pilulky. ()

Martrix

Mám za sebou pouze druhou řadu, která byla vynikající a polovinu páté řady, která se mi zatím moc nepozdává, ale nečekal bych, že se od těchto autorů dočkám tak slabomyslné ubohosti, jakou je tato epizoda. Neuvěřitelné scénáristické selhání. A to ve všech směrech. Něco tak diletantského a pitomého zcela devalvuje první dvě zajímavé epizody a odrazuje mě podívat se na druhou polovinu řady. Resp. ...podívám se jen ze zvědavosti, kam až jsou tvůrci schopni zajít. Murphy evidentně přestal brát černou pilulku. ()

stitch7

/// To snad ani není možný, ne? Takhle to brutálně podělat. Myslím, že by i snad bylo lepší, kdyby tahle část skončila minulým dílem. Zkratkovité, zmatené, hloupé. Harry zase najednou lituje Doris. Ale tak do půlky to ještě celkem šlo, ale po opuštění P-town šlo jen o výplach mozku. Poetické kecy na konci ani nedávaly smysl. Grrr - epizodu psala pale person. ()

• Když Uršula (Leslie Grossman) zastřelí v domě poslední dvě postavy, tak jedno tělo padá dvakrát k zemi. (Duoscop)