Manželstvo princeznej Diany a princa Charlesa už dávno vychladlo. Hoci sa množia klebety o aférach a rozvode, počas vianočných slávností v kráľovninom sídle Sandringham je prikázaný mier. Naplánované je spoločné stolovanie, streľba a lov. Diana túto hru pozná. Tento rok však budú veci úplne iné. Spencer divákom predstavuje to, čo sa mohlo stať počas tých niekoľkých osudových dní. (Forum Film SK)

M__

„There is no future. The past and the present are the same thing.“ Pablo Larraín se rozhodl to pojmout úplně jinak než doposud existující verze, které nějakým způsobem vypraví o Dianě. Už jen ten fakt, že se film jmenuje Spencer poukazuje právě na to, že chce Dianu ukázat, ne tak, jak ji všichni známe, právě jako princeznu Dianu, ale spíše jako obyčejnou ženu jménem Diana Frances Spencer. Velmi krátké období, ve kterém však můžeme vidět snad všechny stavy, kterými si princezna z Walesu procházela po celou dobu svého života v královské rodině. Což může mít i neblahý účinek na představu o tom, jaká tedy doopravdy byla. To však nemění nic na faktu, že Kristen Stewart, zde předvedla, zatím životní výkon a upřímně mě mrzí, že toho Oscara nezískala. Spencer je však zároveň i nádherný vizuální počin. 90 % ()

neo250

Pustit si tento film pri sychravom pocasi a pri smutnej nalade je velkym rizikom, pretoze pocas hodiny nadobudnete pocit, ze sa skor zabijete ako Diana. Silno depresivny film, ktoremu tato tematika dopomaha este ai hudba husli. Heroicky vykon Kristen bol ohromujuci. Stvarnenie depresie, zlej nalady, smutku, predstav, konfliktu a halucinaciami pocas dvoch hodin nieje jednoduche no nemozem si pomoct lepsim hodnotenim. Trailer je bohuzial lepsi ako samotny film. ()

pushover

Trochu moc artovejch klišé. Stewardka hraje samozřejmě skvěle, ale bohužel neni na Dianu správnej typ. Dějově spíš klubovej film. ()

Stillborn83

Uff..., toto bol fakt prúser! Jedna hviezda za Kristen Stewart a kameru. Mám rád príbehy kráľovskej rodiny, ale asi som sa už nechal rozmaznať seriálom The Crown. Každopádne, aj kritizovaná snímka Diana s Naomi Watts v hlavnej úlohe je stokrát lepšia ako toto. Neuveriteľne nudný pohľad na 3 vianočné dni v živote zmätenej Diany, ktorá navyše má problém rozlíšiť realitu s jej predstavami. A samozrejme, nechýba ani náznak lesbickej tematiky. Navyše, od autorov aj dosť nezdvorilé a neuctivé vykreslenie Lady Di. Larraín má osobitý štýl, ktorý mi napríklad nesedel ani pri Jackie. Strata času. ()

Mrs.Vader

Kristen Steward hraje dobre, film je ale nudny a depresivni, hudba me iritovala od zacatku a musela sem hodne preskakovat sceny, asi uz dalsi film tohoto rezisera rovnou ani nebudu pokouset, proste to neni muj styl ()

Milda003

Mrzí mne, že Kristen začala na vrcholu své slávy a teď už jen padá ke dnu.. další a další filmy od dob stmívání ji opravdu nejdou.... ()

LukeSharp

Kdyby Pablo Larrain už nikdy nenatočil žádný film, svět by o nic zásadního nepřišel. Ten chlap nemá absolutně ponětí, jak vypadá ve filmech příběh. Na jednu stranu je to lepší, než nejnudnější film všech dob, Jackie. Na tu druhou, zase ne o moc. Největší problém mám hlavně v tom, že v obou filmech jsou hrdinky totální ultra-krávy. Tady má Diana navíc bonus, že je vyschízovaná na absolutní TOP. Podle mě to byl záměr režiséra, aby ze silných, ženských hrdinek, udělal naprosto směšné karikatury. A pokud to záměr nebyl, tak je to prostě jenom neschopné hovado. Snad žádná konverzace nebo dialog není normální a Diana buď s někým, nebo sama, mele totální hovna. Takhle se mezi sebou normální lidé a vsadím se, že ani ti z královské rodiny, prostě nebaví. A aby snad tyto rádoby filozofické bláboly měly nějaký dopad, musely by být alespoň částečně ukotvené v zajímavém ději, který nabízí něco víc a donutí diváka k přemýšlení. Což tady neplatí a tak jsou tady 2 hodiny žvatlání o ničem, Kristen Stewart lítá z kostýmu do kostýmu v náhodně poskládaných (a většinou úplně zbytečných) scénách a celé je to opět utahaná nuda. ()

Picoun7

Již delší dobu jsem měl v plánu si zahrát na povrchního eurodovaného filmového kritika, možnost se mi právě naskytla, tak jsem neváhal a poprosil milou společnost aby mne doprovázela na snímek Spencer, který se zaměřuje na život populární a trochu zlobivé princezny "Dajany". Dílo, které v hlavní roli přeměnilo upírku ze ságy Stmívání 1ku1 na blond krásku z let minulých, bych mimo kinosál asi nedokázal dopozřít, no každopádně k věci. V první řadě musíte začít hrát režisérovu hru a smířit se s faktem, že je to utahané, ponuré a depresivní. "Kyrstn" je zde k mému překvapení vynikající a celý film leží na jejích bedrech, té netřeba něco vyčítat. Další překvapení je pro mě to, že celebritky s modrou krví nechtěli tento film trochu "přikrášlit" a vylezlo toto, protože jestli byla realita jejich Vánoc opravdu taková, tak vévodkyní být nechcete. Každopádně, ať už to bylo čímkoli, tak co si budeme, Diana nebyla úplně psychicky stabilní člověk (hodně slušně řečeno). Popravdě jsem si před zhlédnutím myslel, že princezna byla úplně odlišná, než jak je tu vyjádřena. Filmu by slušela nějaká pořádná tečka, například v podobě oné proslulé havárie, která bohužel nepřichází a tak snímek celkově působí jako by byl o ničem... i když je jasné, že by se zase musela protáhnout stopáž, která je již teď na hraně, né-li za ní. Sobotní návštevy kinosálu však nelituji, běhěm promítání jsem byl vtažen do britské královské rodiny a proto Spencer pasuji na 4*. ()

Binne

Po delším přemýšlení nad snímkem jsem dospěla k závěru, že je vlastně velmi vydařený. Je založen na velmi jednoduchých emocích a především pak na postavě Diany. V první části filmu působí scény s Dianou poněkud nepatřičně, nesourodě k prostředí i sobě samotné. V podobném duchu se nese i zbytek filmu, nicméně se stává podstatně těžkopádnějším a méně stravitelným. Nestoupá napětí ani tlak na Dianu, stoupá pouze tlak hlavní hrdinky na diváka, což v závěru působí poněkud trapně. Nepochopila jsem monology ohledně Tudorovců, které nejenže byly doslova zavádějící, byly také historicky nepřesné. Rozplétá se příběh jednoho víkendu a my přicházíme k názoru, že nás nečeká nic, než Diana a jeden pokoj se zašitými závěsy. Co jsem vnímala jako relativně výrazný prvek byl fakt, že si Diana tvořila vlastní scénář v tomto snímku, vlastní ve své hlavě i v jednotlivých méně či více zmatených situacích. Byli jsme svědkem originálního pokusu o nahlédnutí do lidské mysli - zda se povedlo či nikoli, nechám na druhých, za mě se jedná minimálně o velmi originální snímek, který neměl za cílem Dianu poškodit, naopak. Nepřehlédnutelným prvek bylo také obsazení vedlejších postav, jelikož díky Dianě jsme si připadala, že já jsem postava vedlejší a "oni" hrají tu hlavní roli. Symbol krásného starého domu s rozsvícenými okny a životem někde tam uvnitř...nikoli v Dianě. Zvláštností filmu je obsazení hlavní hrdinky, Kristen Stewart je výborná herečka, které ovšem chybí charisma a sex appeal, čímž naopak Diana disponovala. I zde jsem si našla vysvětlení, ve filmu se dostáváme do situací, kdy je Diana uvězněna ve svém nitru, problému a zaseknutá na svém traumatu, prožívá hluboké lidské neštěstí, kterému se odmítá postavit čelem. Vedle toho ovšem trpí poruchou příjmu potravy a velmi lpí na vlastní vzhled. Její otázky "Jak vypadám?" posléze vyplňují celý prostor scény tím, že nad tím divák vlastně přemýšlí, hodnotí ji a posuzuje. Zároveň ale její vzhled nehraje ve filmu žádnou roli, je zcela irelevantní v rámci příběhu - nejsme tak daleko od mediální pozornosti, která je ve filmu několikrát skloňována, a která zároveň byla velmi blízko Dianiným posledním chvílím. V závěru se dá říct, že je snímek velmi rozporuplný a komplikovaný pro objektivní hodnocení. Asi jako jakýkoli film založen primárně na lidských emocích. Oceňuji obsazení a herecké představení K. Stewart, kostýmy, krásné prostředí i zpracování (vedlejší postavy, o kterých víme, že jsou neustále kolem a hrají zdánlivě nejdůležitější roli). ()

MyrnaAlec

To, že královská rodina je byznys a není tam místo pro svobodné vyjadřování, ví každý. To se pak nikdo nemůže divit, že tam nebudou zvědaví na jeho bulimii a problémy. Nikdo jí nenutil se vdávat, když byla naivní, může si za to jedině sama. Svět oplakává Dianu, ale co ti, které otravovala ona svým fňukáním? Režisér jí teda na sympatiích rozhodně nepřidal, s tím vytřeštěným výrazem. ()

nula87

Vlastně jsem moc nepochopil, co se nám film snažil sdělit. A když navíc nenajdete ani jednu dobře vykreslenou postavu, tak je někde problém. 40% ()

Detektiv-2

Asi jsme "všichni" dostali tak trochu jiný film, než se dle traileru zdálo. Celý film stojí především na K. Stewart, která je v roli Diany věrohodná a dokáže člověka vtáhnout na velmi tenkou a citlivou hranici osobnosti, kterou zde byla vykreslena. Můžeme však říct, že krom hlavní představitelky, která celý film v podstatě zachraňuje, zbytek nestojí za větší pozornost. Kostýmy a prostředí je na výbornou, samotný děj už však tolik ne. Jde především o niterní pohled do Dianiny duše, trápení a bolest, kterou cítila díky královské rodině a všem pravidlům. ()

blondboss

Každý rok sa mi stane, že príde minimálne jedno filmové sklamanie. Tento rok prišlo príliš skoro a nemôžem sa ubrániť pocitu, že Larraín týmto snímkom neskutočne prestrelil. Hlavne v tom zmysle, že sa tu jedná o príliš subjektívne natočenú drámu, ktorá síce rozpráva o Lady D, ale z príbehu sa viac-menej nedozvieme žiadny podstatný detail jej života, možno v niektorých momentoch jej vzťahu s princom Charlesom, ale pre mňa to bolo jednoducho málo. Už to, že som sa vskutku nudil, o niečom hovorí. Dve hviezdy za skvelý herecký výkon Kristen Stewart, ktorá to ale celé nedokázala potiahnuť. Škoda toho. Ešteže tu máme seriál Koruna, ktorý tento snímok smelo vyváži. 40 % ()

Skrivan odpad!

Pokud cílem filmu bylo vykreslit Dianu jako nesympatickou, sobeckou, psychicky labilní krávu, tak se to povedlo. Zásadní problém je, že chyběla jakákoliv zápletka, opravdové rodinné drama, konflikt s rodinou, cokoliv... Místo toho jsme dostali jen fůru nekonečných nudných rozhovorů absolutně o ničem. Původně jsem zvažoval, že dám aspoň jednu hvězdičku za herecký výkon Kristen, od níž jsem nečekal, že zvládne i něco zahrát (v tomto případě šílenou krávu), ale okolnosti mě donutily k odpadu. Hlavní "hrdinka" je tak nesympatická, že jí celou dobu přejete smrt, aby už to konečně skončilo - no, nevýhoda je, že víte, že v tomhle filmu ještě neumře. Bohužel. ()

bigjames

Moc pěkné psychologické drama. Umělecký styl vyprávění je hezky zkombinován s prvky klasické hudby, které dobře dokreslují atmosféru. Vše ale v zásadě stojí na Kristen Stewart, která nejenže dodala velmi kvalitní a charismatický herecký výkon, ale zároveň je v každém záběru tohoto snímku naprosto překrásná. ()

Alex_01

Kirsten Stewart dostává příležitost jednou pro vždy prokázat, že je opravdu zdatná herečka a skutečně film táhne jednak svou vizáží, ale také velkou lidskostí a dokonalým přízvukem. Film je pojat z perspektivy nespolehlivého vypdravěče - princezny Diany, které z toho organizovaného života v zlaté kleci v hlavě přeplo. Blouznící části podporuje dokonale ujetý jazzový soundtrack a vážnější momenty smyčcový orchestr. Film nepojímá velké období jejího života (jen tři dny), což je malinko škoda a působí tak trošku vyprázdněně, některé motivy mi přišly nedotažené, jinak je na to ale radost pohledět. ()

IZFNP

Myslela som, že najviac mi na filme bude vadiť Stewart. Tá ale bola napokon veľmi dobrá, a čo mi vadilo najviac, bol scenár, ktorý z Diany urobil prípad na psychiatriu, a z kráľovskej rodiny záporné, jednorozmerné postavy. O spracovaní plnom jemných nuancí aby si divák nechal snívať. ()

rigby

Trochu jiná Diana. Zmítaná psychickými problémy, nestabilní, nejistá, protivná všem a nejvíc sobě. Nic jiného ale tento film sdělit neumí. Vyznívá do ztracena. Nakonec docela zklamání, i když kouknout se jednou je zajímavé. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

Tvůrce Gangů z Birminghamu a rovněž scenárista filmů jako Východní přísliby, Noční jízda nebo Spencer Steven Knight našel svůj příští námět. Britský veterán oznámil, že chystá novou sérii o životě… (viac)