Boba Fett: Zákon podsvetia

• Česko Boba Fett: Zákon podsvětí (viac)

Boba Fett, kedysi nájomný lovec, objavuje na planéte Tatooine svoje nové ja po boku Fennec Shand. (Disney+)

helrohir

Tak ďalší seriálový pokus z dielne Star Wars dopadol o niečo horšie než Mandalorian. V prvom rade je tu pomalší rozbeh trvajúci niekoľko epizód. Taktiež seriál pôsobí o niečo skromnejšie a menej epicky než Mandalorian. Problémom je aj to, že príbeh je dosť prázdny, pričom v prvej polovici sezóny si vypomáha dejovými linkami v rôznych časových obdobiach (mimochodom tá flashbacková ma bavila o niečo viac), a v druhej polovici sa v dvoch epizódach na Bobu v podstate úplne vykašle a venuje sa Mandalorianovi. A tiež mi tu chýbajú výraznejšie postavy, ako v hlavných, tak aj vedľajších rolách. Ale niektoré epizódy boli fajn, a myslím si, že v prípade ďalšej série je na čom stavať. 60%. ()

Grondal

Nie, proste nie. Toto nevyzeralo ako dobrý nápad hneď z trailerov a žiaľ sa to do značnej miery aj potvrdilo. Postava Boba Fetta je chronicky nezaujímavá a keď sa to spojí s „koženným“ hereckým prejavom jeho predstaviteľa tak na problém je zarobené. Vždy by to mohol zachraňovať príbeh, alebo technická stránka, ALE. Je to veľké ALE, pretože príbeh sa drží až neuveriteľne pri zemi, kde síce hovoríme o „oslobodení“ Tatooinu, ale väčšinu času pozorujeme starého unaveného chlapa, ktorý opakovane dostáva na držku iba preto, aby veľký finálny stret vyzerá prinajlepšom ako vojna gangov. Aby som ale tvorcom nekrivdil, tak leví podiel toho najhoršieho, čo ťahá seriál ku dnu nesie podpis Roberta Rodrigueza. Nechápem, ako mohol klesnúť takto hlboko, pretože epizódy, ktoré režíroval on, boli vyslovene hrozné po všetkých stránkach, až mi z toho bolo do plaču. Známku zachraňuje niekoľko „cameí“, ktoré majú presne to, čo zvyšku seriálu zúfalo chýba a teda SW feeling, to niečo na pomedzi medzi fantasy a sci-fi. Tu v podstate jedna epizóda tlačí celý seriál, je to syzifovská práca, ale vďaka za ňu. Pre konzumentov Star Wars zrejme povinnosť, po ktorej zostáva nepríjemná pachuť toho, že tu chýbaly ako schopnosti tvorcov, tak aj snaha urobiť čokoľvek viac, než len jednohubku z obľúbenej franšízy. Dúfam, že na Obi-Wanovi si dajú teda viac záležať. ()

adamix

Kvalita kostrbatá, rovnako ako scenár a v tomto prípade je to jeden veľký chaos. Ale nie tak zlý, ako to na prvý pohľad vyzerá. Rodriguez tentoraz nemal svoje dni a to čo ponúkol, bolo viac-menej výsmechom pre fanúšikov a nadšených záujemcov (čiže mňa). Ja si to ale neberiem osobne takže preto nechávam relatívne vysoké hodnotenie. K tomu lepšiemu patria bezpochybne dokonalé kostýmy, pár dôležitých elementov a Górransonova hudba, azda najviac približujúca sa ku Morriconeho tvorbe. Prvé dve epizódy to odštartovali na jednotku a sľubovali rovnakú nezabudnuteľnú jazdu ako sme zažili pri Mandovi, následne to ide dolu z kopca a postava Boba Fetta stráca na úžase a prekvapivo rozumnejšou a sympatickejšou sa stáva jeho parťáčka Fennec, ktorá je mozgom aj svalmi tohto zvláštneho dua. Po prúserných ďalších dvoch epizódach prichádza na scénu Mando v akomsi prológu k tretej sérii svojho vlastného seriálu, ktoré sú tým najlepším, čo mohla táto miniséria ponúknuť (môžu za to Favreau, Feloni a Bryce Dallas Howard a samozrejme miláčik všetkých seriálových hitov Pedro Pascal). Potom ucítite ten zásadný rozdiel, že Fettove epizódy a všetky scény nie sú tak úderné a kvalitné, ako tie Djarinove. Fett ustupuje na druhú koľaj svojho vlastného seriálu a stáva sa smutným výtvorom tvorcov, u ktorých panovali asi rozdielne názory, ako majú jeho postavu prezentovať. Ďalej tu máme plnú epizódu cameočiek - Luka, Grogua, R2D2, Ashoku, Marshalla a na moje prekvapenie (a moju neznalosť) aj mimozemskú verziu Clinta Eastwooda - Cada Banea, ktorý je tak identický s pánom hercom a jeho slávnou pištoľníckou rolou až mi je divné, že si toho nikto nevšimol. Posledná epizóda je síce nabitá akciou aj dojemnou scénou stretka Manda s Groguom, ale logiky veľa nepobrala a spomínaný Eastwood je rýchlo a primitívne odrovnaný (lebo scenár). Seriál ponúka veľa dobrého ale aj veľa nelogického a tupého obsahu. Hlavnú postavu úplne zakope pod zem a keď už tečie do topánok, spolieha sa na fan service. Nenudil som sa (zväčša), niektoré scény mohli byť kratšie (montáž Mandovej lode, Groguov výcvik) a niektoré zasa dlhšie (Fett vs. Bane, Fett vs. Sarlac). Priveľa flashbackov zmiatne, kedy a kde sa čo odohráva a fakt, že tu vlastne nikto z dobrých nezomrie, je smutný. Pre mňa ako pre konzumného diváka to nie je žiadna tragédia a keďže som sa bavil, nechám 4*, ale úplne chápem, prečo to nazbieralo tak zlé ohlasy. THIS IS NOT THE WAY. ()

mrclTV

Menej vydarený bratranec Mandaloriana, rovnaký tvorivý tím, podobné spracovanie, podobná hlavná postava, ale jednoducho je to v každom ohľade o niečo slabšie ako Mando (ešte aj hudba je len dobrá, nie výborná). Hlavne to nemá to atraktívne čaro Manndaloriana - kde ste sledovali útrapy drsného, no zásadového samotára spojeného s malým 50-ročným "bábom". Tu sledujeme bežného gangstra so svojím poskokom, ktorý riešia obyčajné mafiánske spory. A to je ešte doplnené Fettovou "backstory" s Tuskenmi. Dejovo je to tak nevýrazné, že tvorcovia v polovici serie takmer rezignovali na Fetta a zo seriálu sa stal Mandalorian séria 2 a pol. Technické spracovanie bezchybné, no to cely balík nezachráni. I tak je to jedna z lepších nových SW vecí a sledovanie na úrovni (až na ten cukríkový motorkársky gang, to bol hnus :D ). Zhrnul by som to takto, ak chcete sledovať výbornú seriálovú gangsterku, choďte inam (napríklad Boardwalk Empire) a ked chcete sledovať výborný seriál zo SW univerza, tak nechoďte ďalej ako k Mandaloranovi, lebo tento seriál nie je výborný ani v jednej disciplíne. ()

Blazkowicz

Další seriál Star Wars? Super, hrňte to na mě! Po zhlédnutí už ale příště tak radostně skákat u nového seriálu nebudu. Řemeslně zase zvládnuté na jedničku, tady není o čem. Jenže pár věcí mi tam hodně vadilo. První čtyři díly se točí okolo Boby. Někomu přišly slabší, já jsem neměl problém. Pak ale úplně nesmyslně vstupuje na scénu Mandalorian. Co to jako je, já sleduju seriál o Bobíkovi, ne o Mandalorianovi. Nějaký crossover by vůbec nevadil, třeba v poslední epizodě. Proč si ale ukradne dva celé díly nechápu. Aby nedošlo k mílce, ty díly byly super, ale tady prostě nemají co dělat. To mělo být v další nebo předchozí řadě Mandaloriana. Gang motorkářů byla blbost. Pochybuju, že by na Tatooinu vůbec někdo takový byl a i kdyby, tak by nevypadaly jak hipsteři s barevnýma motorkama. Závěrečná bitva byla až "moc". Moderní, Disneyovská, dosaďte si vlastní slovo. Vůbec se mi nelíbila. Hlavně že droidi střílí pěkně za utíkající, aby je náhodou něco neterefilo. Cad Bane vypadal divně, ale to je to nejmenší. Asi bych všechno doteď přežil, ale proč doprdele to má už zase míň jak deset dílů? To je tak težké jich tam naflákat aspoň patnáct? Vždyť to nemusí být ultrahypersuper kvalita a miliarda efektů. Tady ty krátné mini-série už mě fakt serou. Zajimavé, že taková Hvězdná brána měla v každé sérii minimálně dvacet dílů. Vemte si příklad. 4+* ()

Hawaj

7. díl byla naprostá šaškárna. Takhle mizerně zrežírovanou akci už jsem dlouho neviděl. To fakt napsal Faverau? To bylo někde na úrovni televizních pohádek. Děs běs. To fakt Rodriguez podělal. ()

kubas369

7/10. Nechápu jak někoho mohlo napadnout, že by to mohlo takhle fungovat. Kdyby vzniknul film jen o Fettovi a potom nějaká překlenovací epizoda Mandaloriana mezi druhou a třetí sérií bylo by to lepší. A nebo proč to nebylo součástí té třetí série, hlava mi to nebere. Jinak mne Fett zklamal, je to hrozně slabý. Válka v podsvětí má být brutální a krvavá, ne pro děti. ()

HanzoBureshi

The Book of Boba Fett je takový zvláštní seriál, protože mě to skoro bavilo jen, když na obrazovce Boba Fett nebyl (kromě 2. epizody, ta byla super). Ne, že to byla špatná postava…, ale jakým stylem byla asi vedena nebo čím to bylo, nevím jak to popsat. Akce s ním mě moc úplně neuchvátily a třeba ta naháněčka přes město to taky nemělo takový nádech. Pak se ale objevil náš pán náš spasitel z minulého seriálu a tento seriál dostal úplně nový šmrnc. Sice se jednalo asi o 90 minutovou nezvyklou odbočku, ale konečně tu byl ten nádech. Boba Fett jako seriál docela dobrý, ale jako postava nic moc. Ze začátku to vypadalo i na 2 hvězdy ale po té druhé lepší polovině jsem přesvědčen dát i potom horším konci 60%. ()

mecano odpad!

Tak co, vsichni brecite dojetim? Na co logika, kontinuita, koherentni postavy (ano, postavy, svete div se, cestina ma svuj vlastni vyraz, charakter znamena moralni jadro psychiky osobnosti, ne postava), souvisly dej.... Kdo ze byl padpuchem v teto serii? Nic, onanujte nadale nad timto paskvilem (Juu, Luk Skajvolkr, jsem stastny! Jee, bejby Yoda je smutny, budu brecet). Chapu u divaku do deseti let, zbytek placicich stestim je duvod, proc Disney uplne rezignoval na vyse uvedene kvality. Staci vam hybajici se obrazky a co nejvic nostalgie, klidne i z kreslenych serialu 😂 ()

JasonV

Začiatok, teda prvé štyri časti, ktoré sú o samotnom Boba Fettovi sú vlastne len o triedu horšou a nízko rozpočtovejšou kópiou Mandaloriana. Previazanosť so svetom SW minimálna, vyzerá to ako seriál s Ridickom umiestnený niekde do púšte s pár SW kulisami. No a potom ako keby tvorcovia prišli na to, že Boba Fett sám seriál neutiahne, a zrazu sme dejovo aj kvalitou tam, kde skončil po druhej sérii Mandalorian. Akčné westernové finále obsahuje pár kiksov, ale oveľa viac bombastických scén a záberov, takže nakoniec spokojnosť. ()

Elio

Může obsahovat SPOILERY: Mělo to své propady, mělo to i své skvělé chvíle. A já tu teď sedím a přemýšlím, o čem celý seriál vlastně byl. Už z traileru bylo patrné, že půjde spíš o politické, gangsterské vyprávění, které bude svým pomalým, jistým tempem navracet do Star Wars světa mnoha fanoušky milovanou postavu Boba Fetta. Před sledováním prvního dílu jsem se rozhodla nečekat nic zvláštního. Dost jsem se obávala Temuery Morrisona, a i když vím o herectví velké houby, Boba Fett v jeho podání mi prostě neseděl. Může to být scénářem, režií, může to být i samotným hercem, ale ve výsledku to asi bude kombinací všeho. Rozhodně jsem neměla nic proti pomalému, línému budování jeho charakteru skrz pobyt u Tuskenů (to mi paradoxně přišlo jako nejlepší část, dokud se v seriálu neukázaly epizody 5 a 6), ale rozhodně se mi nelíbilo, že z jeho postavy udělali změkčilého sentimentálního hrdinu (a rozhodně teď beru v potaz i jeho minulost v kmeni, která by ho ale určitě natolik nemohla změnit, protože Tuskenové taky nejsou žádná ořezávátka). Jeho motivy, jeho snaha ochránit Mos Espa, nějak jsem za celou dobu nepochopila, kde se tohle všechno vzalo (ale také je dost možné, že jsem ignorant, který to z vyprávění nepochopil). Ať tak či tak, za mě byl hlavní hrdina pojatý, tedy primárně až ke konci seriálu, poněkud nešťastně. A jeho finální střet s Cad Banem (takhle se mimochodem buduje pořádný charakter, u kterého za pár minut jeho pobytu na plátně pochopíte motivy, které ho ženou), byl jen zkratkovitý a rádoby dramatický. Ale teď popojeďme dál. Další postavy byly pojaty skvěle, ale mimo zmíněného bad boye vlastně všechny přišly už z Mandaloriana. Ty, které byly uvedeny nově, nijak výrazně nezaujaly, ale vůbec by to nevadilo, kdyby se seriál opíral o dobře vybudovaného hlavního hrdinu. To, aby tyhle charaktery nezastínily Bobu, byl předpokládám koneckonců první záměr. No, ale světe div se, nepovedlo se. Protože jak dotáhnete na plátno Manda a Baby Yodu, polovina diváků (včetně mě) už nebude vnímat nic jiného. Díly, které byly věnované jim dvěma, byly to nejlepší, co Star Wars zatím předvedlo, ale uvést je v Book of Boba Fett, který byl do té doby z hlediska charakteru vyprávění úplně jiný a pro řadu fanoušků možná i neslaný nemastný, byl tragicky nerozumný tah. Po tomhle zásahu a možnosti srovnání jsem si byla jistá, že to Boba nevytáhne na víc než 3 hvězdy, a finální epizoda mě v tom najisto utvrdila. Nemít Boba v seriálu tuhle silnou dvojku z Mandaloriana, plus Lukea a Ahsoku, možná by to bylo jenom dobře. Alespoň by seriál nikdo nemohl vinit z nekonzistentnosti a my bychom dostali jednoduchý, politický příběh o tom, jak se jeden bounty hunter snaží udržet u moci, i když už není v takové formě, v jaké býval. A tak by to bylo úplně v pořádku. Počkáme, co přinese druhá řada, která je určitě naplánovaná (a rozhodně doufám, že v ní uvidíme Cad Bana, kvůli kterému bych seriálu dala ještě jednu šanci), ovšem kdo ví, jak se podle ohlasů Disney rozhodne. Well, Boba, you gave it a shot. () (menej) (viac)

ochmi99

To, že jsou seriály ze světa Star Wars lepší než filmy, nikoho nepřekvapí. Seriál působí jako western, jen místo coltů mají blastery a místo koní vznášedla. Tento styl zdá se být mírně přehnaný, ale na celkový koncept seriálu zkrátka sedí. Pokud srovnám Bobu s Mandalorianem, tak Boba má o trochu rychlejší tempo a odehrává se ve dvou časových linkách, kde se dozvíme, jak unikl smrti ze 6. epizody a jeho vzestup co se týká mocenského postavení. Bonusem je povedené cameo Skywalkera, kdy omlazovací engine jel na plné pecky. ()

Gig

Co nastartoval Mandalorian, seriál The Book of Boba Fett krásně rozvinul a zužitkoval. Mnoho lidí mohlo odradit časem onen způsob vyprávění. Jenže to není problém seriálu, ale marketingu na tento seriál. Mnoho lidí čekalo jednotný príběh, ale hlavně příběh lovce Fetta. Jenže už podle názvu sr nejedná o příběhy Fetta tedy tales of Boba Fett, ale jedná se o útržky z deníku Fetta. Nu a když je to book tedy z deníku, tak to mohou být příběhy, ale klidně někoho jiného - jako třeba Mandaloriana, ze stejného prostředí, doby apd… Potěšila postava Cada Bana. ()

TR4XY_CZ

Seriál, kterej je přijatelný jen díky skvělému fanservisu. Bez něho by to pro mě bylo dost možná i nejhorší Star Wars seriál. Slušný start se skvělým vyprávěním o cestě Boby Fetta po jeho "smrti" v Návratu Jediho. Poté se to, ale změnilo v opravdu nudnou a kýčovitou záležitost, která se zachraňuje až v úžasné páté a šesté epizodě, kde vlastně hlavní postava ani vůbec není. Je to strašně chaotické a někdy ani vlastně nevíte jestli se dívate na seriál o Bobu Fettovi nebo na další sérii Mandaloriana. Ke konci jsem byl ale nakonec vcelku spokojen, jak se to uzavřelo a nelitoval jsem sledování. 6/10 ale hodně tomu nadržuju! ()

Daniel2003

Mandalorian byl trefou do černého, a když přivedl zpět Bobu Fetta, skákal jsem radostí. Rodriguezova epizoda s Bobou byla úžasná a já byl na jeho vlastní seriál extrémně natěšen. Výsledek je ale zklamání. Boba je najednou úplně jiný, měkký a...hodný? Budget je poloviční a je to znát, příběh je šíleně jednoduchý, režijně je to bez nápadů. Přitom ingredience jsou parádní - hudba je vynikající, Temuera je badass, camea vyrazí dech. Jenže tady je můj největší problém. Seriál to v půlce vzdá a přivede zpátky Mandaloriana. A jeho epizoda byla...no masterpiece. Jenže v ní nebyl Boba, neřešilo se tam nic z minulého děje a vlastně to působilo, jako by se tvůrci spletli a místo Book of Boba Fett pustili epizodu z třetí řady Mandaloriana. Jenže další epka byla stejná. Mandalorianovy epizody patří bez diskuse k vrcholu seriálu, ale to je špatně. I ten vizuál jako by v těchto dílech extrémně poskočil. Každý jsme chtěli, aby se Mando objevil, ale ne aby si show přivlastnil pro sebe. Poslední díl s Mandalorianem pracuje mnohem lépe. To, že se znovu dali dohromady s Baby Yodou je za mě chyba, ale fanoušek ve mně je samozřejmě štěstím bez sebe. Holt klientela je neúprosná a všichni je chtějí vidět spolu. Ve mně ale bohužel klesá význam závěru druhé řady, který byl tak silný, protože měl odvahu Mandaloriana a dítě oddělit. A po roce jsou zase spolu...a stane se to v seriálu někoho jiného. Guilty pleasure a zklamání v jednom. 6/10 ()

IZFNP

Pozrela som si len tri posledné epizódy s Mandom, z ktorých jedna bola v podstate čisto epizóda Mandaloriana, takže prvú sériu Boba Fetta by som nemala hodnotiť. To, čo som videla, ma ničmenej presvedčilo o tom, že z tohto starwarsovského príbehu mi viac vidno netreba, nakoľko ma okrem linky Manda a Grogu nič moc nezaujalo. Moji dvaja televízni obľúbenci si tu na “požičanej stopáži” odbili celkom podstatné udalosti zo svojho príbehu, čo zo strany Disney chápem. V tak košatom svete je mnoho príbehov, medzi ktorými si každý nájde to svoje, a bolo by fajn nemusieť vidieť všetko, ale chápem to. Záverečný fight bol fajn, atmosféra seriálu super, ale ten mladý cast… Nie. Toľko k pocitom z druhej polovice série. PS: Už nech je tu tretia séria Mandaloriana! ()

blondboss

Tento seriál je jemne rozporuplný, lebo na jednej strane sa mu nedá uprieť záhadnosť ústrednej postavy,  celková atmosféra seriálu a bravúrne vyskladaný vizuál, ale na druhej strane si poviete, že najkvalitnejšie časti neobsahovali hlavného hrdinu, možno s výnimkou tej poslednej. Celkovo podľa mňa taký priemernejší seriál, ktorý ťahajú hore posledné tri epizódy a záverečný epic battle. Takže tú štvrtú hviezdu pridám, ale sú to "len" slabé štyri hviezdy. 70 % ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023