V záverečnej časti trilógie vedie armáda Zionov, podporovaná odvážnymi civilnými dobrovoľníkmi, neúprosný boj, aby odvrátila inváziu Sentinelu. Zostávajúce ľudské pokolenie bojuje nielen o holé životy, ale o budúcnosť ľudstva samotného. Neznámy prvok otrávi mužstvo a ničivého plánu Smitha sa okamžite zmocní Bane, člen konvoja. Každým ďalším okamihom sila rastie. Smith je za hranicou kontroly robotov a teraz hrozí zničenie ich ríše, reálneho sveta Matrixu. Veštkyňa ponúka Neovi (Keanu Reeves) svoje rady. Prijíma ich s vedomím, že jej slová môžu byť iba ďalšou klamnou rovinou veľkého systému Matrix. S pomocou Niobe volí Neo a Trinity (Carrie-Anne Mossová) ďalekú cestu, na akú sa ešte nikdy žiaden človek nepodujal - nebezpečnú cestu nad zemou, až do vnútra hrozivého mesta robotov. V tejto mechanizovanej metropole sa Neo stretáva tvárou v tvár s najvyššou mocou sveta robotov. (TV Dajto)

F50Ferrari

Měl jsem si nechat vzpomínky, protože ty nebyly tak špatný, ... pustil jsem si to snad po 15ti letech a fakt jsem nepobral, co je to za zhovadělost. Snad ještě o chlup horší jak dvojka. ()

Hansolo35

Hromady žvanění a tlachání ve stylu: "Všechno má začátek a konec" "I sušenky se musí dělat s láskou" a podobně. Měli to zabalit u jedničky. Ten neměl chybu. ()

MatyRock

7/10 Nejslabší díl (z původní trilogie). Čekal jsem uspokojivější a smysluplnější završení trilogie. Ani hudba už není toliko cool a pravé „matrixovské“ akce se dočkáme ve skromnějším módu než v předešlých dvou filmech. Bitva o město s robotickými chobotničkami je příjemným záskokem, však né čistokrevnou náhradou. Velmi jsem také postrádal objevování a prohlubování matrixovského světa společně s filozofickými dialogy, které k Matrixu prostě patří. Jedinou nezměněnou proměnou zůstávají herci, kteří jsou stále skvělí. ()

Forrestovi

Jo! Takové zakončení je Matrixu hodno. Nebudu se opakovat hodnocením postav. Vše, co jsem napsala u hodnocení dvojky, do posledního puntíku patří i trojce. Akční scény opět brilantní, i když dvojku, až na závěrečný boj Nea se Smithem, podle mě nepředčily. Což ale ani nemusely! Jedním slovem: „Bravo!“ Opět jasných 100 %.  PS (spojlery): jsem snad jediná, kdo není přesvědčen, že Neo zemřel? Za mě je konec stále otevřený.. ()

Asanoth

Mně se teda třetí Matrix líbil o hodně víc, než první: To tedy platí o první hodině a půl, pak to spadlo opět do nezdařilé efektové onanie a patetických keců (možná byly patetické kecy o předtím, ale tu první hodinu a půl jsem viděl v letadle - kdekoliv jinde by mi bylo líto tím po M II trávit čas - tak mi možná nějaké ty patetické kecy unikly... ()

Milonak

Tak tohle už má z původního Matrixu jen obsazení a ten našedlý "nádech". Jinak se z toho stala napomádovaná, hrdinskýma kecama přeplácaná slátanina, kterou zachraňují jen souboje = triky. Jinak je to spousta nudy a až otravného hrdinství. Navíc vše běží podle zaběhnutého scénáře - kecání, boje, kecání, boje, Neo vše na konci vyřeší. Nebavilo mě to. ()

PORTER44

Třetí a poslední Matrix opět   nezklamal.Akce,triky efekty-super.Spousta   prapodivných strojů kteří se snaží zničit   zbytek lidského co zbylo.Super podívaná. ()

K1K0

A je to tu! Pokračovanie a zároveň koniec celej trilógie, kde sa rozhodne či svet prežije v záverečnom boji strojov medzi ľuďmi, samozrejme všetko ma svoj paradox. Revolutions ukazuje a odhaľuje pravú podstatu Matrixu samotného ako aj predošlá časť, stačí len nastaviť uši a poriadne sa pozerať. V celku musím povedať že je to veľmi podarená trilógia ktorá snáď nemá chýb či už z vizuálneho hľadiska, hereckých výkonov alebo réžie samotnej. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz