V záverečnej časti trilógie vedie armáda Zionov, podporovaná odvážnymi civilnými dobrovoľníkmi, neúprosný boj, aby odvrátila inváziu Sentinelu. Zostávajúce ľudské pokolenie bojuje nielen o holé životy, ale o budúcnosť ľudstva samotného. Neznámy prvok otrávi mužstvo a ničivého plánu Smitha sa okamžite zmocní Bane, člen konvoja. Každým ďalším okamihom sila rastie. Smith je za hranicou kontroly robotov a teraz hrozí zničenie ich ríše, reálneho sveta Matrixu. Veštkyňa ponúka Neovi (Keanu Reeves) svoje rady. Prijíma ich s vedomím, že jej slová môžu byť iba ďalšou klamnou rovinou veľkého systému Matrix. S pomocou Niobe volí Neo a Trinity (Carrie-Anne Mossová) ďalekú cestu, na akú sa ešte nikdy žiaden človek nepodujal - nebezpečnú cestu nad zemou, až do vnútra hrozivého mesta robotov. V tejto mechanizovanej metropole sa Neo stretáva tvárou v tvár s najvyššou mocou sveta robotov. (TV Dajto)

bery71

Nedělám rozdíl mezi jednotlivými díly Matrixu. Je to zkrátka trilogie a tedy jeden a ne tři příběhy. Matrix je pro většinu lidí ,,jen,, naprosto přelomové akční sci-fi a to jak kvůli trikům, tak i díky kompletní akční stavbě scénáře. Ale pro mě je Matrix, jako takový geniální hlavně námětem. Takže by se dalo říct, že dávám čtyři hvězdy za původní komix (nečetl jsem) a jednu za zpracování celého filmu včetně hereckých výkonů, efektů, scénáře, režie a jiných výborných kvalit filmu. Ne, že bych snad běhal po městě a hledal agenty, ale Matrix mi otevřel cestu k akčním filmům a sci-fi, takže pro mě bude tenhle film vždy požitkem. Nicméně nepopírám, že dvojka a trojka příliš sází na efekty a celkově se trilogie pomalu mění v Hollywoodskou sračku. Naštěstí tak daleko nedojde a já si pořád můžu dát čtyři hvězdy a při tom si nepřipadat jako debil. ()

Colleague

Z prvního dílu jsem byl nadšený, z druhého o něco méně (ještě to ale tak tak stačilo na plné hodnocení), za to ten třetí to u mě vyoral. Přijde mi to jen jako typický americký doják s hromadou triků. Kam se poděla ta skvělá myšlenka z prvního dílu? ()

JirKrato

Asi nikdo nečekal udržení stejné laťky jako u 1. dílu, díl je příjemným doplněním 1.ho dílu, ale na rozdíl od 1.ho dílu se na tohle již vícekrát nepodívám. Musím říci, že si režiséři podle mého dobře poradili se smrtí představitelky vědmy ( nehledali nikoho extrémně podobného, nedodělali scény s vědmou počítačově ( i když myslím, že by to zvládli ), ba naopak posadili před nás, dle mého úplně jinou ženskou a 3-4 větami nám vysvětlili vizuální změnu vědmy, ale zároveň udělali podle mého příjemné rozloučení s představitelkou vědmi ( v 1. a 2. díle ) - schválně si tenhle dialog pusťte znovu........ Jinak jsem rád, že trojka byl poslední díl. ()

hazaba

Podobná nuda jako předchozí díl. Přesto je o malilinkatý kousíček lepší, protože je více akčnější a nejsou tam ty dlooouuhhhéé nudné pasáže jako záběry na poskakující lidičky ze Zionu (viz. Matrix Reloaded). Agent Smith, aka Hugo Weawing, je bohužel nejlepší postavou, kdežto Neo a zbytek "klaďasů" hrají, jen aby se neřeklo. Musím ovšem přiznat, že celou ságou se prolínají velmi dobře udělané triky a akční scény. ()

Pet 510

To je teda utrpení. První půlhodina de, ovšem následuje 20 minut totálně nudnýho vykecávání, při kterém sem začala poklimbávat. Mohlo by se zdát že další 3/4 hodina plná boje by mě mohla vytrhnout z apatie ovšem ač mě to udivuje měla naprosto stejný účinek jako předchozí dvacetiminutovka. Kdyby se to aspoň promomixovalo, jako že by se ten boj proložil kecáním a zároveň prodíráním se Nea houštím nepřízně osudu ke zdroji (nebo k čemu že to) tak by se na to možná dalo koukat. No a poslední půlhodinu vnímám jako takový celkem dobře zvládnutý závěr. Ach jo, proč se proboha nezůstalo jenom u jednoho dílu. Byl by to dokonalý, elegantní a ledově klidní cool konec dobrého filmu. No nic. ()

Hapretor

Nebýt APU-strojů dám ty hvězdy dvě. Konec debilní. Děj už nudí. Proč i toto natáhli do tří dílů, nevim. Vim, že je to ale patetický "MoneyGainer". Tím si páni Wachowští u mě sympatie hodně povorali. A já debil na to ještě šel do kina! ()

Anduril

Brilantný záver brilantného filmu. Bavila ma viac ako dvojka. Pekná masová bitka na tú dobu. Taktiež sa mi páčilo, že nebola rozdelená na dve časti ako to býva v dnešnej dobe s poslednými dielmi. Taktiež som si všimol pár symbolov z Biblie. Možno je to profesionálna deformácie, ale trochu ma to povzbudilo. (Neo ležal po smrti stále akoby na kríži a stroj to ohodnotil vetou: "Je dokonáno." A v podstate celá myšlienka so spasiteľom.... hm?) Takže tak. Ešte raz píšem, mne sa to páčilo. Celá trilógia ***** ()

figliar

Nie že by ma záver tejto mega-úspešnej trilógie sklamal, ale mohlo to vážne dopadnúť aspoň trochu inak. Do detajlu premyslený príbeh ohľadom nekonečného boja ľudstva proti dokonalej umelej inteligencii ukončený takýmto spôsobom? No, nevadí, aspoň nemám žiadne starosti s tým, že by vyšla aj ďalšia časť a mohla tak veľmi uškodiť na kvalite kultu s názvom Matrix. ()

Heroine

Rozhodně neměl druhý ani třetí Matrix nikdy vzniknout. Všechno se zhoršilo, kostýmy, triky, i postavy. A i když je konec poměrně dojemný, a Keanu i Carrie-Anne jsou pořád výborní, tenhle film kazí všechno, čím je první Matrix tak dokonalý. ()

char_t

No, být trojka s dvojkou jeden film, mohlo to být plné hodnocení. Ale zvlášť to prostě není ono - zbytečně dlouhé a oběma částem něco chybí. Dvojce chybělo pořádné sci-fi a akce v "reálném" světě, kteroužto částí trojka naopak oplývá. Ve výsledku spolu s finále to dělá film lepší než dvojka, ale ani zdaleka nedosahující kvalit jedničky. 75% ()

GOREGASM

Završení trilogie poráží svého předchůdce defacto absencí dialogové vaty. Když už se tady něco řeší, tak to má své konsekvence. Plusové bodíky sbírá i monumentální obrana Zionu, která probíhá prakticky skrze celý film, a přestože nenabídne jediný pamětihodný moment a dalo by se hovořit o jisté generičnosti, je se na co dívat a trikaři zasluhují absolutorium. Vše směřuje k nevyhnutelné konfrontaci se Smithem, která má být vyvrcholením nejen Revolutions, ale i celé trilogie a z části se jí to daří. Oba Supermani si to rozdají v ultraslowmotion i vše devastujících záběrech, ale ta viditelná snaha tvůrců o epičnost je spíše kontraproduktivní. Možná by tomu pomohl Zimmer ;-). Pokud jste hledali v Matrixu vypravěčský přesah revolučního formátu, nechte si s klidným žaludkem zajít chuť, protože Wachovští spoustu z vás pobláznili, aby nakonec nikoho neurazili, ale zároveň ani na zadek neposadili. To teprve mělo přijít. 68% ()

Nerd4Dreaming

jestliže je Reloaded alfa, tak tohle je omega. Líbí se mi že narozdíl od uzavřenosti a relativního happy endu jedničky, je celý další dvoudíl úplně jiný, a občas člověku metá do ksichtu syrovou beznaděj. Hugo Weaving jeden z TOP záporáků, ten jeho vyšklebenej úsměv je teda něco. ()

Ydrosten

Jediná rozumná otázka, která mně napadá po tom strastiplném zhlédnutí je:“Proč?“. Proč to museli zvorat, proč se nepoučili z chyb minulých, proč to vlastně vůbec točili… Reloaded a Revolution bych normálně sestříhal do jednoho filmu a bylo by. Revolution je totiž moc rozvleklý a místy nudný. Už nemá vůbec co nabídnout! Přitom si nechali dostačující prostor a hnali film do velkého finále, ale ten špatný vtip z toho dělají okolní záležitosti. Z jednoho mnou nepochopitelného důvodu bratři Wachovští brutálním způsobem opomíjeli akci a nabízeli nám jenom chabé náhrady. Ta sekvence plná sloupů okopčená z jedničky mě do varu rozhodně nepřivedla. Jako kdyby tvůrci nevěděli a přešlapovali na místě. Jenom pořád zařazovali jeden rozhovor za druhým. Nevím, jak vy, ale já se nedokážu bavit u předem jasných vyústění, jako by asi Neo nevěděl, co mu vědma řekne… když si vybavím, jak jsem kritizoval ty dialogy v druhém díle… ty jsou proti těmhle hotový zázrak. No, a když jsme s velkou slávou jednou nohou ve finiši, mělo by se přispěchat s něčím fantastickým, ale ani tady jsem nešel do kolen. Neo vs. Smith byl celkem povedený souboj, jen mu chtělo pomoci něčím nespecifikovaným. Připadal mi nemastný, neslaný. Šest hodin filmového času dřou pro tohle, a proto měli mít nějaký schovaný trumf. Zatím jen kritizuju. Je tedy něco k pochválení? Bohudík ano, kupříkladu atmosféra. Robotí město působilo neopakovatelným dojmem a zrovna tak i jeho vizuální podoba. Vůbec všichni roboti se povedli. A z herců se nejvíce vymykla H. Weaving. Je až s podivem, že jsem ho v žádném předešlém dílu nezmínil, role agenta Smithe nemohla vyfasovat nikoho lepšího. Za plus ještě počítám hudbu a zpomalené efekty, zvláště pak uštědřenou ránu pěstí. Závěrem: Trilogie Matrixu by si každopádně zasloužila lepší třetí a zároveň i druhý díl. Jenže Matrix mám rád, i přes jeho vady. Přišel s něčím novým, dal vyniknout spoustě novým talentům, v plné kráse ukázal sílu digitálních fíglů. Je nezbytnou součástí kinematografie vůbec. Matrix tu bude věčně, ať chcete nebo ne, a je tu jenom a jenom pro vás. V konkurenci dneška stále zaujme a neztratí se. ()

BeranSon

Čistokrevně fascinující zážitek, který si diváka dokáže podmanit a přesně to udělal i se mnou. Matrix se řadí mezi hrstku nejlepších trilogií co zatím vznikli a myslím si, že završení v podobě filmu Revolution je důstojné. Od začátku jsem byl vtáhnut do děje a i když jsem opět nerozuměl všem těm přechytralým řečičkám, tak stálí efekt měli. Možná, že mě tolik nebavil průběh bitvy se stroji, jenže poslední fight - Neo X Smith vše famózně ukončil. Takže za celou trilogii vzdávám nesmírný hold střihu, protože to museli být nervy. - 8/10 - ()

merigieren

no podobný jako předchozí díly, jen ještě méně blábolení a ještě více nudný technologicky vyspělý bitky. takovejhle konec si to nezasloužilo :-) ()

fablefavorit

Stejně jako v případě Reloaded i třetí díl těžce zaostává právě ve své výpravě. Zde to navíc získává ještě megalomanštější rozměr a tím se celá ta zmatenost ještě prohlubuje. Žádné zapamatovatelné scény mi v paměti neutkvěly a jediná věc, která se mi ve filmu skutečně líbila, byla hudba. Navras je jedním z nejlepších filmových soundtracků vůbec. Závěrečný souboj, á-la Dragon-Ball vykrádačka vyloženě antiklimatická. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz