Když Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) dostanou zprávu, že se komodor Schmidlapp (Reginald Denny) ocitl na palubě své jachty v nebezpečí, ihned se vydávají na záchrannou misi. Netuší, že je to dokonalá léčka zosnovaná čtveřicí nejmocnějších padouchů všech dob, jež touží po konečné porážce slavné dvojice! Zloduchové jsou vyzbrojeni vynálezem, který dokáže člověka vysušit na prášek, a chystají se ovládnout svět! Využije dvojice v pláštích svou nespornou odvahu a dokonalý arzenál technických vymožeností, aby Kočičí ženu (Lee Meriwether) zbavila drápků, zmrazila Tučňáka (Burgess Meredith), trumfl a Jokera (Cesar Romero) a zmátla Hádankáře (Frank Gorshin) dřív, než bude pozdě? (Bontonfilm)

Camac

Výborná parodie na dobrodružné příběhy netopířího muže. Film plný bizardních rekvizit, nečekaných zvratů a komických situací. Fantastická je zejména scéna s útokem žraloka nebo nekonečné zneškodňování bomby. ()

Meteorista

V dnešní době je skloňována předpona bio-; v tomto filmu je to bat-. Bral jsem to jako parodii/komedii na Batmana, takže jsem to bral s rezervou; a nebylo to zase tak špatné. Co ale špatné bylo, je dabing, který byl do uší bijící. Někdy postavy mluvily spisovně, jindy se snažily o nespisovnost, snad aby se přiblížily komediálnímu nádechu. Překousnul bych to, nebýt konce. Tam totiž zazní z Batmanových úst věta "Použijem SVÉ bat-lana.". Chybka se vloudí všude, ale tohohle by si tvorba dabingu měla všimnout. ()

El-Barto

Skvělá batparodie na komiks. Batman a Robin se za bílého dne producírují ulicemi města a chrání Gotham City před superpadouchy, které jim počítač vyhodil jako na svobodě. Hodně zajímavé je porovnání Jokera v podání Cesara Romera a Heatha Ledgera, na druhou stranu si myslím, že Lee Meriwether jako Catwoman byla neuvěřitelně sexy a strčí do kapsy jak Michelle Pfeiffer tak i Halle Berry. "Jsou to čtyři superlotři a velice nápadně oblečený, je to neuvěřitelný, že to nikdo neohlásil na policii." ()

Lukin413

Šílené. Tento film se hodí na jakoukoliv párty pro picí hru. Pravidla: 1) Když někdo řekne bat, všichni pijou. 2) Když řekne Robin "Holly ..." všichni pijou. 3) Když Batman vyluští hádanku, kterou předtím nikdo z hrajících nevyluští, všichni dopíjí svůj drink. Kdo přežije prvních 20 minut, vyhrává pobyt na záchytce. ()

kamigava

Batman je můj nejoblíbenější "superhrdina", ale tahle komedie mu doslova hází klacky pod nohy. Všechny postavy se chovají neskutečně vypatlaně. Hlavní dvojici se ale nedá upřít to, že se snaží vzdělávat publikum ve fyzice a dalších vědách. Film jsem viděl s dabingem a na začátku mě hned dostala předpona "bat-" před každým slovem, které se tam vysloví (batsignál, batkurz, batplyn, batcykl, batkoptéra...) :-D Nejvíce mě zajímala spíš aférka Bruce Waynea s Catwoman, která měla aspoň nějakou úroveň a styl. Naštěstí Burton stvořil Batmana mnohem vážnějšího a chytřejšího o 23 let později. Tahle fraška mě spíš zklamala svojí stupiditou. 40%. ()

zdeny99

Je to komedie s Batmanem nebo parodie na Batmana? Podle mě spíš parodie. Hned na začátku je gumový žralok, který se drží na žebříku spuštěného z helikoptéry, jenž byl zlikvidován žraločím odpuzovačem. Oproti jiných filmů s Batmanem, tak zde jsou Batman s Robinem již za hrdiny, ale v primitivních kostýmech. Také zde vystupují jejich čtyři nejslavnější protivníci, tedy Joker, Rébus, tučňák a kočičí žena se svými až dětsky barevnými kostýmy. Joker je zde především jako komik a tučňák nevypadá nijak odpudivě oproti Burtonové verzi BATMAN SE VRACÍ. A pak ty Batmanovi myšlenky ovlivněné studenou válkou. Vůbec z celého příběhu vyzařuje studená válka. Čtyři hlavní padouchové mají sovětské rakety s naváděcím zařízením a v závěru unesou představitele Rady bezpečnosti OSN. O Bruceovi Waynovi se chvílemi mluví jako o soudruhovi či o kapitalistovi Waynovi. Dětský nádech dodávají filmu primitivní zbraně a batmobil, což možná v 60. letech bylo něco oslňujícího, ale dnes se tomu musí člověk spíše smát. [625. hodnocení, 75. komentář, 70%] ()

Darren98

Nepředstavitelně zábavné dobrodružství Bruce a Dicka vytváří snad nejpůsobivější dlouhotrvající odkaz, který po dekády nejspíš ze všech komiksových adaptací nejvíc připomíná, jak obyčejnému člověku stačí ideální backstory a ultimátní praktické spreje, aby zachránil největší město světa i před čtyřmi super zločinci. I z nejhoršího dne, kdy se prostě člověk bomby nezbaví, se zde vysněný protagonista vyhrabe s podporou dobrých lidí, delfínů a srazu prodejců pěnové gumy. ()

Warlukyn

Opravdu velmi dlouho sem váhal, jestli tento film bude stát za to jej shlédnout, ale po zážitcích z vyprávění přátel mi to nedalo a sehnal jsem si tento film. To co jsem od něj očekával, se až na určité chvíle ve filmu dostalo nad mé očekávání. Naprosto dokonalá parodie na super akčního hrdinu, člověk by ani neřekl že režisér to jako parodii chtěl natočit. Geniálně vtipné hlášky v podobě českého dabingu od hlavního hrdiny Batmana a jeho kolegy Robina jsou nezapomenutelné. Režiséři nynějších parodií by se určitě tímto filmem měli nechávat inspirovat. ()

Filmárik

Vždy som rešpektoval Batmana vo verzii od Tima Burtona ale zároveň som mu vyčítal až prílišnú komixovú detinskosť. No keď som nedávno zhliadol film Batman z roku 1966 tak až potom som si hanblivo uvedomil aký neuveriteľný kus práce na tejto postave spravil a posunul ho nadobro do temných a serióznejších krimi vôd ( o Nolanovi ani nehovoriac ). Ale šesťdesiate roky to bola jednoducho iná doba a plne trvám na svojom hodnotení pretože Leslie H. Martinson so svojím štábom má u mňa obrovské plus za svoj entuziazmus ktorý do Batmana vložil. Bez ohľadu na vekovú kategóriu s ktorou sa v tej dobe rátalo tak slovo klišé tu dostáva úplne iný rozmer na aký som bol doteraz zvyknutý a scenár je ním doslova prešpikovaný. Niektoré scény prekračujú hranice absurdity ( žralok a batman na rebríku) a nechávajú diváka buď v nemom úžase s úsmevom na tvári alebo vyvolajú instantné znechutenie s následnou frustráciou. U mňa nastal naštastie stav prvý a tento film mi spravil obrovitánsku radosť. Povinnosť pre všetkým ľudí so zmyslom pre humor. ()

Kolssteyn

Zbohatlický kapitalista, soudruh Bruce Wayne zamilovaný do slečny spanilé jak Kitka po urputném boji s pestrobarevnými superpadouchy opět vítězně triumfuje v podobě plodů svého pinožení záchranou lidstva, kdy navrátil světu mír a mírovému kongresu novou podobu Batbylonu. ()

Natix

Kdo neviděl, ten neuvěří. Batman a Robin v homosexuálních pyžamech! Repelent proti žralokům! Joker s knírem! A legendární scéna s bombou, která se podezřele podobá závěru The Dark Knight Rises. ()

GOREGASM

Batmanovy začátky jsou ve všech směrech unikátní. Od papundeklových kulis, sexy kostýmů všech zúčastněných (Lee Meriwether svým sex appealem vydá za všechny divoce pojaté záporáky), až po neochvějnou genialitu dua Batman & Robin (některé jejich dialogy jsou fakt jako z komiksu vystřižené a stejně tak za vlas přitažené), kde na základě jedné scény, a neřeknu jaké (prostě se na to podívejte), vyplyne, že Robin je zabouchnut... do Batmana samozřejmě ;-). Je třeba k filmu přistoupit s potřebnou nadsázkou a pak funguje naprosto dokonale, tedy jako závan historie a úplně jiného pohledu na věc, než zažíváme v současnosti. Aneb, jak by řekl Batman s hlasem a tváří Adama Westa: "Precisely...". 75% ()

MickeyStuma

První Batmanův celovečerní film natočený krátce po úspěšném televizním seriálu a tak tu je neobvykle poněkud přepadouchováno. Batman zde vystupuje s Robinem a proti sobě mají partu vskutku povedenou. Ridder, Penguin, Catwoman a Joker, pro kterého to bylo první filmové ztvárnění vůbec. Tvůrci se drželi komiksu své doby a to i textu a stylu dialogů a tak to dnes už celkově vypadá poněkud podivně. Je to typicky televizně zábavně ztřeštěné a skutečně až moc ukecané. Film je barevný a zaměřený na dětského diváka, takže tu nejsou žádné nabubřelosti, žádné napětí a temná atmosféra už vůbec ne. Jedná se o vcelku povedenou batmanovskou satiru, která je svým způsobem ve své jednoduchosti pořád kouzelná. Příběh obsahuje parodování mnoha skutečností své doby, které dnes už, obzvlášť mimo Ameriku, bohužel tak dobře bez znalosti o co konkrétně jde nevyzní. Je to film, který má za úkol pobavit a nic víc. ()

korok

Bat mobil, Bat žebřík, Bat koptéra, Bat plyn, Bat lano, Bat repelent.... a já nevím co všechno ještě Bat :-) To je slyšet ve filmu pořád. Tak jsem si rozhodl pustit tento historicky první film o Batmanovi (když nepočítám černobílý seriál ze 40. let) a s přihlédnutím k době vzniku to obstálo. Je to ale něco jiného, než na co jsme zvyklí z modernějších filmů o netopýřím muži, jelikož je to celé komediálně laděné, díky čemuž je k vidění i spousta nelogických situací (spoilerek: např. Batman běhající se zapálenou bombou, která kupodivu hoří asi několik minut (!) a nemůže se ji zbavit, jelikož mu pokaždé na všechny strany někdo (něco) vleze do cesty a tudíž ji nemá kam bezpečně odhodit). Batman taktéž neumí překvapivě lítat a využívá lana a žebříky. Ve filmu lze vidět téměř všechny z úhlavních protivníků Batmana pohromadě. Ti ale nevzbuzují strach nýbrž úsměv. Lee Meriwether v roli Catwoman půvabná. Jají postava je v tomto filmu nezvykle vyloženě záporná. Jako odlehčení, vedle novodobých akčních a dramatických filmů, to bylo dobré. ()

Rathalos

Naozaj velmi vesela a podarena verzia Batmana z roku 1966,cudne mi je,ze az do dnes som to este nevidel,ale tesim sa,ze to moje oci zhliadli,sranda musi byt...:⁠-⁠) ()

JimiH

Čistá esence campu připomínající klučičí hry na hrdiny, kdy každou nebezpečnou situaci vyřeší nějaké superzbraň nebo alespoň kamikaze delfín. Adam West podává naprosto bezchybný výkon a člověk visí na každém jeho slovu. Ze záporáků jasně vyniká Penguin. Velké množství nadsázky se projevuje nejen v hereckých výkonech, ale především ve výtvarné stylizaci i velkému množství fórků, které jakoby vypadly z kreslených grotesek. Škoda, že konci filmu dochází maličko dech, jinak by to bylo za plný počet. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)