Po ovládnutí boxerského sveta sa Adonisovi „Donniemu“ Creedovi (Michael B. Jordan) darí v kariére aj v rodinnom živote. Keď sa jeho kamarát z detstva a bývalý boxerský talent Damian „Dame“ Anderson (Jonathan Majors) po dlhom treste vo väzení opäť objaví, túži dokázať, že si zaslúži svoje miesto ringu. Stretnutie medzi bývalými priateľmi je viac než len boj. Na vyrovnanie skóre musí Donnie ohroziť svoju budúcnosť a bojovať s Dameom – bojovníkom, ktorý nemá čo stratiť. (Continental film)

Renfield

Překvapivě silnější v rovině osobní, než v té sportovní, přestože se samozřejmě prolínají. A když píšu osobní, nemyslím tím vztah Adonis/rodina, ale Adonis/Damian, ten je pro potřeby příběhu velmi dobře vykreslen a to včetně krátkých, ale úderných flashbacků. Škoda, že druhá polovina působí dojmem, jakoby v ní mnoho chybělo, čímž trpí právě linka hlavní dvojice, jejíž finální zápas pocitově přichází trošku z ničeho nic. Jeho vysokou kvalitu to však samozřejmě nijak nesráží, fantastická a navíc velmi originální je jeho "tichá" část. Přesto však není lepší, než těžce fyzický střet Anderson/Chavez, který řekne o Damianovi víc, než celý zbytek filmu. Jonathan Majors je v jeho roli výborný a Michael B. Jordan překvapil hlavně za kamerou, velmi silný debut. 75% ()

Klajnik odpad!

Dvojka byla totálně schématická. Trojka se je též schématická, ale lehce se liší tím, že se tu řeší vztah mezi Creedem a jeho kámošem z dětství. Dříve si byli bratry, ale nyní je mezi nimi zlá krev, protože Damien hnil 18 let v base, zatímco Creed žil jeho život. Řeší se však blbě. Je to celé utahané, nezajímavé, vyumělkované - ostatně do této doby si na něj Creed ani nevzpomněl a teď se nám scénáristi snaží nakukat, jak moc se snažil zapomenout (podařilo se, soudě podle předchozích dvou dílů), ale nejde to (když se teď kamarád vrátil a dělá mu tlaky). Nezbývá tedy, než se pochlapit a... A chlapci radši uspořádaj mistrovství světa v boxu, než aby si zašli na terapii. Finální souboj za nic nestojí. Sportovní komentátor tam (nám) divákům říká, jak lze cítit to napětí, ale já cítil jen nudu. Je to samozřejmě absolutně předvídatelné. Creed zase vyhraje. Vlastně se stydím, že jsem tomu věnoval pozornost. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Dobře mi tak. ()

bobstock

Jak jsem si stěžoval u dvojky na Slye, který ne a ne odejít a nechat mladé boxerské pušky postavit na vlastní nohy, tak tady jsem se kopnul do vlastní. Jak hodně mi chyběl Rockyho čpavek z rambodílny. Citlivý příběh o nezřízené mladické nerozvážnosti, kdy si jeden šel posedět a druhý šel dělat šampiónské pásy funguje bohužel opět brutal předvídatelně. K čemu to, dramaticky to vzroste po hodině dvaceti minutách jenže ani ta atmosféra na vyprodaném stadionu už nedýchala životem, spíš jen digitálníma barvičkama. Číslovaný turnaj UFC v televizi si užiju víc. 45% ()

bozka10

Tak trojka nám potvrdila že sága Rocky-Creed patrí k absolútnej špičke žánru.Dobrý emotívny príbeh, skvelé tréningové pasáže a neskutočný záverečný doslova gladiátorský fight dvoch nadupaných mašín s parádnou choreografiou.Opäť som mal problém s tým,komu vlastne držím stranu, pretože Damianovu motiváciu a spravodlivý hnev som úplne chápal,preto ma stretko oboch borcov v šatni po zápase potešilo.Bola to pecka presne ako som čakal a som opäť nadšený👊👊👊 ()

Muel

| Metro-Goldwyn-Mayer | Creed trojka sa bez problémov obíde bez Rockyho. Jordan sebavedomo režíruje aj pokojnejšie scény a rodinné drámy, zaháčkuje diváka veľmi ľahko a nestihne nudiť. To je prvá polovica filmu, kde nastúpi Majors - vtedy pre mňa ale prišiel pomerne slušný burnout, kedy som až do záverečných titulkov začal - nudiť? Neviem sa ubrániť pocitu, že - sme to už všetko videli. Nič tu nie je extra, ale nič tu nie je zlé. Len to v ničom nevyniká. Tento faktor väčšinou neriešim a film si naplno užijem, ale tu mi to vadilo. Nápady v ringu a anime inšpirácia dobrá, Majors super, ale nič viac. Dobrý film, ale iba "dobrý" film. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Flopik

Creed to ustál bez Rockyho, aj keď samozrejme Sly mi tam chýbal ohromne. Čo je najväčšia bomba tohto filmu, sú boxerské súboje. Tie nemajú vôbec chybu a sú podané tak, že každý úder bolí aj vás. Herecky skvelé, Michael v tope, no scénu trocha kradne Majors s pohľadom "nezaujímaš ma, o chvíľu ťa aj tak roztrhám". Ubehne to rýchlo, tréning opäť skvelo športový no a posledný súboj snáď len s malinkou chybou. Mohol byť za mňa viac dramatický a Creed si mohol siahnuť viacej na dno. Inak ale za 5* a skvelá box zábava. ()

Aurus

8,5/10. Za mě jde zatím o film tohoto roku a jednoznačně o nejlepší díl celé Creed trilogie. Tenhle film sem si hodně užil a ten kdo to neviděl tak tomu to doporučuji. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

panvasik

Musel, jsem si to nechat rozložit v hlavě přes noc a sklidnit emoce a vím, že už to teď budu zveličovat. Bylo to testosteronove a pořádně mužské. Ano poprvé ne před , ale za kamerou sedí Michael B. Jordan a natočil, asi toho nejlepšího Creeda s perfektními, moderními prvky, které ve sportovních filmech, jen tak neuvidíte. Vracíme se do ne moc pěkné minulosti Adonise a jeho zapomenutého "bratra", kdy i s ním se vrací nepříjemné a staré zážitky z doby kdy byli mladí a dělali problémy a taky se vracíme zpět do dětského domova. Kde s Damem strávili spolu 2 roky. O soubojích ani nemluvím drsné a brutální záběry společně se zpomalenými záběry dávají na atmosféře filmu hodně svého. Scény kdy se v ringu objeví jenom sami bez trenérů a diváků jsou mrazivé a poukazují na to že se jede na plnou vážnost. Zvukové efekty ran, které si soupeři v celém filmu dávali v ringu jsou nepříjemné a hodně dobře slyšet v kině. Počítal jsem to a dostal, jsem se k číslu 6, ano 6x jsem dostal během filmu husinu a nebylo to jenom v závěrečném souboji, ale hned od začátku, film má opravdu málo momentů, které by nebyly dobré. Nebudu lhát, že jsem byl i párkrát dojatý a to se mi moc nestává. Když už jsme u super věcí, tak tréninky jsou úplně boží na sledování a hudba k tomu je fantastická (obecně je známo, že hudba je dobrá v každém z těchto filmů). Ve filmu se podle mě, nejede primárně na box a film se soustředí i na vztahy postav, až už rodinné tak mezi různými soupeři. Tessa Thompson je v roli Biancy, už od prvního filmu pro tuto roli dokonalá a k Jordanovi ve filmu hrozně sedí jako k Rockymu seděla Adrian.. Scény s Creedem a jeho dcerou jsou roztomilé, zábavné a zároveň i smutné, dcera je hluchoněmá a sama se potýká s problémy ve škole, kde dala přes držku spolužačce a sama by chtěla boxovat, jde vidět, že jablko nepadlo daleko od stromu... Samozřejmě ve filmu exceluje Jonathan Majors, který ty zaporaky, prostě umí hrát a závěrečný souboj v ringu, to jenom potvrzuje. Damian je magor nejvyššího kalibru a v soubojích je nemilosrdný a jeden z nejlepších protivníků v Rocky Universum (pokud se tomu vůbec, tak dá říct). Opět musím pochválit hudbu, která tomu všemu dodává grády a dává na vrchol poháru tu pomyslnou třešničkou... Ale, abych jenom film tímto nepřechválil , měl jsem s tím jeden problém a to je ten, že to jednou skončí a já chtěl víc a víc a on ten čas pořád utíkal :(  9/10 ()

BOURQUE

V mojich očiach, ako celok, lepší ako predchádzajúce dielo. Herec Michael B. Jordan v roli režiséra (jedná sa o debut) to celé riadi prehľadom, aj keď (opäť) ide na bezpečnú hru podľa známych schém a riešení. V tomto duchu je natočený aj záverečný súboj. Slušný doplnok (prípadné dobré pokračovanie príbehu Adonisa) v rámci daného žánru. Ale Sly strašne chýba – fakt nedalo sa dohodnúť ani na malej cameo roli? Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Rathalos

Adonis Creed opat prichadza na scenu a to uz po tretikrat a kto si zamiloval prve dva diely,tak bude nadmieru spokojny aj s trojkou,lebo viac-menej nie je co vytknut tejto sportovej drame,skvely Michael B.Jordan vynikajuco debutuje ako reziser,hudba je vyborna,pribeh cloveka taktiez zaujme,atmosfera je dusna a intenzita uderov stupa az vas boli cely clovek pri pohlade na tento drsny a tvrdy sport,urcite by som prijal aj dalsie pokracovanie,nech zije box...:⁠-⁠) ()

helloween93

Creed se ve trojce postavil na vlastní nohy, protože Stallone se jako Rocky nevrátil, kvůli sporům s Winklerem, vlastníkem značky Rocky, kterému práva kdysi Stallone odprodal. První půlka se mi hodně líbila, ta nepříjemná historie mezi Adonisem Creedem a Damem a jejich komplikovaný vztah, který poté klasicky sklouzne k šablonovité rivalitě, která přejde do záporáctví v případě Damea. A to je škoda, že je film průhledný, protože jinak mohla trojka být takový Rocky V s pořádným scénářem, takhle to zůstalo tak na půl cesty. Michael B. Jordan nicméně ukázal, že umí nejen před kamerou ale i za ní a komerčně to vyšlo i potřetí a s doposud nejvyššími tržbami v rámci Creeda. 3* ()

Fat'Fatal

Docela jsem se těšil na to, co se s filmem stane bez postavy Rockyho. V komentáři k předchozímu dílu jsem popisoval, že mi přišla vyčpělá a bez drajvu. Na druhou stranu jsem se však těšil na to pomrkávání, narážky ostatních na bývalého Creedova trenéra, možná zmínku, jestli je u syna a vnoučka v Torontu, ale nic. Jestli jsem dobře počítal, Rockyho jméno se zmínilo jedinkrát. Film si tak jede opravdu vlastní cestou. Z Adonise se stal kravaťák, ale jakmile ho podrazí jeho kámoš z dětství a uzme si titul šampióna, vrátí se do ringu, aby mu zradu vrátil. Je tu spousta věcí, která je zbytečná nebo rovnou nedává smysl, například infarkt matky Adonise, u které jsem musel z rukávu vytáhnout legendární hlášku Jiřího Káry "do prdele, co se děje?", ale třeba i to, jak se lusknutím prstu změnilo chování Damiana a na konci znova zpátky. Nic nebyla ničí chyba, všichni se zří a mají se rádi. Málem jsem se poblil, ale možná to bylo tou cenou popcornu u cinezlodějů. Rodinka se pěkně rozrostla a ta jejich holčička byla boží. Akce se povedla a hudba ušla. // EN, CZ SUB ()

NitroXcz

Ano! Michael B. Jordan se předvedl v plné parádě!!! To bylo něco. Takhle nahajpenej jsem už dlouho nebyl. Jeden z mých nejočekávanějších filmů dorazil a je TOP. Už bylo na čase, aby Creed vystoupil ze Slyova stínu (i když tam opravdu chyběl). Johnatan Majors jako Damien byl úžasnej, neskutečná korba, která je jako nezastavitelnej stroj na knockouty. Příběh je možná ukecanej, ale vůbec mi to nevadilo, dostalo mě to do děje a o to víc jsem si užil závěrečný fight. Ten mohl být trochu delší a víc procítěný, když je mezi boxery, tak citlivá minulost, ale stejně… nemám slov. Drago je tady jako sparing partner pro Adonise, a i když to může znít blbě, tak mi nevadilo vidět stát Creeda s Dragem bok po boku. Nemůžu si pomoci 9,5/10. ()

PEZ

Prekvapivo dobré v istých momentoch. Zaprvé je film dobre formálne zvládnutý, ma dosť dobrú dramaturgiu, dobrú dynamickú kameru, skvelú hudbu a z hľadiska príbehu prekvapil film tým, že je to skôr rodinný film ako film o boxe. I keď jasné, že aj box tu má významnú rolu. Ale už to nie je len o ňom. Na to, že Jordan týmto filmom debutuje ako režisér, má film ozaj slušnú údernosť. Avšak zlyháva v kľúčových momentoch príbehu, kedy motivácia alebo správanie postáv nedáva moc zmysel. Čo je škoda, lebo inak by som bol dokonca nadšený. Aj záver je dosť uponáhlaný, pričom niet na to dôvod pri danej stopáži (najkratši Creed doposiaľ). Čo sa mi naopak páčilo bol hlavný antagonista, ktorého perfektne zahral Jonathan Majors a tiež to, ako sa borci brutálne vymakali - takéto "vysekané" postavy sa len tak nevidia! Inu, za mňa príjemné prekvapenie, nebyť pár múch, išiel by som kľudne aj na 4*. PS: Prvý film v "Rocky" sérií, v ktorom sa ani na sekundu neukáže Sylvester Stallone. Škoda, že ani Rockyho vo filme nespomenú - to mi prišlo dosť divné, keď sa pozrieme späť na predošlé diely. 7/10 ()

geek.ondra

Vyspělý a neskutečně sebejistý film. Řemeslně a scenáristicky přesný a emocionálně zase o kousek silnější. Měl jsem jisté pochybnosti po konci Stellona, ale nyní si jsem jistý že Jordan dovede Creeda ke stejné slávě jako před mnoha lety Sly dovedl Rockyho. I napotřetí velké nadšení. 7,5/10 ()

Razzor_82

"Hlavní není síla ale načasování a rychlost." Adonis musí z pohodlné boxerské penze zpět do ringu. Potřebuje uzemnit svého bývalého nejlepšího kámoše, ze kterého se stalo ve vězení monstrum a mstí se mu. Chybí Sly a jeho mentorské rady. Zápasů a napětí jsem čekal víc. Na mě příliš rasistické. V celém filmu hrají jen dva běloši a jsou to komentátoři posledního zápasu. 4/10 ()

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)

Creed se dočká čtvrtého dílu

Creed se dočká čtvrtého dílu

19.11.2023

Jak to tak vypadá, Adonis Creed své boxerské rukavice jen tak nesundá. Oscarový producent Irwin Winkler (série Rocky) během jednoho ze svých nedávných rozhovorů totiž prozradil, že po komerčním… (viac)