Po ovládnutí boxerského sveta sa Adonisovi „Donniemu“ Creedovi (Michael B. Jordan) darí v kariére aj v rodinnom živote. Keď sa jeho kamarát z detstva a bývalý boxerský talent Damian „Dame“ Anderson (Jonathan Majors) po dlhom treste vo väzení opäť objaví, túži dokázať, že si zaslúži svoje miesto ringu. Stretnutie medzi bývalými priateľmi je viac než len boj. Na vyrovnanie skóre musí Donnie ohroziť svoju budúcnosť a bojovať s Dameom – bojovníkom, ktorý nemá čo stratiť. (Continental film)

Vanchovi

Od tohto typu filmu neočakávam veľa - teda väčšinou dostanem to, čo očakávam a občas aj čosi navyše. V tomto prípade ale to čosi navyše neprišlo. V prvej polovici mi dialógy prišli fakt plytké, až mi z toho miestami bolo smiešno. Budovanie deja je trochu slabšie, čo je škoda, lebo takto druhá polovica filmu a záver nemajú taký emočný náboj aký by mohli mať, aj keď potenciál tam na to bol. ()

Azrail

První Creed bez legendárního "Slye", kde Michael B. Jordan musí stát na vlastních nohou... A za mě se mu to vlastně dost povedlo.  Devízou je především Damian, jehož motivace a agrese dává smysl a člověk jí prostě dokáže chápat i akceptovat. I Donnie tady ale konečně dospěl a bylo velmi zajímavé sledovat, jak se snaží vyrovnat se svou minulostí, které se nakonec musí postavit v ringu, i když už zdaleka není na vrcholu sil...  Herecky velmi dobře zvládnuté, oba hlavní představitelé jsou výborní (i když Jonathan Majors v některých scénách podle mě malinko přehrává), zbytek postav taky v pohodě. Hudebně dobře podkreslené a obecně proti audio vizuálu nemám výtek.  Ve výsledku velmi příjemné sportovní drama, které dobře zakončuje (?) tuto sérii. 75% ()

Ex_Machina

Po slabšej druhej časti sa tu ponoríme znovu do kvalitnej boxerskej drámy, kde sa opäť ide za hranicu bolesti a ľudského odhodlania. V osobnej rovine Adonisa je to neprekvapivo najsilnejšia časť podtrhnutá boxerskými súbojmi, ktoré sú neuveriteľné a prepracované až na svoju podstatu. Bezhlavé mlátenie ako v prvých častiach Rockyho prešlo do skutočného technického boxu. Týmto filmom Creed definitívne vystúpil z Rockyho tieňa a začal písať svoju vlastnú legendu. ()

misar3

Spíše vztahové drama o dvou někdejších přátelích než boxerská vřava mezi dvěma nadanými boxery. Jediná pozitivní věc je Jonathan Majors, který by býval mohl být vycházející hvězdou nového desetileté... ale bohužel si kariéru zařízl. ()

Midar

Creed III se dobré dvě třetiny stopáže tváří jako další Warrior, tedy dojemné sportovní drama sázející na pomalé tempo, nejednoznačné postavy a komplikované vztahy mezi nimi. Nejen, že ale nakonec ve všech ohledech, v nichž byl Warrior tak zatraceně silný, selhává, on navíc ve třetině poslední všechny ty dlouze budované dějové linky úspěšně splachuje do záchodu. A to jen proto, aby nám naservíroval uspěchané, nefungující a zbytečně přestylizované finále. Tam, kde tak byl Rocky testosteronem našlapanou sportovní podívanou, po které jste měli chuť vyrazit do tělocvičny a boxovat, co vám síly stačí, působí Creed utahaným, ubuleným a značně prázdným dojmem. Na spin-off s mladým Viktorem Dragem se nicméně i přesto všechno pořád těším. Dalšího Creeda už ale příště raději vynechám, ta postava se vyčerpala na konci prvního dílu. Více zde. ()

Tomacek

Už jsem se vlastně začínal bát, co nového ještě tento formát (filmy o boxu) vůbec může přinést. Myslel jsem si že nic, ale očividně jsem se mýlil. Adonis se nám zde více otevírá do své minulosti, která je zde silně vázaná na dění celého filmu a to je za mě strašně dobře a za celou dobu Rockyho ságy jsem nevidel něco podobného. Jde vidět že Michael B. Jordan není jen dobrý  herec, ale je i dobrý režisér.  Kamera u tohoto filmu je zde zvládnutá na jedničku, minimálně dost odlišně oproti CREED II A I. Zkrátka nic mi tady nechybělo (včetně hudebního doprovodu) a udělalo to na mě veliký dojem. ***** ()

Dejvecd

Michael B. Jordan má teda sakra dobrý režisérsky debut, ktorý by mu nezávidel len málokto. Creed III je totižto napínavým a v skutku úžasným duelom mano a mano, plným fantastickej akcie, kedy je cítiť každučká kvapka potu. Zároveň sa filmu skvelo darí aj na prízemnejšej rovine, kde prináša emocionálny príbeh, ktorý nenechal každého chladného. 9/10 ()

hrumsrt

Třetí Creed a devátý (!!) film z Rockyho světa, který poprvé je opravdu bez účasti Sylvestera Stalloneho, který se od značky rozhodl distancovat.. Kdysi pro mě Rocky byl tím vrcholem sportovních filmů a pořád mám třeba u čtvrtého kousku z téhle série emoce, jaké nenabízí skoro žádný biják.. Snímek stojí na rozcestí, kdy si divák musí vybrat, jestli je schopen se tomu poddat a připustit si, že Adonis už je na to sám, anebo zkrátka stát názoru, že bez Slye se na to už dívat nedá.. Na třetím Creedovi mi paradoxně přijde nejzajímavější, co předvedli oba tihle "boxeři" už v preprodukci, tedy ukázka toho, jak vnímá sérii Stallone a jak Coogler s Jordanem.. A i když si myslím, že celá značka Creed má skutečně spíše potenciál v té osobní rovině, tak prostě vrcholem všech těhle bijáků byl ten finální duel v ringu a to nakonec paradoxně potvrzuje i třetí Creed.. Někomu tyhle osobnější pojetí přijdou lepší, že dají postavám trošku uvěřitelnosti, ale já takhle Rockyho neznám a nakonec jsem názoru, že to zkrátka není úplně ono... Adonis Creed je na vrcholu, proto chce každý využít příležitosti ho z něj shodit. A s úspěchy se na povrch dostávají minulé křivdy, které čekají až bude jedinci nejlépe.. A proto přichází jeho dětský kamarád Damien v podání Jonathana Majorse, se kterým pořád nevím jestli mě to jeho polovážné herectví baví. Obzvlášť tady jsem si říkal, že chci ty jeho oči vidět brečet v nějaké romantické komedii, ale otázka zda se vůbec k nějaké takové budoucnosti ještě dostane... Velká část příběhu je o nastolení iluze, že tenhle vztah tu byl už předtím, že vlastně v postavách žije už od počátku celé série. Kdy tohle já ve filmových sériích ale nenávidím. Je to neduha sequelů, které jen podtrhují nejasnou autorskou vizi.. Když se příběh drží boxu a třeba ještě ukáže nečestnost postav, jež pramení z pokřivených životních osudů, vidím na co jsem zvyklý, ale jak jde osobní cestou, rozdělujeme se.. Daří se představit Adonise stojícího na vlastních nohách s rodinou, kde pořád je vnitřní spor mezi takovou idylou a boxerským srdíčkem, přesně jak to vždycky měl i Rocky. Celý film se buduje nějaké vyrovnávání s minulostí, aby ve finále nakonec film seškrtal trénink na naprosté minimum (u série jsou vždycky ty tréninky esencí toho sportovního wibu) a už už spěchá do ringu, který mě prostě nebaví a nedaří se působit zapamatovatelně jako v předchozích případech, i když divákovi pořád podsouvá to minulostí propojení.. Nakonec z toho mám takový vyděračský pocit, který je nakonec nejpodobnější Rockymu V, akorát že nikdo nesahá jeho charakteru ani po kotníky.. Asi by bylo fér se příště netvářit že Creed IV je jako Rocky IV, anebo se na to už definitivně vykašlat? 60% ()

adamix

Tradičná boxerská dráma s novodobým nádychom, ale preumelokvanými emóciami, čo B. Jordanovi nedávam zas tak za vinu, pretože na režisérskom kresle a v boxerskom ringu mu to ide skvele a poradí si aj sám bez mentora Rockyho. Spoločne s Majorsom sa veľmi snaží a ich charizma a snaha film udržujú s určitou kvalitou. Preto je záverečný fight omnoho osobitejší, než aký bol v predchádzajúcich Creedových častiach. Boli tu isté veci, ktoré šlo urobiť aj lepšie a prižmúrim aj oči nad tým, že sa to dosť podobá na tretieho a piateho Rockyho (samozrejme, tento boxerský podžáner je už tak prečerpaný nápadmi, až by som sa divil, keby vzniklo niečo fakt originálne). Som však zvedavý a zároveň sa obávam, kam až chce B. Jordan sériu posunúť a čo chce priniesť v štvrtej časti. Za mňa 70%. ()

helrohir

Po dvoch veľmi dobrých filmoch, prichádza tentoraz mierny ústup z pozícií. Nový súper je síce výrazný, ale celkovo som mal z jeho vystúpení zmiešané pocity. Vcelku zamrzí aj neúčasť Rockyho, ale skôr z toho nostalgického pohľadu, než by vyslovene jeho neúčasť narušovala celkový vývoj deja. Súboje sú opäť natočené kvalitne, čo je jedna z vecí v rámci Creed trilógie, ktoré sú oproti Rockyho časom proste spracované lepšie, intenzívnejšie a realistickejšie. Hoci v tomto prípade finálny súboj mohol byť viac vyhrotenejší. Na druhej strane oceňujem Jordanov novátorský, až experimentálny prístup k zobrazeniu finálneho súboja, ako po vizuálnej stránke, tak aj pri zobrazení vnútorných pocitov. Nutné scénky zo zázemia a súkromia som už tradične pretrpel. 60%. ()

petrsponar

Tak to nám za sebou,zrovna se vracím z kina tak nějak sesmolím pocity z nového Creeda. Můžu hlavně říct že jsem třetí díl dlouho očekával,jelikož mám rád ságu Rockyho a i jeho pokračování formou teď už trilogie Creed, můžu říct že M.B. Jordan odvedl jako režisér suprovou práci kdy se krásně pracuje s postavami,jejich charakterem atmosférou a napětím,srdcem filmu je převážně rodina a napětí mezi Adonisem A Damianem dále scény kde se boxuje,o to přeci v těhle filmech jde ikdyž se musí dbát na rozvinutí příběhu a postav což je zde opět na jedničku, a hlavní,,padouch,, v podobě skvělého J. Major se který je jako Dame ďábelský nekompromisní a parádně zahraný, všichni odvádí skvělou práci jak i skvělá hudba,ikdyž předchozí dva snímky měli přeci jen lepší,dále je hodně vidět že se hodně stříhalo a fakt rapidně což i trošku snižuje hodnocení jelikož je vidět že něco chybí,aspoň že začátku je to hodně vidět, důležité je že mi CREED 3 dál přesně takové emoce jako Creed 1a potažmo nejlepší díly Rockyho a to je hlavní..8/10 ()

Fanda.Boukal

No hodně hoodně slabý. Tohle je jen o chlup lepší než Rocky V ale o hodně malý chlup. Zaporak i jednotlivé problémy jsou zajímavé ale dost to hapruje všude jinde. Finální souboj a jeho "umělecké" pojetí je strašně mimo pro mě. A poslední věc je že po tom všem co se v tomhle Donniemu stalo prostě nevěřím že by mu Rocky nepřišel na pomoc v druhem zápase když je naživu. Celkově pro mě velké zklamání ale jako režijní debut Jordna to asi není špatné. Uvidíme co se sérií předvede dál. ()

Kinofil

|| PG-13 || MGM || Rozpočet: $75 mil. || USA: $155 241 208 - ČR: 8 709 538 Kč - Celkem: $271 341 208 || Tahle série, ostatně jako celý Rocky, mi nikdy nijak zvlášť nepřirostla k srdci a domnívám se, že podobně jako Rychle a zběsile má až zbytečně mnoho dílů. Nicméně i třetí spin-off Rockyho bez Rockyho - Creed - dokáže přijít s něčím novým. V první řadě je tu MBJ nově v pozici režiséra a jasně dokazuje, že se od svého nejvlivnějšího mentora - Ryana Cooglera - dost naučil. Výsledkem je solidní, byť nijak zvlášť vyčnívající, sequel se svižnou stopáží a slušnou bitkou na závěr (v celém filmu jsou vlastně jen 2). V druhé řadě je tu pak Jonathan Majors, jehož výkon po sérii nařčení z domácího násilí je o to démoničtější a rozhodně nezapadne mezi ostatní nevýrazné záporáky rockyho série. Trochu zbytečné mi přišly scény z rodinného života, kde už není, co vyprávět a naštěstí i zde dostal víc prostoru Majors, díky čemuž závěrený souboj působí dost bratrovražedně. Jako boxerská jednohubka s adekvátní stopáží Creed III zabaví, nicméně nic nového zásadního to nenabídne a celé sérii by prospěla dlouhá pauza. 75%. ()

blondboss

Adonis Creed je späť, ale už bez svojho verného súputníka Rockyho Balbou, a tu je asi najväčší kameň úrazu tohto filmu. Táto séria bude pre mňa vždy spätá so Stallonem, ktorý každému jednému filmu dal dušu a bolo vidieť, že je to jeho srdcová záležitosť. Na druhej strane ale musím uznať, že Michael B. Jordan sa s réžiou popasoval vskutku prekvapivo dobre a bolo tu cítiť aj emócie. Každopádne si ale myslím, že táto séria už melie z posledného a nemá už veľmi čo nové ponúknuť. 65 % ()

blazma

Po velmi povedeném prvním dílu a následně velmi nudném druhém dílu, tady máme něco mezi. Creeda dohání jeho vlastní minulost a je to super. Ukázka toho kam to dotáhnul, jak zápasí s životem, když skončil s boxováním. Návrat starých ran a kostlivců ze skříně je ukázka lidskosti. Prostě jo. Je to hodně příjemný od posledního dílu. Ten závěr byl možná až moc rychlý a víceméně bez výrazného dopadu na cokoliv. Každopádně to asi nemusí vadit, protože je otázka jestli se dalšího dílu ještě dočkáme nebo ne. Takže prozatím je to důstojné zakončení. ()

Facerr

Je fajn, že nejde o pocitově vykrádaný souboj někoho, kdo prohrává, aby pak vyhrál. nakonec to tak sice dopadne, ale aspoň nějaká ta inovace se najde. Rocky to ale zdaleka není (sorry, ale srovnávat to s ním budou lidi asi vždycky) ()

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)

Creed se dočká čtvrtého dílu

Creed se dočká čtvrtého dílu

19.11.2023

Jak to tak vypadá, Adonis Creed své boxerské rukavice jen tak nesundá. Oscarový producent Irwin Winkler (série Rocky) během jednoho ze svých nedávných rozhovorů totiž prozradil, že po komerčním… (viac)