Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

petero

Sériu texaský masaker fakt môžem a okrem amatérskej hviezdne obsadenej časti z 1994 pod 3* nejdem. Takže nový masaker poteší hlavne nekompromisným Leatherfaceom ktorý sa tu s tým naozaj nesere a likviduje obete s fatalitkami ktoré stoja za to a nedal mi nespomenúť na časy keď som ako teenager potajomky na satelite v noci sledoval časti piatka 13teho a tešil sa na trikovú vynaliezavosť úmrtí. Takže v rámci série sme sa dostali k poriadnemu bodycountu a nápaditej likvidácii. Okrem toho dej nie je nič moc a veľmi to tu nemá kto ťahať, no z letargie celkom výrazne vytrhávali prekvapivé konania postáv od ktorých sa v rámci série očakávalo niečo iné, takže aj toto snaženie sa vybehnúť zo zebehnutých koľají tu fungovalo. ()

Big_Boss

Rovnou řeknu, že ze všech slasherů mám nejmíň nakoukanou zrovna sérii Texaskýho masakrku, kdy kromě artovýho originálu ze 70. let mám skouknutej jenom remake z roku 2003 a jeho pokračování s Alexandrou Dadario, který bylo takový meh. Když se oznámilo, že pokračování, který má navazovat rovnou na první film z roku 1974 zamíří rovnou na NETFLIX, tak jsem věděl, že to bude průser. Film teda sleduje skupinu namyšlenejch influencerů, který jedou do Texasu s úmyslem vdechnout polomrtvýmu městu nějakej život a samozřejmě se tim zviditelnit na sociálních sítích. Do toho se připlete i známej Leatherface, kterýmu se nový návštěvníci města vůbec nelíbí. Film se tu trochu snaží polidštit nebo se aspoň pokusit sympatizovat se známym kožoksichtem, což mu podle mě jde… ale jen kvůli tomu, že parta teenagerů jsou takový vymrdaný zkurvený čůráci, že si pro ně přejete pomalou a bolestivou smrt. Samozřejmě největší osina v zadnu byla ta zasraná namyšlená kráva s kudrnatejma vlasama u který jsem si nepřál nic jinýho než aby jí Leatherface uříznul tu její podělanou hlavu! No a to mě poser na mý holý záda. On to nakonec fakt udělal a díky tomu si ten film ude mě zasloužil jeden bod k dobru. Jinak jediná dobrá scéna, která stojí za zmíňku je masakr v autobuse, ale to si určitě najdete i na Youtube a nemusíte si zbytečně ubližovat sledováním tohohle braku. 2,5/10. ()

-bad-mad-wolf-

Anabolický psychopatický sedmdesátník masakruje bandu mimořádně nesnesitelných kreténů, přičemž umí záhadně zastavit ujíždějící autobus a ustát zásahy zbraní všeho druhu. Není moc komu fandit, nejsou jasné souvislosti, návaznost na originál vyšumí úplně do ztracena a početný killcount je nezajímavý. Slasherové trademarky jsou splněny částečně (oběti se chovají jako retardi, kozy nikdo neukáže), nic navíc se nekoná. Pokračování o hovně. Jedna hvězdička za nejtrvanlivější motorovou pilu v historii lidstva a jeden dobrý vtípek. ()

darkrobyk

Kdo očekával masakr, nemohl být zklamán! Jakmile dojde k první gore scéně - zlomení ruky a následnému ubodání, snímek se hezky začne rozjíždět. Slunečnice odkvetly a Leatherface za doprovodu bouřkových mračen spěchá do městečka nastartovat pilu. Uvítal jsem, že palčivé slunce nahradily blesky a vydatný déšť. A noc. Vše dostalo ty pravé modročerné stíny, v nichž se krev barví do černa. Scéna v autobuse je samozřejmě parádní, dojde i na střeva ven, a pobaví černohumorná scénka s mobilními telefony a palci se srdíčky. Napětím nešetří scény pronásledování, kdy se pila zakusuje do podlahy, řeže trámy i trubky a nebohá oběť se snaží dostat z pasti ven. A líbily se mi i malé vizuální připomínky původního filmu, jako je třeba prádlo na šňůře vzdouvající se ve větru. Závěr zřejmě definitivně zařadil Leatherface mezi nesmrtelné postavy, které nelze zničit, jakými jsou Jason a Michael. Kdo by snad čekal intelektuální zábavu nebo ho děsí slovo Netflix, nechť zvolí zcela jiný film. ()

Fiftis

Nie som náročný divák a užíval som si to. Inšpirácia Halloweenom je až príliš očividná. Ignorovanie predchádzajúcich filmov s výnimkou originálu z roku 1974, surové, brutálne a explicitné spracovanie, návrat známej postavy. To všetko zapracované medzi partiu mladých ľudí, u ktorých od prvých niekoľkých scén divák tuší, kto skončí v potoku krvi. Či chceme alebo nie, nemožno novému prírastku do série uprieť pozitíva - prevažne jeho zábavnosť. Medzery v príbehu zapĺňa rýchly dej, ktorý navyše v príjemne krátkej stopáži uplynie bez väčších zádrhelov. Samotný Leatherface už vekovo presahuje minimálne šesťdesiatku, s ústredným nástrojom sa oháňa stále ako zamlada a dokonca nám ako prvý v sérii poskytne skutočný hromadný masaker motorovou pílou. Vraždy idú síce spracovaním proti duchu originálu, gore efekty mu ale idú v ústrety - všetky sú fyzicky spracované, bez digitálnych úprav. (2.3.2022) ()

filmfanouch

Nejnovější Texaský masakr motorovou pilou je dohromady již 9. filmem ze stejnojmenné franšízy. Dohromady již 9. řádění sériového vraha Leatherface, které světlo světa spatřilo 48 let po vydání původního filmu Tobea Hoopera. Ten má z dnešního pohledu pořád bohatou fanouškovou základnu, jedná se o jednoho z praotců slasherového žánru a rozhodně slavný horor. Snadno jde ovšem též diskutovat nad tím, že je Texaský masakr dost možná nejvíce vyčpělou hororovou sérii, která člověka může napadnout. Už původní film se z dnešního pohledu jeví jako trochu směšný, zároveň jde o něm ovšem říct i několik hezkých věcí. Jenomže v následujících letech došlo na několik rebootů a nakonec se rozhodlo, že 13. řádění Leatherface se inspiruje nedávným Halloweenem, kdy se bude ryze navazovat pouze na původní film (i když navazující pokračování automaticky z kontinuity nemaže) a dojde na návrat původního Leatherface v důchodcovském věku. Dokázal režírující David Blue Garcia přijít s návratem, který alespoň dorovná kvality původního filmu?   Až se na konci roku bude sepisovat seznam nejzbytečnějších filmů roku, nový Texaský masakr motorovou pilou na něm nejspíš chybět nebude. Při sledování nového řádění Leatherface se mě navíc zmocnil pocit, že kdybych byl náhodou fanoušek původního filmu, tenhle requel bych vlastně bral jako pomočení mého kultu. Fanouškem téhle série ovšem nejsem a tudíž jen můžu nepochopitelně kroutit hlavou. Je sice sympatické, že po vzoru původního filmu se tvůrci skutečně vydávají cestou praktických gore efektů a celkově se tvůrci nejspíše snažili celkem vzdát poctu původního filmu, v průběhu se mě ovšem zmocňoval pocit, že vlastně sleduju takovou medvědí službu. A ona snaha o uctění připomíná spíše ryzí pokálení.   V kontextu návratů Halloweenu, Candymana či Vřískotu z posledních let je nový Texas Chainsaw Massacre vlastně totální prohrou, která jen dokazuje, že nikdo pořádně není schopný koncept přesunout do současnosti. A postavy se navíc chovají tak neskutečně dementním způsobem, že by se něco takového nemělo tolerovat ani v rámci svého vlastního žánru. A už tuplem ne v 21. století. Všem postavám je velmi snadné přát konec na ostří motorové pily co nejrychleji a je jen štěstí, že film trvá pouze 80 minut a není tudíž času nazbyt. Nový Texaský masakr motorovou pilou přitom do svého děje zapojuje i influencery, kdy by vlastně mohlo být i sympatické, že by film mohl být i částečnou satirou na takové průměrné chování vypatlaného influencera. Jenomže ona debilita postav není očividně způsobena nějakým nadhledem a rýpnutím, ale prostě neschopností napsat postavy, kterým by člověk dokázal alespoň trochu fandit. A 80-letému Leatherfaceovi tak člověk fandí jedna báseň.   ´´ Pamatujete na Halloween z roku 2018, kdy se po letech vrátila Jamie Lee Curtis do role Laurie Strode? Fungovalo to, tak proč sakra nevrátit Sally z původního filmu, že? A vždyť je jedno, že Marilyn Burns umřela, vždyť jí přeobsadíme a nikdo nic nepozná ´´. I když normální divák nejspíš nepozná, že Olwen Fouéré není Marilyn Burns, na to ve finále nesejde nejvíce. Nejvíce totiž sejde na tom, že návrat Laurie Strode v novém Halloweenu měl nějaký smysl a váhu, dokázala spojit staré řádění Michaela Myerse s novou vlnou a její osobní linka o vyrovnávání se s minulostí měla sama o sobě sílu. A přesně v tomhle ohledu selhává linka s návratem Sally, která by v samotném filmu nemusela být a nic by se v podsatě nezměnilo. A i v tomhle ohledu se víceméně pomočuje alespoň částečná síla závěru původního filmu. Při zamýšlení se nad celou linkou se Sally jsem měl fakt pocit, že měl někdo celé sepisování námětu, treatmentu a literárního scénáře úplně v prdeli a že scenárista Chris Thomas Devlin fakt neměl ambice, protože přeci píše Texaský masakr motorovou pilou a milovníci goreu si film najdou sami. Jenže co zbytek?   Ano, goreu je ve filmu dost a diváci, kteří film vyhledají především kvůli dalšímu kolu řádění Leatherface nejspíš skutečně budou spokojeni. Přitom všem zarazí, že se tam snad někdo skutečně pokouší o nějaký sociální komentář a například hlavní hrdinka Lila v podání Elsie Fisher se vyrovnává s tím, že jako jediná přežila střelbu ve škole a jako jediná přeživší cítí vinu, jenomže ve finále to též vlastně žádnou stěžejní úlohu nesehrává a o té postavě se prakticky nedá nic říct kromě toho, že si prošla traumatem a teď bude ráda, když si dalším opět projde živá.   Nejvíc zarážející je ovšem to, co tvůrci spáchali s Leatherfacem. Tobe Hooper minimálně dokázat postavu vykreslit skutečně děsivě, z náznaků též jako komplikovanou postavu, která je v podstatě obrem v dětském těle, která se jen brání, protože se cítí ohroženě a je pochopitelně ovlivněna vyrůstáním v rodině šílenců lačnících po lidském mase. Jenomže zhruba 80-letý Leatherface již není ani děsivý ani dvakrát zajímavý. Je to prostě chlap s motorovkou, který má asi vyvolat strach, na rozdíl od Hoopera originálu se to ale ani částečně nedaří. I když jsem osobně Leatherface nikdy jako postavu dvakrát nemusel a ze všech těch slavných slasherových zabijáků ho má vlastně fakt rád nejméně, přeci jen mě zarazilo, co s touto postavou tvůrci (ne)svedli. Ani chvíli z toho není cítit ten nepříjemný teror, který alespoň momenty dokázal sršet z původního filmu.   Přitom se alespoň musí uznat, že Garcia spolu s kameramanem Ricardem Diazem občas přijdou s nějakými alespoň zajímavými vizuálními nápady, které očividně čerpají z Hooperova původního filmu. V jistých nápadech se přijde s chytrým nápadem ohledně toho, kam postavit kameru a pracovat díky ní alespoň trochu s napětím a především ve scéně v autobuse, kde je Leatherfaceovi pohroženo ´´ zrušením ´´ dojde na gore fest. Možná vlastně až příliš přehnaný gore fest, kde lítají gejzíry krve i končetiny a Garcia si v tomhle ohledu nebere servítky. Opět budou fandové lačnící po tom doslovném texaském masakru spokojeni, zbytek si bude říkat, že je to možná už fakt moc.   Nový Texaský masakr motorovou pilou si skutečně nedokáže obhájit svou existenci, protože skutečně působí jako film, který vznikl, protože jsou návraty ikonických hororových postav celkem žádané zboží a někdo doufal, že návrat Leatherface nezůstane pozadu. Jenže tomu skutečně chybí nějaké svěží pojetí (zasazení do světa sociálních sítí fakt nestačí), nová krev se tu do série nevlévá. Texaský masakr motorovou pilou tak o pozici nejvíc vyčpělé hororové série přijde skutečně těžko, protože pokud tady byli alespoň nějaké ambice, výrazně se míjí účinkem. A pokud si pamatuje na ten moment v původním filmu, kdy závěrečný tanec Leatherface dokázal skutečně vyvolat velmi nepříjemné pocity.... nový Texaský masakr motorovou pilou dokáže medvědí službou zničit i ten.   Na původním Texaském masakru motorovou pilou bylo mimo jiné zajímavé i to, že se soundtrack skládal víceméně ze zvukových efektů než klasické filmové hudby. Soundtrack k novému Texaskému masakru motorovou pilou poté působí, že se skladatel Colin Stetson pokouší zkombinovat ony zvukové efekty s klasičtější filmovou hudbou. A i když ta snaha dopadne přesně tak nějak podivně, jak dokáže znít, právě soundtrack ve finále patří mezi dost možná nejzajímavější a alespoň částečně nejzdařilejší věci na celém filmu.     Závěr spojený s po-titulkovou scénou navíc naznačí, že Texaský masakr motorovou pilou nemusí být u konce. Proč také ne, když téhle sérii měl umíráček zazvonit už dávno. Osobně se mi ovšem v součtu po zhlédnutí posledního Texaského masakru motorovou pilou vlastně na jazyk bere jen jedna zásadní věta: Jděte už s tím Leatherfacem do prdele! () (menej) (viac)

Shakers

Už ani neviem koľký film o tomto zabijakovi v poradí to je, ale viem, že to nadväzuje na pôvodný diel z roku 1974, ktorý som nevidel. Videl som iba filmy s roku 2003 a jeho prequel Beginning z roku 2006. A vôbec neboli zlé. Vlastne to boli oproti tomuto špičkové horory. Na druhu stranu, nie je potrebné vidieť pôvodný film, všetko podstatné, čo sa stalo sa dozvieme hneď v úvode. A keď už spomínam úvod, tak ten tu bol asi najlepší, pretože hneď ako začne Leatherface zabíjať, režisér spláchne logiku do hajzlu. Je tu hromada vrcholne debilných scén, no vrcholom je scéna, kde jediná preživšia s pôvodného filmu naklusá s brokadou v ruke a ide vyrovnať skóre a pomstiť smrť svojich kamarátov. Samozrejme ho ma úplne na podnose, ale namiesto toho ho nechá odisť aj s motorovkou, aby ju potom mohol zabiť. O ďalšej totálne debilnej scéne, kde sestra nejde zachrániť sestru, ale zoberie brokovnicu a ide na férovku proti hlavnému bosovi ako v pc hre je tiež totálny výsmech. A to, že Leatherface si spravil potápačsky kurz alebo, že s čaptavými behom všetkých dobehne, alebo že zapne nesmrteľnosť tiež nebudem komentovať. Jasné, takýto zloduši predsa vždy musia prežiť. Prežil to minulý rok aj Michael Myers. A keď už spomínam ikonu s Halloweenu, tak tvorcovia sa výrazne inšpirovali Halloweenom s roku 2018. Tiež tu máme hlavnú postavu, ktorá sa na staré koledná ide pomstiť, no zatiaľ čo Halloween ponúkol solídne napínavý krvák, tu sme sa dočkali iba pár debilne pekne vyzerajúcich krvavých scén. Veľké plus je, že je to krátke a celkom rýchlo to plynie, keďže príbeh to nemá vlastne žiadny a jedná sa o štandardný slasher. Záver je totálny výsmech, ktorý sa mi ani nechce komentovať. Už tomu chýba iba scéna za titulkami, kde by sa Leatherface vrátil domov. Počkať, za  titulkami táto scéna vlastne je! 25% - 1* ()

JohnnyD

Čo to zase bolo? Okej, vyzerá to profesionálnejšie ako predošlé dve časti, ale scenár je čistý autopilot, postavy nemajú žiadnu hĺbku a správajú sa ako idioti, napriek tomu, že sa to má vracať k pôvodnému filmu (to ostatne robil aj diel z roku 2013), to nijako významne neprehlbuje mytológiu, ide tu len o to rýchlo zasadiť Leatherfacea do prostredia, kde vynikne jeho motorová píla a ten synthwave počas záverečných titulkov bol čo zač? Opäť raz musím vyjadriť počudovanie, že niekto stále nakrúca nové a nové diely Texaského masakru, pričom z pokračovaní dobrý bol len jeden diel (trojka) a skutočne komerčne úspešný tiež len jeden (remake). Čo by som si dal, to by bola osemdielna HBO dramatická (!) miniséria, ktorá by mapovala degeneráciu rodiny naprieč desaťročiami, niekedy od hospodárskej krízy po masaker v roku 1973. ()

Cappuccino

Nesympatické postavy, ktorým sa nedalo držať palce, extrémne nudný vývoj deja a mimoriadne hlúpe správanie hrdinov (aj na pomery hororov). Nepochopil som ani príchodu veteránky s brokovnicou, ktorá sa hrala na Laurie Strode z Halloweena alebo na Ellen Ripleyovú z Aliena a pritom pôsobila, ako keby ste si ju objednali z Wishu. Ale gore scény boli pekné, to áno. Hlavne tá z autobusu. ()

Ruut

Jediné zadostiučinění je, že všechny ty LGBD green deal pič*se tam Koženáč rozšmelcuje na kaši. Snad nikdy jsme neviděl dvě víc nesympatické p*zdy v hlavních rolí. Přitom kamera dobrá a Koženáč taky k světu. ()

pornogrind

Tak musím uznat, že dědek Leatherface je v neskutečný formě a na gore scény je film celkem výživnej. Místy se povedl i hudební doprovod. Tím ale výčet pozitiv filmu končí. Příběhově je to absolutně nezáživný. Vše ještě umocňuje obsazení ústřední čtveřice, který je doslova otřesný. Černoch mi ani tak nevadil, bloncka byla divná a buchta s květákem na hlavě a její pošahaná ségra byli doslova na zabití. A aby toho nebylo ještě málo tak vše korunuje bába, která má s Leatherfacem nevyřízený účty z minulosti. Babka působí podobně trapně jako J. L. Curtis v posledním Halloweenu. Jedinej komu šlo v tomhle filmu fandit byl tak jenom Leatherface.  Takže když to shrnu tak po gore stránce mě film celkem uspokojil ale víc jak 2 hvězdy stejně dát nemůžu poněvadž když nebyl na scéně dědek Leatherface tak to byla ubíjející nuda.  Leatherface z roku 2017 mě oslovil daleko víc. ()

Peytl

Benzínový řetězovky se bojím neuvěřitelně, ale Koženáčovi bych s radostí pomohl s redukcí takových neuvěřitelných hovad, byť bych musel mít pilku lupínkovou, protože s elektrickou by mě limitoval prodlužovák. Spoiler!!!                                    Dal bych snad i 5 pizd, ale za to, že poslední nebinární pyča odjela v máslostroji Elona, tak nasrat! ()

mzss1

[47%] Nový Texaský masakr motorovou pilou se dle mého názoru moc nepovedl. Jako kdyby tvůrci neměli absolutně žádné tušení, o čem toto téma má být. Už jen ten námět, kdy tu parta mladých lidí současné doby jede do zapadlého městečka na výzvědy a vše dávají na instagram apod. působí divně. Spád to má, takže to nudit nemůže, to zase jo. Oficiálně to má nějakých 83 minut? Když odečtu závěrečné titulky, tak to má jen cca 74 min čistého času snímku. Pochválit můžu maximálně obstojnou technickou stránku, takže vraždy do cca 50 minuty působí docela dobře, ale ne moc brutálně. Leatherface tu do té doby nepoužívá motorovku; zabíjí nožem, sekerou či co apod. takže aspoň to působí docela krvavě, ale ta dynamika brutality tu prostě není. No a tím za mě končí těch málo kladů filmu. Třeba když Leatherface začíná vraždit, tak vůbec nemám pocit, že bych se ho bál a navíc zabíjí za bílého dne v domě, který nepůsobí hrůzostrašně ani temně. No a když už vytáhne motorovku, tak je to ve scéně v autobuse, kde pokosí asi já nevím 10 lidí? To už působí jak moderní hororové komedie až snad parodie. Litry stříkající krve, uříznuté končetiny a já zůstal ledově klidný a chtělo se mi smát, jak to trapně vypadalo. Závěr už vůbec nepůsobí napínavě a poslední scéna, kdy Leatherface ukáže uříznutou hlavu sestry jedné postavy mě totálně uzemnila (myslím tím, že jsem si řekl WTF?). Hudba? Té jsem si nevšiml. Takže po hororové stránce to nepůsobí moc přijatelně. Pár slušných zabití se tu najde a třeba scéna, kdy se policejní auto vybourá, tak tam jsem cítil záchvěv naděje, ale tím to hasne. Celé to působí moc na sílu, především když v 50 minutě vytáhne pilu a začne masakrovat bus, po té už si tou pilou už moc nezařádí. Chvílemi mi Leatherface připadá jak Meyers z Halloweenu. Herecké obsazení mě moc nebavilo, včetně postavy Sally, která zde působí divně. Nechci srovnávat, ale takový původní masakr z r. 1974 mě také moc nechytl, ale ty z r. 2003 a 2006 jsou u mě top horory, kde se brutalitou nešetřilo. Masakr ve 3D z r 2013 mě už moc nechytl, ale neurazil. No a Leatherface z r 2017 působil jako jiný film. No a když to vezmu kolem a kolem, tak tato novinka je pro mě zatím to nejslabší co jsem viděl z téhle motorové ságy. Úplná sračka to není, ale nic, co bych mohl doporučit ostatním. Takže asi tak, snad už tuhle značku nechají spát. ()

kingik

Tupé vypasené hovado Kožená tvář znovu v akci! Pár let čekal, až v prodejnách s motorovými pilami zlevní jeho oblíbený pracovní nástroj. A dočkal se. Za přispění (bulharských) filmových činovníků,  kteří mu posvětili jeho bohulibé brutální plány, smí krvavě řádit na Netflixu, do kin už se neprořezal. Kolem jeho přesného věku panují věčné dohady, jediná přeživší z původního masakru, která na pomstu čekala téměř půl století, mu jde po krku, ke vší vyšinutosti do jeho teritoria dorazilo maso na porážku. Na dobrý scénář s příběhem nebyl čas, tak se prostě v explicitní kvalitě jen seká, tluče a řeže do živého masa. David Blue Garcia režíruje na debutanta schopně, ovšem neeliminoval nedostatky laxního a spěšného scénáře, takže Koženec je tak nějak nesmrtelný a zranění se mu záhadně rychle regenerují. Jediná dějově vstřebatelná linie s pomstychtivou přeživší není až tak špatná, jen je příliš narychlo podána, takže působí nevýkonně, přičemž žena nelogicky váhá s odpravením svého objektu pomsty, když se jí naskytne jedinečná příležitost. Omladina je pramálo půvabná, což je výhoda, neb se divák těší, jak ji hrdina v masce pokosí.  Sarah Yarkin a Elsie Fisher jsou hodně asexuální holčiny, nebo se spíše jedná jen o pomstu vizážistů. Divák nemusí mít nakoukány předchozí filmové příspěvky do série, protože film je zvesela ignoruje a v úvodu jen v rychlosti archivním obrazem shrne, co se v hororově památném roce 1973 semlelo. A zvláštností je i to, že Hruškova Kůžička musel sekat drahná léta dobrotu, rozzlobilo ho až vystěhování jeho mámy z domu, které nepřežila. Alice Krige v roli matky se od dob hororových pout s Kingem hodně fyzicky proměnila. Film je hodně krátký (cca 80 minut) a režijně tím pádem i uspěchaný. Vrcholem je scéna masakru v autobuse plném influencerů, kde dá motorová pila a její zvuk nejvíce o sobě vědět. Lokacemi se film podstatně liší od svých předchůdců, diváci milující vyhroceně dusnou a tajemnou atmosféru venkovské odlehlé farmy budou možná spílat duchu westernově působícího vylidněného zapadákova. Brutalitou a explicitností se rozhodně nešetří. Tím film neochvějně vládne. Gore je špičkové a dává značně zapomenout nízké scenáristické propracovanosti posledního dobrodružství Koženého obličejíčku. Takže žádný vrcholný děj, jen solidní řežba. 8/10  ()

Kudly4

Jediným, velkým mínusem, je katastrofální casting. 2003 - Jessica Biel, 2006 - Jordana Brewster, 2013 - Alexandra Daddario. Tady prostě ta hlavní, pěkná ženská chybí. Místo toho tu máme klasickou Netflixovskou sestavičku, kde samozřejmě nechybí černoch chodící s blondýnou, třetí pohlaví, škaredou noname postavu a ... Teslu. Každopádně, u Texaského masakru, jsem se tešil na to hlavní - na Gore. A Musím říct, že už dlouho jsem neviděl takový jatka ! Je to brutální víc, než všechny předešlé díly dohromady a to já cením. Hned při úvodním masakru v policejní dodávce jsem dostal husinu. Za mě (až na ten casting) hodně povedená motorová pilka a vypadá to, že by se z toho mohla stát série, jako u Halloweenu :o) Závěrečný titulky excelentní. (TCHM je o brutalitě !!) ()

Socrates

Opět pouhej průměr. V bodech: Místy až nehumánně natočený. Sebranku hlavních hrdinů asi vybírali v nějakým ústavu pro odpudivý mileniály. Pár ikonických záběrů a parádiček Leatherface, u kterýho mě už ale štve (podobně jako u Michaela Myerse) jeho nesmrtelnost. To nejlepší přišlo na konci - atraktivní závěrečný titulky s proprietama našeho kardinálního záporáka. ()

Frajer42

Velmi bych si přál být u toho, když se vymýšlel scénář k tomuto hororovému "skvostu". Kluci zřejmě zkusili zapít kýbl lysohlávek žejdlíkem ředidla a okeny. Jinak je zhola nemožné stvořit něco, co nedává ani tu nejmenší špetku smyslu. Že se v hororech jednotlivé postavy chovají jak naprostí dementi, kteří si v každé situaci zvolí tu nejvíce dementní možnost - to už je takový zažitý trend. Zde se tohle ovšem podařilo posunout na zcela novou a dosud nepoznanou úroveň. Jedna scéna za tisíc slov. Představte si, že po souhře divných událostí sedíte konečně v bezpečí autobusu a odjíždíte z místa činu pryč. Bez jakéhokoli náznaku sebemenšího důvodu autobusák autobus zastaví, otevře dveře a vyběhne ven, načež ho vrah zabije a získá vstup do autobusu. Pokud má pro tuto scénu kdokoli racionální vysvětlení, nechť se mi ozve do pošty. Z podobně smysl nedávajících nesmyslů je poslepován v podstatě celý den. Samozřejmě jsme na Netflixu, takže bylo třeba vyhovět všem kulturním a rasovým směrnicím, takže zde nechybí gayové, lesby, negři, feministky a zkrátka žádná zdegenerovaná verbež tohoto typu. Je tedy velmi uspokojivé sledovat jejich masakrování. Vrah zde tedy snad poprvé v celé sérii přebírá roli dobra, kterému zkrátka každý rozumný divák musí fandit. Trošku se snímek minul účinkem, ale alespoň to pobavilo. [66 %] ()

Kothy

V tomhle tématu už není moc co vymýšlet. Snímek navazuje na ten původní z roku 1974. Opět vidíme partu mladých lidí, kteří se vydávají do tohoto zapadákova. A opět jsou vyvražděni tím samým magorem. Některé smrti jsou dost brutální a vcelku originální, ale chybí tomu atmosféra a místy i logika. Jediné plus filmu je to, že je dost krátký. Jinak moc není o co stát... "Je mi líto tvé mámy." ()

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru