Malý pitaval z velkého města

• angličtina Minor Tales of Crime from a Major City
všetky plagáty
TV spot 13
Československo, (1982–1986), 14 h 8 min (Minutáž: 49–63 min)

Réžia:

Jaroslav Dudek

Scenár:

Jaroslav Dietl

Jiří Krampol, Ladislav Frej st., Michal Pešek, Pavel Zedníček, Josef Abrhám, Svatopluk Skopal, Jan Faltýnek, Vlastimil Hašek, Vlastimil Zavřel (viac)

Kolektív kriminalistov rieši (vždy s úspechom) menej závažné prípady, drobné krádeže či rozkrádanie majetku v socialistickom vlastníctve. V každom dieli vždy vynikne jeden z príslušníkov Verejnej bezpečnosti. Keď sa mu nedarí, ostatní kolegovia mu pomôžu, ba dokonca aj chápajúci, ale prísny a zásadový náčelník (Ladislav Frej). Seriál Malý pitaval z velkého města je jeden z posledných, ktoré vyšli z autorskej dielne najúspešnejšieho českého seriálového scenáristu – Jaroslava Dietla. Pôvodne vzniklo deväť epizód, v roku 1986 k nim pribudlo ďalších šesť. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Cesty timem k tomuto seriálu (8)

Benjamínci (1982) (E03)

Průměr navyšuji hvězdou za nádhernou okatou kožešnici v podání Magdalény Holendrové :-)  A vlastně za tu hvězdu může nejen tahle pěkná holka, ale také chvilka a vzpomínka na Mikiho Volka. ()

Jupiter (1982) (E06)

Tady zvyšuji průměr o hvězdu díky Bartoškovi za výkon a za roli do které se výborně hodil. "C se čte v italštině jako č"... jó Bartoška... náš Marčelo :-) ()

Muž s punčochou (1982) (E08)

Velký frajer... není to Kamilův příbuzný?... No ale stále mi to padá k průměru. To Bartoška v díle Jupiter byl o třídu větší frajer a vybojoval u mne jednu hvězdu navíc. ()

Kuchařinka (1982) (E09)

Přidal jsem jednu hvězdu za Janžurovou. Nevybavuji si roli jakéhokoli žánru v TV či na jevišti, kde by nebyla naprosto skvělá. Geniální herečka, o tom žádná! ()

Autorka detektivních povídek (1986) (E11)

Rázlová nepatří mezi mé extra oblíbené, ale jsou role na ni přímo napsané a tady to byla jedna z nich a byla v ní výborná... No... ale jestli autorka detektivek tak můj typ je jedině zahraniční... Tramellová (Základní instinkt) :-) ()

Kasař (1986) (E13)

Jedna hvězda přidána za Rudolfa Hrušínského. Kdo jiný by měl s takovou parádou hrát starého kasaře? Můj český Jean Gabin. ()

Narkomani (1986) (E14)

Vzpomínám si, že toto a pár podobných českých filmů (např. Mravenci nesou smrt, na kterém jsme byli s partou v 80l. v kině) mělo na nás dost velký výchovný vliv. Ikdyž já jsem byl osobně od závislostí vždy hodně daleko, tak vím, že na nás všechny z toho šel strach a opovržení vůči feťákům a nevím o nikom z nás, kdo by chtěl drogy třeba jenom zkusit. Dnes to už nějak nefunguje. Bohužel... V. Preiss, jak si pamatuji v tomto byl hodně dobrý. Skouknu někdy opakovaně a možná mu dám hvězdu navíc. ()

Valutová příhoda (1986) (E15)

Koment "mira007" - přesně toto jsem chtěl napsat před přečtením komentů... Vaculík opět skáče před auto jako v Lásce z pasáže a stejně úspěšně :-) ()