Prípad, ktorým sa tentoraz kriminalisti zaoberajú, je krádež exotického vtáctva z jednej pražskej výstavy. Vyšetrovanie vedie nadporučík Libor Krejcárek (Jiří Krampol), ktorému pomáhajú Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek), Kamil Hamřík (Pavel Zedníček) a Jiří Otradovec (Michal Pešek). Začína sa mravenčia práca hľadania a pátrania po množstve chovateľov, pretože kriminalisti predpokladajú, že lúpež urobil niekto zo zištných dôvodov – tento variant však čoskoro vylúčia – alebo preto, aby si sám obohatil zbierku. Počas vyšetrovania sa kriminalisti zoznámia s množstvom figúrok, ktoré ich obohatia nielen informačne, ale aj skúsenosťami priamo zo života. Práca je o to zložitejšia, že v tomto prípade ukradnutý „tovar“ ťažko identifikujú aj sami chovatelia – vták ako vták. (TV JOJ)

MickeyStuma

Chovatelům exotického ptactva jsou na výstavě ukradeny vzácné kusy a na starosti to dostane poručík Libor Krejcárek. Úkol přetěžký, když se v onom ptactvu nevyzná. Pro diváky je to od začátku jasné, neboť pachatele znají a tak se v této epizodě sleduje jen vyšetřovatelské počínání. Velice reálný krimi příběh s exotickým ptactvem, kde mimo jiné i máme možnost vidět, že vyšetřující policista není žádný akční frajer, jak máme možnost vidět ze zahraničních filmů, a že mu pachatel může jednoduše utéct před nosem i malého bytu jedné bytovky. ()

quokam

Dil sice vtipny, ale slabsi a mene zajimavej, asi ukol znel ukazat prestrost prace Verejne bezpecnosti, tedy nejenom vrazdy, ale i nejake exoty. Pravda, u tech vrazd mam stale pochyby o kompetence Obvodnich oddelenich, ale to je vedlejsi. Je mile videt pany Kemra ci Augustu ve svych typickych rolich. Labus s filmovou manzelkou fajn, Krampol v hospode top. A "sto procent mene" se z mantematickeho hlediska moc nepovedlo. 6/10. ()

Anderton

V seriáli príde aj na takú bizarnosť, ako ukradnuté exotické vtáky a je z toho jedna zo slabších častí. Ale pozor, tu ide o veľké peniaze, takže Krejcárek sa nemá vôbec za čo pri riešení prípadu hanbiť. Zaujímalo by ma, či takúto mravenčiu prácu aj dnes pri podobných prípadoch (nie nutne krádež vtákov) polícia rieši, alebo sa na to vydrbe a rieši radšej pokuty za parkovanie. ()

Jara.Cimrman.jr

"Za tuhle slepici někdo vyklopil 6.000 korun?" Kriminalisté se sami pod tíhou konfrontace přiznali, že exotům rozumějí jako koza deskriptivě, ale por. Krejcárek mě bavil svou zarputilostí, rodinnými příslušníky a vyřizováním objednávek v hospodě. Já se samozřejmě v přírodopise vyznám, takže aratingu oranžovočelehého bezpečně rozeznám od slona afrického, ale amazoňan žlutohlavý, agapornis škraboškový i žako šedý se mi mezi sebou trošku pletou. To však nic nemění na tom, že exoty mám z Pitavala nejraději. ()

SOLOM.

Tento díl má dvě zásadní chyby, které nemůže přehlédnout ani úplný „laik“ a to nejen přes exotické ptáky, ve kterých se taky nevyznám ani hovno. Zaprvé je blbé, že pachatele známe už po úvodních třech minutách, což někomu možná nevadí a za druhé naprosto dementní chyba pachatele, kterou by za normálních okolností snad neudělal ani úplný dement – skočit na past v podobě inzerátu na druhy, které jsem před pár dny ukradl…Ve filmu a seriálu je možné snad všechno, ale v reálu je to zralé na Bohnice…Jinak se mi líbil výkon Kemra i herecké soužití Jiřího Lábuse a Lenky Termerové. Za normálních okolností bych tomu snad i „vlepil“ průměrné ohodnocení, ale ta idiocie samotné zápletky mi to nedovolí, páč na tvůrčí hru a naivitu jsem tentokrát nepřistoupil… ()

• Keď sa Votradovec (Pešek) 18:42 a po ňom Krejcárek (Krampol) 29:22 preukazujú služobným odznakom, majú na ňom rovnaké číslo 0754. (Fredy.Tukot)
  • V 50. minutě je vidět, že učitel (Josef Kemr) má na prstě vedle snubního prstenu růžencový prsten. (ladyViolet)