Ústrednými postavami je tentokrát rodina Škopkovcov a ich problémy s pripravovanou svadbou dcéry Blaženy s Vencom Konopníkom. Všetko sa totiž skomplikuje v okamihu, keď jej ohrdnutá, závistlivá sokyňa Miluna robí všetko preto, aby svadbu prekazila. Využije napríklad situáciu okolo Béďovej nemanželskej dcéry s niekdajšou inštruktorkou autoškoly Gabinou a potvrdí jeho klamstvo o tom, že dieťa je Vencove. Všeobecný zmätok, vyvolaný nezmieriteľným bojom medzi rodinou Škopkovcov a Konopníkovcov ešte zosilnie, keď príde správa, že televízia chystá reportáž z miestneho JZD. To sa už celkom naplno rozkrúca príbeh plný gagov, slovnej i situačnej komiky... (TV Markíza)

heyda

Viděno už asi po desáté a pořád slušná zábava. Pokud se dá mluvit o tom, že existuje český humor, tedy humor, který je typický pro náš národ, tak tady ho máme. Pravá vesnická komedie a věrné znázornění českého člověka se svými klady i zápory. V některých jihomoravských vesničkách to takhle chodí dodnes. O tom jsem přesvědčen :-))) 70% ()

Stanislaus

Kouzlo "jahodové" jedničky sice už lehce pominulo, nicméně i tak si "ufackovaná" dvojka drží celkem solidní úroveň. Komu se nelíbily Jahody, ten se ani u Pár facek nenajde - pro mě jde však o další dávku osobitého humoru, k němuž se pravidelně a rád vracím. Oproti jedničce je dvojka svou stopáží trochu přestřelená, ale vyloženě nenudí. S odstupem času a po x-tém zhlédnutí si říkám, jaká byla Škopková neskutečná fúrie, které by člověk nechtěl vstoupit do rány. Růžičková se však do této role vážně hodila a dala tak vzniknout jedné z nejikoničtějších postav na poli české komedie. Opět se jedná o nadmíru výživnou nálož humorných hlášek a momentů, které pobaví i při opakovaném zhlédnutí - ať už jde o Troškovy uměle vytvořené filmy ("Poslechni svého pána, střílej, střílej!"), sousedské intriky a sváry, či závěrečnou fackovanou. P. S. "H*jzle jeden!" ()

honajz

Přepálená stopáž, ale jinak skutečně pohodová letní komedie s několika nezapomenutelnými hláškami, zbytečnými erotickými narážkami, ale celkově prostě potěší i po letech. ()

MM11

Bylo dobře, že se Troška nevrhnul po hlavě do dalšího dílu a nechal filmu čas. To pomohlo po scénáristické stránce a rovněž je druhý díl profesionálnější. Mohl si odpustit stopáž skoro dvě hodiny, nad kterou musíte kroutit hlavou. Je pravda, že v některých pasážích tahle bláznivina ještě překonává první díl, ale ta trefnost (tak důležitá pro "jahody") je na míle daleko. Její absence značí místy až pokleslou zábavu. Přesto, pokud je pro Vás jednička srdcovka, jednu si přidejte. ()

Ivoshek

Na prvním díle mně ještě bavilo, jak si Troška celkem nekompromisně dělal srandu z místních obyvatel, tady už mě to nějak nebralo. Ale jeden dva vtripné momenty se najdou, tak aspoň za to jedna hvězdička. ()

eraserhead666

Ač tento film znám od svých desíti (tedy už přes dvacet let) nazpaměť, pořád mě dokáže nahlas rozesmát a ještě se stane, že objevím skrytý vtípek. Kelišová, Konopníková a Cecilka, nesmrtelná trojka, která mě fakt dostává. Jednoznačně nejlepší díl trilogie. A že to dávají pořád dokola? Nutí vás snad někdo dívat se na to pokaždý, když to dávaj? Stežuje si takhle někdo u filmů s Burianem? ()

SOLOM.

Ještě o kousíček lepší než jednička, pořád stejná sranda a spousta skvělých hlášek. Prostě klasika všech klasik. Vítáme vás na tradiční buranské svatbě, jakou svět ještě neviděl ( Ale takhle obráceně?)... ()

luka4615

Druhý díl této letní trilogie jede podle osvědčeného postupu, kdy je všechno ještě větší a šílenější. Funguje to tedy úplně stejně jako v roce 1983, nicméně tentokráte s několika dobře mířenými fackami. ()

Kimon

Nechápu, co někteří lidi mají proti Troškovi. Dyť ty jeho filmy jsou tak typicky české a ukazují tu naši pravou furiantskou a poněkud snobskou náturu (když oni kachličky, tak my na štok) české vesnice v pravém světle a navíc s humorem. Vzpamatujte se lidičky, ten film přece není jenom obyčejná komedie. Je to vaše zrcadlo!!!!! Nebo právě to, že se v tom sami vidíte vám všem úzkoprsým tak moc vadí? Dávám "jen" tři hvězdičky, ten předcházející díl byl přece jenom o něco lepší. ()

Khalesi

Troška nastavuje zrcadlo celému národu a to dosť realisticky a neľútostne, zároveň však neskutočne vtipne! Rozhodne sa naň budem dívať opakovane. ()

moviesfan

Klasika, kterou vždycky rád uvidím. Nehodnotím kvalitu snímku atp.. To nemá ani smysl. Po humorné stránce však výborný. Hodnocení: 60% ()

Blofeld odpad!

Nejlepším fórkem na téhle "komedii" bylo prohození kazet, což vlastně není ani moc vtipné. Tak jak to, že se ještě nesmějete? A ke komentáři od pjotra 78 (jestli to tak neskloňujete, tak pardon): přirovnávat Trošku k Allenovi je naprosto šílené. ()

Marek1991 odpad!

Tá bitka a tie facky sú asi najlepšie a tiež je čiastočne smiešna tá babka, vlastne tie babky, čo sú okolo toho farára, ale inak opäť trápenie a nechuť k tejto sérii. Ak sa o niektorých veciach hovorí, že sú to srdcovky, tak toto je u mňa opak. Zo srdca ich nemám rád, z celej série je nezabudnuteľný akurát ten spev pá, pa, pa, pa, pa, pa, pa, pa, pa , pa, pá. Možno klasika, ale ja nerád trávim čas sledovaním tohto filmu, aj keď v televízii chodí často. Aj keď, je to neskorá klasika z komunistických čias, ja poznám lepšiu českú, či slovenskú tvorbu. ()