Ústrednými postavami je tentokrát rodina Škopkovcov a ich problémy s pripravovanou svadbou dcéry Blaženy s Vencom Konopníkom. Všetko sa totiž skomplikuje v okamihu, keď jej ohrdnutá, závistlivá sokyňa Miluna robí všetko preto, aby svadbu prekazila. Využije napríklad situáciu okolo Béďovej nemanželskej dcéry s niekdajšou inštruktorkou autoškoly Gabinou a potvrdí jeho klamstvo o tom, že dieťa je Vencove. Všeobecný zmätok, vyvolaný nezmieriteľným bojom medzi rodinou Škopkovcov a Konopníkovcov ešte zosilnie, keď príde správa, že televízia chystá reportáž z miestneho JZD. To sa už celkom naplno rozkrúca príbeh plný gagov, slovnej i situačnej komiky... (TV Markíza)

dyxhgd

Dlouho jsem tento film pouštěla jen tak do pozadí, především ais proto, že ho mám nakoukanej a znám nazpaměť. Až nyní jsem na něj po letech fakt podívala, navíc nedlouho po prvním díle trilogie. Z toho důvodu musím říct, že jedinačka má nějaký nápad, humor a absurditu. Dvojka ji však už jen vyžírá, tvůrce nepřichází vůbec s ničím novým, pokračuje jen v nějakým způsobem kdysi načatém příběhu. Jak jsem psala, film nenabídl nic, co bysme ještě neviděli, kormě monstrózní závěrečné rvačky. Nutno dodat, že mě poměrně rychle začal docela nudit - počínaje jednou z prvních scén, hádkou Škopkové s její starou maminkou, která byla zbytečně dlouhá a natažená a neustále opakujícím se prvkem. ()

Andrmen221

Tak za prvé - Trošku nesnáším, jeho pohádky, jeho kameňáky apod. Jako člvoěk se mi hnusí, jeho názory atd. Tohoto snímku se, ale musím zastat. Vím, že je to troškárna, ale ty hlášky a neuvěřitelná R§žičková, která zde podává neskutečně přirozenou a uvěřitelnou postavu Škopkové. Je to blbost, ale je to už taková blbost až je to dobré. Legendární scéna s pornem, fackování na konci, reálné facky paní Růžičkové a nejlepší dabing, křesťanských příběhů. Jednoznačně nejlepší díl celé trilogie. Je to film na který se podíváme osamotě, když je v TV, ale s přáteli ne, aby jste se nebáli, že si o vás budou myslet něco špatného, o to samé se bojím při psaní já. Zakončím to slovy Domove, líbezný domove. ()

tencosehrabe

tenhle film je výkladní skříni do naších životů. šílené, absurdní a dokonale jihočeské. na severní moravě by to dopadlo daleko hůř :⁠-⁠)  takže plný počet a chce to TROŠKU vypustit tady to hraní si na machry ()