Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiálny text distribútora)

solskjaer odpad!

Chyba tohoto filmu není ani tak v dost ubohém scénáři , ale hlavně v naprosto nehereckých výkonech "herců". Nechápu jak mohla pani Růžičková takhle špatně zahrát, když si vzpomenu jak hrála ve Vlaku dětství a naděje či v Homolkách tak mi je jí až líto. Že pan Skamene ani moc hercem není na to jsem zvyklí, ale pani Růžičková mě nemile překvapila. CHtěl jsem dát 1 hvězdičku - tak říkajíc "za snahu", ale pak jsem si vzpoměl na absolutně nezvládnutý způsob vyjadřování (Francouzi uměli za 20 minut Česky apod..). Hrůza! ()

Smileface

Tenhle trapný a naivní neatraltivní filmový guláš patří k tomu nejhoršímu co bylo po sametové revoluci natočeno.Může se klidně řadit mezi Playgirls,Ještě větší blbec než jsme doufali a další nepovedené kousky.Ta jedna hvězdička je jen díky pár náhodným vtipům,které do Fialek zabloudili zřejmě z nějakého jiného filmu. ()

marek86

Ačkoliv, trhala fialky dynamitem, patří mezi uživateli čsfd mezi jeden z 250 nejhorších filmů, já zde najdu místa, u kterých se zasměju a není jich rozhodně málo. Je to taková trhlá komedie, která má určitě svoje slabší místa, ale celkově bych tento film do odpadu určitě neodsunoval. Znám i daleko horší filmy. Moje hodnocení 6/10. ()

Blondpipi odpad!

Bídnej film odpovídající naprosto přesně období ve kterém vznikl. Hurá, konečně můžeme svobodně ve filmech ukazovat kozy,...konečně můžem točit i pro všechny ty, co je pro ně na hranici pochopitelnosti i přebídnej ftip, kterým jsem byla fčéra oblažena......Proč nemůžou mít chlapi celulitidu? Protože je hnusná ...muhehe. ()

topi80

Pokračování filmu Slunce, seno, erotika, kde nám rovněž mluví cizinci parádně česky, jen se nám ty poslední zbytky vtipu nějak vytratily. Vezměme kameru, tři auta, pár herců a vyražme točit, však ono nás po cestě něco napadne. Ještě to nemá stopáž na film? Tak tam hodíme nějakou řeč, Heleno, zahraj něco. Kradením smutečních věnců vtip začíná, ale zároveň i končí. Připomíná to křeč devadesátkových pokusů o český sitcom v televizích (bez rozdílu veřejnoprávních či soukromých). ()

• Film navštívilo v kinech 736 221 diváků a vydělal 12 220 454 Kč. (Pumiiix)
  • Ve scéně, kdy chce Jožin Karafiát (Jiří Růžička) zaplatit v hotelu za ubytování svých francouzských klientů, řekne pokladní 4 dvoulůžkové a jeden jednolůžkový pokoj. Francouzů však bylo deset. (Investman)
  • V knize "Rozmarná léta českého filmu" je vzpomínáno: "Na place se děly neuvěřitelné věci. Režisér musel do filmu dostat producentovu vilu, takže se dopsala scéna, jak jede autobus, pomalovaný obrázky Libora Vojkůvky, do Brna a ve švenku se kamera na tři vteřiny zastaví pohledem na vile. Potom se musela při natáčení v Paříži do filmu narychlo obsadit producentova milenka, a když tento zjistil, že jí režisér svěřil jen roli němou, zakázal režisérovi přístup na produkční porady. Potom se zjistilo, že podle smlouvy mají Jiří Růžička a Helena Růžičková stejně velké role, tak se rychle dopsala scéna jízdy králů, v níž měl jet Jiří na koni, ale pak se zase zjistilo, že ho žádný kůň neunese..." (NIRO)