Star Wars: Chybná várka

• Česko Star Wars: Vadná várka (viac)
USA, (2021–2024), 21 h 28 min (Minutáž: 21–70 min)

Chybná várka si musí nájsť cestu v rýchlo sa meniacej galaxii. (Disney+)

Urukhaj98

S01: Výborná příběhová nadstavba Clone Wars, která si drží kvalitu jejich posledních řad a jejímž největším kladem je kromě titulních navzájem se mezi sebou hašteřících sympaťáků i historické okénko do raného formování Impéria, které bylo filmy či seriály dosud neprozkoumáno. 8/10 ()

LordMysti

Akční přímočaré příběhy, které hezky doplňuje vyprávění o životech několika odpadlých klonů. Vynikající doplnění a rozšíření Star Wars vesmíru. ()

Ahsoka

Keď sa Bad Batch prvýkrát objavila v TCW, bola to charizmatická, humorná, schopnosťami výnimočná pätica, ktorá mala potenciál pre vlastný seriál obsahujúci ich špeciálne misie odhalujúce chýbajúce informácie (nielen) o živote a zániku klonov. Miesto svojej charizmy hrá však BB druhé husle v klišé dialógoch ťažko-obľúbiteľnej Omege a miesto zaujímavých špeciálnych misií, napr.v spojení s Rexom, chodia na bezhlavou akciou preplácané misie v réžii nevýraznej Cid. V rámci širšieho SW príbehu bola vymyslená jedna ústredná nová informácia k projektu Necromancer a okolo nej len kopa nepremyslených, snáď na kolene spísaných epizód v štýle: "...len aby niečo bolo," a "pridajme tam aj nejaké známe tváre ako ťahák" a všetci budú jásať, lebo Star Wars! Navyše samotný projekt N. viedol doslova nikam. Obávam sa, že Disney si týmto seriálovým počinom (a nie iba týmto) potrebuje vyplniť obrovské dejové diery, ktoré vznikli sequel trilógiou (až sa pýtam, či ich nevytvorili schválne - konšpiračná odbočka). Najslabší seriál v rámci vesmírnej opery Star Wars. ()

DaweForeman

Plnohodnotné pokračování animovaných klonových válek. Příběh se zaměřuje na speciální klonovou jednotku 99 a příběh navazuje přesně na konec série klonových válek, kdy tu máme vyhlášení kódu 66 a počátky nového impéria. Objeví se tu několik starých známých postav nejen z klonových válek, ale také i z rebelů nebo Mandaloriana. Obecně bych to viděl jako vykreslení/vývoj postranních příběhů, kdy se člověk opět dozví něco nového z pozadí hlavního příběhu a obecně to neurazí ani po napínavé a akční stránce. ()

celticek

Počáteční nadšení opadlo. Nemusím animace, ale jsem fanoušek SW. Některé epizody výborné, jiné naopak zbytečné. Asi každému je jasné, kde to bude končit. Závěr není úplný happyend, ale plyne z toho další série. ()

mrclTV

Spin-off zo spin-offu? Také niečo sme tu ešte nemali. I keď neviem, či je vhodné nazvať animované Clone Wars ako spin-off. Ale základná otázka znie, bol tento spin-off potrebný? Podľa mňa veľmi nie. "Chybná várka" bola skôr len netradičným spestrením Clone Wars, no tvorcovia sa rozhodli rozšíriť jej príbeh na pozadí konca klonovej vojny a začiatku rebélie proti novovzniknutému Impériu. Najdôležitejšie veci sa odhalia hneď v prvej časti a potom je to taká OK úroveň, len mi v celom seriáli dosť vadí veľmi mimo stojaca (out of place) postava Omegy. A správne ste uhádli, práve okolo Omegy sa rozhodli tvorcovia vybudovať zápletku (teda aspon v prvej sérii) Veľmi ma nezaujalo, akým smerom sa seriál vybral. Ďalšia Filoniho tuctovka, ktorá Clone Wars už neprekoná. ()

blondboss

The Bad Batch veľmi vkusne nadväzuje na samotné ukončenie The Clone Wars a zároveň ponúka príbehy vadných droidov, na ktorých nemá vplyv Rozkaz 66. O čo zaujímavejšie sa seriál začne, o to rozpačitejšie potom pokračuje, dobré epizódy sa striedajú s tými vyplňajúcimi, v ktorých sa dokopy nič nedeje. V globále sa ale jedná určite o zaujímavý seriál, ktorý si možno zaslúži trošku kvalitnejšie rozvinutie deja. Do štvrtej hviezdy mi tam čosi chýba. 65 % ()

GejmronCZ

Sice celkem 4*, ale rozhodně to je jeden z těch případů, kdy to jsou ty lepší 4*. Mile rád se na to podívám znovu. Jestli můžu v tomhle seriálu opravdu něco vypíchnout, tak naprosto famózní hudbu a moc hezky udělaný lokace. To se jim fakt povedlo. Charaktery hezky udělané a nechybí ani staří známí z Clone Wars. Sice zklamu nadšence Ahsoky, ta tu není (pokud jste viděli Příběhy rytířů Jedi: E06 Rozhodnutí), tak si zjevně v tuto dobu hoví šunky na seně. Uvidíme, jak to bude dál a co přinesou další počiny z Předaleké galaxie. ()

Gig

Seriál, který jsou vizuální stránkou navazuje na Klonové války, vrací se staří známí (Rex, Lovčí,…), ale sem tam krom císaře, Tarkina a dalších, se objeví Cad Bane nebo jiné postavy, které vás zavedou do dobře známého světa. Tento seriál je hlavně o klonech a to je základní problém tohoto seriálu. Opět představuje novou ženskou postsvu (obdobně jako Ahsoku v Klonových válkách), ale tady chybí víc temnoty a světelných mečů. Některé díly však mají silný náboj. ()

rodier

Na co Dave Filoni sahne, to promeni ve zlato. Doufam ze Disney  jednou nechaji udelat ho pulove epizody ktere by skvele doplnili obsah.. idealne EP 2.5 , 3.5 a potom 6.5 :) ()

Krnac

Seriál ako taký zatiaľ bez hodnotenia, 1. séria totiž samí filler, vydno že Filoni ešte nemá dopísané dejové linky (alebo to boli ich štarty ale zatiaľ je to len výplň) a bolo tam celkom dosť vecí ktoré ako keby mu nakázalo Disney, týmto to padalo to priemeru ale naopak reálna dejová linka bola za mňa naozaj výborná až na finále ktoré nedáva zmysel prečo sa táto udalosť stala teraz, nemôžem hodnotiť lebo s tohto sa nedá určiť skoro nič. ()

Sopholojong

Animak zo znameho SW sveta (Camino, imperialne krizniky), ktory potesi dva zmysly najma prepracovanejsou animaciou (cool odpadlicki stormtrooperi, realistickejsie pozadia) a zvukovo-hudobnou symbiozou pri dynamickej akcii v kazdom dieli. Pilot s predstavenim svojskej bojovej "sebranky" samozrejme najlepsi, neskor sa to zacne mierne opakovat, ale je to viac-menej pri srdci hrejuci fan service. Akurat ten pribeh je kategoria "decka od 8 do 13 rokov" a pri dialogoch to celkom vadi. ()

DatWylda

Vadná Várka skončila. Každý od toho podle mě měl velký očekávání. Na frontě uvedení galaxie do kontextu postrepublikové éry byl tento seriál úspěšný pouze částečně a to pouze v omezené podobě. Místo toho jsme ale dostali poměrně kvalitní akční drama, které se vypořádává s tématy loajalita a adaptace veteránů ve svém smyslu. Trochu mě mrzí, že postavy z Clone Wars šly poněkud do pozadí. Včetně Echa, který má být součástí Bad Batch a ta show vás tak nějak nutí si oblíbit ty nové postavy, ale my, co jsme koukali od mala na Clone Wars už ty postavy oblíbené MÁME, tak jsem na to tak nějak koukal a říkal si: "Tak kdy už se konečně zase objeví REX?!" Každopádně, tuším, že nás ještě něco čeká... dějové linky s Codym a Wolffem zůstaly hezky pootevřené. Neva, OG členové 99 jsou sami o sobě dost zajímaví a ačkoliv se ze začátku může zdát, že se charakterově nic moc nepohybují, řekl bych, že třetí sezóna jim dává velkej říz! Možná to není, vše, co jsme chtěli, ale stojí to za to! ()

13Maty13

"Good soldiers follow orders."     /// Bad Batch nám skončilo poslední sérií a musím říci, že partička defektních klonů mi opravdu bude chybět. Všichni členové várky 99 spolu mají úžasnou chemii a tu partu si prostě zamilujete. Spoustu skvělých přestřelek, návratů známých postav, vtipných, temných a někdy i dojemných momentů. Bohužel stejně jako to bylo u Clone Wars, je největší problém to, že mnoho epizod je jen a pouze výplň. Druhá série je jimi protkaná a třetí taky. Příběh třetí série by se dal zfouknout za polovinu epizod (polovinu série se várka snaží zjistit, co to jsou m-částice, což divák už dávno ví). I přesto má tento seriál silný příběh, který je sice natahováný, ale velice obstojný. Moc jsem si to užil a rád se k tomu stejně jako ke Clone Wars a Rebels vrátím, ale nejspíše pár epizod vynechám.   / Hodnocení: S1 8,5/10, S2 7,5/10, S3 8/10. Celkem 8/10. ()

Miroslav.Zac

I po třetí sérii si seriál drží svoji pozici toho skoro nejlepšího z animované SW tvorby, přesto ta kvalita díl po díle přeci jen trochu klesá. I když nepatrně, časem to bude víc poznatelné. ()

Ivy_9

Nevěřila jsem, ale bavilo mě to! Tím, že v relativním sledu jsem viděla, jak Clone wars, Rebels, tak to krásně zapadlo do celého universa a moc jsem si to užila. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Leden plný seriálů