Reklama

Reklama

Star Wars: Chybná várka

(seriál)
  • Česko Star Wars: Vadná várka (viac)
Trailer
USA, (2021–2024), 21 h 28 min (Minutáž: 21–70 min)

VOD (1)

Série(3) / Epizódy(47)

Chybná várka si musí nájsť cestu v rýchlo sa meniacej galaxii. (Disney+)

Videá (4)

Trailer

Recenzie (39)

HAL 

všetky recenzie používateľa

Velké nadšení se nekoná, ale ani žádný průser. Hlavní je že Bad Batch je mnohem vyspělejší a lépe napsaný seriál než první SW animovaný zářez od Disneyho, Star Wars Resistance... a že jedna z hlavních postav, teenagerka Omega, je mnohem méně otravný charakter než jsem se zprvu bál. Ale pořád se příběh točí hlavní kolem ní a seriál je tak stylem výrazně víc pro mladší publikum než poslední série Clone Wars nebo Madalorian. Ani bodycount není zdaleka tak vysoký, i když do úplné infantility taky nikdy nespadne. S Mandalorianem má společné že hlavním postavám nejde o záchranu galaxie ale jen o přežití a občas i pomoc pár spřáteleným postavám (camea Rexe z CW, a Hery a Kanana z Rebels), a jde tak spíš o low level dobrodružství méně zásadních postav... což je mi vlastně dost sympatické. Jen pak zase chybí ta epická osudovost Clone Wars, na kterou tu možná dojde s dalšími sériemi - protože příběh není ani zdaleka ukončený a ke konci sezony místo vyvrcholení hlavně naznačuje zajímavé věci do budoucna. Vizuál a akční scény jsou fajn, ale zase - ne tak našlapané jako ve finále CW. 7/10 ()

fabecc1222 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Vadná várka nám byla představena už v závěrečné řadě Klonových válek a byla tak v podstatě takovým prvním bodem trendu, že mnohé epizody určitých seriálů slouží jako rozjezd pro jinou postavu, která poté dostane vlastní seriál. Na poli tří řad ale těžko říct, jestli je seriál pro Vadnou várku oprávněná věc. Pro malé děti to bude asi fajn, ty budou jednotlivé epizodní zápletky bavit, ale pro celý SW vesmír Vadná várka nepřináší nic moc nového, a okolo možných nosných témat spíše jen tak opatrně našlapuje, a do ničeho se nepustí pořádně po hlavě, abychom mohli konečně něco klíčového rozseknout. Seriál určitě přináší další technologický krok v rámci animace, která je opět o stupeň lepší, než třeba v Klonových válkách, ale na poli dějového, stejně jako mnohé další SW projekty, spíše jen stagnuje. ()

Reklama

Shakers 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

1. séria - 85%. Pôvodne keď oznámili tento seriál, nebol som moc nadšený. S The Bad Batch sme sa už zoznámili v poslednej sérii Clone Wars a aj keď to boli celkom zaujímavé postavy, prišlo mi zbytočné postaviť na nich seriál. Nuž mýlil som sa a som veľmi rád. Komando nepodarených klonov tu pochopiteľne dostane oveľa väčší priestor a rozhodne si dokážu získať sympatie diváka. Tvorca seriálov Clone Wars a Rebels, Dave Filoni, má svoju galaktickú animovanú púť znova pevne v rukách, pretože ani pri treťom animovanom dobrodružstve nesklamal. Očividne je s ním veľká sila. Okrem zaujímavých postav je tu hromada odkazov a postáv so seriálov Clone Wars, či neskorších Rebels, čo každého fanúšika určite poteší. Dokonca sa tu objaví aj postava s Mandaloriana. No úplne najviac, čo mňa potešilo bol príbeh o tom ako skupinka prežíva v spoločnosti, kde sa republika zmenila v galaktické impérium. Menia sa postupne uniformy, stromtrooperi, velitelia (Tarkin), stíhačky a to je niečo čo sme ešte nevideli. Úvodný diel skvelo nadväzuje na Clone Wars a hlavne Pomstu Sithov. Taktiež nechýbajú ani scény s čipmi, ktoré majú spustiť rozkaz 66 a dozvieme v epickom finále ako dopadli klonovači s planéty Kamino. Šiel by som s hodnotením aj vyššie, pretože ma skoro každý diel bavil, niesol sa v temnejšej atmosfére a akcii bolo taktiež dosť, no ako to už býva zvykom ani tu sa tvorcovia nevyhli detskejším epizódam, alebo zbytočným vyplňovačkám, ktoré nikam príbeh neposunuli. Star Wars The Bad Batch je vítaný doplnok do sveta Star Wars a ukazuje nám príbehy, kde klonové vojny skončili, uzatvorila sa kapitola Republiky a otvára sa nová, kapitola Impéria. 2. séria - 85%. Takmer rovnako dobré ako predošlá prvá séria. To čo ma bavilo a čo bolo dobré na prvej sérii je tu znova (easter eggy, odkazy, fan servis, kvalitná akcia, temnejší ton, sympatické postavy, dobrá hudba) a to čo ma nebavilo je tu tiež (niekoľko epizód pre mladšie publikum s Omegou). Je ťažké zavďačiť sa Star Wars fanúšikom a tvorca Dave Filoni, zvolil znova zlatú strednú cestu, kde okrem vážnym epizódam pre dospelejších (fantastické epizódy 7 a 8 a vynikajúce posledné tri diely) ponúkne priestor aj mladším divákom (napr. závody v epizóde 4). Keď si to zhrniem ako celok, tak je tu len pár epizód, ktoré ma moc nebavili. Tých kvalitnejších je tu našťastie omnoho viac a sú natočené skutočne dobre, či už sa jedna o akciu, alebo príbeh, ktorý je pre mňa stále veľmi zaujímavý a dosť ma baví, keďže sa toto dobrodružstvo skupinky The Bad Batch odohráva na nepreskúmanom území po udalostiach epizódy III, kde sa rieši situácia ohľadom klonovaných vojakov, ktorý v novo vybudovanom Impériu, už nemajú svoje miesto. ()

M.i.k.e 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

ač miluji Star Wars,tak do jejich animovaného světa jsem doposud nepronikl a viděl sem jen celovečerní Clone Wars.Bad Batch je tak moje teprve druhé setkání se SW animákem a musím uznat,že je to dobré.Najdou se sice hluchá místa,ale animace je fajn,akce je dost,postavy po většinou sympatické a i když sem je neznal,ta nebyl problém se orientovat.Jako doplněk univerza je to víc než fajn...70% ()

Fiftis 

všetky recenzie používateľa

Titulná banda drsniakov, ktorá sa objavila už v poslednej sérií Klonových vojen pôsobila dojmom, že by nemusela cieliť len na 10-ročných chlapcov a byť možno o trošku drsnejšia. Lenže to mi asi malo dôjsť, že duchovný otec všetkých Star Wars animákov Dave Filoni svoj zabehnutý štýl rozhodne meniť nemieni. V seriáli tak sledujeme skupinku špeciálne „vyšľachtených“ klonov, čo na rozdiel od zvyšku nemajú rovnaký ksicht a každý z nich má vylepšené určité zručnosti či vlastnosti. A vďaka tomu patria medzi klony k tým najlepším. Pokiaľ ste však rovnako ako ja naivne dúfali, že Filoni v novom seriáli málinko zmení svoj štýl, čakáte márne. Tvorcovia tu idú v štýle nastolenom v Klonových vojnách, ponúkajú teda nie nijak prehnane infantilný či detský zážitok, ale správne teenagersky drsný a skôr jednoduchší kúsok. Čo však rozhodne nemusí byť hneď nič zlé a skalní fanúšikovia (nielen) Klonových vojen budú asi dosť spokojní. Ostatne, aj mňa prvá polovica pilotu odohrávajúca sa ihneď po vydaní rozkazu 66 a následnom zoznamovaní sa s praktikami Impéria prišla veľmi fajn a bolo sympatické vidieť túto udalosť zase z trochu iného uhla. A rovnako tak ma baví zameranie na drsnejšiu sortu klonových vojakov, ktorí nám môžu priniesť zase trochu iné dobrodružstvo. 1.séria **** (25.9.2022) / 2.séria ***** (16.5.2023) ()

Galéria (61)

Zaujímavosti (124)

  • Mladý padawan jménem Caleb Dune není nikdo jiný než Kanan Jarrus, hlavní postava z dalšího animovaného seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014). (UncleMorty)
  • Droid, který je ve zvěřinci, je model SE-2 worker droid. Poprvé jsme ho mohli vidět v Rogue One (2016). (Veskoslav)
  • Crosshair poprvé vysloví jméno Omegy. (Cardo)

Súvisiace novinky

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

V současné době hraje u studia Disney prim spíše seriálová odnož Star Wars. Poslední celovečerní film jsme v kinech viděli téměř před čtyřmi lety, od té doby jsme však dostali seriály Ahsoka, Andor,… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Nový rok znamená samozřejmě taky nálož nových seriálů a hned v lednu začneme zjevně zostra. Hollywood totiž odmítá zpomalit, a tak nás už zkraje roku čekají jedny z nejvýraznějších počinů… (viac)

Reklama

Reklama