Star Wars: Chybná várka

• Česko Star Wars: Vadná várka (viac)
USA, (2021–2024), 21 h 28 min (Minutáž: 21–70 min)

Chybná várka si musí nájsť cestu v rýchlo sa meniacej galaxii. (Disney+)

HAL

Velké nadšení se nekoná, ale ani žádný průser. Hlavní je že Bad Batch je mnohem vyspělejší a lépe napsaný seriál než první SW animovaný zářez od Disneyho, Star Wars Resistance... a že jedna z hlavních postav, teenagerka Omega, je mnohem méně otravný charakter než jsem se zprvu bál. Ale pořád se příběh točí hlavní kolem ní a seriál je tak stylem výrazně víc pro mladší publikum než poslední série Clone Wars nebo Madalorian. Ani bodycount není zdaleka tak vysoký, i když do úplné infantility taky nikdy nespadne. S Mandalorianem má společné že hlavním postavám nejde o záchranu galaxie ale jen o přežití a občas i pomoc pár spřáteleným postavám (camea Rexe z CW, a Hery a Kanana z Rebels), a jde tak spíš o low level dobrodružství méně zásadních postav... což je mi vlastně dost sympatické. Jen pak zase chybí ta epická osudovost Clone Wars, na kterou tu možná dojde s dalšími sériemi - protože příběh není ani zdaleka ukončený a ke konci sezony místo vyvrcholení hlavně naznačuje zajímavé věci do budoucna. Vizuál a akční scény jsou fajn, ale zase - ne tak našlapané jako ve finále CW. 7/10 ()

D.Moore

Spolu s Letopisy rytířů Jedi nejlepší animované Star Wars. Vadná várka navazuje na poslední řadu Klonových válek nejen dějově, ale i kvalitou, příběhy jsou akční, zajímavé, pro trochu dospělejší publikum (ne však pro dospělé), a potěšilo mě, jak přirozeně a chytře propojují ostatní animované i hrané seriály a filmy. Animace je krásná, levný vzhled povstalců je ten tam, a Kinerova hudba je opět skvělá. Body navíc získává seriál s původním zněním, kde můžete obdivovat výkon Dee Bradleyho Bakera, jehož hlasem hovoří všichni členové Várky, aniž by bylo poznat, že jde o jednoho dabéra._____Druhá série je možná objektivně o trochu slabší, ale i tak se postavy zajímavě vyvinuly a stále to byla tak dobrá zábava, že nemám důvod snižovat hodnocení. Dave Filoni možná až příliš jede na jistotu, ale zase na druhou stranu dělá to, co od něj většina z nás chce, a dělá to dobře. ()

DJ_bart

Už ani nevím, co mě na animovaných Star Wars seriálech sere víc – jestli ta jejich tematická a příběhová dutost, anebo počet epizod. Seriál 'Bad Batch' sice má zajímavý námět, skvělou animaci a vyniká spíš v dílčích aspektech (Order 66, comeback Cad Banea, dějové provázání s 'Rebels') který primárně uspokojí SW fanboye, jenže to vše funguje v rámci většího kanonického kontextu, tudíž jako celek to prostě nefunguje...... [#MAYTHE4THBEWITHYOU] ()

Fiftis

Titulná banda drsniakov, ktorá sa objavila už v poslednej sérií Klonových vojen pôsobila dojmom, že by nemusela cieliť len na 10-ročných chlapcov a byť možno o trošku drsnejšia. Lenže to mi asi malo dôjsť, že duchovný otec všetkých Star Wars animákov Dave Filoni svoj zabehnutý štýl rozhodne meniť nemieni. V seriáli tak sledujeme skupinku špeciálne „vyšľachtených“ klonov, čo na rozdiel od zvyšku nemajú rovnaký ksicht a každý z nich má vylepšené určité zručnosti či vlastnosti. A vďaka tomu patria medzi klony k tým najlepším. Pokiaľ ste však rovnako ako ja naivne dúfali, že Filoni v novom seriáli málinko zmení svoj štýl, čakáte márne. Tvorcovia tu idú v štýle nastolenom v Klonových vojnách, ponúkajú teda nie nijak prehnane infantilný či detský zážitok, ale správne teenagersky drsný a skôr jednoduchší kúsok. Čo však rozhodne nemusí byť hneď nič zlé a skalní fanúšikovia (nielen) Klonových vojen budú asi dosť spokojní. Ostatne, aj mňa prvá polovica pilotu odohrávajúca sa ihneď po vydaní rozkazu 66 a následnom zoznamovaní sa s praktikami Impéria prišla veľmi fajn a bolo sympatické vidieť túto udalosť zase z trochu iného uhla. A rovnako tak ma baví zameranie na drsnejšiu sortu klonových vojakov, ktorí nám môžu priniesť zase trochu iné dobrodružstvo. 1.séria **** (25.9.2022) / 2.séria ***** (16.5.2023) ()

Shakers

1. séria - 85%. Pôvodne keď oznámili tento seriál, nebol som moc nadšený. S The Bad Batch sme sa už zoznámili v poslednej sérii Clone Wars a aj keď to boli celkom zaujímavé postavy, prišlo mi zbytočné postaviť na nich seriál. Nuž mýlil som sa a som veľmi rád. Komando nepodarených klonov tu pochopiteľne dostane oveľa väčší priestor a rozhodne si dokážu získať sympatie diváka. Tvorca seriálov Clone Wars a Rebels, Dave Filoni, má svoju galaktickú animovanú púť znova pevne v rukách, pretože ani pri treťom animovanom dobrodružstve nesklamal. Očividne je s ním veľká sila. Okrem zaujímavých postav je tu hromada odkazov a postáv so seriálov Clone Wars, či neskorších Rebels, čo každého fanúšika určite poteší. Dokonca sa tu objaví aj postava s Mandaloriana. No úplne najviac, čo mňa potešilo bol príbeh o tom ako skupinka prežíva v spoločnosti, kde sa republika zmenila v galaktické impérium. Menia sa postupne uniformy, stromtrooperi, velitelia (Tarkin), stíhačky a to je niečo čo sme ešte nevideli. Úvodný diel skvelo nadväzuje na Clone Wars a hlavne Pomstu Sithov. Taktiež nechýbajú ani scény s čipmi, ktoré majú spustiť rozkaz 66 a dozvieme v epickom finále ako dopadli klonovači s planéty Kamino. Šiel by som s hodnotením aj vyššie, pretože ma skoro každý diel bavil, niesol sa v temnejšej atmosfére a akcii bolo taktiež dosť, no ako to už býva zvykom ani tu sa tvorcovia nevyhli detskejším epizódam, alebo zbytočným vyplňovačkám, ktoré nikam príbeh neposunuli. Star Wars The Bad Batch je vítaný doplnok do sveta Star Wars a ukazuje nám príbehy, kde klonové vojny skončili, uzatvorila sa kapitola Republiky a otvára sa nová, kapitola Impéria. 2. séria - 85%. Takmer rovnako dobré ako predošlá prvá séria. To čo ma bavilo a čo bolo dobré na prvej sérii je tu znova (easter eggy, odkazy, fan servis, kvalitná akcia, temnejší ton, sympatické postavy, dobrá hudba) a to čo ma nebavilo je tu tiež (niekoľko epizód pre mladšie publikum s Omegou). Je ťažké zavďačiť sa Star Wars fanúšikom a tvorca Dave Filoni, zvolil znova zlatú strednú cestu, kde okrem vážnym epizódam pre dospelejších (fantastické epizódy 7 a 8 a vynikajúce posledné tri diely) ponúkne priestor aj mladším divákom (napr. závody v epizóde 4). Keď si to zhrniem ako celok, tak je tu len pár epizód, ktoré ma moc nebavili. Tých kvalitnejších je tu našťastie omnoho viac a sú natočené skutočne dobre, či už sa jedna o akciu, alebo príbeh, ktorý je pre mňa stále veľmi zaujímavý a dosť ma baví, keďže sa toto dobrodružstvo skupinky The Bad Batch odohráva na nepreskúmanom území po udalostiach epizódy III, kde sa rieši situácia ohľadom klonovaných vojakov, ktorý v novo vybudovanom Impériu, už nemajú svoje miesto. ()

AllShallFall

Bad Batch je prostě krásný počin a takové drobné pokračování Clone Wars. Bylo to velmi hezké. Už teď je jasné, že jednou sérií to neskončilo, takže už teď se těším na pokračování a doufám, že přijde co nevidět 😁 ()

Karlas

Opravdu musím přiznat, že Vadná várka má svou atmosféru a napětí. Mám z této další animované Disney seriálové laviny dobrý pocit, když tedy opomenu toho otravného spratka Omegu. Ale co to má společného se skutečným příběhem poctivých STAR WARS? I v Mandalorianovi se zjeví na okamžik archanděl tohoto eposu... tady nic, prázdno. Jen abych si mohl prohlédnout tuto novou věc, absolvoval jsem komplet seriál Klonové války, který se ve výsledku jevil ideově plnější než celá Várka. Pro spravení nálady musím po dvacáté znovu zhlédnout IV., V. i VI., abych se potěšil tím, o čem vlastně Hvězdné války původně jsou. ()

Helo

Za mě jako celek rozhodně nejlepší SW animák, kterej se nebojí bejt dospělejší, nemá infantilní epizody a dětský nebo droidí postavy tu nelezou na nervy a jsou ve skutečnosti i sympatický. K tomu citlivý využití "nostalgický" muziky, povedená nová muzika, parádní animace... prostě dobrý! ()

M.i.k.e

ač miluji Star Wars,tak do jejich animovaného světa jsem doposud nepronikl a viděl sem jen celovečerní Clone Wars.Bad Batch je tak moje teprve druhé setkání se SW animákem a musím uznat,že je to dobré.Najdou se sice hluchá místa,ale animace je fajn,akce je dost,postavy po většinou sympatické a i když sem je neznal,ta nebyl problém se orientovat.Jako doplněk univerza je to víc než fajn...70% ()

filmmovier

Vadná várka je na tom velmi podobně jako její předchůdce Klonové války, tzn, kvalita jednotlivých epizod je různá, ačkoliv jedním dechem musím dodat, že všechny jsou nadprůměrné a žádné bych nedal méně než čtyři hvězdy, což je sympatické. Klonové války mě sice bavily více (zejména ve svých posledních sezónách), ale tohle je jejich sakra skvělý nástupce! Naprosto luxusní animace, sympatická práce s postavami, skvělá atmosféra pravých Star Wars, Tarkin, výborný imperiální úředník, který jde hrdinům po krku, Kamino a luxusní finále první řady... já jsem spokojený, Bad Batch je dalším potvrzením toho, že animovaná forma SW seriálům prostě sluší. Navrch skvělá hudba a celek konečně není jen pro děti, ale prostě pro fanoušky všeho druhu. První série za 80 % a věřím tvůrcům, že laťku si do té druhé udrží jako nic. ()

Maynard.

Tohle by šlo! Po Mandaliranoj další skvělá podívaná od hvězdnejch válek. Perfekntí animace, to si člověk připadá jako by viděl normálně hranej film, teda při těch záběrech z dálky... Postavy mají celkem slušnou psychologii a příběhově je to na stejný vlně jako právě ten Mandalorián - žádný velký umění, lidi se chtěj bavit. Scifi je můj voblíbenej žánr, takže sem naprosto spokojen... ()

TwoFace

— If we give up now, everything we fought for, everyone we lost, will have been for nothing. The Clone War may have ended, but a civil war is about to begin. — Když bylo poprvé oznámeno, že Clone Force 99 dostanou svůj vlastní seriál, moc nadšený jsem nebyl, ale naštěstí jsem hned po první epizodě musel změnit názor. Příběhově The Bad Batch dobře spojuje Filoniho další projekty, především The Clone Wars a Rebels, a odkazuje i na The Mandalorian, sequely a pravděpodobně i na budoucí seriálové projekty. Seriál však trpí stejným neduhem, kterým trpěly i The Clone Wars, a sice že velkou část série tvoří zbytečné a většinou nezajímavé filler epizody, které nikterak neposunují děj dopředu. Hlavní epizody, a především finále, jsou však skvělé a právě v těchto epizodách se seriálu povedlo skvěle zobrazit konec jedné éry a proměnu Republiky v Impérium (nahrazování klonů stormtroopery, okupace světů, vzrůstající útlak, počátky povstání), opět by ale bylo dobré, kdyby na to hlavní postavy nějak víc a emotivněji reagovaly. Nejvíce emocí tak má finále a závěrečná konfrontace hlavních hrdinů s Crosshairem, to však mělo být tím, na co se měl děj soustředit především a nejenom v několika epizodách (které jsou zároveň těmi nejlepšími). Když se z první série vyškrtá všechen filler, zůstává skvělý poválečný příběh o konci jedné éry a přátelství. Prozatím je pro mě The Bad Batch ale nejslabší Filoniho počin. Líbí se mi celkem nečekaná návaznost na Mandaloriana a na sequely a zajímá mě, jak se bude příběh dále vyvíjet. Bohužel se ale většina seriálu (hlavně druhá série) točí v nudném kruhu filler epizod, které čas od času vystřídají jedna až dvě skvěle zvládnuté epizody soustředící se na osud klonových vojáků a přerod Republiky v Impérium, které děj posouvají dopředu. Kdyby se tedy odstranila polovina epizod a zanechaly se jen ty hlavní, děj by nebyl tak roztahaný a šel bych s hodnocením výš. ()

M1k9

Funguje to. Seriál nabízí průměrnou zábavu a nezasahuje nějak drasticky do hlavního děje SW. Což je možná i výhoda, protože se jedná o opravdu rozsáhlé nabobtnané universum. Mi osobně by se mnohem více líbila hraná verze. Navíc méně dílů a více kvality. Těžko bych zde hledal něco "wow".   3.5/10 ()

clump

Když je Vadná várka dobrá, tak je fakt dobrá. Mám teď v paměti spíš druhou řadu, z níž si připomínám vybraný epizody před premiérou třetí série. A třeba dvojdíl The Clone Conspiracy a Truth and Consequences je trefa do černýho – politickej noir techno thriller z prostředí Coruscantu a senátu s úžasnou atmosférou i hudbou a smysluplnýma cameama, navíc významnej pro ságu celkově. Nebo The Outpost (ideálně dohromady s The Solitary Clone) je stísněná atmosférická a hudební lahůdka a mrazivej pohled na hrůznost a nekompromisnost novýho Impéria. Jak se říkalo, že díky Andorovi jde z Impéria konečně strach a jeho metody budí bázeň a respekt, tak ve zmíněných i některých dalších dílech Vadný várky se dobře daří budit podobnej dojem. Po jejich dokoukání jsem cítil vůči Impériu nenávist jako málokdy a zároveň absolutní bezmoc. Nádhera. Celkově jsou ty lepší díly režijně, vizuálně i náladově docela srovnatelný s finále Klonových válek (ačkoliv to je pořád top). Ostatně na tom dělal podobnej tým. A místy synťákovej soundtrack a la Blade Runner od Kevina Kinera opravdu nakládá. // Jestli je tu někdo, kdo ještě Vadnou várku neviděl a přitom má rád Star Wars, doporučuju to teda tímto napravit. Třeba si najděte seznamy příběhově významných epizod a dejte aspoň ty, je totiž fakt, že vaty v tomhle seriálu neni úplně málo. Ačkoliv většina z těch výplňových epizod neni vyloženě nekoukatelná a debilní jako třeba epizody Klonových válek s Jar Jarem, spíš jde o inkonsekventní taškařice s úplně jinym tónem, než popisuju výše, nebo epizody nepříliš objevný, repetetivní, odvozený nebo prostě víc "pro děti". Ale na závěr zopakuju, co jsem řekl už na začátku: Když je Vadná várka dobrá, tak je fakt dobrá. ()

JamesConnorG

Seriál Star Wars The Bad Batch je novým SW seriálem roku 2021 a nástupcem Clone Wars. Za mě...se mu daří skvělé. Probíhající seriál mě hodně bavil a každý Pátek jsem shlédl každou epizodu spokojený a s nadšením. Děj tu krásně navázal na Clone Wars a Pomsta Sithu. Co musím ohledně děje hodně pochválit, je proměna Republiky na Impérium a změna klonů na lidské rekruty. Pak tu už máme Bad Batch linku, kterou jsem si užíval. Postavy tu jsou skvělé a oblíbíte si je. Já si hodně oblíbil postavu Huntera, protože to byl sebevědomí vůdce, co se snažil konat dobrá rozhodnutí pro přežití jeho skupiny. Dále se mi líbili postavy Tech, Wrecker, Crosshair, Omega, Cad Bane atd. Hudba tu byla špičková jako vždy, hlavně hlavní znělka Bad Batch, libovka! Akce byla krásná a hodně se mi líbila. Musím pochválit i za překrásnou animaci, kterou jsem jen kochal a kochal. Úžasná práce Lucasfilm! The Bad Batch je za mě úžasný nástupce a seriál. Už se těším na druhou řadu! Zatím seriál hodnotím 85% ()

Urukhaj98

S01: Výborná příběhová nadstavba Clone Wars, která si drží kvalitu jejich posledních řad a jejímž největším kladem je kromě titulních navzájem se mezi sebou hašteřících sympaťáků i historické okénko do raného formování Impéria, které bylo filmy či seriály dosud neprozkoumáno. 8/10 ()

LordMysti

Akční přímočaré příběhy, které hezky doplňuje vyprávění o životech několika odpadlých klonů. Vynikající doplnění a rozšíření Star Wars vesmíru. ()

celticek

Počáteční nadšení opadlo. Nemusím animace, ale jsem fanoušek SW. Některé epizody výborné, jiné naopak zbytečné. Asi každému je jasné, kde to bude končit. Závěr není úplný happyend, ale plyne z toho další série. ()

DaweForeman

Plnohodnotné pokračování animovaných klonových válek. Příběh se zaměřuje na speciální klonovou jednotku 99 a příběh navazuje přesně na konec série klonových válek, kdy tu máme vyhlášení kódu 66 a počátky nového impéria. Objeví se tu několik starých známých postav nejen z klonových válek, ale také i z rebelů nebo Mandaloriana. Obecně bych to viděl jako vykreslení/vývoj postranních příběhů, kdy se člověk opět dozví něco nového z pozadí hlavního příběhu a obecně to neurazí ani po napínavé a akční stránce. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Leden plný seriálů