Cartmof

Po až dokonalém finále Clone Wars sem měl od Bad Batch velká očekávání. Animace nýbrž totožná a oddíl 99 mne v 7. sérii CW bavil. Co by se mohlo pokazit? No, řekněme, že skoro vše! Od absolutně plochých a klišovytých postav až po neexistující příběh, kde to ve finále tahá animace, která po většinu času nepřináší nic nového či zajímavého, protože se při většině případů vracíme na už známé planety, jako Ryloth a nebo Kamino. 1. epizoda mi dala dobrý pocit. Hodinový minifilm, který Bad Batch dostal do takového statusu Quo mě dost bavil. Spoušť sraček přijde ale hned v další epizodě. Pokaždé je to o tom, že nová postava Omega něco posere a nějaká známá Star Wars postava na to nějak reaguje. Ať už Fennec Shand, která musela ukrást pramen mládí, nebo Cad Bane. Každá epizoda byla stejná a já v podstatě spamoval 3/5. Proto je mé finální hodnocení 2 hvězdy. Víc si tahle rychlo blitka od Disney nezaslouží. A to jsem tu ještě ani nemluvil o Omeze. To by poté už nejspíš nastala chvíle, kdyby mi A-Team zde na Čsfd musel dát timeout, protože takovou tunu nadávek byste nezažily ani ve školce z Ústí nad Labem... ()

filmfanouch

Seriál Star Wars: Klonové války se stal velice oblíbenou záležitostí, která se nakonec po delší době dočkala 7. řady, která seriál zakončila navázáním na Epizodu III- Pomstu Sithů a připomněla tragické události Rozkazu 66. Právě Rozkaz 66 AKA čistka Jediů byl tečkou za Klonovými válkami, Klonové války se přesto dočkávají pokračování v podobě spin-offů s názvem The Bad Batch. Právě klonové komando, které se představilo v 7. sérii se dočkává vlastního seriálu, které ukazuje, jak se toto klonové komando vyrovnává se změnami v Galaxii a nástupem Impéria k moci. A potěší, že toto pokračování Klonových válek stojí za to.   Za seriálem stojí tvůrce Klonových válek Dave Filoni a i proto si seriál udržuje kvalitu Klonových válek. Tento seriál přichází se zajímavou myšlenkou o vlivu nástupu Impéria na klonové vojáky a právě komando Clone Force 99 už v 7. sérii Klonových válek dokázalo, že vlastní seriál bez problémů utáhne. Jednotlivého člena komanda jde od sebe rozlišit a každý v týmu sehrává specifickou úlohu. Odstřelovač, hacker, bouchač či vůdce týmu, každou postavu jde bez problémů od sebe rozlišit. Jde v podstatě o 8. sérii seriálu Klonových válek, jejíž děj už nemůže být právě o Klonových válkách, přesto ovšem seriál rozhodně není zbytečný i právě kvůli tomu, že o galaxii mezi Epizodami III a IV odhaluje nové informace a zajímavě doplňuje skládačku předaleké galaxie.   Filoni sem tam naváže na nějakou linku z Klonových válek, kdy se objeví staré známé postavy ať z Klonových válek či dalšího animovaného seriálu Star Wars: Povstalci. Dojde i na několik pomrknutí na celý dosavadní představený svět Hvězdných válek. 1. série má 16 epizod a některé sice tak trochu okatě působí jako výplně, přesto každá epizoda dokáže přijít se zajímavou zápletkou a vlastně díky tomu, že se tam něco pořád děje snadno uteče. Dokáže se přijít se zajímavými nápady i povedenými akčními sekvencemi a potěší, že se kvalita animace drží právě na 7. sérii Klonových válek než na prvních sériích Klonových válek či právě Povstalců.   Svět předaleké galaxie se ještě rozšiřuje, představují se nové zajímavé postavy a přichází se se skutečně zajímavými nápady. Dost možná trochu zamrzí, že občas The Bad Batch sází na infantilnější humor, přitom se dokáže prodat nebezpečnost světa, kde jsou Jediové nyní sprosté slovo a Impérium je nemilosrdné. Potěší ovšem opravdu to, že tvůrci mají skutečně dost nápadů a The Bad Batch ve finále nepůsobí jako snaha vydojit ze slávy Klonových válek ještě něco víc. Naopak se dokázalo přijít s něčím tak trochu svěžím a tahle klonová parta svůj potenciál dokáže víceméně slušně využít. Potenciál pro zlepšení tu určitě je, zábavná je ovšem 1. série The Bad Batch dostatečně.   Milovníci Star Wars budou velmi pravděpodobně uspokojení, přesto se tu ta nejvyšší liga nekope. The Bad Batch není seriálovou revolucí jako Mandalorian, jde jen o fajn animovaný seriál, který naštěstí přichází se zajímavým tématem, odhaluje nové zajímavé informace a naznačuje, že má tohle klonové komando + malá Omega ještě potenciál. Tak snad si 2. série minimálně udrží kvalitu...... () (menej) (viac)

LizianShaw

I přesto, že polovina epizod je tvořena sidequesty, tak mě to bavilo hodně. Každý člen Bad Batch je skvělý originál (zpočátku jsem nesnášel klišovitou stupid-strong postavu Wreckera, ale po chvilce jsem si zvykl). A Dee Bradley Baker si dal sakra záležet, aby každá postava měla úplně jiný hlas, čímž hodně pomáhal k odlišení personalit, těchto (ne)vydařených klonů. Není to tak silné jako Mandalorian, ale je to fajn odreagování, a byl bych moc rád, kdyby se tato jednotka (nebo Omega) objevili v Mandovo budoucích sériích. 85% ()

fabecc1222

Špatná várka začíná tam, kde Klonové války skončili, a ospravedlňují tak svou účast v závěrečné sérii Klonových válek, ale duší a pojetím jsou zatím více příbuzní s Povstalci. Epizodické pojetí děje, extrémně dětsky rozškatulkované hlavní postavy... Každopádně většina epizod dokáže určitým způsobem zabavit, a nikterak neuráží fans SW. Uvidíme, kam se to vyvine dále, když ve filmovém světe není o Špatné várce ani Omeze ani zmínka. ()

JohnCZ

Zdaleka nejlepší ze všech "rozjezdových" sérií z dosud odvysílaných SW animáků. Přístupný, ale přesto jednoznačně nejtemnější. Zápletky to sice nemá tak rozmanité jako první řady Clone Wars, ale zas to není tak rushnuté a rozhárané. Pomalejší tempo, méně (ale stále dostatek) akce, absence infantilit a naopak větší focus na postavy je jednoznačně ku prospěchu věci. Jen se to prostě neustále strašně vykrádá a i tady mám ze všech těch příběhů pocit, že tvůrci jedou na jistotu, točí dokola stále ty samé motivy, sem tam přidají nějaký ten fan servis a jako kdyby se báli do universa přinést něco nového, něco svého. Na druhou stranu, žádnou vyloženě slabou epizodu to taky nemá a série si drží tempo až do skvělého finále, které dodalo i něco málo z pro Star Wars tak typické osudovosti. ()

• Pozorný divák si mohl všimnout dalšího propojení se hrou „Star Wars Republic Commando“. Když oddíl 99 utíká s Omegou vnitřním prostorem jedijského křižníku a následně se schová před hlídkou klonů, která je těsně mine, tak můžeme zaslechnout stejný „šum“ komunikace ,jaký využívali klonoví vojáci právě ve zmíněné hře. (Veskoslav)
  • Depa Billaba bola padawankou Macea Windua. Padawanom Depy Billaby bol Caleb Dume, ktorého môžeme poznať zo seriálu Star Wars: Rebeli (od r. 2014). (Bukysh)