Helena a její chlapci

• Francúzsko Hélène et les garçons
Francúzsko, (1992–1993)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

Recenzie používateľa Kri-kri k tomuto seriálu (281)

Nepovedená fotka (1992) (E40)

Štěpán dostal od agentury nabídku na další focení pro reklamní kampaň na slipy Slipbo, ale odmítl kvůli Katce. Kluci se mají zúčastnit vystoupení rockových kapel, jenže jim někdo ukradne nástroje. Kristián přesvědčuje Štěpána, ať nabídku agentury přijme, aby si mohli koupit nové nástroje, jenže Katka je zásadně proti. A když konečně ustoupí, tentokrát se nechce fotit Štěpán kvůli narážkám natěšené Natálie. Nakonec se obětuje Kristián. Johana je na něj hrdá, vnucuje časopis s fotkou a autogramem i číšníkovi v kavárně. Vtipná epizoda s dobrými hláškami. "Za tvůj mozek by ti jistě dali dost. Je skoro nový, nepoužívaný.":) Katka: "Copak to nechápete, holky? Jsou věci, o které se nedělím." Johana: "Jo, Štěpánův zadek." 100% ()

Láska nemá velkou cenu (1992) (E41)

Johana šílí, neboť kluci sledují závody Formule 1 a ona nemůže být se svým Kri-krim.:) Dokonce spočítá, že za 40 let kvůli velké ceně ztratí 8 let s Kristiánem. Přesvědčí Katku a Helenu a společně vymyslí plán, jak kluky od závodů odlákat. Zorganizují společný víkend na hradě u Loiry. Fór je v tom, že tam není televize a kluci chtějí sledovat závody. Holky se urazí a v tělocvičně hledají náhradníky. I když sportovní tématika je mi cizí, tento díl je vtipný a zábavný. Zvlášť nezapomenutelná je scéna, kdy se klukům na obrazovce ukážou všechny tři dívky, jak si lebedí v posteli na hradě.:) "Víte čemu se podobáte? Dvěma podsvinčatům v říji! Vaše prasničky vás nalákaly na víkend na venkově do hradu s velkejma postelema a vy na to skočíte!":-D 100% ()

Maškarní bál (1992) (E42)

Fakulta pořádá maškarní bál a tak Helena, Katka a Johana šijí klukům kostýmy. Ti z nich ale nadšeni nejsou, rezolutně odmítají vzít si na sebe kostýmy andělů. Holky se rozčílí, že celý den šily zbytečně a kostýmy roztrhají na kusy. Pak jim ovšem kluci zavolají, že souhlasí jít na ples za anděly.:) Nakonec jdou všichni tři za upíry a José, který se celou dobu vysmíval je Benediktou donucen jít v převleku za Ludvíka XIV. Vynikající epizoda plná skvělých hlášek a scén, zvlášť Johana zde exceluje, třeba jak chce šít sešívačkou a nebo zapomenuté jehly v Kristiánově kostýmu.:) "Takže jsem ztratila dvě ..." "Jsi si jistá, jen dvě?" 100% ()

Spalničky (1992) (E43)

Skvělý díl plný výborných scén a hlášek! Johana se chystá na společný víkend s Kristiánem, jenže náhle dostane spalničky, což její plány zkomplikuje, nakonec ale přece jen oba prožijí společný víkend. Výborná scéna s Johanou předvádějící v kavárně zakoupené hadry a hádka s číšníkem "Blešák?! Tak to se nevyznáte v kvalitě, milej zlatej!" Pak hlášky před zrcadlem "Tak milý beďare, na souboj!" "Oni mi vylízaj, chtějí mě sežrat!" A nakonec když Kristián leze po okapu: "Mám na obličeji alespoň 25 pupínků, ty bys mě nepoznal!" "Nech bejt pupínky pupínkama! Když mi neotevřeš, bude ze mě placka s víc než pětadvaceti modřinama!":-)) 100% ()

Texaský uragán (1992) (E44)

Johana se rozčiluje nad předminulým časem konjunktivu, když jí nečekaně zavolá Angelina, kamarádka z Texasu, že se v Římě pohádala s přítelem a právě přiletěla do Paříže. Johana absolvuje velmi náročnou cestu na letiště a ta historka fakt stojí za to!:) Čapnou ji policajti, neboť jela po dálnici v protisměru a navíc si nezapnula pás. S polštářem na břichu jim namluvila, že bude rodit a tak ji dovezli na středisko, kde musela doktorovi přiznat, co je její břicho. Když se konečně dostane na letiště, Angelina ji odpálkuje, protože při čekání náhodou sbalila Kristiána, což se nakonec provalí, když má Angelina předstírat, že je Josého americká sestřenice. "Šměruju si to přes Paříž, jedu po dálnici v protisměru, pronásledovaná policajty, málem z té hrůzy porodím a ona mi po všech těch prožitých hrůzách řekne: promiň, zlato, ale rychle zmiz!":) Docela vtipná a zamotaná epizoda obohacena o Natálii koketující s kluky v garáži. 100% ()

Kdo seje vítr sklízí bouři (1992) (E45)

Kluci šprtají na zkoušky, jenže pokaždé je od nich něco vyruší. Nejprve zatčení holek pro rušení nočního klidu, jež způsobí Angelina hlasitým zpěvem pod okny prezidentského paláce a pak nevinné polibky dívek s plavčíky po závodu na kolech. V důsledku toho Mikuláš neprojde u zkoušky a musí na vojnu. Přesto je tento díl naditý skvělými hláškami. "Melete dokola buržoazně reakcionářský kecy." "Třeba bys nebyl za bubnem vůbec vidět. Johana by běžela za tebou a volala, to tak krásně buší můj milej, překrejvá ho buben.":-D "Začínám poezii 17. století." "Tak ji nech bejt, vydržela to tři sta let, vydrží to ještě dvě hodiny.":) Výborná je vyšilující Johana: "Dejte mi pusu od Kri-kriho, pusu, pusinku, takovou pusisinečku!":-)) 100% ()

Odjezd (1992) (E46)

Mikuláš neprošel u zkoušek a proto musí narukovat na vojnu. Helena mu jako dárek na rozloučenou uplete příliš velký svetr. Kristián Mikulášovi uděluje všemožné rady, jak se z vojny dostat mnohem dřív. O nejlepší zápletku epizody se ale postará Johana. V bazénu natrefila na Pierre-Yves de la Rivaudière, syna vrchního velitele armády. Ten se zamiloval do Katky a Johanu napadne, že by díky tomu mohl být Mikuláš z vojny propuštěn. Velmi vtipná scéna v tělocvičně, hlavně ten Katčin záchvat smíchu a Johana uklidňující ji poléváním vodou z flašky. "Krásná květina a kytky se přece zalévat musejí." "Říkala jsem, Katko, nežbrundej tu grenadinu!" 100% ()

Cedric (1992) (E47)

Johana autem porazí kluka jedoucího na skútru. Protože Cedric na chvíli omdlí, raději ho vezme do kavárny za děvčaty, kde Cedric opět omdlí, načež mu Johana dá dýchání z úst do úst, což neujde Kristiánovi. Ten se ze vzteku uklidní bubnováním a žárlivou scénou. Dalším žárlivcem je Štěpán, neboť v tělocvičně Cedric opět omdlí a tentokrát mu dá umělé dýchání Katka. Helena Cedricův fígl prokoukne, namísto očekávaného z úst do úst na něj vychrstne kýbl vody, čímž prokáže, že Cedric omdlévání finguje, aby ho dívky líbaly. Vtipná je scéna, kdy se Štěpán s Kristiánem dohadují: "Kdo to byl?" "Johana." "Proč jsi s tím praštil?" "Přece s ní nechceš mluvit." "To´s dělat neměl, měl´s mi ji dát." "A to proč?" "Abych s tím praštil já.":) Velmi vydařená a humorná epizoda, divák ani nepostřehne absenci Mikuláše. 100% ()

Ta věc (1992) (E48)

Katka má pocit, že ji Štěpán už nemiluje a rozhodne se opatřit si kluka, na něhož by Štěpán žárlil. Stráví večer se Cedricem a další den plánuje jít s ním do kina. Štěpán skutečně začne žárlit, nejprve se s Katkou chytnou, ale nakonec se usmíří. Cedric se ale do Katky zamiluje a přestože si je vědom, že Katka s ním trávila čas jen aby Štěpán žárlil, věnuje jí zlatý řetízek se srdíčkem a poprosí ji, aby do ní mohl i nadále být zamilován. Nejvtipnější je úvodní scéna, kdy Johana při parkování odhodí nárazník z auta Kristiánova otce: "Tady máš rodinný šperk.":) Johana špehující usmiřovačku Katky a Štěpána: "Ještě pět minut. Ba ne, spíš tak za hodinku nebo za dvě." Pěkná romantická epizoda. 100% ()

Soukromý detektiv (1992) (E49)

Kristián se chová divně, je nervózní a tak ho Johana dá sledovat soukromým detektivem. Johana šílí, když ji detektiv Richard informuje, že Kristián byl v domě, kde je sice dvacet partají, ale v jednom bytě svobodná dvacetiletá ženská.:) Vše se nakonec vysvětlí, Kristián váhal s nabídkou producenta, který mu chtěl vydat desku, ale bez ostatních kluků a do domu chodil s nákupy jedné staré paní. "Bravo, Richarde!" "Detektiv musí umět slízat okap." "Proto nevolám bravo, ale že jste objevil, kde bydlím." "Stačilo si jen přečíst váš šek.":) Kristián je poté, co objeví, že je sledován tak rozčílený, že vlepí číšníkovi pěstí mezi oči a dodá: "Víte že vypadáte dost špatně? Měl byste asi kapku dřív zavírat." 100% ()

Písnička (1992) (E50)

Mikuláš po měsíci přijíždí z vojny na opušťák. Helena mu jde naproti k vlaku, ostatní na ně čekají v kavárně. Natálie způsobí menší roztržku mezi Benediktou a Josém skrze zapomenutý pásek od kalhot, kterým u ní José ráno opravoval hadici na pračce. Zoufalou Benediktu uklidní Katka. Hrdličky se šťastně shledají a Mikuláš díky Heleně a Thomasovi Favovi, jehož strýc je plukovníkem v armádě nepřišel o své dlouhé vlasy. Mikuláš na vojně složil písničku a požádá Helenu, aby ji zazpívala. Jenže k ní zatím chybí text, o který se nezávisle na sobě pokoušejí Kristián i Johana. Pobaví hlavně úvodní scéna, kdy vyjde najevo, že Johana tajně pročítala Mikulášovy dopisy určené Heleně.:) 100% ()

Nahrávka (1992) (E51)

Holky dokončí text k Mikulášově písni, Johana si skrze Kristiána ověří, zda se bude líbit. Když ji Helena zazpívá, všichni se shodnou, že vytvořili hit a Johana navrhne publikovat jej ve vydavatelství. Postará se o množství kopií a za tímto účelem si od plavčíků vypůjčí haldu kazeťáků. Kristiánovi se ale amatérsky pořízená nahrávka nezamlouvá, trvá na kvalitní nahrávce v nahrávacím studiu. Natálie partě dohodí svého kamaráda, Johna Wandera, zvukaře ve Studiu Atlantic. Vtipná scénka s "obětováním panny" pro Kristiána a zuřící Katka. Pobaví i Johanina reakce, když Kristián přivede Natálii: "Teda, jestli se můj Kristiánek kvůli vám pomátl!":) Natálie: "John s rizikem souhlasí, je to jeden z mých nejlepších přátel." José: "To asi máte velmi intimní vztah.":) 100% ()

Zlatý zvukař (1992) (E52)

Kristián má ráno s Johnem Wanderem schůzku v jeho studiu, na kterou málem zaspí. Helena se v kavárně náhodně setká s Thomasem Favou. Později si John přijde poslechnout jejich píseň do garáže a domluví nahrávání na středeční večer. Na dívky zapůsobí sympaticky a Natálie jim neopomene zdůraznit jeho klasifikaci děvčat. Tento díl je naditý skvělými scénami a hláškami. "Rychle, musím na schůzku!" "A s kým ji máš?" "No s Johanou asi ne, to by nespěchal.":) A nebo zmínka o Kristiánově košili: "Tu mi koupila Johana." "Má tak špatný vkus?" "Pohádali jsme se, když mi ji koupila.":) Pobaví i debata holek ohledně Natálie: "Viděla´s, jak se tváří, když jsou někde kluci? Jako hladový psisko před horou bifteků." "Našim biftekům se nedá odolat. " "Jo, ale ona by je nemusela ochutnávat!":) 100% ()

Nahrávka století (1992) (E53)

Ve Johnově studiu Helena nahrává svoji píseň, konečného poslechu se účastní i Thomas Fava. Poté, co si nahrávku poslechnou i ostatní odcházejí domů, pouze Johana ve studiu zůstane, její podezřelé chování vůči Johnovi neujde Štěpánovi. Johana se vrátí na kolej až druhý den ráno, děvčatům přizná, že s Johnem strávila noc a nyní má v citech zmatek. Katka s Helenou mají co dělat, aby Johaninu nepřítomnost zdůvodnily Kristiánovi, navíc jim z Natáliiných narážek neujde, že o Johaně a Johnovi něco tuší. Pobaví chladné setkání Natálie s Favou: "Ahoj, Natálie." "Ale, ty ještě žiješ?" "No, promiň mi to." "Jen jsem to konstatovala.":) A v závěru zaujme Johanina metafora: "Váhám mezi džusem a kávou. Asi obojí. Když někdo váhá, je to to nejlepší." 95% ()

Lež (1992) (E54)

Johana se tajně schází s Johnem a protože na ně v posilovně natrefí Natálie, Johana je o to víc nervózní. Všichni se sejdou na společné večeři, na kterou Natálie přivede Johna zrovna když se Johana odhodlá políbit Kristiána. Johana už nedokáže hrát na obě strany a musí mezi Kristiánem a Johnem volit. I když hodem mincí vyhraje John, nakonec jí dojde, že miluje Kristiána a rozhodne se mu vše přiznat. Vtipný dialog v garáži: "Chceš abych vyprávěl o těch pantoflích s bambulkama, co ti dala Benedikta?" "Pantofle s bambulkama? To bys nám je měl ukázat." "Když budete hodný, jednou večer vám je ukážu, ale musíte přijít ke mně." "Nech toho, José, jinak ukážu svý kytkatý podvlíkačky Benediktě. Jsou mnohem nebezpečnější, než pantofle s bambulkama.":) 95% ()

Pád (1992) (E55)

Kristián se po setkání s Johanou nevrátil na pokoj a ráno se neobjevil ani na fakultě. Johana ho celou noc bezvýsledně hledala. Mikuláš natrefí na Kristiána v garáži, pohádají se, Kristián praští Mikuláše baseballovou pálkou do hlavy a uteče. Všichni už si dělají starosti, Johana se obviňuje. Natálie přijde do kavárny s Johnem a Katka mu objasní situaci. Když ostatní Mikuláše najdou a on přijde k vědomí, vymyslí si historku, že načapal zloděje a ti jej napadli. Večer Natálie přijde za děvčaty a přinese Johaně dopis od Kristiána, v němž jí sděluje, že už ji nikdy nechce vidět. Vzhledem k vážnosti situace je v tomto dílu jen minimum humoru, i tak ale uděluji 100%. ()

Krize (1992) (E56)

Mikuláš se Štěpánem celou noc hledají Kristiána, ráno jim holky poví o dopisu a Mikuláš se pokusí přimět Natálii, aby mu sdělila, co se s Kristiánem stalo. José se nabídne, že se za informace o Kristiánovi obětuje, ale Natálie trvá jen na Mikulášovi. Sofie klukům sdělí, že Natálie na fakultě vykládá, že Johana podvedla Kristiána a jak to bylo s Mikulášovým úrazem. Totálně opilý Kristián vlítne do kavárny a ohrožuje Mikuláše nožem, nakonec se v slzách zhroutí. Natálie následně přizná, že Kristiána celou dobu skrývala u sebe doma, odkud pak utekl. Pěkná závěrečná scéna, v níž Kristián poslouchá píseň Pour l'amour d'un garçon a vzpomíná na chvíle strávené s Johanou. Johana: "Už je mu líp. Těsně předtím než usnul se rozhlídl a řekl: co chceš, tlustá Texasanko?" 100% ()

Smír (1992) (E57)

Zatímco Kristián se vzbudí po pořádné opici, Johana se obává, že ji nikdy neodpustí, že ho podvedla s Johnem. Kristián klukům zdůrazní, že Johanu už nikdy nechce vidět. Než začnou zkoušet, vlítne do garáže Sofie a vrhne se na Kristiána. Znovu se na něj lepí později v kavárně. Katka s Helenou mezitím Johaně diktují dopis, kterým Kristiánovi oznamuje, že se vrací do Texasu. Když mu dopis předají, přileze po okapu za Johanou a požádá ji, aby zůstala. Zábavná a vtipná epizoda, baví mě scéna, v níž Johana píše dopis na rozloučenou: "A nemůžu napsat můj Kristiánku?":) A zejména scény se Sofií, která na radu Natálie hraje stíhačku, což dohání Kristiána k šílenství. "Pořád se na tebe dívá svýma oddanýma psíma očičkama." "Jo, jestli hned nepřestanete, skončí ta fena v útulku!":) "Dám si grenadinu." "Proč grenadinu?" "Protože má barvu krve a já mám chuť zabíjet!":) 100% ()

Garáž (1992) (E58)

Majitel prodal garáž podnikateli, její nový vlastník se rozhodl ji zbourat a na jejím místě postavit dům. Kluci i děvčata si lámou hlavu, jak najít novou zkušebnu. Každý na to jde po svém. Mikuláš se Štěpánem pročítají inzeráty, Johana se snaží na podnikatele Francka zapůsobit svým šarmem a Kristián využije toho, že je do něj bláznivě zamilovaná Sofie, jejíž otec má garáž bez auta. Dokonce i Natálie nabídne Mikulášovi novou zkušebnu za podmínky, že se s ní vyspí. Nakonec vše dopadne dobře, majitel a bývalý muzikant od stavby domu ustoupí. V této epizodě není nouze ani o vtipné hlášky, např. Johana: "Musíte bojovat! Až přijdou garáž bourat, vrhneme se pod buldozera!":) A nebo Kristiánovo lamentování: "Jsou povolání, která by neměla existovat. Například podnikatel!":) 100% ()

Sen o velkém hitu (1992) (E59)

Kristián je přesvědčen, že ve snu složil píseň, která se stane hitem. Nadšena z toho je především Johana, ovšem jen do chvíle, než Kristián bezdůvodně napadne Štěpána, že na něj žárlí. Johana se Kristiána nezastane a on to bere jako důkaz, že ho už nemiluje. Nakonec se ale ti dva usmíří a Johana dokonce ten superhit (kterým není nic jiného než Yesterday) nahraje na kazeťák. Zábavná epizoda, zejména druhá polovina. Skvělá scéna v kavárně se Sofií a následná milenecká hádka, Kristián v přestrojení (baloňák, klobouk, černé brýle a plnovous) a Johana vyšilující, že za ní po okapu leze nějaký šmírák.:) A pak Johanina noční návštěva s hypnózou v pokoji chlapců. "Stejně jsem si našel novou a roztomilou přítelkyni - Sofii." "Jestliže Kristián dává přednost ošklivé otrokyni před osobitou povahou, má na to právo.":) 100% ()