Helena a její chlapci

Texaský uragán (E44)

(epizóda)
  • Francúzsko L'Ouragan du Texas

Kri-kri

Johana se rozčiluje nad předminulým časem konjunktivu, když jí nečekaně zavolá Angelina, kamarádka z Texasu, že se v Římě pohádala s přítelem a právě přiletěla do Paříže. Johana absolvuje velmi náročnou cestu na letiště a ta historka fakt stojí za to!:) Čapnou ji policajti, neboť jela po dálnici v protisměru a navíc si nezapnula pás. S polštářem na břichu jim namluvila, že bude rodit a tak ji dovezli na středisko, kde musela doktorovi přiznat, co je její břicho. Když se konečně dostane na letiště, Angelina ji odpálkuje, protože při čekání náhodou sbalila Kristiána, což se nakonec provalí, když má Angelina předstírat, že je Josého americká sestřenice. "Šměruju si to přes Paříž, jedu po dálnici v protisměru, pronásledovaná policajty, málem z té hrůzy porodím a ona mi po všech těch prožitých hrůzách řekne: promiň, zlato, ale rychle zmiz!":) Docela vtipná a zamotaná epizoda obohacena o Natálii koketující s kluky v garáži. 100% ()

Ebibrigi

Jako samouk francouzštiny hned na úvod musím s Johannou souhlasit, že naučit se předminulý čas je umění. A to teda v každém jazyce.  Johanně zavolá manekýna Angelina, americká kamarádka, která přiletěla na letiště do Paříže a chce aby si ji Johanna vyzvedla.  Ve stejné době jsou kluci v garáži netrpěliví z čekání na Kristiána. Rádi by hráli, zkoušeli ale chybí jim bubeník Kri-Kri. Ten jel na letiště vyzvednout svou babičku.  Do garáže přichází kluky navštívit oblíbená Bene a o chvilku později méně oblíbená Natálie. Žádný z nich není její návštěvou potěšen. A ona k tomu troufale dodá: “Vyrušovala jsem už v mateřské školce” 😀 Jako obvykle se snaží svádět Štěpána a Mikuláše ale bez úspěchu.  Katka s Helenou už očekávají v kavárně Johannu s kamarádkou Angelinou, jenže Johanna přichází sama. Tady v jejím vyprávění krásně vidíme Johanin temperament, je neskutečný tornádo. Vyvlíkne se ze všeho, z dopravní zácpy, z honění policajtama i její fingování těhotenství a blížícího porodu. Bravo Johanně. 👍 Nicméně riskovala zbytečně, protože po příjezdu na letiště ji kamarádka poslala pryč. Potkala tam nějakého milého Francouze, který se ji ujal a pomáhá ji se zavazadly a tak.  Za holkama do kavárny přichází Mikula se Štěpánem a všichni se hezky baví vyprávěním příhody Johanny.  Choze s Bene zůstali v garáži čekajíc na Kristiána a jeho babičku….v tom Kristian přichází v doprovodu pěkné holky. Překvapený Chozé: “Já netušil jaká je tvá babi pěkná.” 😀 Kristián vysvětluje, že babička nakonec nepřiletěla a toto je Angelina z Ameriky, kterou potkal na letišti. Už nám divákům je jasné, že je to ta stejná Angelina, kamarádka Johanny. A že z toho kouká minimálně žárlivá scéna.  Kristián se snaží namluvit v kavárně ostatním, že za chvíli příjde Chozé se svou vzdàlenou sestřenicí Američankou. Jenže tato kamufláž nevýjde, protože jen co se Angelina objeví, vše praskne a Johanna začne zuřit.  I na pokoji pak vyčte Angelině, že už od mala ji přebírá kluky, že byla ráda, že zakotvila ve Francii, daleko od Angeliny…. Angelina se ji omlouvá, že přeci nemohla vědět, že potkala zrovna Johaninýho kluka - Kristiána.  “Ty si najednou přijedeš do Francie. Žije tu 25 miliónů francouzských chlapů a ty si z těch milionů vybereš zrovna mýho frantíka, mýho milovanýho Krikriho, moji lásku!!!” Tak toto je opravdu dokonalé, tohle miluju 😀😀 Nakonec se ty dvě usmíří a myslím, že Johanna byla hodně ráda, že zase Angelina odletěla do Texasu.   Naprosto na pohodu epizoda, prima na zasmání.  Povedená, zaslouží si všechny hvězdičky. ()