Známi neznámi

• Česko Známí neznámí (viac)

Sladko horká komédia o partii českých a slovenských priateľov, ktorí sa schádzajú v pražskom byte, aby oslávili príchod Nového roku. Poznajú sa už dlho a aj toto stretnutie by sa nieslo v duchu klasickej silvestrovskej oslavy, keby... Keby sa nezrodil zdanlivo nevinný nápad: dať mobilné telefóny na stôl a nahlas zdielať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi...? Stačí jeden večer a z dobrých známych sa stanú neznámi. (Itafilm)

Rozjimatel

"Ty máš mamu moc rád, abys pochopil, jaká je to kráva."     Zručne spravená kópia (takmer doslovná) výborného talianskeho filmu Perfetti sconosciuti (Úplní cudzinci, 2016). Už celý ten výborný nápad je takým silným základom, že by to chcelo poriadnych diletantov, aby adaptáciu domrvili. No a skúsený scenárista Petr Jarchovský rozhodne takým nie je. Potešilo ma aj to, že výsledné dielo výrazne podporili aj herci svojimi výkonmi, hlavne Tomáš Maštalír, Klára Issová, Martin Hofmann, Táňa Pauhofová a Sväťo Malachovský perfektne zapadli do svojich rolí. Snáď len pri Petre Polnišovej som mal dosť neodbytný pocit, že sa do tej role akosi nehodí.     "Ja vám povím, proč to neřekl. Byl jsem teplej sotva hodinu a vite co? Stačilo mi to." ()

Prochy38

Za mě perfektní česko-slovenské obsazení. Sice opravdu už několikrát adaptovaný scénář, ale myslím, že s našinci se na to koukalo pořád skvěle. i když znám a věděl jsem, bavilo, užil jsme si a o to šlo hlavně. ()

Ještěřák

Líbilo se mě to. Herecky ideálně obsazený a nuda ani na chvíli, i když jsem teda na základě čumení na znepokojivé konverzačky podobného střihu docela úspěšně předvídal děj. Tedy mě vůbec nepřekvapilo, že první esemeska byl balkónový joke a že všichni odejdou samostatně jak švábi na pivo totálně rozhádaný a emocionálně vycucaný. Nakonec z toho nejlíp vyšel pár s manželstvím v hovnech a drzou a šoustavou pubertální dcerou na krku, kteří ve vypjaté situaci projevili asi nejvíce lidství. Nelíbil se mi akorát konec, který působil jak pěst na oko. Italská předloha mě celkem nezajímá, ale umím se vžít do pocitů lidí, kteří na to byli v kině, viděli originál a teď je to sere. Skvělé a vnímavé postřehy zde předvedl můj dlouhá léta oblíbený uživatel dobytek, který o sobě sice v profilu tvrdí, že je rozvozcem pizzy někde v Bolce a léta se sám v profilu pasuje do role obyčejnýho týpka bez intelektuálně-kavárenských ambicí, ale zde vady a kraviny ve filmu zaznamenal dokonale. Opravdu skvělá a výstižná recenze bez kydů (i když teda hodnotim jinak). ()

.baris.

Film, na který jsem se hodně těšila a který mě bohužel dost zklamal. To je asi ve zkratce můj hlavní dojem z tohohle kousku. Námět zní skvěle, bohužel prazvláštní scénář, který hlavně zpočátku děj spíš zpomaluje a otravně vysvětluje každý detail (dlouholetí přátelé jistě budou vědět, že jedna z postav pracuje jako učitel tělocviku, ale scénář to potřebuje sdělit divákovi a nenapadne ho nic lepšího, než aby postava začala svým dlouholetým přátelům vyprávět o tom, že je učitelem tělocviku), a někteří velmi slabí herci (čest výjimkám jménem Hofmann, Pauhofová a hlavně Maštalír, kteří film herecky táhnou) ho srážejí do bahna průměru. Nebojím se říct, že prvních čtyřicet minut jsem se nudila, scénář jako kdyby vůbec nefungoval, řešily se příliš velké banality (to, abych jako divák věděla, jak nudný a prázdný život postavy žijí, se dalo ukázat v 10 minutách) a první opravdu zásadní zvrat přišel prostě příliš pozdě. Naopak závěrečných 40 minut je absolutně strhujících a dalo mi to, co jsem od filmu čekala celou dobu. Opravdový nářez. Děsivá a zároveň absolutně realistická sonda do utahaných partnerství a manželství přinesla nečekané a výborné wow situace, kdy jsem opravdu zírala s tlamou dokořán. Bohužel to už prostě nestačilo, protože jsem se k téhle skvostné pasáži samou nudou skoro neprokousala. Velká škoda. Nezbývá tak než doufat, že se do takové fáze ve svém vlastním vztahu nikdy nedostanu, už jen ta představa, brr.. ()

mira007

Sedm přátel se sedmi mobily u jednoho stolu v jedné místnosti - se nedivím, že tenhle povedený produkčně nenáročný film trhá rekordy v remakeování po celém světě. Česká verze je obsazená sympaticky a náš remake je ten z kategorie spíš vážnějších než ztřeštěných. Není to špatný film, působí inteligentně a zajímavě, ale u mne to pohořelo jenom proto, že jsem nedávno viděl německou verzi Téměř dokonalá tajemství (2019) a pamatoval si většinu dialogů a musím i jako příznivec domácí tvorby uznat, že ti Němci měli kapku přesnější casting, byli vtipnější, líp to zahráli a měli lepší konec. ()

Ollie235

Už je to 5 let, co jsem viděl italskou předlohu, do přesného srovnávání se tak pouštět nechci, ale musím říct, že se česká adaptace poměrně vyvedla. Herecká sestava mi vyhovovala (nejvíce pak Pauhofová a Hofmann), dialogy nevázly a zápletky byly vcelku uvěřitelné. Nebýt originálu, kvůli kterému ostatně odpadl jakýkoliv prvek překvapení, hodnotil bych asi o stupeň výše. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 8/10    Art: 7/10    Akce: 6/10    Vtip: 8/10    Napětí: 7/10    Láska: 7/10    Soundtrack: 4/10        04/2022 ()

Wancohoff

Samozrejme na original to nema, a viete ako to dopadne, ale vzhladom na to ze je to ceskoslovensky film, to bolo niekedy ozaj vtipne, a skoro vobec trapne, co ocenujem v porovnani s inymi ceskymi/slovenskymi komediami. Tak ze nadhodnotim a dam 70% ()

Flopik

Tento krát v Českej verzii a očakávania to splnilo. Mohlo to byť samozrejme oveľa vtipnejšia, ale keby nevidím iné verzie tak sa smejem viacej, tu som už vedel viac menej čo kedy príde. Štvrtá hviezda rozhodne za koniec, ktorý je famózny a chvíľku som aj rozmýšľal čo sa vlastne deje. Herecky skvelé, dobre sa nato pozeralo a 4* isté . ()

Gore

Kdybych neviděl italský originál (a pak i německou verzi), tak by si to zasloužilo 3*, ale takhle, když můžu srovnávat a vesměs to doslovně okopírovali s tím, že tam nepřidali nic typicky českého, nedokázali scény gradovat a vést herci, tak jako v obou předchozích verzích, aby to bylo překvapivější a zábavnější. A navíc jsem nepochopil, proč museli namíchat česko-slovenské páry jedna ku jedné. ()

beniczech

No, na originál to nemá, co si budem... A přitom okopírovali, co šlo, i italské prvky, které do české kultury moc nezapadají. Dále mi vadí nepřirozené přehrávání některých herců. Naopak Hofmann nebo Pauhofová perfektní výkon. Kdo neviděl italský originál, bude spokojen, kdo viděl, tak 1-2 hvězdy dolů. < 55 % > ()

Jaroslaf

Nějak nerozumím tomu proč jeden nápad musí nutně mít X dalších adaptací včetně německé, české, japonské a já nevím jaké další. Jinak herci byly slušní, špatně hraná postava mi přišla jedna jediná, kromě těch co byli "v telefonu." Ti hráli špatně všichni. Taky mi dělalo celkem dost problém vstřebat že u jednoho stolu se sejdou VÝHRADNĚ československé páry, a dost by mě zajímalo jestli se toto skutečně někdy v historii ČR či Slovenska stalo. Celý film byl vlastně takový dost zvláštní Matrix nutící k zamyšlení, včetně podivuhodného konce. ()

majec4

Original film nepoznam, ale toto sa mi celkom pacilo. Cakal som, ze to bude vacsia trapenka. Vykony hercov neurazili, zapletka slusna, bolo to aj vtipne, takze som spokojny. ()

Thomas_xxxxx

Tak je pravda, že asi to na originál nemá, ale aj takto je to slušne rozohraná šachová partia a poväščine času to nenudí, ale bohužiaľ, je to ako cez kopirák, za čo musím zraziť tú jednu hviezdu. ()

adelina8

Opravdu moc milé překvapení. Originál jsem neviděla, ale vůbec mi nevadí, že to je údajně celé okopírované. Však možná právě proto je to tak skvělé. Konverzačka z jednoho bytu, která vůbec nenudí. ()

godycz

lhat se nema. a smekam puvodnim autorum. uplny Freud. ja bych mobil, oba tri, klidne na stul dal. c0 vy? BTW: mechacek je kokot ve filmu i v xtv. diky nemu, jsem zrusil airbank. ()