Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (CinemArt SK)

Steven47

První Sonic byl před dvěma lety velmi příjemné překvápko a na dvojku jsem byl dost zvědavý. A upřímně si nejsem jistý, zda splnila moje očekávání či nikoliv. Pořád je to zábavný film vlastně pro všechny věkové kategorie, ačkoliv místy na mě působil, že až moc cílí hlavně na dětské publikum. Knuckles a Tails jsou skvělými přídavky, a hlavně červený ježura mě extrémně bavil. Bohužel mi přišlo, že jak nové prvky fungují, tak staré jsou upozaděny. Vztah Toma se Sonicem se smrsknul na pár srdceryvných poučných proslovů, protože většinu filmu byl "Pán donutů" na svatbě, která mi mimochodem přišla dost zbytečná. A abych pravdu řekl, tak i Dr. Robotnik mě bavil méně, ačkoliv si to Jim Carrey očividně hodně užíval. Navíc je to celé zbytečně dlouhé, těch extra 20 minut (což je mimochodem odhadem právě pasáž se svatbou) je znát a tempu filmu to podle mě moc neprospělo. Pořád je to dobrý film, který dokáže pobavit, má několik super popkulturních odkazů, a i vizuálně vypadá dobře. Přesto musím jít s hodnocením oproti jedničce dolů. 6/10 ()

CageDepp

Slabší než první díl a to hlavně díky svatbě to tam vůbec nemuselo být. Akční to je dost. Natočit třetí díl asi ještě má cenu, když možná Jim Carrey kvůli tomu odloží ukončení kariéry.. Nebo ho to pak nakopne a ještě rád bude pokračovat v herectví. ()

Trevor

Pri prípadnej návšteve kina by toto pokračovanie dostalo vyššie hodnotenie, ale keď človek navštívi stránku žobrákov sporadicky a navyše chce použiť smart TV tak to je zúfalstvo ktoré sa opísať nedá. Úvod s načítaním na 35 pokus komentovať netreba, ale starostlivo nastavený bug v čase tanečnej battle na Sibíry aby prišlo na ďalších 35 reklám a centík do vačku už bol trochu trápny. Ďalší po zhruba hodine filmu ma prinútil k tomu, aby som vypol TV, pustil zvyšok filmu na kompe, pre istotu už na rýchlosti 1,5...samotný príbeh pekne naivne detský, v niektorých fázach s veľmi dobrou animáciou, splnil liberálnu doktrínu o čiernobielych pároch, Sonicov kamoš nebolo dievča ale chlapec (aby sa v trojke mohli spokojne spolu v rámci LGBT ľúbiť) a zlých ujov policajtov. Aspoň že Sonica jeho biely ocko nešikanuje a je jeho kamarát, predsa len je to tak pre kategóriu u12 a to by bol veľký záhul už aj na liberálov. Vhodné pre deti a návštevu s rodinou, určite poteší aj dospelých fanúšikov mladšej generácie. Ja som ušetril za vstupenku a občerstvenie ďalších 15 evri a správne, ani cent z nich nepôjde super stránke. Oceniť však treba fakt, že nedávali reklamu na Cunt wars a možnosť kupovať anime postavám nové tangáče ani dementa Elona, ale iba rátali ovečky, občas nejaké tie bitevné lode... ()

kajas

Druhého Sonica má na svědomí totožný tvůrčí tým, vrátili se také všichni herci včetně Jima Carreyho jako ústředního padoucha Doktora Robotnika. Carrey už před nějakou dobou ohlásil konec kariéry, a pokud bude Robotnik skutečně jeho poslední rolí, nemá se rozhodně za co stydět - Carrey si všechny svoje scény krade pro sebe a je tak šílený a hláškující, jak ho máme nejradši. Film je akčnější než první díl, má také o 20 minut delší stopáž (to je podle mě trochu na škodu) a celkově se jedná o velmi slušnou rodinnou podívanou. Vytknula bych ale ne úplně propracovaný scénář, kdy mi několik scén nedávalo logický smysl. ()

M.i.k.e

jednička byla po prvních trailerových rozpacích příjemné překvapení a dvojka pokračuje ve stejném duchu s tím, že má všechno co si tvůrci myslí že dvojky mají mít. Je tedy větší, ambicióznější, je tu víc animovaných potvor, nataženější stopáž a zhruba stejně Jima Carreyho (což pořád není dost) a zase to funguje. Druhý Sonic je přesně tím rodinným filmem, který ocení rovnoměrně děti, odrostlejší děti i dospělí, protože tu je od všeho trochu. Trocha napětí, trocha infantilního humoru, trocha dospělejšího humoru a pár narážek které děti nepoberou. Já osobně sem se bavil ještě o něco málo víc než u jedničky. Jediná drobná výtka jde na přepálenou stopáž, protože dvě hodiny u podobného druhu filmu je poměrně dost a hlavně ve druhé polovině se to projevuje na tempu.Ne nijak zásadně, ale projevuje...75% ()

William_

Budu tento film hodnotit jako kdybych byl dítě. Takže bych řekl, že se mi strašně líbili všichni 3 "ježkové" a ty barvy a celkové provedení postav - nádhera. Akce taky povedená, akorát ta délka filmu mohla bát kratší. Avšak jak zde zmiňuje každý druhý, Jim Carrey byl ten hlavní důvod, proč jsem se na oba Sonic filmy podíval. Je to prostě skvělý člověk a úžasný herec, který si i tady svoje role užívá. Dětem doporučuju, a dospěláci si užijou hlavně Jima. ()

Rocky88

Podobně ulítlá ptákovina jako minule, plus dva noví chlupatci, mínus překvapení, plus moc otravných lidí. Zábava ovšem nevázne a nesmím zapomenout zmínit parádní vizuál. ()

bourec

První sonic mě překvapil, ač nemám rád animáky ani postavy z nich. A vlastně ani to, z čeho postavy vzešly. Druhej ježek mě už tak nepobavil. Ale jsem umírněnej v hodnocení, protože jsem to čekal. 50%. Dost nadhodnocuju. ()

Kwaichi

Sonc a dr. Robotnik tovria dokonalé filmové duo hrdinu a záporáka. Navzájom sa dopĺňajú, bavia diváka, dobre sa nich pozerá a ešte lepšie počúva. Dialógy (aspoň v angličtine) sú vtipne a kvalitne komponované. Jim Carrey opät kvalitný herecký výkon, potvrdzuje ako dobre mu sedia role rozprávkových záporákov. ()

C0r0ner

Co se dalo v prvním díle v pohodě překousnout, tady už celkem vadí a nezachrání to ani Carrey, Knuckles a Tails. Holt klasická dvojka, tedy o level horší než první díl, nicméně jako obvykle, pořád je to lepší než všechny ty unuděné umělecké sračky z žebříčku. 55% ()

necisty

Budu hodnotit jako předešlý díl, protože nedošlo k žádnému zlepšení, ale pravda ani žádnému zhoršení. Asi bych na to normálně už nešel, ale z hlediska nabídky tomu dělal konkurenci pouze Morbius (ten den 52%). Bylo to samozřejmě víc zaměřené na děti, ač jsem se u některých nevhodných slovíček (vole, hovnajs) dost divil, ale přímo urážka pro dospělé to nebylo a tak možná 3x jsem se zasmál. Třetí díl už si v kině odpustím. ... GA Cinema ()

Šimpy

Po skvělé jedničce přichází dvojka, která si nese typické neduhy sequelů...čili všeho je víc...víc cgi, víc triků a scén a delší stopáž, takže se bohužel člověk i chvílema nudí. Naštěstí je tu spousta scén, které krásně kopírují levely původních her (pohyb v chrámu, chytání vzduchových bublin apod.) a i ostatní animované postavičky mají svoje kouzlo. Škoda, že Jim Carrey je tu takový ne úplně využitý. Ale jako zábavná jednohubka celkem fajn, akorát asi si to znovu nepustím, narozdíl od jedničky. A bacha potitulkovka! Samozřejmě je možnost si všimnout, že Pán Donutů má jako vyzvánění hudbu ze hry. :-) ()

FrankSusta

Ježek nakřížený s šmoulou je zpět! A je otravnější! A horší!    Ježek Sonic se nám po dvou letech vrátil. A k mému nepřekvapení to dopadlo špatně. I když mohou někteří tvrdit, že je dvojka lepší, mě to tak rozhodně nepřipadalo. Ať už šlo o nelogické skoky v ději, nelogické přemýšlení postav, nelogické fyzikální zákony, co si tento film sám vytvořil...! Pane bože! Postavy zhloupěly, protagonista začal být otravnější a Jim Carrey začal výrazně ztrácet šmrnc. Jediné, co mohu pochválit, je to, že se zlepšili efekty. To je tak vše za pozitiva. Rozhodně to tak dopadnout nemuselo! A uječená černoška s rusy, co jsou za naprostý idioty, ti mohli být klidně vystřiženi. Je to jedno klišé na jeden trapný moment za jedním klišé za jedním trapným momentem. Špatné (i když jsem se párkrát třeba trochu pousmál)! 5/10 ()

Sabrewulf

Ano, dal jsem 4 hvězdy, je to fajn film a dost povedená herní adaptace, ale přesto mě ten film hrozně SERE. Proč? Protože mohl být jako předělávka o dost lepší! Teď si nejspíš zaťukáte na čelo a řeknete si: "A co jako ještě chtěl, rozežranec, už tak je tam těch odkazů na hru obrovská hromada, to zase nemohli dělat okénko po okénku celou hru", JENŽE! Já po nikom nechci žádné překopávání, stačila jedna malá, nijak složitá drobnost... HUDBA! Například scéna, kdy Sonic surfuje ze sněžné hory. Ty vole, Sonic surfuje ze sněžné hory! To si úplně říkalo o hudební podklad z Ice Cap Zone v Sonic a & Knuckles! Schválně jsem si pak tu scénu pustil znovu, vypnul zvuk a k tomu pustil jako podklad právě OST z daného herního levelu a okamžitě mi naskočila husina. Když už tam ta hudba ze hry nehraje a oni by tam alespoň zkomponovali nějakou chytlavou skladbu, tak by to ani tak nebilo do uší, ale ve filmu je naprosto nemastná neslaná a hlavně mdlá (!) orchestrálka, ze které už 10 sekund po tom nevím ani jeden tón. Prdnout tam to Ice Cap Zone tak nejen, že by se nejeden fanda tetelil blahem, ale navíc se to tam hodí a i neznalci hry by měli tuhle scénu bez debat zajímavější a zapamatovatelnější. To samé taneční scéna v chatě. Oni tam vecpou nějakou nezajímavou hiphopovou sračku bez melodie a přitom ji stačilo nahradit téměř libovolnou skladbou z her (protože v jádru jsou to v podstatě taneční skladby!!!) a máte úplně jinou náladu, což jsem samozřejmě udělal a opět husina (např. takové "Endless mine" tomu dodá hrozně příjemně optimistický tón). A do třetice - finále. Když jsem si pohrál s načasováním u konkrétních scén a variabilně zkoušel skladbu Final Boss ze hry Sonic 1, či skladbu Boss 2 ze Sonic & Knuckles, tak hádejte co... ano, správně, husina. Tedy hrát to na plné kule v kině, tak bych se udělal. A to jsem pouštěl 16ti bitové origo verze. Kdyby ty skladby udělali nově, moderně, tak by to dodalo neskutečný šmrnc. Já to nechápu, oni mají takhle parádně nahráno na smeč, míček jim padá blízko sítě kolmo dolů, spoluhráč se válí na zemi a oni prostě jen čumí a ten míček nechají spadnout na zem. Proč?!! To samé Uncharted, proč má Hollywood tu napřesdržku úchylku, IGNOROVAT ikonické skladby z her? Jó, ono je sice hezké, že na hráče pomrkávají jednou skladbou vyzváněním v mobilu, ale do prdele, Sonic nemá stavěné hudby na blbé pomrkávání, to je jedna z těch her, která je OSTčkem proslulá, lidi dělají na youtube o sto šest jejich covery a tak. Úplně se bojím, že by je napadlo skutečně dělat s Wanem tu Castlevanii, nebo chtít dělat další SEGA klasiku Golden Axe, protože to jsou taktéž ty hry s mistrovským soundtrackem, na který by se filmaři opět vysrali. To jenom Christopher Gans (Silent Hill) je takový BOREC, že jediný pochopil, jakou neuvěřitelnou sílu má použití herního soundtracku do adaptace? No nic, dál. Stopáž je zaplněná některými zbytečnostmi, chata tam být vůbec nemusela a celá scéna na svatbě do tohoto filmu brutálně nepasovala. A trošku tam bije do očí občasná nelogika - byť je to rodinný film na vypnutí mozku, přece jen sami na sebe tvůrci upletli bič tím, že ze Sonica neudělali jen rychle běhajícího ježka, nýbrž "Quicksilvera", takže čumím a říkám si:", Proč ,proboha, Sonic tu mapu tomu Rusovi prostě nevezme z ruky/boty? A úplný facepalm je, když nejrychlejší tvor planety nedokáže utéct lavině. Jako fakt? To nemohli dát u té hory sráz, proti kterému by mu byla jeho rychlost k ničemu a vzhledem k omdlenému Tailsovi by skutečně ten teleport potřeboval? Ale to už hodně ryju, jak jsem podrážděný. Vypustit scénu chata + svatba, doplnit do klíčových míst klíčové herní melodie a byla by to špička v herních předělávkách. P.S. Jak by řekl Sean Connery ve Vycházejícím slunci (když už ten Sonic pochází z Japonska): "Já jsem velmi, velmi OKOTA!" -"Nasraný" -"Ano! Nasraný!!!" () (menej) (viac)

UhLee

(7/10). Sonic je i podruhé trefa do modrého. Kvalitní, příjemný rodinný film, který vás pohladí po duši. Určitě znáte ten pocit, když se v nějakém filmu vyskytne nějaká scéna, kterou máte následně tendenci všem ukazovat. Přesně taková scéna se vyskytovala i tady. Taneční PIVONKA scéna je ztělesněním čiré radosti. Celkově mi dělalo hroznou radost sledovat Sonica 2. Je to pro menší diváky, ale i starší si tady najdou to svoje. Hlavně kvalitních rodinných komedií je jako šafránu. Přidejte k tomu ještě skutečnost, že točit filmy podle videoher je dost delikátní záležitost. Máte na světě zázrak, že se druhý díl opět povedl. Největším tahounem je bezesporu stejně jako u prvního dílu geniální Jim Carrey. Ten chlap je ztělesnění humoru a lásky k filmu. Malinko mě mrzí to finále, které mě ničím neuchvátilo, ale to se dá tomu filmu v pohodě odpustit. Zůstávají ve mně pozitivní pocity a vzpomínky. Když film skončí a nic si z něj nepamatujete, tak to je o ničem. Sonic 2 naštěstí do této kategorie nepatří. ()

Ryuuhei

Jakožto bývalý skalní fanoušek, znalec her i převážné historie okolo Sonica musím konstatovat, že jsem z filmu naprosto nadšený. Poté, co mě jednička těžce zklamala a už jsem od pokračování ani moc neočekával, jsem se dočkal nálože pomrkávající na řadu herních titulů z herní série, obecně na popkulturu, ale i pracující s chytře vymýšleným příběhem, který se obsahově blížil spíš Sonic 3 & Knuckles, než jeho předchůdci. O to lépe, protože se do party přidaly hned dvě nové postavy - Tails a Knuckles, druhý tedy v zápornější roli zmanipulované Eggmanem. Eggman mi zde sedl mnohem víc, než v jedničce a už absolutně nepochybuju, že byl Jim Carrey dokonalou volbou pro ztvárnění jeho postavy. Příběh, jak už jsem řekl, dal chytře dohromady to, co může nostalgik znát zejména z prvních her a do toho jen lehce zkomponoval vedlejší příběhovou linku pojednávající o svatbě, skrytých agentech a dalších volovinách, které ve výsledku vtipně doplnily jinak dobrodružnou výpravu za Arcismaragdem a překvapivě na ni parádně navázaly. Ani se mi nesnilo, že by se kdy Sonic dočkal až takhle úžasné adaptace. A stalo se. Nemám dalších slov. ()

LUKICKK

Lepší než jednička? Těžká otázka a odpověď je: Jak v čem. Jim Carrey opět válí a roli si absolutně užívá a je to moc cítit. Tenhle díl je více nabitý a je více jako hry než předchozí díl, ten byl spíše jako normální animák a ne podle hry. ()

BROKEN_

Jednička byla fajn rodinná akční komedie, pokračování je stejně fajn podívaná. Po těch recenzích, které hlásali zlepšení oproti jedničce a dost možná i nejlepší adaptaci podle počítačových her, tak nakonec přišlo to stejný jako u prvního dílu. Jim Carrey v roli Robotnika je skvělý a sledovat ho je radost. On se pro tyhle magory narodil. Nové postavy Knuckles a Tails mají dobrý dabing (Idris Elba!) a díky nim se vlastně jedná o lepší show oproti jedničce (ale ne o moc). Jde strašně vidět, že jde o rodinný film, který má pobavit. Celé to totiž působí strašně jednoduše a předvídatelně. Ale je pravda, že o to se ten film nesnaží, takže asi kopu do špatného hnízda :-D. Má to dobré tempo, pořád se něco děje a děti budou nadšení a rodiče to nijak neurazí. P.S. Dějová linka s Rusama vůbec nemusela ve filmu být, celé to Sonic mohl vyřešit se svojí rychlostí a ne tancem. Tam se film těžce zasekl a to stejný musím říct i o svatbě a celé té potyčce s FBI. 5,5/10 ()

filmmovier

O něco slabší než jednička, v zásadě ale pořád stejná (dobrá) sázka na jistotu. Akce se vede, humor se vede, nápady se vedou, Sonic, Tails a Knuckles jsou sympaťáci a Jim Carrey si to z pochopitelných důvodů užívá snad ještě víc než minule. Jen ta stopáž je fakt přepálená, poslední třetina už byla trochu utahaná, o dvacet minut méně by to klidně sneslo. Ale to je tak asi všechno. Já si to zase užil a bavil se. Jsem spokojen. 7/10. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)