Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (CinemArt SK)

Marigold

Takový ten ideální případ filmu, kdy se báječně bavila obě děcka i fotr, který cení narážky na Borata a vlastně si užije i ten třeskutě jednoduchý model čórovačky všech základních superhrdinských klišé. Jo, na zápletku Sonica 2 by fakt byl ubrousek až zbytečně štědrá plocha, ale nic naplat, Fowler opět vytvořil svižnou a jedlou rodinnou zábavu, která neztrácí dech a dokonce má i něco jako emoce. Při tom počtu kanálních videoherních adaptací si troufám říct, že oba Sonicové jsou asi jediné filmy, které úplně v pohodě obstojí. Na nic si nehrají a jsou stejně bezstarostné jako ta modrá ježatá svině v teniskách. A hlavně: mají Jima Carreyho, jehož výkon to v pohodě utáhne. ()

Malarkey

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš…říká se. Tady ale výjimka potvrzuje pravidlo. Stejný režisér, stejní scénáristi a Jim Carrey. Nic víc nepotřebujete vědět. ()

Toren

7,5/10. Tak tohle je dámy a pánové naprosto perfektní ukázka toho, jak udělat moderní rodinný biják, který kloubí jak herní kořeny, tak blockbusterové měřítko s pop kulturní dávkou referencí a skvělou zábavu pro všechny věkové kategorie. Kurdefix! To je tak osvěžující a přitom neuvěřitelně nostalgická trefa do modrého! Tvůrci si u pokračování byli očividně ještě jistější v kramflecích a předkládají ve všech ohledech nadupanější střelu, která těží ze silných stránek jedničky a přitom velmi šikovně rozvíjí Sonicův svět do budoucích příběhů. Na rozdíl od jiných pokračování však modrý ježura sebejistě stojí na vlastních nohou a působí uceleně a plnohodnotně. Kromě skvělých nováčků (Tails i Knuckles sympaticky mění dynamiku celého příběhu) si film opět krade pro sebe božský Jim Carrey a jeho Dr. Robotnik, jenž oproti minulé eskapádě nabral na šílenosti, živelnosti a jeho kadence hlášek je naprosto neuvěřitelná a přitom skvostně trefná. Miluju jak kloubí dvojsmysly, slovní hříčky, dospělácké narážky a celkově... miluju Jima za to, jak si to užívá a jak mě vrací do devadesátek. Kdyby ta první hodina nebyla tak nabušená, tak jdu se známkou ještě výš... ale druhá hoďka bohužel ztrácí tah na branku a delší stopáž se přeci jen projevila. Přesto... velice, ale fakt VELICE podařená zábava pro celou rodinu! A těch je jako šafránu! ()

MrHlad

Víceméně to samé, co jsme dostali od Sonica minule. Za mě ale pořád dobrý. Modrý ježek je sympaťák, jde mu akce i humor, Jim Carrey si to na plátně pořád užívá a nový zloduch Knuckles se taky povedl. Škoda trošku přepálené stopáže, což je vidět hlavně ve třetí čtvrtině, kdy se řeší věci, které se Sonicem a jeho dobrodružstvím mají jen pramálo společného. Ale jinak to příjemně utíká a nudit se nebudou děti, ani dospěláci. ()

T2

║Rozpočet $110miliónov║ Tržby USA $190,872,904║ Tržby Celosvetovo $402,656,846▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,853,327║ Tržby za predaj DVD v USA $2,473,841║ Úvod ešte fajn, odsýpa, zabáva, ale postupne tu začne vyznievať čoraz viac plocho a na tej slušnej minutáži to poslednú pol hodinu skôr otravuje. Jim Carrey občas fajn, občas prestrelí. Tých otravných miest tu je viac než dosť. /45%/ ()

Algernons

První Sonic si zaslouženě vybojoval pokračování, které tradičně šlape na pedál a vše se snaží dělat, větší a velkolepější a nutně říct, že dobře. Vše co fungovalo na jedničce (vztah Sonica a pána donatů, Robotnik, humor, postava Sonica), funguje i tady! Jim Carrey má neskutečnou formu a jede bomby jak v devadesátkách, je tu ještě energičtější než v jedničce a zábavnější a to i díky nové a skvělé dynamice s Knucklesem. Přírustky Knuckles a Tails jsou super, ikdyž u Tailse bych si jen přál většího prokreslení a nějakého menšího příběhového oblouku pro jeho postavu. Bohužel akorát to tempo v druhé polovině těžce skřípe a filmu trochu podraží nohy. A ty poselství by mohli být také více vykristalizované. Jinak je to ale parádní rodinný film, který má jako třešničku na dortu popkulturní reference a reference na původní hry. Ale jak říkali klučinové, co seděli zamnou a Torenem "Bylo tam málo MeMe". 7,5/10 ()

EvilPhoEniX

Povedený sequel Sonica je herní úspěch po finanční a kvalitativní stránce. Těžko si z hlavy vybavím zábavnější rodinnou podívanou poslední doby. Jim Carrey je tu naprosto utržen z řetězů, je skvělé jej vidět po delší době v roli, kterou si naprosto užívá a jeho grimasy, úlítlé nápady, gagy jsou opět správně Wild. Sonic je roztomilý, hlášky i narážky na různé filmy potěší, akce v pohodě, finále s plno odkazy na hru fajnové a je tu i jeden velmi nečekaný zvrat. Za mne opravdu skvělá zábava. 7.5/10. ()

B!shop

Takova ta klasicka dvojka vseho vic. Vic akce, vic trikovejch zaberu, vic lokaci a vic digitalnich potvor, ale ve vysledku min zabavy. Porad je to fajn, jenze samotnej pribeh je az prilis jednoduchej, fory se tak nejak okoukaly uz v prvnim dilu, Marsden a Carrey maji mnohem min prostoru a vsechno se to toci kolem Sonica. Sem tam tu je fajn akce, sem tam se clovek pousmeje a vlastne je to takovy nicim neurazejici pokracovani. Ale znovu bych si to uz asi nemel potrebu pustit, to radsi znovu mrknu na prvni dil. ()

Spiker01

O dost pompéznější sequel, tak jak to má být, jen už zkrátka nejsem cílovka a zas tolik jsem z toho unešený nebyl. Co ale rozhodně musím pochválit, tak jsou nádherně barevné výjevy na krajinu a v tomto případě velmi povedené digitální akční orgie, kterých je možná už ke konci moc, resp bych trošku krátil na leckdy nesmyslných dialozích, leč Jim Carrey si svojí šílenost náležitě užívá, ještě více než v prvním díle a mnohdy jsem poznával jeho fyzické kreace, které dělal před dvaceti lety. Takže jo, líbilo se mi to asi více než jednička a trojku si za dva roky doma rád dám. ()

Nevka

Sonic je prototypem filmu, které v současném Hollywoodu neuvěřitelně chybí. Skvělá akční jízda pro celou rodinu, která nespadá pod žádný filmový vesmír. Podobných filmů, kde se v našem světě objeví podivný tvor z jiné dimenze a pustí se do řádění s lidskými hrdiny bývala kdysi hromada. S příchodem superhrdinských fláků se však děti přeorientovaly na marvelovky a podobných dobrodružství šíleně ubylo. Proto jsem neskutečně rád, že si studio vzalo připomínky vizuálu prvního dílu k srdci a vymačkalo ze Sonica maximum potenciálu. Vznikla díky tomu opravdu zábavná podívaná, která sice má pár dílčích nedostatků, ale jinak zabaví prakticky všechny věkové skupiny. Na trojku se opravdu těším! ()

Xmilden

Zkouknul jsem jen kvůli účasti Jima Carreyho. Co k tomu jinak více dodat. Je to prostě Dvojka, všechno je větší, opět se buduje nějaký širší vesmír s nějakými svými zákonitostmi, hrozbami nebo výhodami. Přibylo postaviček, nabobtnala stopáž a vlastně je horší než i nijak výjimečná Jednička. Ti co byli minule otravní, otravnými zůstali a pro mě největší překvapení tedy bylo, kolik se zde vyskytuje homosexuálních pomrknutí. Není tady skoro chlapa, co by nemiloval jiného chlapa. 40% ()

DJ_bart

Námět Sonica by byl mnohonásobně kvalitnější a zábavnější ve formě animáku ve stylu Spider-verse, poněvadž hraná podoba tomuhle modrýmu ježurovi v teniskách vůbec nesedí, ani nesluší – a sympaťák Jim Carrey, popkulturní narážky nebo vtípky o kolonoskopii tomu fakt nepomáhají. ()

filmfanouch

Pochyby byli kdysi na místě, přesto se z hraného Ježka Sonica vyklubal velmi fajn film. A především slušný hit, který si tak pojistil plány na pokračování. Vrací se Jim Carrey jako Doktor Robotnik, vrací se známé postavy z prvního filmu, dorazili nové postavy jako Knuckles a Tails, který se již minule zastavil v po-titulkové scéně prvního filmu a celé by to dle předpokladů mělo být ještě větší a nabitější. Stačí to ovšem? Ježek Sonic 2 je slušné pokračování, které si zachovává většinu toho, co fungovalo i posledně. Opět je to fajn film pro celou rodinu, opět to má funkční humor (Jim Carrey opět válí, Bohdan Tůma v dabingu nezahálí) a celé je to prostě tak dobré, jak jen to asi u hrané adaptace Ježka Sonica může být. Více se to snaží být esteticky věrnější videohrám od společnosti Sega a celkově se na to vizuálně kouká poměrně krásně. A po vzoru prvního filmu se převedení této látky do hrané podoby vydařilo. Ježek Sonic 2 poté plní základní pravidla pokračování, které by většinou měli být větší, akčnější a šílenější. Ambicióznější zápletka, velkolepější akce, více divokých scenáristických nápadů a pár nových postav. Ježek Sonic zůstává pořád sympaťák, jeho nový kamarád Tails se poté může pochlubit stejným titulem. Zajímavě funguje i postava Knucklese, která by svůj seriál mohla zcela bez problému utáhnout, protože je to skutečně zajímavý charakter, o kterém bude zajímavé dozvědět se tak trochu víc.   Trochu větší problém je fakt, že film trvá 2 hodiny, což je tak trochu moc a samotný film si to dvakrát obhájit nedokáže. Ve scénáři je toho v průběhu přeci jen moc, kdy se musí řešit nějaká morální poselství, ústřední zápletka o hledání MacGuffinu a také divoká odhalení, které mají více budovat chystaný rozšířený vesmír, který dle hraného Ježka Sonica vzniká. V tom scénáři je toho přeci jen moc tempo přitom není úplně vděčné. Režírující Jeff Fowler ovšem i tentokrát zvládá to, co mu šlo tak dobře posledně. Akce má švih a šarm, opravdu se na to poměrně hezky kouká a humor je přehnaně infantilní jen přiměřeně. Nikdo tu neměl přehnaně velké ambice, historie se tu nebuduje, v rámci svého zadání ovšem Ježek Sonic 2 zůstává fajn zábavou. Když to takhle fajn bude za pár let i potřetí, moc důvodů stěžovat si nejspíš nebude. Ježek Sonic 2 tak zůstává ideální podívanou pro celou rodinu, která nemá ty největší ambice, v rámci své škatulky je ovšem solidní. Jde navíc přesně o ten typ zábavy, u kterého se mohou malí svišti bavit, dospělý doprovod ovšem přitom nebude muset koukat do stropu. Je to fajn podívaná, jejíž subjektivní kvality přeci jen možná specializuje věk či fakt, zda má dospělý člověk v sobě pořád nějaké to vnitřní dítě. Lepší hraná adaptace Ježka Sonica ovšem nejspíš vzniknout nemohla..... ()

JohnnyD

Jim Carrey je maniakálny, úvod na hubovej planéte je fantasticky mimózny, je to farebné, vtipné (svadba), i keď pravdaže je to zacielené na deti. A práve ako rodinná zábava Sonic 2 solídne funguje, ale tých 122 minút je strašný overkill. ()

HAL

Jim Carrey to táhne z vod dětského průměru, on a místy celkem zábavná akce. Nakonec jsem i docela rád že si fanoušci značky na internetu vyřvali aby v postprodukci jedničky předělali Sonica tak aby nevypadal jako zrůda z nočních můr, a tahle série tak nezemřela dřív než se stihla narodit. ()

liskam

Klasická dětská zábavička. Děti které jsem na to vzal by hodnotili asi lépe... Já jsem tam ale oproti jednotce nevyděl zase až takový progres. Doufám že u trojky se trochu vytáhnou. 65% ()

kingik

Jim Carrey se ve své rozlučce s kariérou vrací v roli padoucha Robotnika. Hnán myšlenkami na pomstu pase po vzácném drahokamu, který představuje neomezený zdroj energie pro ovládnutí světa. A aby jednou provždy zatočil s nenáviděným ježkem Sonicem, spojí své síly s novým a mocným nepřítelem, červeným ježurou, který vládne unikátními schopnostmi. I dvojka je pořádná a profesionálně natočená kravina a v podstatě se nikterak neliší od svého dva roky starého předchůdce. Přiznávám, že v některých fázích byl film k nevydržení. Tvůrčí tým se nezměnil, jen scenáristé se rozšířili na tři. A moc složitého dějství tedy nevymysleli. Hlavní slovo mají trikoví specialisté, kteří se postarali o pořádnou nálož. Animace je kvalitní, interakce animovaných postaviček, k nimž ještě přibyl lišák, je vyvedena nadprůměrně. O dost horší je, že svůj prostor dostaly i lidské postavy, takže jsme nuceni sledovat Jamese Marsdena, kamarádí s ježkem od minula, jak ve zcela nesouvisející dějové linii se svojí filmovou partnerkou Tikou Sumpter se oddávají chvílím oddechu na rodinném pobytu. Nejvíce se filmu daří, když je na scéné Carrey. Můžeme sice polemizovat o jeho vyčpělém komediálním herectví, ovšem funkce padoucha se ujal zábavným způsobem. V akčních sekvencích se to hemží bláznivými nápady. Aby rodiny s dětmi nebyly u filmu jen pasivní, tedy otylé ratolesti jistě nemálo zatleskají svými masitými horními končetinami povedeným ježkovým kouskům, načež spálí i nějakou tu kalorii, připravili si pro ně tvůrci několik pop kulturních odkazů. Sice to asi zabere v malém měřítku, ovšem kdo bude chtít být za chytrého, najde si i v tomto směru zábavu. Jeff Fowler režijně debutoval prvním filmovým dobrodružstvím ježka Sonica. Zůstal věrný modrému vysokorychlostnímu hrdinovi i napodruhé. Dvě hodiny vyhrazené pro druhé setkání se ukázaly při jednoduchosti a předvídatelnosti děje jako naprosto neadekvátní. Vizuál hýří pestrými barvičkami a je to technicky vyvážené. Sonic a jeho přátelé i nepřátelé jsou mnohdy na zabití, na čemž má právě podíl ta neuvážená délka filmu. Takže nejste-li už v dětském věku, hrozí, že už se tolik bavit nebudete. 6/10 ()

Filmmaniak

Víc akce, víc lokací a víc postav, což je oproti jedničce, která byla v těchto ohledech relativně chudá, rozhodně změna k lepšímu. Rodinná zábava na pohodu, pokud vám Sonic a šklebící se Jim Carrey nepřijdou otravní (což se stane snadno). Utíká to celkem rychle a jistou doslovnost a předvídatelnost lze s přihlédnutím k cílovce snadno omluvit. Jinak pořád platí, že Sonicova rychlost je využívána hlavně k tvorbě gagů a jen málokdy k praktickému řešení svízelné situace. Škoda schematické práce se zápletkou (jako jediný vím o lokaci skrývající mocný artefakt, který se rozhodně nesmí dostat do špatných rukou, ale než abych si to nechal pro sebe, tak se tam samozřejmě vydám, a tím tu lokaci nevědomky naservíruji padouchům přímo pod nos) a několika dalších okamžiků vybízejících k plácnutí se do čela. Sonic a jeho kamarád jsou v tanečním souboji za neschopné zoufalce, ale o pár vteřin později jsou z nich zničehonic mistři světa ve freestylu? Robotnikův sluha netuší, jak ovládat obřího robota, ale za chviličku už má přečtený celý manuál a poučuje s ním samotného Robotnika? Lidským postavám se dostanou do rukou mimozemské technologie, které pravidelně zahazují po prvním použití poté, co se prokáže jejich užitečnost? Jistě, jsou to drobnosti, ale je jich obrovská hromada, a pokud každá z nich ubíjí věrohodnost jiné scény, tak se to na celkovém dojmu podepíše dost zásadně. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)