Sonic X

Japonsko, (2003–2005), 31 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Ajumu Hatori

Džu'iči Kanemaru, Rjó Hirohaši, Taeko Kawata, Sanae Kobajaši, Bin Šimada, Ken Narita, Norio Wakamoto, Hiroši Kamija, Kódži Jusa, Nobutoši Kanna, Čikao Ócuka (viac)

Je tu úžasný Sonic! Ježek, který nemá na světě obdoby. Je nejrychlejší, je nejchytřejší, je neustále v akci a vždy si ví rady. Když už se zdá, že jde do tuhého a ostatní utíkají, on je připraven zasáhnout a vše s chladnou hlavou vyřešit. Přichází superježek, se kterým zažijete mnoho neuvěřitelných příhod plných akce v japonském animovaném seriálu. (oficiálny text distribútora)

Gemini odpad!

Sega se zřejmě rozhodla pohřbít definitivně modrého ježoura, jehož profil brázdil naše monitory či televizní obrazovky před nějakými deseti lety. Původní seriál měl hnusnou animaci, byl schematický až běda a sem tam byl vtipný. Jeho druhý poločas oplýval fešným kabátkem, čímsi jako dějovou linií a opět byl občas vtipný. TOHLE má supermegahyperrádobynaspeedovanou animaci, příběh ještě dementnější než u Pokémonů, pokud se to rozhodneme příběhem zvát, a vtipný není ani pro to šestileté děcko, které čučí na Jetix každý den aspoň půl hodiny. Vlastnoručně testováno;) ()

Marek1991 odpad!

Modrý super-rýchly ježko bol zaujímavý nápad a aj dobre ako postavička vyzerá, ale tam to končí. Ostatné postavičky sú pre mňa nezvládnuté a tiež celý dej. Podľa mňa deti by z tohto veľa nemali, keby sa na to mali pravidelne pozerať. Ani zďaleka sa to nechytá na veci ako Krtko, Káčerovo, Ninja korytnačky. Sklamanie! ()

MagsMoses

Nemohu si pomoct, ale přesto, že je to tady samý "odpad!", tak tomu dávám "* * * *". Já jsem od mimina vyrůstala na Sonicovi, takže když jsem poprvé viděla tenhle seriál na Jetixu, tak mě neskutečně bavil. Moje nejoblíbenější postavička a konečně byla jinde než jen ve hře. Říkejte mi klidně, že jsem blázen, ale mě se tento seriál líbí. Připadal mi vtipný a zábavný. ()

blondboss

Japonci sa opäť ukázali a zhovadili ďalšiu známu predlohu. Sonic v ich podaní je v podstate len trápna fraška s ešte trápnejším dejom a animáciami. To, čo fungovalo v predošlých seriáloch, tu nefunguje vôbec a je to robené akoby nasilu s cieľom trošku zarobiť. Hviezdu pridám len za pár podarených epizód, ale ako celok to bola dosť tragédia. 30 % ()

JackBurda

Po 8. epizodě rozjelo a po 22té epizodě jsem naprosto nadšen. Druhá série se moc nepovedla, ale Shadow byl naprosto boží. Třetí teprve začínám, ale jde tu o cestu do vesmíru, hledání pokladů a souboj s tajemnou mimozemskou civilizací, což je boží, ale pak se to nějak zvrtne a následuje buď nuda nebo wtf momenty. Je to hodně akční, postavy jsou fajn (jen Sonic je dost nesympatickej, což je pro mě, jako jeho fanouška dost nepříjemný), anglickej dabing (Taky je stejnej jako ve hrách) je fajn a humor je fajnově ujetej. Co se týče místního hodnocení, myslím že je takový, jaký je ze tří důvodů: 1) Lidé kteří neznají příběh her, nemohou mít tucha, o co jde; 2) Český dabing, sakra to je katastrofa, Sonica nejde poslouchat a Shadowa mluví Vondra, kterej na něj vůbec nesedí; 3) Prvních 10 dílů, sice jsou o seznámení se s postavami a světem, ale stojí to za nic a metoda vyprávění nebývá nejlepší, což málem odradilo i mě a to je co říct. Každopádně je to fajn seriál a aspoň mi zkracuje čekání na Project Sonic 2017 a Sonic Manii. ()

• Zatímco první série slouží jako prequel ke hře "Sonic Adventure", druhá série používá příběh ze "Sonic Adventure 2". (JackBurda)