Už jste někdy viděli království plné bolesti a utrpení? To je Mobotropolis. Mobotropolis ale nebyl vždycky takový, dokud mu nezačal vládnout psychopatický Dr. Robotnik. Od té doby příroda jako kdyby neexistovala. Všude jen kov, znečištěný vzduch a špína. Avšak zbyla poslední naděje, a tou je Antropomorfní ježek Sonic. Ten žije v jednom schovaném lese zvaném Sukov, kde je pár přeživších obyvatel z původního Mobotropolisu. Ti se rozhodnou za pomocí svých zbraní vytvořit povstání a navždy navrátit Planetě svobody opravdovou svobodu. Vypukla tedy válka za svobodu. (JesterKruger)

Vitason

Já jsem na Mega Driveu od Segy vyrostl. Takže je celkem logické, že je dodnes tenhle modrý sexidol ze stáje Sega jedním z mých nejoblíbenějších hrdinů. Na svojí Segu jsem měl čtyři hry s rychlonohým ježkem a to už jsem byl mezi kamarády Pan Někdo. Takže je jasné, jak vysoké bylo mé nadšení, když se u nás začal vysílat tento seriál, který běžel každé všední ráno něco po sedmé, takže jsem vždy zdržoval u snídaně, abych viděl, jak Sonic překazí další Robotníkův plán. V té době mě vozili na základní školu rodiče, protože to bylo přes celou Prahu a oni pracovali kousíček od školy. Takže jsem byl schopný jíst jeden rohlík s kakaem až 25 minut, z čehož šílela moje milovaná sestřička, protože chodila na stejnou školu a díky mě chodila pozdě (ostatně já taky, ale mě to bylo fuk, hlavně že jsem viděl Sonica). Sonic the Hedgehog je jedna z mála věcí (MASH, Jurský park, Želvy ninja, Krvavý sport), ke které mě váže tak silná nostalgie, že je jsem schopen obhajovat do padnutí. Já bych se s tím modrým rychlonožkou i vyspal :-D ()

blondboss

Keď som dal prvému seriálu tri hviezdy, nemám dôvod toto hodnotenie v tomto prípade meniť. V zásade ide o podobné postavy, hlavne teda Sonic a Robotnik, len je tento seriál už vedený viac vážnejšie ako ten prvotný. Animácie sú prakticky totožné, takže kto chce serióznejší seriál, siahne po tomto, kto chce viac detský, siahne po tom druhom. 60 % ()

DannyBurino

Tenhle seriál je pravý opak toho.... druhého seriálu. Silnej příběh, skvěle napsané postavy, příjemný humor, dostatek akce a skvělý AJ dabing ( dokonce Robotnik je cool jak podobou, hlasem tak i osobností ). Tohle byl skvělý seriál, ale hlavní problém je že když se bude v posledním díle rozjíždět děj na další sérii, tak ten seriál zrušili!!!! WTF?! Hlavně mi neříkejte že lidi mají radši.... ten druhý seriál. Ten kdo to zrušil by zasloužil pěst do koulí. ()

Gemini

Segácký modrý ježek ve vlastním seriálu. Animace nic moc, to se změnilo v druhé sérii, která s první měla společný jen boj s Robotnikem. Ta druhá série už byla pěkné pokoukání, ale nic převratného ani extra zábavného tu nenajdete. ()

JesterKruger

Tenhle seriál, původním názvem Ježek Sonic (Sonic the hedgehog, SatAM), je něco nemožného. Tvorba robotů z lidí v pilotním díle je naprosto depresivní představa, postavy jsou dobře udělané, Sonic se neustále chválí, Chvostík někdy citlivý (jelikož Dr. Robotnik udělal z jeho rodičů cyborgy), Sally Acornová prostě jako Mobianská princezna, Antoine Depardieu také super, i zajda je super. Postava Robotnika a jeho synovce jsou dobře záporácké, A hlavně je to napínavý seriál. Seriál se podobá hodně videohře, a tohle je prostě povedené. Tento seriál byl u nás v Česku pojmenován stejně jako seriál Adventures of sonic the hedgehog, Dobrodružství ježka Sonica, který má komediální formát. Podle mě je lepší tento s vážnějším formátem, a pro mě suprová vzpomínka na mladší časy. Dnes na 4* ()

• První animace Sonica, ve které se objevily power ringy (kruhy mocí). (JesterKruger)
  • Ježek Sonic během celého seriálu nemrká celým okem, ale pouze jeho středem. Jakoby neměl oči, ale jakési brýle. Jedná se o nedbalost animátorů a tvůrců. (jakubmoravec)
  • Díky tomuto seriálu byly vytvořeny komiksy se Sonicem – „Sonic Archie“, které slouží jako pokračování tohoto seriálu, pokračování filmu Sonic the Hedgehog: The Movie z roku 1996, a pokračování seriálu Sonic X (od r. 2003). Objevili se zde postavy ze všech seriálů – Sonic, Sally, Tails atd. (JesterKruger)