Pinocchio

• USA Pinocchio

Hrané CGI prerozprávanie obľúbeného príbehu o drevenej bábke, ktorá sa vydáva na napínavé dobrodružstvo, aby sa stala skutočným chlapcom. Ďalšími postavami sú rezbár Geppetto, ktorý Pinocchia vytvoril a správa sa k nemu ako k svojmu skutočnému synovi: Jiminy Cricket, ktorý slúži ako Pinocchiov sprievodca a zároveň ako jeho "svedomie"; Modrá víla; "Poctivý" John; čajka Sofia a kočiš. (Disney+)

maddy

Zúfalo uťahaná, ani na moment zábavná, a ešte k tomu hnusne predigitalizovaná variácia klasickej disneyovky, ktorá stratila všetko svoje čaro. Je až smutný pohľad na to koľko peňazí sa tu muselo utopiť, koľko slávnych mien na tom muselo spolupracovať (od hercov cez réžiu až po kameru a hudbu) a aký film bez kúska srdiečka z toho vznikol. Naratívne a emocionálne úplne vyprahnutá CGI verzia, ktorej sa až trestuhodne nepodarilo zachytiť ani kúsok toho old-schoolového kúzla originálu. Najprázdnejší film aký kedy vznikol, bez kúska duše, ktorý nemá šancu pobaviť deti, ani starších divákov. Zato znechutiť a preklínať Disney ako ničí svoje dlhoročné rozprávkové poklady prinúti každého. A pritom tie live-action Disney remakes začali tak sľubne (Cinderella, Lion King), následne prešli do priemeru (Aladdin), potom do podpriemeru (Dumbo), až lížu absolútne dno v podobe aktuálneho Pinocchia. Obavám sa čo príde next. CELKOVO: 3/10 ()

Tony.cs

Nejsem cílovka a pár věcí bych změnil ( třeba bych ubral zpívání). Ale určitě to není tak zlé, jak je podle hodnocení možno předpokládat. ()

AffectedFace

Recyklace klasické Disney pohádky nedopadla úplně nejhůř. Teda až na ty příšerné muzikální kraviny a nechutně hloupý konec. Robert Zemeckis byl pro mě vždy uznávaným režisérem, ale zde bych ho absolutně nepoznal. Snímek totiž postrádá jeho filmařského citu, který vždy dokázal nějakým způsobem ukázat. Úvodní scéna v domě navnadila na potencionálně příjemnou pohádku pro celou rodinu. No jakmile ale Pinocchio šel do světa, všechno přestalo dávat sebemenší smysl. Jeho hlavní abilita zvětšení nosu při lhaní zde ztrácí veškerý důraz (jedna scéna rozhodně nestačí). Vlastně ani to CGI pochválit bohužel nemůžu. Jediná pochvala vesměs směřuje přímo na pana Hankse, který podal opět úctyhodný výkon. Na druhou stranu jsem se ale nenudil a poctivě dokoukal. Tím pádem dávám dvě hvězdy, které si dle mého názoru snímek ani nezaslouží, ale tentokrát budu mírnější. ()

kajas

Zemeckisova verze slavné pohádky má na první pohled všechny ingredience nutné pro vznik výborného rodinného filmu. Skvělého režiséra, jeho dvorního skladatele Alana Silvestriho a Toma Hankse v roli řezbáře Geppetta. Snímek ale při svých 100 minutách neskutečně nudí, zbytečně natahuje děj nepovedenými písničkami, digitální vizuál vůbec není hezký (až na titulní loutku) a asi nejvíc smutná jsem byla ze ztvárnění postavy Modré víly ztvárněné afroamerickou herečkou Cynthií Erivo, jejíž vizáž musela menší děti k smrti vyděsit. Tohle se opravdu moc nepovedlo. ()

M.i.k.e

ač je to nejspíš tím, že sem doposud žádný z klasických Disney animáků neviděl (vyjma Aladina), tak se mi zatím všechny jejich "hrané" předělávky líbily. Jen ten Dumbo byl slabší. U Pinocchia sem nicméně narazil a nezachrání to ani Zemckis na režisérské židli, ani Hanks v hlavní roli. Vizuál je sice barevný, líbivý a dle očekávání se na Pinocchia hezky kouká, ale jinak celý film působí přesně jako jeho hlavní hrdina - neživotně. Pokud byl Zemeckisův záměr postavit Pinocchia přesně takhle s tím, že se stane opravdovým filmem až ve chvíli kdy něco splní pak by to bylo ok, nicméně o tom se dá velmi úspěšně pochybovat a Pinocchio je tak jen vybarvená omalovánka bez duše a zatím suverénně nejhorší z Disneyho předělávek. Moc rád bych tomu přidal bodíky za originalitu a snahu o nějaké ozvláštnění klasického příběhu, či jeho modernizaci, ale nic takového sem tu bohužel nenašel...50% ()

William_

Nakonec to nebylo tak zlé, jak se zde píše. Jasně, díru do světa to určitě neudělá, ale pokud máte slabost pro Toma Hankse jako já, a po Elvisovi se těšíte až ho uvidíte v dalším velkém filmu, myslím že film si docela užijete. Vílu jsem jim absolutně nevěřil a souhlasím že to je nejslabší postava filmu, nic proti paní herečce, ale nevěřil jsem jí to a nefungovalo to. Prostředí se mi líbilo, příběh průměrný a ubíhá celkem rychle. No a věc ze které jsem se posadil na zadek je, když Tom Hanks říká  v originálním znění "my boy". Strašně se vracím do jeho role plukovníka Toma Parkera ve filmu Elvis. Za zkoušku tento film stojí, třeba se Vám to bude líbit, od Disney už vyšly daleko horší blbosti. ()

vydumnica

Tom Hanks, Robert Zemeckis, Alan Silvestri - všetkých troch mám v TOP 10 a milujem The Polar Express, na ktorom sa všetci podieľali, videla som ho snáď aj stokrát! Pri Pinocchiovi som vzhľadom na hodnotenie nemala vysoké očakávania, ale chápem to biedne číslo a dokonca pochopím, ak ho niekto nedopozerá do konca. Why why why😔?!!! Pinocchio je Disney klasika z roku 1940!!! Teraz sa akoby vrece roztrhlo so všetkými tými remake disneyoviek celkovo a najnovšie aj s Pinocchiami! Toto je podľa mňa zbytočný film, druhýkrát by som si ho nezapla. Kedysi boli Disney filmy zážitkom, z tohto tu filmu som nemala veruže nijaký zážitok. Nielenže sa mi tento Pinocchio napáčil a nudil ma, ale ešte ma aj hneval. Hanks sa snaží, okay, možno si chcel splniť takmer na staré kolená nejaký svoj detský sen alebo čo. Silvestri sa snaží tiež, hudba je dobrá, ale spev je taký hrozný, och!!! Ako muzikál by toto prepadlo tiež. Jediná, čo tu vie spievať je Cynthia Erivo. ALE ak niekto raz nemá "predispozície" hrať vílu, načo sa tam pchá? Nie každý jednoducho vyzerá ako víla či princezná z rozprávky. Jasné, Gepetto je biely, Pinocchio je biely, cvrček je zelený, všetkých ostatných museli dať miš-maš, keby aspoň vyzerali ako Taliani. Toto vyznelo až parodicky a trápne. Hlúpe a trápne kvóty splnené, lenže očakávania divákov nenaplnené. Už len zhrniem tento Pinocchio nemá absolútne nič z toho, čo dobrá disneyovka má mať. Nie je to žiaden feel-good film, ktorý by zohrial pri srdiečku, pohladil po duši a na chvíľu nás preniesol do krásnych detských čias. Pre škôlkárov neodporúčam vôbec. Deťom zapnem radšej kreslenú klasiku, toto je skôr na zaplakanie. Po Persuasion je to už druhý tohtoročný remake, ktorý považujem za zbytočný a ešte aj zlý film. Chudák Pinocchio!!! Chudák Walt Disney!  ()

Aljak

Úprimne, som prekvapený z toho priemerného hodnotenia. Ľudia azda asi čakali od toho viac, no mne sa to celkom pozdávalo a mám z toho viacmenej pozitívne dojmy. Po vizuálnej stránke to bolo vynikajúce a veľmi veľmi vydarené. Dejovo to bolo občas trochu rozpačité, ale nič výrazného, čo by ma dokázalo rozladiť. Skôr občasná anti-logika, ale tá sa vyskytuje aj v originálnom príbehu Carla Collodiho. Za mňa spokojnosť, hoci nie 5-hviezdičková, ale na 4 určite. Rád som si zaspomínal na svoje detstvo, kedy som animovaného Pinocchia videl veľa veľa krát na VHS. ()

Rocky88

Velké zklamání. Opravdu jsem čekal, že Zemeckis zavzpomíná na doby Králíka Rogera, ale bohužel zůstal jen skvělý odkaz v podobě hodin (Geppettovy hodiny jsou nejlepším bodem filmu). Od chvíle, kdy za přispění negrácké víly (ale v dnešní době je barva kladných kouzelných postav samozřejmě předvídatelná) procitne, to s filmem po slibném úvodu jde ke dnu. Pino je děsně animovaný (nejvíc práce animátoři vložili do cvrčka), a jeho naivita je prezentována stylem, že byste mu nejraději dali pěstí či sekerou. Hanks zase až moc přehrává, Pinova dobrodružství jsou uspěchaná a nezáživná (ani dvouleté dítě to nebavilo) a konec vysloveně zklame. Nudné, přeplácané, nesourodé, otravné. Zbytečné. ()

Streeper

Nikdy jsem neměla ráda animovanou verzi a bylo pro mě hodně těžké si představit, jak by vypadal live remake a je to tady. Pinocchio je skvěle zanimovaný, své kreslené předloze je naprosto věrný, i ten dabing byl skvělý. Tom Hanks je skvělý herec, ale v poslední době mám pocit, že ho vidím všude, jako vážně všude a uřpímně, začíná mě to trochu štvát. Občas mi tady přišlo, že přehrává, ve finálové scéně jsem měla pocit, že už to je moc, jako bych se dívala na hodně špatnou divadelní hru. Film jako celek ale ujde, je tam pár nových postav, jedna nebo dvě nové písně, což filmu dodává na originalitě a živosti, ale i tak snímek hodnotím stejně jako ten animovaný. Konec je sice jiný, což mi zas tak nevadí, ale ta pohádka mě nikdy ničím neokouzlila a nepovedlo se to ani live remaku. ()

Johnny.ARN

V momente, ako sa na scéne objavila modro-čierna víla, tento film pre mňa stratil opodstatnenie. Nebaví ma každý rok pozerať novú adaptáciu tej istej rozprávky, nie som dieťa aby ma tento príbeh ešte dokázal nadchnúť a tak nejak celkovo mám dreveného panáčika dosť u piči. 1 z 5 ()

oveckaoa

Originál jsem nejspíše neviděl nebo si to nepamatuji nicméně vím o co tam zhruba šlo. Tohle je taková verze co by až na dva případy (k těm se dostanu) nemusela člověka pobuřovat samozřejmě Hankse je na takové filmy škoda ať už jde do důchodu a na herectví se vykašle nebo ať se netrápí v takových filmech . Jinak jako, že chápu, že Zemeckis má takové filmy rád, ale cgi kočka   a cgi ryba co mrká jakože řasama jako vážně celkově jde vidět, že minimálně 90 procent filmu je točeno před zeleným plátnem a něco jako interakce s prostředím nebo vliv prostředí na věci a lidi zde není jde to vidět třeba  na té sklenici s cvrčkem normálně by byla třeba zmlžená z toho jak dýchá tady nic naopak překvapila scéna na ostrově potěšení což je na dětský film poměrně drsná akorát tam chybí  ta  zmínka co byla v animáku což je škoda  ? Na Disneyho to nemá ani moc songů tak, že pokud Vám to vadí dá se to jsou zde zhruba 4. A nyní k těm problémům ta víla je zde úplně zbytečná a je zde jen kvůli kvótám, aby si černoušci zahrály navíc jako vážně je tam ta víla bezvlasá s zhruba metrovými nalakovanými nehtama tohle je podobný úlet jak , když v jakési  Popelce hrál vílu kmotřičku buzerant s lodičkama ?  A druhý problém na , který zatím nikdo neupozornil což by teda měl  je zde scéna jak černoška vede na provaze bílé děcka kdyby to bylo naopak jsou zde kecy jak se černým ubližuje, ale, že to dělají černoši tak oni evidentně můžou a nikomu to nevadí. Co uvidíme příště černošku jak zabíjí bělochy jen kvůli barvě kůže a směje se jim to nevíme u Disneyho je možné vše bohužel.  60 procent ()

hroubek

Hned na úvod se přiznám, že jsem neviděl původní animovaný film. Vím, že jsem ostuda, ale nikdy jsem si k tomuto animáku nenašel cestu, a přitom příležitostí bylo několik. Na hranou verzi jsem se moc netěšil, ale byl jsem připraven jí vychválit pokud se povede. A to se bohužel nestalo. Na filmu dělali zkušený a talentovaný tvůrci, a to více zamrzí, že jejich práci moc lidí nedocení. Režisér Robert Zemeckis natočil velké filmy, ale v posledních letech ztratil směr (soudnost) a točí filmy, které jsou plné digitálních efektů, jsou přeplácané a chybí jim pomyslné srdce. Když byl Zemeckis mladší, tak využíval praktické efekty, hrál si vyprávěním, pracoval s postavami a dělal další věci. Tady skoro nic z něho není. Fakt se nemůžu zbavit pocitu, že film byl dělaný na zakázku, a že pro všechny to byla jen další práce, a ne srdcový projekt. Problém je, že samotný film je zvláštně odvyprávěný a trošku chaoticky sestříhaný. Herci jsou v pohodě a místy se hodně snaží, ale pokud Tom Hanks jede na půl plynu, tak je něco špatně. Neříkám, že to nemá fajn momenty, některé scény jsou dobře natočené, ale ta stylizace (účel) a ten digi bordel mě opravdu vadí a krásně ukazují, jak moc jsou tyhle moderní filmy špatně udělané a hlavně uchopené. To je takový problém použít živou rybku a kočku, použít reálné lokace, které by nebyly celé digitálně upravené atd. Nejsmutnější je, že se mi z celého filmu nejvíce líbili nástěnné hodiny, které skrývaly odkazy na jiné filmy. Po dokoukání filmu jsem za 6-6,5/10, teď cca dva tři dny po projekci jsem na 5/10. Pinocchio je průměrný film, na kterém dělalo spoustu šikovných a talentovaných lidí. ()

Brain-D

Pro děti rozhodně bomba a vizuálně úchvatné, ale pro průměrného diváka nijak oslňující. Navíc u Zemeckise celkem zklamání. 50% ()

VanTom

Hraná verze klasické Disneyovky vypadá chvílemi krásně a animaci dřevěného chlapce či upovídaného cvrčka nelze nic moc vytknout, ale to bude ke kladům vše. Celkově ujetý děj se kvůli tendenčním změnám stává ještě bizarnějším, jde víceméně o samostatné zdlouhavé, předigitalizované estrády, které postrádají vnitřní jiskru či drama, až dokonce popírají svůj morálně-výchovný rozměr. Jako není to úplně zlé, jen zbytečné, mdlé, bez duše. Momentální ČSFD score 48 % sedí. ()

MichelSmith

Disney pohodovka s nádherným vizuálom,pre tých čo od toho čakajú psychologický thriller,nech si ho najprv vyrieša v hlave... Aj ked to potom už budú očakávat disney pohodovku a nie psychlogický thriller z čoho vyplýva strata osobnosti a schyzofrénia,takže tým čo sa tento film ne(bude) páčiť ho odporúčam nepozerat aj ked možno budú očakávat napr. telenovelu?! ()

sedm.1

Pro co nejpřesnější popis obsahu filmu Pinocchio bych asi použil přirovnání ke zkráceným dětským knihám pro nejmenší, kdy příběh, pohádka, je v klasické knize převyprávěna například na stosedmdesátipěti stránkách, ovšem ve zmíněných knihách pro nejmenších je totožný příběh zkrácen na stránku jednu, tudíž zatraceně zkratkovitě, ne příliš smysluplně a hlavně více než jednoduše. A právě tak působí Pinocchio Roberta Zemeckise, napěchovaný co nejvíce událostmi, bez jakékoliv komplexnosti, či příběhové souvislosti, prostě jen epizodní sled Pinocchiových minipříběhů, možná ještě tak s nějakým klasickým úvodním přiblížením ústředních postav a dějem, pak už ale zcela bez jakéhokoliv příběhového vývoje, a to až do závěru, který přijde jak blesk z čistého nebe, prostě šup, nazdar, titulky a jde se spát. Zápletka tu tak prakticky neexistuje, film ovšem nefunguje ale ani po stránce emoční, atmosféra též absentuje a překvapivě tu chybí i jakýkoliv vtipný prvek, který by film odlehčoval, a pokud to měla být postavička cvrčka vypravěče, tak to fakt neklaplo. Tom Hanks pak sice hraje očekávaně výborně, ale nevím, jestli to zrovna zde bylo vůbec k něčemu platné, a co se digitálně zpracovaných postaviček týče, ty jsou na hodně vysoké úrovni, v dnešní době ale ani to nemůže nějak zásadně zlepšit výsledný dojem z filmu, protože na vysokou úroveň jsou v tomto ohledu dnešní diváci zkrátka už zvyklý a nic jiného už ani neočekávají. Pinocchio je tak filmem, který může zaujmout asi skutečně jen to nejmladší publikum, pro ostatní je to totiž až příliš jednoduché, dětinské a nezábavné. ()

DavidS.

Když se v dílně řezbáře Geppetta, která se nachází v pitoreskním toskánském městečku na sklonku 19. století, objeví černošská víla, je zle...A ještě hůře pak, když černošská vychovatelka vede na provazu přes náměstí bílou skupinku dětí...A aby toho nebylo málo, tak loutky tančí na merengue, bachatu a mambo...Hovadská interpretace znásilňující historické i pohádkové reálie... ()

Del Toro chystá další animák

Del Toro chystá další animák

30.01.2023

Pinocchio Guillerma del Tora porazil v přímém souboji dvou adaptací stejné klasiky verzi od studia Disney na plné čáře, oceňovaný režisér tak znovu potvrdil, že je v poslední letech nejen ve skvělé… (viac)

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny