Pinocchio

• USA Pinocchio

Hrané CGI prerozprávanie obľúbeného príbehu o drevenej bábke, ktorá sa vydáva na napínavé dobrodružstvo, aby sa stala skutočným chlapcom. Ďalšími postavami sú rezbár Geppetto, ktorý Pinocchia vytvoril a správa sa k nemu ako k svojmu skutočnému synovi: Jiminy Cricket, ktorý slúži ako Pinocchiov sprievodca a zároveň ako jeho "svedomie"; Modrá víla; "Poctivý" John; čajka Sofia a kočiš. (Disney+)

BLEEDER

Tento film vo mne zanechal úprimné sklamanie. Najviac ma na tom mrzí, že je vidieť, že by tento film mohol byť naozaj dobrý, pretože má dobré nápady a pekne spracovanú kinematografiu. Bohužiaľ najviac tento film ničia CGI efekty, ktorých je tu strašne veľa a sú vo väčšine prípadov spravené veľmi nekvalitne. Rozprávanie príbehu je miestami rozpačité, ale inak je zvládnuté dobre. Nové postavy, ktoré v originálnom Pinocchio neboli, mi prišli zbytočné a pridávali mi k pocitu rozpakov, pretože im nebol daný dostatočne veľký priestor. Som úprimne sklamaný, pretože film kazia najmä spomínané CGI efekty, ktoré sú v niektorých scénach naozaj výborné, no väčšinou sa na ne nedá pozerať. Myslím si, že by film dopadol oveľa lepšie, keby boli CGI efekty spravené kvalitnejšie. 40% ()

Sopholojong

Nechcel som tomu verit, ale je to naozaj take zleeee! Najhorsi Disneyho remake "so far"... a od Roberta este vacsia podpasovka ako minule Carodejnice (50%). Tie najotravnejsie mozne pesnicky (ta pocas zaverecnych titulkov je doslova vykupenim), osarpany (taliansky) vizual (jedine Gepettov shop je jakz-takz solidny), hallmarkovske triky (tie v scene s velrybou su doslova otrasne) a masky, zaporaci k smiechu, infantilnost "kam se podivas" a k pribehovej sterilite sa skoda vyjadrovat. Dve slabe hviezdy jedine za "stareho dobreho" Hanksa (bolo mi ho ale luto do akej sracicky sa to dostal) a dirigenta Silvestriho, ktory si ako "only one" odviedol svoju pracu na sto percent. A absolutne chapem "mysiakovskych bossov", ze to nepustili na velke platna, pretoze uz na VOD je to ostuda. Dufam, ze Guillermo to na Vianoce napravi! PS: Zemeckis moze dakovat mojmu milovanemu Gumpovi, lebo po tomto by hned vyletel z Top 10. ()

soukyd33

Tak ta víla je vážně nečekaná. Ale známé tuhle dobu. (V knížce si to ale takhle nepamatuji. 🙄 Chvílemi až dojemné, ale potom zase hrozně nevhodné. Pinocchio je zde sympatický. Herecké výkony slabé. Efekty velmi dobré, až na některé scény. Prostorový zvuk, téměř nevyužitý. Velmi zajímavé nápady. Poznámka: Konec je hodně otevřený. Hvězdiček 3 ()

Bogrant

Zemeckis si naďalej udržuje svoju detskú hravosť, ale režijne sa približuje pravdepodobne už svojmu zenitu. Jeho Pinocchio je čisto len farebnou omaľovánkou pre najmenších, hoci dvojica zlodejov by sa uchytila aj vo filmoch Tima Burtona. Je to prostučké, síce na prvý pohľad pekné, ale všetko to digi hašterenie a postavičky sú čím ďalej, tým väčším tŕňom v oku. A o rasovom rozdelení niektorých postáv ani nehovoriac. Hanks tomu ako jediný dodáva nádych rodinného filmu. ()

Polux

3/10 | Za mně to tedy je vyložený průser a dokonce bych zašel ještě dál a nazval jej něčím nepěkným a nepublikovatelným. Celý film mi bylo za Hankse smutno, jak jeho imho upřímně míněný herecký výkon všichni okolo házejí do kanálu a nechápal jsem, jak se Zemeckis (a vlastně i Silvestri) mohli propadnout až takhle hluboko. Po ucházejícím začátku (kukačkové easter eggy byly fajn) se to celé rozklíží a jde to úplně do háje. Kromě prachů, kterých má Disney samozřejmě na rozdávání, v tom filmu nefunguje skoro nic. | Triky, zejména titulní postavy, nic moc, písničky jedno velké meh (no dobře, jedna byla ok), to hlavní, co si drtivá většina lidí vybaví, když se řekne Pinocchio, odbyto jednou scénou (a pocitově tam byla jen z povinnosti vůči animáku), úplně opačná (!) pointa, než jakou má předloha (asi jako kdyby nějaká pohádka o princezně a jejím vysněném princi skončila tak, že zůstane singl, protože…proč vlastně ne, že), potenciálně nové a zajímavé motivy (zmíněný důvod, proč loutka vlastně vznikla) zabity hned v počátku a zbytek totální rip-off slavného Disneyho animáku z 40s prakticky scénu po scéně (tedy až na zmíněnou pointu, to je tady novinka). | Při představě velikosti Disneyho knihovny animovaných katalogovek a očividnému cíli je všechny dříve nebo později převést do live action formátu, mě začíná, pomalu ale jistě, jímat hrůza, čeho všeho se ještě v budoucnu dočkáme. | PeZet ()

Vampiroza

Jak nemám postavu Pinocchia od dětství rád tak tohle se mi fakt líbilo. Bylo to kouzelný. Asi proto že miluju sračky a vše co má pod 60% za mě 4/5 celkový výsledek ()

Belphegor

Nu což, je to od Zemeckiseho, takže je jasné, že to je pro ty nejmenší. Jsem si jistý, že z toho děcka budou nadšený, protože je to pěkně udělaný a barevný, a je to přesné zobrazení dobra, zla a morálních hodnot jako v pohádkách z kouzelné školky. Pro dospěláka tu není zhola nic, film je zkratkovitý a klasicky nelogický, což je k výše zmíněnému asi v pohodě. Mě osobně docela iritoval hlas Pinocchia a Tom Hanks hraje snad nejhůř z celé své kariéry. Tři hvězdy s odřenýma ušima protože je to čistě mířený na caparty. ()

Pat_Mat

Velké zklamání. Film postrádá spoustu detailů, jakoby měl být natočený pouze pro nejmenší děti, a přitom tam jsou odkazy i pro starší diváky. Rostoucí nos je téměř opomíjen, z Pinocchia se nakonec nestane chlapec a tolik nedotažených scén jako zde, jsem snad v žádném jiném "filmu" neviděl. Perličkou budiž ještě to, že dobrá víla, slečna vychovatelka vedoucí děti do školy i mladá loutkářka jsou všechno ženy tmavé pleti, včetně loutky oné loutkářky. Naopak učitel vyhazující Pinocchia ze školy, zlý principál i únosci dětí jsou zásadně muži bílé pleti. Nejspíš poučení pro děti, že ikdyž tě stvořil bílej tatík Geppetto, věřit můžeš jen černým ženám, ostatní jsou proradní hrubiáni. Film mě taky překvapil svou délkou, titulky přišli dříve než bych čekal a byly více než dlouhé. Ze 105 minut je tak jen možná slabších 90minut děje a pak čtvrt hodiny čekáte u titulků, zda přijde potitulková scéna, která by se tu hodila. Nepřijde. ()

mp5991

48%? Sice si originál téměř nemapatuji, ale nechce se mi věřit, že by ho tenhle film zprznil víc než remake Lvího krále, který je tu stále v červených číslech. I já mám sice výhrady k obsazení víly, taky písničky sice nezní úplně špatně, ale na to jak se jinak film tváří relativně moderně, mi přijdou lehce staromódní. Děj je dobrý, tam asi nešlo moc zkazit, vyzdvihl bych animaci zvířat, kde mi přijde, že konečně našli dobrý kompromis jak jí udělat relativně realistickou a přesto dát zvířatům nějaké emoce a osobnost, snad už do toho nebudou moc vrtat. Celkově za mě víceméně spokojenost. ()

LEFTFLANK

Modernizovaný Pinocio na mňa pôsobí mätúco. Bol som zároveň sklamaný z neho, a pritom mi všetka tá "súčasná influentívnosť" nevadila. Tiež je pre mňa nepochopiteľné aké strašné veci si mnohí pri detskom filme spájajú akoby zabudli, že pozerajú skutočne len detský film. A v tomto merítku bol Pinocchio až moc detinský. Spôsob dialógov a scenára opäť nijak nevyčnieva z moderného štýlu. V čase, keď decká surfujú po youtube rýchlejšie ako ich rodičovská generácia by to hádam mohlo prestať prekvapovať. Moderný štýl dialógov mi nevadí, ale tie scenaristické "preskakovačky" z deja do deja a lá youtube slide mi už vadí. Nemám preto nejak problém s obsahom, ale forma je na majstra akým Z. je dosť chabo poňatá. Hanks ide štandard, nič obdivuhodné ale dobre sa na to díva a konečne môžem povedať, že Lukovi Evansovi našli rolu jeho života, ten cigošský podvodník mu sedí jak riť na šerbel :D p.s. apropo k Disney; je zaujímavé, že Leví kráľ si to tu valí na červenej a pritom ako v jeho prípade tak aj v mnohích, ktoré také ovácie neschytali napr. Aladin, sú pôvodné animované verzie do jednej lepšie vrátane Levieho kráľa. V tomto by sa asi našiel spoločný konsenzus, ale nechápem podľa čoho sa určuje súčasné hodnotenie, lebo sú tam čierni? a v druhom iba zvieratká tak je to ok? či ako? hlava mi to nebere, hlavne ten odpadový hejt. Nie je to dobré, dobre dám hviezdu, dve. Ale to ešte aj pri takých blbostiach ako sú animáky od D. je potrebné polarizovať? ()

cenitel

Modrá nebo černá bílá? OMG? Proč serou do všeho černou, která tam vůbec nepatří, stejný jako Petr pan a Wendy, to byl hnus už jen co do rozdělení postav. Je to nelogické. Tento formát zkrátka někdy se musí vynechat, pak ať se Disney nediví, že to nemá úspěch, když nedodržují podle nějaké nastavené smlouvy/normy úplné základy. Zlaté Pinocchio Guillerma děl Tóra, jestli můžete, podívejte se na Netflix spíše na tuto pohádku s dětmi. Toto nezachránil ani Tom Hanks 45%. ()

Lukango

Upřímně, myslím, že to mohlo dopadnout daleko hůř. To však neznamená, že by tento remake konkuroval originálu. Mě jen přijde ironie, že Netflixovský Pinocchio je daleko lepší než remake od studia, který Pinocchia v podstatě vytvořilo. O těchno remakeách na animovaný film jsem slyšel, že je nejlepší, když se do nich tvůrce obtiskne a zfilmuje ho z vlastní vize a úhlu. No a poslední dobou tomu začínám věřit, že by, převážně Disney, nemělo dělat doslovné a zkopírované remaky, ale dělat je originálními a nechat tvůrce, aby je pojali po svém. Pod tímto filmem stojí Zemeckis, tak jsem čekal něco, co udělal Del Toro s Pinocchiem (natočil ho po svém). Ale tady to je čistý remake, který se od svého originálu skoro neliší. Začnu s hodnocením herců, kde vidím jen dva světlé jména a to Gordon-Levitt (Jiminy Cricket), který je lehce humorný a filmu lehce pomáhá. A druhé jméno je Keegan-Michael Key, který vnáší krásné osvěžení ve formě tetrálnosti a nadsázky. Ostatní herci jsou jen průměr. Avšak Tom Hanks v roli Geppetta tu hraje opravdu špatně a hodlám si tvrdit, že to je jeho nejhorší herecký výkon v celé jeho kariéře. Přesuneme se k vizuálním efektům, které jsou z poloviny pěkné a neurazí, a z druhé poloviny prostě nepěkné (Figaro). Scénář také nijak neohromí a kromě průměrných dialogů tu máme příběh, který jednoduše neosilňuje či nenese takovou sílu moudra a ponaučení jako jeho o více než šedesát let starý originál. Prvních 20 minut jsem si říkal, že to špatné vůbec nemusí být, vše bylo krásné útulné a roztomilé, ale pak se to zlomilo a krom pár výjimek si moc kvalit nezískal. Hudební doprovod, který v originálním Pinocchiovi je naprostá ikona, tak tady je velmi nevydařen a povedla se zhruba 1/6 všech písniček. Celkově se jedná o remake, který dělal tvůrce, nám chtěl říct, že je pro něj Pinocchio srdeční záležitost, avšak udělal remake bez jakéhokoliv obtisknutí se do díla.  Známka: 5/10 ()

Del Toro chystá další animák

Del Toro chystá další animák

30.01.2023

Pinocchio Guillerma del Tora porazil v přímém souboji dvou adaptací stejné klasiky verzi od studia Disney na plné čáře, oceňovaný režisér tak znovu potvrdil, že je v poslední letech nejen ve skvělé… (viac)

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny