Slavná pohádka o oživlém loutkovém panáčkovi, který svou rozpustilostí natropí hodně zmatků, dokonce se jej chtějí zmocnit zloduši s divadelním impresáriem v čele, tušící v něm zdroj snadných výdělků. Pinocchiovu nejslavnější vlastnost snad ani není třeba připomínat: když začne lhát, nos mu narůstá do neuvěřitelné délky. Trikově bohatý snímek slučuje napětí s komediální nadsázkou, své hrdiny dokonce zavede do břicha obří ryby. Exteriéry filmu povětšinou vznikaly na území České republiky. (oficiálny text distribútora)

Olík

Taky, když vám vaše dítka neříkají tak úplně pravdu, kontrujete rostoucím nosem? Ale tuhle Barronovu adaptaci bych jako názorný příklad rozhodně nedoporučoval......tady se nebavíme o dětském filmu, ale o regulérním temném dramatu. . Moji školkou povinná dcera u Pinocchiových dobrodružství vydržela si deset minut a mé smysly jí zanedlouho následovaly. Ponuré, pochmurné....možná tak s nálepkou +15. Pan režisér si zřejmě bral inspiraci jinde, než by tento klasický příběh zasloužil. Některým motivům zkrátka sluší to a jiným zase ono.....všechno pak stojí a padá s tím, vsadit na správnou kartu. ()

MikO_NR_1909

Sterilný kolotoč stokrát známej a plíživej sa vzťahovke človeka a figúrky. Navyše, námet je neoriginálny, štruktúra diela naskrz nezaujímavá a ani vizuálne nie je schopná hlbšej participácie. Schopnosť zaujať akurát len nostalgického a senzibilného diváka, ktorého prah znesiteľnosti je nižší. Deti to ťažko ohúri. ()

marhoul

Nebylo to tak zlé, já vlastně jen prošla kolem televizoru, když jsem si všimla Českého Krumlova (uličičiček, které miluji), což mě zarazilo. Já tuhle verzi neznala, ani jsem nevěděla, že se Pinocchio u nás točil. Koncovka byla pravda taková nijaká, ale zase potěšila skladba Steveho Wondera, Martin Landau a zámek v Tróji. Pinocchio není pohádka pro děti. Aspoň mně připadají veškerá zpracování, krom animovaných, děsivá. Tohle se ale v určitých sekvencích vidět dalo. Uvidíme s čím přijde v roce 25 Ron Howard, ale ani loňská verze Mattea Garrone nebyla zlá. Sice nevhodná pro děti, ale mně se docela líbila. ()

Warmachine69

Paradní a kouzelný film kterému nádherný Český Krumlov (shodou náhod mé rodné město :D) jen přidává na atmosféře která je už tak skvělá. Pinacchio je krásný, hudba taky super. Jen si myslím že může být film v některých částech pro malé děti až moc... neřekl bych depresivní jako spíše smutný. Každopádně jsem ho já sám v dětství měl i přesto tak oblíbený, že je až k podivu, že originální WHSka do dneška funguje :D ()

• Převážná část filmu byla natočena v Praze a v Českém Krumlově. (playboxguest)