Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternatívna 114 min)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

mohamedsfinger

Chovejme se k sobě hezky a bude se nám dobře žít:-P A samozřejmě výborná kamera a střih, vůbec po technické stránce je film yvbroušený a doplněný navíc o parádní soundtrack. Woody Harrleson a Juliette Lewis, kolem nichž se vče točí si celý film a hraní užívají a je to na jejich výkonu vidět, stejně jako u Roberta Downeyho, jenž je takovým zakrvaveným a oslizlým bonbonkem navíc. ()

Arius

Na začiatku boli veľké očakávania. Po pár úvodných minútach prišlo mierne rozčarovanie zo štýlu akým bol film poňatý rovnobežne s ním i sklamanie a viacmenej nuda, postupom času som však tomu prichádzal na chuť stále viac a viac. Tarantinova vložka tam smrdela z každej jednej scény a ja som si iba užíval pravú bezstarostnú jazdu, slobodu na kolesách a maximálny úlet kombinovaný z filozofickými debatami. Tarantino a Stone vytvorili špecifický film,obaja tomu dali vlastný rukopis a splodili absolútnu nekonvenčnú anarchistickú antikapitalistickú a antikonzumnú psychotinu ktorú som si nesmierne vychutnal. Spolu z Doors najlepšie čo Stone vypustil zo svojej dielne. ()

ranp

Dost velkej nářez od začátku až do konce - co jinýho taky čekat, když scénář psal Quentin Tarantino :-) Mickey a Mallory Knoxovi nesoucí si trauma z dětství podnikají svou krvavou cestu Amerikou. Woody Harrelson to zahrál velice dobře a Juliette Lewis asi ještě líp. Oba se velice vyřádili až do zatčení a asi po roce v chládku dokázali věznici obrátit vzhůru nohama. Velice mě potěšil i výkon Roberta Downeyho Jr. (především pasáž, kdy volá z vězení milence, u mě vyvolala doslova záchvaty smíchu). Sympatický je i to, že konec filmu vlastně není zase až tak koncem..k plnému hodnocení chybí jen kousek, ale nedávám jej proto, že v některých pasážích je film lehoučce "přestřelený." ()

LadyVader

První, totálně psychedilická polovina filmu musela snad vznikat na nějakých omamných látkách, úlet jak sviňa. Jsem fakt chvilama nevěděla co si myslet. Druhá půlka z vězění.. parádní masakr podbarvenej opět výborným hudebním doprovodem Lenonarda Cohena :D. Tuhle část filmu jsem si fakt užila. A nevím jestli jsem zvrácená, ale v některých chvílích mi ten film přišel docela romantickej :). Woody Harrelson s holou hlavou vypadal skvěle a zkrvavenej, zhroucenej a sprostej Robert Downey Jr. taky dobrej :D. Hodně ujetej film, ne pro každýho, ale určitě se na něj někdy mrknu znova :) ()

Arkanoid

Mickey a Mallory. Masívna nálož brutality podaná skrz dvoch šikanovaných, výborne zahratých šialencov, ktorých koníčkom sa stane zabíjanie. Neprehľadné množstvo záberov akčných, snových aj animovaných dokáže zmiasť diváka. Satira moci médií bola využitá dokonale. A tá ich láska, čo ide len a len cez mŕtvoly... Kto by im dal like? ()

kenkaku

No jo no... budu za exota, ale tohle bylo na mě až moc groteskní a surrealistické dílko. Představa že z dvou magorů co vraždí na potkání udělají v USA hvězdy mě nijak nepohoršuje. Spíš to zpracování mi nesedlo. Příliš mnoho alegorických ztvárnění a ještě víc psycho-jednání obou představitelů. Stále řvou ječí a omlouvají se stylem "promiň že jsem ti šlápl na nohu" po tom co někomu ustřelí hlavu. Já chápu, že tak to asi mělo být, ale to neznamená, že se nato budu rád dívat a ještě tady chrochtat jak se mi to líbilo. Takže jednou a dost = dvě hvězdy (Stone, ne-Stone... umění, ne-umění...). Navíc jsem se nějak nemohl zbavit dojmu, že si Stone hraje na Tarantina. A to mi k němu taky nesedí. ()

uzzi

Hodně pepře, krve, chcanek a slz. Malinko opomíjený opus, který lze prvoplánově pochopit jako oslavu násilí a absolutní arogance. Jenže je to právě naopak a skrz všechen ten krvavý guláš, zběsilou a jakoby opilou režii (minimálně) Olivera Stonea, vidíte jak všude sálá ironie a sarkasmus a to právě napomáhá opačnému vyznění - než je to první signální krvavý a zběsilý. Film je to rozhodně skvělý a rozhodně ne pro slabší nátury. Výborné herecké výkony všech zúčastněných - např. scény z kriminálu s duem Sizemore a Lee Jones jsou fakt úchvatné .S léty tenhle film zraje jako víno, a po každém zhlédnutí ve mě roste obdiv ke skvělým scénám, kameře a nekompromisním všidypřítomnému náseru. Celé je to jeden velký trip, drogový sen a horečka. Jo a také je tu výborná a pestrá hudba (hlavně Cohen, NYN) atd. - skrz rudé brýle je svět nějak zběsilejší a tenhle film řeže do masa. Dejte smrti zelenou ;)) 85% PS: je to jeden z mále filmů, které jsou nebezpečné pro slabší jedince a to si necucám z prstu (např. masakr na univerzitě Columbine...). Takže v léčebně pro choromyslné bych ho před spaním nepouštěl, to už rovnou můžete nechat kolovat láhev vodky a dva gramy koksu. ()

velkyvezir

Po několika letech měním hodnocení ze 3 na 4*. Nějak ve mně ten film dozrál, jedinou výtku bych měl vůči obsazení Juliette Lewisové do role Mallory, tato herečka mi není moc sympatická. Harrelson je tam ale skvělý a šíleného zabijáka hraje skvěle. Tento film je pro mne součástí trojbloku Zběsilost v srdci a Gauneři. ()

jondoe

tento film je pre nikoho odpad a pre niekoho genialny.ja patrym k tej druhej polovici.juliette lewis patri medzi moje oblubenkyne uz dlho.skoda ze v poslednom case toci sama nezaujimave filmy podobne ako jej filmovy kolega woody harrelson.v tomto filme su vsak obaja dokonaly.skvela rezia a aj scenar.a vedlajsie ulohy su tak isto dobre obsadene a skvele zahrate. ()

chmíří

Jak tohle může mít takový nevyrovnaný hodnocení tohle je prostě kultovka! Tarantino scénář a Stone skvělá režie = prostě klasika! ()

Miksilak

Totální psycho masakr, ze kterého se poprávu stal kult. Je vidět, že si s tím režisér dost vyhrál. Podle mně není ve filmovém průmyslu herec, který by se do role Mickyho hodil víc než Woody. Výkony Juliette Lewis(je fakt kočka) a Roberta Downeyho jsou též výborné. Akorát mně trochu zaráží, že se to údajně nelíbilo Tarantinovi, ale kdo ví jak to bylo... ()

xaver

U takhle ujetého snímku je zcela normální, že v pozadí je Tarantino. To nesmyslné násilí mě už unavuje. Obdobné filmy po zjištění, o co jde obyčejně projedu zrychleně, pokud se vůbec dodívám do konce. Chtěl som toho k snímku napsat daleko víc, ale přešla mě chuť. Zejména když z naprosté a čiré hrůzy se dělá taková normální věc. ()

BlackTom

"Je to jen vražda. Všichni Boží tvorové to tak dělají. V lesích zabíjí jeden druh jiný, náš druh pak zabíjí všechny, včetně lesů... Jenomže my tomu neříkáme vražda, ale průmysl." Čo má konzumná spoločnosť vo večerných správach najradšej? Odpoveď znie: sex a vraždy. Mickey a Mallory sa rozhodli dať divákom to, po čom túžia, no zároveň sa nestať zdrojom ich zábavy a môcť sa zo začarovaného kruhu vzťahu dodávateľ - odberateľ (konzument) vymaniť, napr. aj vraždou senzáciechtivého reportéra. Má tento film nejakú hĺbku alebo je skutočne len glorifikáciou násilia? Ja verím, že má, a scéna s Indiánom a neskoršie ľutovanie svojho činu mi tento môj názor len utvrdzuje. Stať sa súčasťou popkultúry tým najhorším možným spôsobom a popritom vraždiť len sexistov, policajtov a predstaviteľov vrcholového športu (zábavná vražda cyklistu), to nebude práve bezmyšlienkovitý námet. Aspoň vďaka Stonovi, ktorý zručne prekopal Tarantinov scenár určite. A nech je tento film akokoľvek kontroverzný, zvrátený a plný rozporov, jedno je isté - lásku M + M lacné soap opery a na city hrajúce dojáky nikdy neprekonajú. ()

kikakrystof

Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal a zřejmě oprávněně. Měla to být nejspíš satira na média a násilí, ale podle mě příliš přehnaná. Sotva jsem to dokoukal do konce, ale ve vězení to začalo být zajímavé, bohužel jen nějakou tu chvíli. Ani se nedivím, že se to Tarantinovi nakonec nelíbilo. Jedna hvězdička za úvodní písničku a druhá za šíleného Roberta Downeyho Jr. /40%/ ()

klukluka

Na to, že je to 25 let starý, to má neskutečně aktuální look. A pochopitelně je to (vraždění) divácky atraktivní, navzdory všem těm uměleckým a rádobyuměleckým kudrlinkám. Zároveň je to řádně schizofrenni- odsuzuje to laciný násilí v televizi a přitom je to na násilí a surovosti založený. Tenhle protimluv a snaha tvářit se, že já nic, mi vlastně docela dost vadí. Až tak, že tomu právě z tohoto důvodu sundám ještě jednu pecku. ()

Loki_Six

"It's just murder. All God's creatures do it. You look in the forests and you see species killing other species, our species killing all species including the forests, and we just call it industry, not murder." ()

cold

Občas je zde i nějaké hluché místo, ale těch hlasitých je mnohonásobně víc. Otevřte oči kolotoč se roztáčí a nám nezbývá než volat s plných plic BRAVO. Kontroverzní jak jen Oliver může být. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore