Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternatívna 114 min)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

mr.kliky

hadí jed rozmíchaný brokovnicí na skle televizní obrazovky. intenzivní jako nejčistší fet, nekompromisní jako hlaven mířící mezi oči. jízda, jejíž svědci budou ještě dlouho vyprávět.. a přitom vlastně romantika.. ()

LeoH

Starý psychedelik Stone totálně utržený ze řetězu. Zběsilost v srdci zkřížená s Pravdivou romancí, to celé na steroidech. Chcete násilí, zlatíčka, chcete romantiku? Dostanete je vyhnané do tak absurdních extrémů, že pro vás přestanou být lehce stravitelným kořením nebo vůbec čímkoli atraktivním. Chřestýši, andělíčci, papundekloví draci, tajemný Indián, rudá krev, zelená nevolnost, šedá nenávist. Osm záznamových technik v jednom záběru, zadní projekce, godardovské nápisy-vzkazy, vulgárně přímočará satira a změněné stavy vědomí, kdy člověk užuž cítí tu krvelačnou bestii sám v sobě. Totální rozpad zábran v příběhu i autorském přístupu. Člověka to znechutí i nadchne, zadupe do země a nabije energií na týden dopředu. Magor k pomilování, tenhle Stone. ()

andrii

Exkluzivní, impulsivní, dekadentní, těkavá. Prudká dada (m)óda. Road red revue Romea a Julie rubášové aleje. Zběsile svá romance, která má oči pro zločin. Žánrový rozptyl. Jejich láska je hříšný "votvírák," černá vánice. Ohňostroj márnice. Démonický karneval extáze hromadného ničení. ()

farmnf

Velmi povedená satira, z které nečiší Oliver Stone ale ranný Quentin. Vraždy, násilí a média a pořád dokola. Nečekejte od toho Pravdivou romanci, tohle je jen taková sranda plná krve.Nesmí se brát vážně! ()

Sfinkter

Z obyčejného zabijáckého příběhu je velká óda na moderní společnost. A že se to Tarantinovi nelíbilo? Možná to Stone natočil líp, než by to kdy dokázal Quentin. ()

karlik4801

Skvostně natočené, skvostně sestříhané a skvostný film. Dva největší zabijáci, kteří se od sebe nedokáží odtrhnout.Chování všech postav je zajímavě zfilmované a zabijáci mají originální pravidlo a to nechat vždy jednoho naživu, pro potěšení z dalšího zabití se z pravidla rádi vykrucují. Pár scén, kde vraždí nevinné lidi a může se jít k tomu nejlepšímu. A to k jejich stylovému útěku z věznice za pomoci reportéra Roberta Downeyho. ()

Mrkvič

Zabijáky mám rád. Je to sranda a stejně tak to i pěkně natírá některé nešvary společnosti (spíš celého lidství než jen něčeho současného). Jen mi z filmu asi opět utkví pouze jeho druhá polovina. Psychedelická první půlka mi přijde jako šup sem a šup tam. ()

filmmovier

Film jak od Tarantina. Vlastně mě to ani moc nebavilo, ale nakonec přidávám hvězdičku, protože Takoví normální zabijáci průměrným filmem rozhodně ani zdaleka a náhodou nejsou. Hlavní dvojice je parádní a okouzlující, mix brutální akce a černého humoru je ok, ale tempo mě spíš nudilo k smrti a kamera je příšerná (ne tím, že je příšerná, ale protože tenhle druh prostě nemám rád). Kult asi jo, ale u mě ne. Vlastně jsem i trošičku zklamán, a to jsem k filmu od začátku přistupoval raději skepticky. Holt to není moje kafe, to je celé. 70%. ()

YumiOkami

𝗻𝗮𝘀𝗶𝗹𝗶 𝘃 𝘁𝗲𝗹𝗲𝘃𝗶𝘇𝗶, 𝗻𝗮𝘀𝗶𝗹𝗶 𝘇𝘃𝗲𝗻𝗰𝗶, 𝗻𝗮𝘀𝗶𝗹𝗶 𝘃𝘀𝘂𝗱𝗲 𝗸𝗮𝗺 𝘀𝗲 𝗽𝗼𝗱𝗶𝘃𝗮𝘀; 𝗻𝗮𝘀𝗶𝗹𝗶 𝗮 𝗻𝗲𝗻𝗮𝘃𝗶𝘀𝘁 𝗷𝗲𝗱𝗻𝗼𝘂 𝘃𝘆𝗺𝘆𝘁𝗶 𝗰𝗲𝗹𝗲 𝗹𝗶𝗱𝘀𝘁𝘃𝗼. — natural born killers prezentuje televizi a media jako nastroj a upozornuje na jejich vliv na lidsky zivot; zaobira se laskou ke zlocincum a zlocinu (nesrovnavejte s true crime fanousky). — rodi se lide jako vrazi, nebo je dela vrahy spolecnost? jedno je jiste - pokud nebudete spravne vychovavat vase deti, tak je vetsi pravdepodobnost, ze vas zbiji, utopi a nebo (v tom horsim pripade) zapali! — libila se mi mozna reference na jacka unterwegera (zabijel prostitutky, napsal ocenovanou knihu) a jine seriove/masove vrahy. || - “𝙸𝚜 𝚝𝚑𝚎𝚛𝚎 𝚜𝚞𝚌𝚑 𝚊 𝚝𝚑𝚒𝚗𝚐 𝚊𝚜 𝚊 𝚌𝚘𝚙-𝚕𝚎𝚜𝚜 𝚝𝚘𝚠𝚗?” - “𝚃𝚑𝚊𝚝 𝚠𝚘𝚞𝚕𝚍 𝚋𝚎 𝚙𝚊𝚛𝚊𝚍𝚒𝚜𝚎, 𝚠𝚘𝚞𝚕𝚍𝚗’𝚝 𝚒𝚝?” || ❝𝐈𝐭'𝐬 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐦𝐮𝐫𝐝𝐞𝐫. 𝐀𝐥𝐥 𝐆𝐨𝐝'𝐬 𝐜𝐫𝐞𝐚𝐭𝐮𝐫𝐞𝐬 𝐝𝐨 𝐢𝐭. 𝐘𝐨𝐮 𝐥𝐨𝐨𝐤 𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐟𝐨𝐫𝐞𝐬𝐭𝐬 𝐚𝐧𝐝 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬 𝐤𝐢𝐥𝐥𝐢𝐧𝐠 𝐨𝐭𝐡𝐞𝐫 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬, 𝐨𝐮𝐫 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬 𝐤𝐢𝐥𝐥𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐥𝐥 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬 𝐢𝐧𝐜𝐥𝐮𝐝𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐡𝐞 𝐟𝐨𝐫𝐞𝐬𝐭𝐬, 𝐚𝐧𝐝 𝐰𝐞 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐜𝐚𝐥𝐥 𝐢𝐭 𝐢𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭𝐫𝐲, 𝐧𝐨𝐭 𝐦𝐮𝐫𝐝𝐞𝐫.❞ ⚔️⛓ ()

Lachtaan

Dohánění nesmrtelných klasik pokračuje a rovnou skrze jednu z těch nejbláznivějších, která ale krásně ukazuje, jak je potřeba semtam točit filmy trochu jinak. Zvlášť když jste jich viděli už velká kvanta a žádáte něco originálního. Natural Born Killers nejsou rozhodně pro každého, já ale tyhle psychedelické výstřednosti fakt můžu. [viděno na HBO Max 11.2.2023] ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Nedivím se té striktní polarizaci názorů na tento snímek. Lze ho nenávidět, nebo milovat. Stěží zaujme divák stanovisko někde uprostřed. Zabijáci jsou takový filmový Frankenstein. Slepenec hrozně moc různorodých vlivů, odlišných názorů a lidských dovedností v jednom jediném snímku (a určitě i drog). Mluví dravým audiovizuálem k divákovi mnohem důrazněji než kterýkoliv jiný film co znám a určitě není tak jednoduchý jak by se mohlo na první pohled zdáti. Hodnocení není snadné a ani poselství, které se zdá jasné (obžaloba médií) můžeme vidět z několika různých směrů. Z tohoto snímku by se mohlo učit několik filmových škol co se technické stránky týče. Oproti dřívějšímu hodnocení přidávám jednu hvězdičku. 80 % ()

LadyDevil

Hm hm, mám z toho celkem smíšený dojmy...strašně se mi líbil vztah dvou zabijáků mizejících v dáli vysmívajícím se usilovnému snažení poldů, jejich fanoušci, pak se mě taky dost dotkla scéna s indiánem..ale moc mi do jejich filozofie nesedělo to, že sestřelili kdekoho u silnice a pak jim najednou bylo líto nevinnýho indiána..styl natočení je neskutečně originální - prolínání sitkomu, černobílé kamery a animací, ale zároveń na mě působí chaoticky, proto ty smíšený pocity..celou dobu se u mě střídal pocit zhnusení a zároveň sympatií s tou povedenou dvojkou "masových vrahů" Možná ale díky konci u mě film stoupl - rozhovor ve vězení s Mickeym byl perfektní a poslední oběť stylová..- zvláštní..rozhodně má ale tenhle snímek něco do sebe;-) ()

Micro41CZ

Velmi brutální, rychlá a zatraceně originálně zpracovaná obžaloba masových médií. Násilí je tu jako estetický prostředek, který reflektuje manipulační a hypnotizační charakter současného (především mediálního) světa a vyhroceného ješitného individualizmu. (Ve své podstatě lze film označit jako zintezivněný a satarický Bonnie a Clyde devadesátých let.) ()

tomxxx

Režijně to vůbec špatný snímek není. Skvělé nápady, ale nehodily se ke scénáři. Je škoda, že si Tarantino svůj scénář nenatočil sám. Při promítání filmu jsem před očima viděl, jak by asi jednotlivé scény řešil on. ()

danoo

Najpresnejší filmový účet americkej kultúre 90-tych rokov (úvodná alúzia na sitcom Roseanne, Rodney King, mediálne romantizovanie zločinu atď). Ale nie je to len štúdia. Vďaka extenzívnemu miešaniu rôznych formátov, uhlov a farieb ide o divokú jazdu, ktorá pôsobí v podaní O. Stonea psychadelicky, čo však nemusí imponovať každému. ()

elanius

(161/2012, BluRay720p) / Pamätám si, že keď som tento film dávno videl bol som celkovo unesený, zo štýlu, akcie, strihov, farieb...teraz ma to nejako neoslovilo, nedivím sa že Quentin "odstúpil" za tímu. Na rozdiel od jeho kúskov je NBK až príliš rozháraný a chaotický. (6/10) ()

venison

O tomhle filmu jsem slyšela hodně vyprávět, ale stále se mi vyhýbal, tak jsem mu šla naproti.. Miluju herecké jedničky jako jsou Woody Harrelson, Juliette Lewis, Robert Downey Jr. anebo Tommy Lee Jones.. Příběh je taky celkem zajímavý.. Jenže nějak to celé drhne.. Možná už je to na mě ve světle nových filmů staré, ale nějak mi neseděla celá "artová" atmosféra ač doplněna o perfektní muziku.. Na můj vkus moc "zbytečného" zabíjení, násilí a sprostých slov.. Tak nějak povrchně zachyceno.. Nevím, ale kdyby se pokusil celou dvojici zasadit do "reálné" atmosféry, tak by možná udělal líp, než tímhle uměleckým pokusem, který vypadá jako studentská práce.. Rozhodně je kontroverzní.. ()

Bobik9 odpad!

Proboha proberte se! Tohle se nedalo ani dokoukat! Stone, Tarantino, Harrelson (kterej hrál jak o život ovšem), Downey Jr. - vlezli do neskutečný slátaniny o ničem. Je to nuda! Nic jiného než nuda! Divná nuda! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore