Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

kaylin

O stylu se tady dá mluvit skutečně ve velkých pozitivech, protože to je neskutečná jízda, ať už díky pohyblivé kameře, která je roztěkaná a umocňuje pocity zběsilosti, tak i díky střídání barevné a černobílé kamery, nemluvě o různých filtrech, které ještě podporují šílenství. Příběh nemá cenu řešit, nejde o něj tolik, jako o to ukázat, že v dnešní společnosti je možné adorovat cokoli, a to včetně bezuzdného násilí. V tomhle směru Oliver Stone svým filmem vyhrává na plné čáře. ()

topi

Tarantino a Stone museli být asi hodně zfetovaní, protože takovou šílenou haluz jde jen těžko popsat. Hodně zvláštní film s totálně ujetým střihem a různými barvami, kamerovými filtry a komiksovými střihy. Těžko stravitelnej snímek, ovšem když mu přijdete na chut´, tak se nepřestanete bavit! Vynikající byl Tommy Lee Jones v roli ředitele věznice, jeho vyšinuté pohledy a řvaní bylo parádní...ono celkové obsazení bylo výborně vybráno. A finální vzpoura va věznici byly nehorázný jatka! ()

K.I.N.G.

Částečné zklamání. Ten pekelný začátek nám slibuje čím dál tím stylovější jízdu, jenže ono se to pak někde v půlce zadrhne a už to nemůže dál. Navíc si myslím, že se Oliveru Stoneovi, při veškeré úctě k němu, nepodařilo natočit snímek tak, aby působil koherentně a zábavně, takže i přesto, že Tarantinův rukopis je tu čitelný, film má sem tam dost vážné nedostatky. Není to tak vtipné, jak by mohlo být, navíc některé kecy jsou tu už vyloženě prázdné a nemůžu ani říct, že bych v tom cítil nějaký větší kult. Má to sice nápad, docela dobré pojetí, děj, spád a je to zase velice originální, ale za mě tomu prostě chybí duše. Nebo aspoň jiskra. 70% ()

Remedy

Zrežírované je to tedy bravurně - Oliver Stone byl výbornou volbou. Už hned úvodní scéna je za použití velmi výrazných a dohromady geniálně skloubených prvků působivá. V podobném tempu se pokračuje celou první polovinu, poté přijde satirická část z prostředí věznice, která kritizuje a staví na odiv imbecilitu médií a vůbec americké mentality jako takové. Natural Born Killers je odvážný, drzý, provokující snímek, u něhož mě asi nejvíce mrzí, že se nakonec nestal další čistou tarantinovkou, protože některé postavy v tomhle filmu jsou tarantinovské, mluví v náznacích tarantinovsky, a kdyby je Tarantino ještě mohl vést, mohlo to možná dopadnout úplně jinak. Třeba ne tak vážně a drsně, ale mnohem více absurdně, s hutnou dávkou nadsázky a toho nejdrsnějšího humoru. 90% ()

reqiuem

na známý rčení láska prochází žaludkem, by se sem hodilo "láska prochází zabíjením"..tohle je film, u kterýho budete mít pocit že zabíjení je tak přirozený jako třeba každodenní hygiena...asi to byl osud vidět tenhle film a nezbláznit se z toho stejně jako Tommy Lee Jones, kterej se tady mimochodem projevuje asi jako největší blázen...paradoxů a satirických narážek tady ovšem uvidíte mnohem víc..rozhodoval sem se mezi 5* a 1*..takze jsou z toho 3* ()

JohnMiller

Doteraz nechápem čo som to vlastne videl ? Je to jeden s tých filmov pri ktorých sa nečudujem plnému hodnoteniu ale ani odpadu! Ak som si správne uvedomil film tak ten vlastne ukazuje médiá rokov 90stych (shoty s televíznych relácií ktoré sa v tých rokoch vysielali ako na bežiacom páse) Aj dneska by mohli natočiť čosi podobné lebo v TV je hnusu ešte viac). Olivera Stona v tomto vôbec nespoznávam. Teraz ale čisto subjektívne mne nadmerné násilie a úchylný čierny humor vo filmoch vyhovuje. ()

salalala

Je fascinující, jak nadčasový film Stone natočil. Brilantní satira médií funguje dnes snad víc než v době svého vzniku a je svým způsobem smutné, že za dvacet let se společnost prakticky nikam neposunula. Stone dostal slušný kalibr v podobě pro sebe typického příběhu, jehož námět pochází od Tarantina, kde se mohl vyřádit a opět ukázat USA vztyčený prostředníček a krutě si rýpnout do jejich kultu hvězd a zbožšťování kohokoli. Všechno je tu tak nadsazené a dovedené ad absurdum, že to (alespoň pro mě) nelze brát úplně vážně, bohužel se tak ale děje. Stone ke všemu přidal na sebe netypicky odvážnou a surreálnou režii, která kombinuje šílenou animaci, černobílou kameru a fiktivní dokumentární záběry a navíc přechází mezi několika žánry (představení Malloryina dětství prostřednictvím sitcomu je geniální), což na mě fungovalo výtečně. Obsazení se mu taky povedlo - Harrelson s Lewis excelují a jejich destruktivní vztah je znázorněn bravurně, k tomu tu jsou vynikající Robert Downey Jr., Tom Sizemore a ostatně všichni, co se tu objeví. Nad všemi ale ční geniální Tommy Lee Jones v nejšílenější a nejbizarnější kreaci své kariéry, kterou si viditelně užívá. Je možná škoda, že Stone nezvolní a po celou dobu jede šíleným tempem a ke konci už se začíná opakovat a motat v kruhu různých vizí a surreálných záběrů. Natural Born Killers je parádní film, který rozhodně není pro každého, nicméně stojí za vidění už jen kvůli tomu, jak nadčasový je. 80% ()

kajas

Jako jedna z mála neobdivuji Stoneovy animované a jiné vsuvky, ve filmu jsem nenašla jedinou sympatickou postavu (i když Woody měl s puškou v ruce styl). Proč dvojice rovnou nedostala trest smrti, ale seděla ve vězení, mi také přišlo dost nereálné. No a samotný konec mě pochopitelně naštval (jediný vrah, kterému jsem schopná všechno odpustit, je Dexter Morgan). Smůla. ()

Dont

Tohle brutální dílo Olivera Stonea mě minulo velkým obloukem, žádné zalíbení jsem v tom nenašel a ani jako kritika násilí ve společnosti mi to neučarovalo. Když už něco, tak jedině trefná kritika médií, ale ta zapadla v tunách neutuchajícího a nesmyslného násilí. Vinil bych i dost nevýrazný scénář, plus obsazení Juliette Lewis. Tu moc v lásce nemám a vadila mi i tady. Poslední půlhodinu jsem už té „přirozené“ brutality a surovosti měl nějak dost a vyloženě jsem vyhlížel konec, ten však ne a ne přijít. Nebýt tam Tom Sizemore v roli zvráceného detektiva Scagnettiho a Robert Downey Jr. asi bych šel s hodnocením ještě níž. Woody Harrelson se na cvoka bezesporu hodí, ale více jsem si ho užil v jiných rolích. ()

marleyy

60% Opravdu hnusný a extrémně násilný film, který si mě bohužel nezískal. Líbil se mi šílený Harrelson, ujetý Downey a opravdu skvělý Tommy Lee Jones. Příběh je velmi jednoduchý, forma je hodně barevná a mozaikovitá. Čekal jsem, že se pobavím víc, škoda. ()

radektejkal

Navrhuji, aby se pojem "odpad" nahradil pojmem "píčovina", protože odpad se dá přece jen občas recyklovat. Používal bych tuto kategorii zřejmě častěji, možná i v tomto případě. Stone pořád bojuje ve Vietnamu, teď už ale není jasné, na čí straně. ()

Trevor

Na tento film si spomínam z čias, keď sme si filmové novinky chodili požičiavať do videopožičovní. V čase keď sa to objavilo v ponuke mi ťahalo na 13 a film som pochopiteľne nepochopil. Je možné že ak v dohľadnej dobe film pozriem dopadne podobne ako Kalifornia s Brattom Pittom a Davidom Duchovnym. Ten sa z 1 * posunul na 4. Svojim spôsobom je prirodzené že kontroverzné filmy človeka zaujmú až v podstatne vyššom veku (podobne tak to u mňa bolo s Mechanickým pomarančom) no na druhej strane niektorým na chuť nepríde nikdy. Snáď si na akých normálnych zabijakov niekedy ešte spomeniem. ()

Sheldra

Co má ten Tarantino, že se od toho distancuje? Harrelson je ďábelskej, Lewis perfektně zkažená (kam se ovšem hrabou na strážce zákona a skvostně odpornýho Downeyho) a celý je to prošpikovaný humorem černějším než arabský kafe a totálním znechucením touhle zasranou společností - ono to není zase tak přešvihlý, oni sériový vrazi opravdu jsou skoro až glorifikovaný. Slepicím a dementům, co jim tak ochotně provolávaj slávu, bych docela přála separé s těmahle individuama někde v noci při měsíčku. Obávám se, že takovouhle sílu by Tarantino natočit nedokázal - sorry, Quentine... ()

Axis

Hodně působivý film, který není jen tak pro každého. Možná že jeho síla je zřetelná až teď kdy vídáme tolik násilí na televizní obrazovce a to hlavně z válečného zpravodajství či jiných zpráv. Násilí které se někde děje a je opravdové, ovšem pro nás pro diváka spíše již okoukané a fádní ovšem pro média jako magnet pro své zprávy. Je to ukázka toho jak se může stát násilné chování součástí našeho života a jak jsme vůči němu více či méně imunní. Stone ho ironizujícím nádechem heroizuje a vlastně tak poukazuje na slabost investigativní televize (vzpoura vězňů v přímem přenosu) a nás jako diváky jež ztrácejí smysl pro rozhodování mezi dobrem a zlem. Poslední scéna z filmu je toho jasným důkazem. ()

BitlDjus

Haha ... co napsat ? Natural Born Killers jsou ukázkou stylově natočený brutální romantiky, snímek má skvělou syrovost, humor, zamilovanost a hlavně skvělé obsazení herců ... Juliette Lewis takové role sedí a Woodymu Harrelsonovi role masového vraha opravdu "sluší" . No a co víc si přát než-li královské zakončení, které se zde povedlo. Nemám výhrady, takové filmy opravdu můžu. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore