Úspešný a slávny Rocky Balboa (Sylvester Stallone) si užíva pokojný rodinný život v ústraní a boxuje už len pre kondíciu so svojím priateľom Apollom Creedom (Carl Weathers). Keď zo Sovietskeho zväzu priletí do USA amatérsky majster sveta, Rus Ivan Drago (Dolph Lundgren) s manželkou (Brigitte Nielsen) a trénerom (Michael Pataki), Apollo neváha a vyzve Draga na súboj, pretože si myslí, že poraziť ho bude hračka. Exhibičný zápas poznačený ideologickou hystériou ruského trénera v mrazivých časoch studenej vojny však dopadne tragicky. Drago v druhom kole nasadzuje Apollovi smrteľné silné K.O., z ktorého sa Apollo už nepreberie a zomiera v Rockyho náručí. Zdrvený Rocky sa rozhodne pomstiť smrť svojho priateľa a okamžite vyzve nebezpečného zabijaka Draga na súboj... (TV Markíza)

M4h0n3

Jakmile jsem se dozvěděl, že ve čtvrtém díle této úspěšné a pro mě oblíbené série nastoupí Sylvester Stallone proti Dolphu Lundgrenovi nemohl jsem se dočkat na tu podívanou. Ve čtvrtém díle je podle mě Stallone v té nejlepší kondici. Tento díl je pro mě ze všech nejlepší, přináší smutné chvíle, ale i radostné a inspirující momenty. :-) V každém díle se nejvíc těším na to jak někdo Rockymu "otevře oči" a on začne naplno makat, aby zápas vyhrál. PS: A ta hudba, ta hudba!! :-D Na jedničku! ()

Dinsberg

Kašleme na nějaké drama. Píše se rok 1985. Rok akčních filmů. A tady jeden máme. A i přes nereálnost zápasů, musím říct, že jsem si akční jízdu užil. Dolph Lundgren ve své asi nejlepší roli. O herectví se nedá mluvit, zde nejde o emoce. Jen krev, pot a slzy štěstí. ()

frxXx

Naj cool Rocky :), trénovanie v snehu a vytrenie zadkom rusákom si ešte z detstva dobre pamätám :), ale to hodnotenie mi tu pride trošku prehnané, asi nostalgia pri hodnotení pohla s väčšinou uživateľov čsfd :) ()

Boudyy

Čtyřka je sice klasický akční film osmdesátých let, ale je to zatraceně dobré. Cesta za pomstou, nepřemožitelný soupeř (skvlý Lundgren), výboná tréninková pasáž (nejlepší ze všech) a výborný zápas. Pro mě díl srovnatelný s originálem. ()

Ludo444

Rocky vs. dvojmetrová ruská mašina, ktorá bez najmenšieho mimického pohybu zrušila Apollo Creeda. 80-te roky v plnej sile so všetkým čo k tomu patrí. ()

princesofpersia

Po čtvrté opět zase podobná zápletka tentokrát v mezinárodní míře. Hodná Amerika vs. zlé Rusko. Koho by poslední Rockyho úder nezvedl ze židle a kdo by nezačal hlasitě jásat? Dokonce i ten debilní proslov s potleskem ruských hodnostářů nevyzněl tak kýčovitě jak by se zpětným ohledem měl :) ... Plus ještě soundtrack, co by mě přiměl uběhnout i maraton a nejlepší sestřih z tréninku v celé sérii. ()

kubilov

Rocky je, alespoň pro mě, nejlepší sportovní filmová série. Italský hřebec Rocky Balboa a jeho životní příběh mne naprosto uchvátil. Sylvester Stallone pravděpodobně ve své životní roli, při které ukáže svou citlivou i nezdolnou část duše. Všichni jeho protivníci jsou vždy o krok za ním, protože on má pohled tygra a srdce lva. Skvělé výkony, skvělý scénář, skvělé zápasy, skvělá hudba, skvělý Rocky... Čtvrtý Rocky - ruský. Nejlepší díl série, jednoznačně. No a co, že je zápletka vystavěná na Studené válce? Lundgren asi bude obraz toho, koho si Američané představovali pod pojmem nezdolný Rus. Vynikající tréninkové záběry i samotné zápasy. Nejde nedát maximum. ()

64B

Síla, velikost vs. vytrvalost, poctivost. Sověti jsou vyobrazeni jako ti nejhorší, Amíci jako neviňátka. Poslední díl s Apollem, který se dobrovolně vydal do ringu s Dragem. Když umřel, tak umřel - Jeden z mála dialogů Draga. Zde je zobrazena nenávist západu proti východu, hlavně v Sovětském svazu, při boji Rockyho a Draga. ()

Daxus

Od začátku, kdy se objeví efekt se dvěma rukavicemi, americkou a sovětskou, je jasné, že půjde o průser. Sly zjevně okouzlený roboty, Brigitte Nielsen, Jamesem Brownem a studenou válkou, napsal pokus o souboj velmocí v ringu, a poprvé mi Rocky přišel jako brak. Je tam smícháno vše, ale efekt je mizivý. Vypíchnout se dá snad jen trénink na Sibiři, Paulieho kecy a Rockyho závěrečná, mírně patetická řeč v Moskvě. 50% ()

RigorMortis

Po nie veľmi vydarených dvoch predošlých dieloch sa Rocky zasa vracia vo výbornej forme. Rýchle, energické, motivačné, no trocha ma zamrzelo, že hudbu už nerobil Bill Conti. Dolphov drsný výraz bol na nezaplatenie, akurát škoda, že s "manželkou" výzorovo namiesto Rusov pripomínali skôr typických árijských Nemčúrov. ()

Uberlord

Upřímně, po Clubber Langovi, je tohle na mě trošku sci:fi... Ruská, tupě vyhlížející mašina, poháněná steroidy, přijela do Ameriky uprostřed studené války, udělat humbuk. A bohužel to odskáče Apollo. A tak Rocky, motivován pomstou, se rozhodne, utkat se se Sibiřským Expresem. Z Rockyho jde cítit, že nemá strach ze smrti, což filmu dodává na napětí. Ale to, jak si potom nechá sázet šlupky do xichtu, jako by nic... Od rusáka, kterej dobrejma patnácti ranama zabije Creeda... no je to trošku víc funky, než předchozí díly, ale určitě není vyloženě špatný. Ve scénáři je pořád znát ten starý dobrý Stallone, který se lidem snaží ukázat tu lepší cestu. :) ()

helrohir

Tak Rocky sa predsa len ešte raz vyšvihol na kvalitatívnu úroveň jednotky. Napriek všemožným ideologickým klišé, propagande a záverečnému úsmevnému preslovu ide o kvalitne odvedenú prácu jednak po scenáristickej a aj po režijnej stránke. Lundgren je ako protivník veľmi dobrou alternatívou, zaujímavý je nový spôsob tréningu a záverečný súboj je síce opäť dosť nereálny, ale aj tak je jeden z najlepších v rámci celej série. ()

Brano

Štvrté pokračovanie je ešte slabšie ako trojka, ktorá už vykazovala známky bezradnosti. Výborné prvé dva diely ostávajú neprekonané. Síce je to asi najakčnejšia časť, ale samotný dej ma veľmi nezaujal. Američania si vybavujú účty s Rusmi, kde samozrejme je Rocky opäť zástanca spravodlivosti. Zvuková stránka sa mi absolútne nepáčila a citeľné mi tam chýba Conti. Záverečný súboj bola už len taká rozprávka, ktorú musí brať človek s rezervou. Akurát by som vyzdvihol výborný herecký výkon Lundgrena. /55%/ ()

Guran

Stallone vs Lundgren. Malinkatý a vysoký stojí proti sobě na filmovém plátně. Nemám co říct, prostě supr podívaná! Výborný děj, herci, muzika prostě se mi film velice líbil a opravdu jsem netušil, že to bude taková pecka! Troufám si říct, že je to nejlepší díl Rockyho! ()

mrclTV

Potenciálne ultimátny športový film, s údernou hudbou výborne podfarbujúcou atmosféru a s jasne definovanými protivníkmi (východ proti západu, dobrí proti zlým, modrý proti červenému, čistý proti dopingu atď.). Spája to najlepšie z predchádzajúcich filmov - čisté vyznania lásky, priateľstvo, cesta za odvetou, súboj jedného proti jednému, motivačné príhovory o športe a živote...no zároveň spája aj to najhoršie - politiku, propagandu, predsudky, klišé, škatuľkovanie a zjavné polarizovanie....(Rocky cvičí ako staroveký Grék len tak v drsnej divočine, zatiaľ čo Drago sa spolieha na najnovšie laboratórne postupy atď.) Z Rockyho IV. som v rozpakoch. Dnes naňho pozerám asi inak, ako keby som to videl v polovici 80-tych rokov. Alebo inak povedané, keby som bol Američan a videl by som to v polovici 80-tych rokov, bol by som nadšený, keby som bol Slovák a videl by som to 90-tych rokoch, bol by som tiež nadšený. Ale pozerať to ako Slovák v roku 2016, pardon to už je dokonca rok 2017, film mi len vytvára úsmev na perách... Situáciu, keby som bol Rus ani nebudem rozoberať, asi bezpredmetné. :D ()

donnovann

Druhý nejlepší díl série (po jedničce). Ivan Drago je skvělá postava a rozhodně budí ze všech Rockyho soupeřů ten největší respekt. Smrt Apolla přidala na dramatu a samotný trénink v přírodě, prostě paráda. Menší mínus dávám za proslov po zápase, který si mohl "Sly" odpustit. Jinak vynikající práce,výborný Rocky a nejlepší soundtrack ze všech dílů. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (viac)