Úspešný a slávny Rocky Balboa (Sylvester Stallone) si užíva pokojný rodinný život v ústraní a boxuje už len pre kondíciu so svojím priateľom Apollom Creedom (Carl Weathers). Keď zo Sovietskeho zväzu priletí do USA amatérsky majster sveta, Rus Ivan Drago (Dolph Lundgren) s manželkou (Brigitte Nielsen) a trénerom (Michael Pataki), Apollo neváha a vyzve Draga na súboj, pretože si myslí, že poraziť ho bude hračka. Exhibičný zápas poznačený ideologickou hystériou ruského trénera v mrazivých časoch studenej vojny však dopadne tragicky. Drago v druhom kole nasadzuje Apollovi smrteľné silné K.O., z ktorého sa Apollo už nepreberie a zomiera v Rockyho náručí. Zdrvený Rocky sa rozhodne pomstiť smrť svojho priateľa a okamžite vyzve nebezpečného zabijaka Draga na súboj... (TV Markíza)

Divian(R)

Další film z mého dětství. Neříkám, že příběhově a herecky je nejlepší, ale ta metafora studené války (+ ruský fanatický nadčlověk) je skvělá. Navíc nejlepší Dolphův film. ()

Nekroskop

Když jsem byl malý, byl pro mě tento díl vrcholem série. Teď už jsem starší a rozumnější, ale přesto patří podle mě po trojce k nejlepšímu dílu. ()

Henry Morgan

Mám docela v paměti první tři díly a pak poslední a krom pětky, na kterou se snad podívám dnes byl tento díl jeden ze slabších. Nejen, že se zde stallone pasoval do jakési role básníka, filozofa a proroka, ale ani závěrečný boj nestál za moc. Nic nového pod sluncem, jak by řekl klasik a poslední scéna k oslavě amerického šampiona ruskými soudruhy byla 100% kýč. Myslím si, že Sylvestera uznávám jako režiséra, ale tohle se mu moc nepovedlo. ()

Idahou

Do čtvrtého dílu jsem se vrhnul s přehnaným očekáváním, ale i tak jsem nebyl zklamán. Trénink byl zajímavý, ale filmem jen tak bliknul, což mi přišlo jako škoda. No každopádně, je to rocky, na rozdíl od minulého dílu, tak jak ho známe. Bez diskuzí ne méně, ale zároveň ani ne více jak čtyři hvězdičky. ()

Matt007

Dle mého názoru nejlepší díl Rockyho. i když co se týče soupeřů rockyho více se mi líbil Mr. T ve trojce. Tady je to spíše souboj dobro vs. zlo - USA - Rusko ()

Armin82

Díl s jednoznačně největšíma výkyvama v hodnocení a oblíbenosti!Jednou tady dá někdo odpad,pak další naopak plný počet.Já se přikláním k nejnižšímu hodnocení ze všech dílů o tomhle filadelfským boxerovi a to z několika důvodů!To,že děj s titulkem Rocky, je jedno velké klišé(někdo dostane nařezáno,pak trenink a závěrečnej fight) všichni víme, už defakto od začátku,ale snažit se to celý oživit nádechem studené války a užíváním anabolik ,asi nebylo to pravé ořechové.V tomhle pro mě zklamání---->když zemře Apollo a Rocky jede v autě a 10 minut tam plácá nějaký nesmysly, to byl teda taky slušnej výlev...další věc,která je společná s prvním i druhým dílem a tady je znát asi nejvíc---->závěrečnej souboj = komedie! Oba borci si nechaj mlátit do hlavy jako by nic!Žádná defenziva,ruce u pasu a jen přímý zásahy do gesichtu a k tomu všemu tohle ustojí 15 kol, kde v tom posledním Rocky doslova vybízí soupeře,ať mu do tý hlavy tříská ještě víc,když by byl rád,že vůbec stojí a to podotýkam,že ve filmu je prezentováno,že Lundgren dával rány kolem 2000 liber na čtvereční palec :-D Každej kdo,kdy viděl boxerskej zápas live nebo ho kdy dělal ví,že tohle nebyl box, nýbrž ještě větší komedie, než je americkej wrestling!Choreograficky absolutně nezvládnutej fight!!!Na závěr ten Rockyho proslov?To už bylo fakt silný kafe!První dva díly, nám byl Rocky prezentován jako buran s IQ automatický pračky a během dvou následujících dílů se jeho intelekt zvýšil na tolik,že po 15ti kolovém boxérském zápase,kdy mu přímo do hlavy buší nasypanej Lundgren ,se z něj stane diplomat,miláček ruského davu a intelektuál.Ale aby to nebylo jen o negativech---->luxusní hudba a to jako,že hooooodně dobrá,dobrej trénink na sibiři a opět bezchybný a náladový Burt Young ,nostalgie je sice silná,ale taky všechno nezachrání a ta filmová kvalita tady šla prostě dolů a dávat vysoké hodnocení jen kvůli Lundgrenovi nebo krásné Brigitte Nielsen?Bohužel---->60% ()

Nocturno culto

Tohle je prostě bomba,od začátku do konce...od věčně mrmlajícího Paulieho až k závěrečnému superstřetnutí malého ale houževnatého Rockyho proti obrovitému "stroji " Ivanu Dragovi !!! Navíc bezvadná hudba a snad nejlepší tréningová psaáž ze všech 6-ti dílů !!!! " Musíš projít peklem horším než ten nejhorší sen ale na konci budeš stát nejvejš" !!!! ()

danny_21

Boxerský maxi souboj dvou ocelových borců na pozadí politcké nevraživosti v době končící studené války USA vs CCCP. Hodný a přírodní proti zlému a uměle vytvořenému - no nebylo to přesně to, proč jsme na podobný filmy koukali? Klasika s výborným soundtrackem ( s vyjímkou český namluvené části, když Sly frčí károu městem - to je porod a utrpení ) a ukrutně drsně se tvářícím Švédem s perfektním ježkovským přelivem - 75 %. ()

Acrobat

Sly sa vykašľal na vševidiace oko, na orwellove oko, na slobodomurárske oko, na oko kresťanského ducha svätého a nasadzuje oko zvieracej ríše. USA vs. ZSSR vo veľkolepej show, pri ktorej vždy získavam nervový tik do ramena, hoci nesmieš biť ramenom, tam ťa odhalí. Lenže Rockymu je to jedno, bije hlava nehlava, Dolph ako chodiaca ruská mašina najreprezentatívnejším súperom celej Rockyho série. Absolútny vrchol športu a Slyho vášne. Cvič a posiluj ako väzeň, preto šup do chlieva a maštale a dvíhať taligy!! ()

balcazar

Zo začiatku som bol presvedčený o tom, že už to je len zbytočné dúchanie do pahreby, potom sa to však rozbehlo. Film lemujú zaujímavé kontrasty: pred zápasmi v Amerike šou a v Rusku chladnosť a strojovosť, v príprave na záverečný zápas príroda verzus technika, a tak by som mohol pokračovať ďalej. Čo sa týka celkového dojmu, dialógov a spôsobu, akým film divákovi servíruje najmä športovú stránku, sa Rocky posúva každým dielom míľovými krokmi. Muchy to malo, o tom potom, v záverečnom prejave sa mohol Rocky zamerať na Apolla. Napriek tomu, že išlo o politickú myšlienku, kolo za kolom v zápase pripomínajúcom vojnu za tým cítite pomstu za mŕtveho kamaráta než pomstu Ameriky Rusku. ()

Grogan

Tenhle díl série mám hodně rád, ačkoliv na něm vidím spoustu chyb. Ta americká propaganda z toho doslova čiší, Rusové jsou tu prezentováni jako bezcitní záporáci a agresivní Američané jako vlastenci, trapné klišé kdy Rusko nakonec víc fandí Rockymu než Dragovi, Rockyho projev kterému tleská celá SSSR a podobně, to mi na filmu vadí asi nejvíc, jako kluk jsem to nějak nevnímal, ale teď to doslova bije do očí. Apollo si svůj konec svou velkohubostí tak trochu zavinil sám (i když jak jsem koukal na Rockyho II, tak on takovej chvástal asi býval odjakživa), každopádně pochybuju, že by jakýkoliv trochu soudný rozhodčí nechal dojít pouhý exhibiční zápas tak daleko. Závěrečný zápas byl strhující, dynamický, bylo fajn ho sledovat, ale realismus veškerý žádný (po tolika vzájemných úderech by oba odpadli tak po dvou kolech), tohle ale platí v celé Rockyho sérii. Každopádně ale tréninková sekvence byla skvělá, líbila se mi i montáž z minulých dílů a Dolph Lundgren byl jako chladný Sovět naprosto perfektní a některé jeho hlášky jsou nezapomenutelné. ("Musím tě zlomit.") ()

rublik05

Rocky Balboa se opět vrací v plné síle a připraven rozbít ten strašlivý ruský stroj. Energií a emocemi natřískané čtvrté pokračování nabízí nepřeberné množství silných momentů, dokonale podpořených kvalitním soundtrackem, z nichž nejvíce zapůsobí a dojme asi jízda autem a sestřih předešlých dílů, respektive Rockyho vzpomínky na všechny důležité události v jeho životě. Trénink opět neskutečný a brutální, tentokrát v mrazivé tajze tehdejšího Sovětského svazu, samozřejmě pod drobnohledem "bodyguardů" ze státní bezpečnosti. Závěrečný souboj lze bez nadsázky nazvat soubojem dvou mocností, dvou odlišných ideologií, se značnou dávkou patosu a závěrečným, antimilitantnímu poselstvím. Lehké dozvuky studené války jsou všudypřítomné, patriotismus stříká na všechny strany, ovšem vše je bráno nenucenou formou, takže to ve výsledku vůbec nevadí a k filmu to už tak nějak patří. Není o čem polemizovat, kultovní status Rockymu už nikdo neodpáře a zaslouží si ho právem. 9/10. ()

Nix

Tohle je jeden z nejlepších filmů Stalloneho pro mne a naprosto nejlepší díl z celé série. Ať už poselstvím, výkonem a hlavně tréninkovými pasážemi a tím nejlepším jako je konečný souboj. Kamera je fantastická a prostě tady mám rád i ten dabing a to dabingy nesnáším. Tohle prostě si pouštím tak, jak jsem to viděl poprvé. Lundgren je tady fakt velký hovado a Stallone je blázen, že se nechal praštit doopravdy. Ukazuje to jeho odhodlání aby to vypadalo reálně, kolikrát jsem říkal, že to vypadá tak, jak kdyby opravdu dostával pecky. Rocky Balboa je jen jeden. ()

Ceberus

Když se řekne Rocky, mám jej spojeného právě s tímto dílem. Dolph Lundgren hraje nekompromisního tvrďáka a stačí mu na to čtyři krátké repliky - mimochodem, doporučuji raději originál místo dabingu, protože tvrdé ruské "I will break you" nebo "if he dies, he dies" není v češtině tak úderné. V tomto díle se také představilo plno skladeb, které si rád občas poslechnu i mimo film, zejména hudba ke slavnému training montage. A když už je řeč o tréninkové sekvenci, tak i ta je za mě také nejlepší v sérii. Mám chuť tomuhle filmu dát tři hvězdy za to, že dokázal pro mě být tím pravým reprezentantem Rockyho, ale když na to kouknu z výšky, je to pořád stejně jako ostatní díly velmi jednoduchoučký příběh, kterému by konkuroval kdejaký Kickboxer nebo Street Fighter. Mno a když si ještě vzpomenu na Paulieho, který se tentokrát nechová jako magor ke svým blízkým, ale pro změnu je magor do robota, tak nechám i tomuto dílu hvězdy dvě. ()

Abdul

Československo porazilo SSSR na mistrovství světa v hokeji, Spojené státy jej rozdrtilo zas prostřednictvím boxu. Pokolikáté už nám je naivně předhazováno, jak moc a jak čistě vládnou Američané Světu? ()

vince

V tomto dieli je dusná atmosféra budovaná od začiatku skvelou hudbou a je z neho cítiť že tu pôjde o viac než len o pred zápasové vyhrážky a hneď mi bolo jasné že sa niečo zomelie. Predchádzajúce dieli sa mi páčili ale viac. 70% ()

LukH

Vyvrcholení série, na které už nebylo navázáno. V 80. letech naprostá pecka x-tých vhskových kopií, dnes trochu úsměvná, ale stále všechny atributy klasické akce obsahující podívaná o boxu, smrti a pomstě, tvrdém tréningu, vyrýsovaných chlapících a konečném mači, ve kterém to David opět dokázal a Goliáš konečně našel svého mistra. Značný vývoj proběhl u Rockyho osobnosti - od poněkud jednoduchého týpka od vedle až k tomuto optimálnímu akčnímu hrdinovi, který hned po fyzické práci dokáže nepromyšleně pohovořit o svém názoru na studenou válku... Jinak tak, jako Kleopatra nedává dabing oného songu, já nedávám nadabovaný komentář obou boxerských duelů :D ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (viac)