carodejb

3 a 1/2* - Síce je to lepší príbeh než ten paškvil čo išiel do kín, nechalo am to väčšinu času chladného. Postavy majú svoje zápletky, ciele, príbehy a bolesti no i tak mi prišli mierne ploché. Čo je dosť umenie na to, že Snyder ich rozvíjal 4 hodiny. Na druhej strane je v tom mnoho zaujímavých momentov. Hlavne vo finále, ktoré prekvapí a dostaví sa aj na pocit úžasu. Zhrnutie: dobrý film, ale necítil som pri ňom podobné emočné zainteresovanie a prepojenie s postavami, aké cítim pri Marveli. A tým myslím aj jeho sólovky. Napriek tomu by som sa nehneval, keby mi dali pokračovanie, práve naopak. ()

horor2

Konečně! Takhle to mělo vypadat v roce 2017. Jenže si myslím, že v té době by byl film rozdělen na dva filmy a s ročním odstupem poslán do kin. Co se týká akce, nemám co dodat. Možná, že jsem čekal trochu jinou polovinu filmu, ale nic to nemění na tom, že verze Zacka Snydera je milionkrát lepší než ten průměrný bordel, který mu před lety přetvořili a nasadili do kin. Já jsem spokojen. Zamrzí jen, že případné pokračování asi nikdy vzhledem okolností nevznikne. ()

Dejvecd

Fakt dobrý film, bola to sradna, bolo to napínavé emocionálne. Jediná vec ktorú vyčítam je, že niektoré scény sa mi zdali také trochu low budget, ale inak ide o super film. (Na Avengers: Endgame to však nemá. ()

Jereme

Z mého pohledu dokonalé, přesně to co mám rád na DC. Přiznám se, vždy jsem byl jedním z mála těch co preferují DC nad Marvelem. Musím říct, že přetočení rozhodně pomohlo, film teď nikam nespěchá, dává prostor vyprávění příběhu všech zúčastněných hrdinů (no ostatně i ten záporák tu má konečně motiv) a všechno tak přestává být zmatek a emoce začínají dávat smysl. Film si drží oproti Marvelu temnější atmosféru a za ty bezmála 4 hodiny odvypráví fakt hodně děje. Rozhodně je to točené tak, že se to nesnaží líbit všem, tedy i chápu že né každému to sedne. Ale to je myslím v pořádku a o to více si to užijí ti, co tento styl budou mít rádi. Ostatně jsem toho názoru, že tak by to mělo být. Vždyť filmů je k mání dost a dost a proto si každý může najít to své místo toho aby trpěl ústupky jiné cílové skupině ve filmu, který má rád... ()

whysoserious

Tahle verze Ligy spravedlnosti je důkaz, že se občas vyplácí nechat tvůrce natočit jeho vizi a ne to, co si přeje studio. U původní kinoverze dodělávané Jossem Whedonem jsem trpěl nejen nudou, ale i tím, že spousta věcí ve filmu byla naznačena a nedovysvětlena, nebo chyběla úplně (například úplně vypuštěné objasnění motivací postav skrze nastínění jejich vlastních peripetií z minulosti). Výsledkem byl tenkrát film, který neměl ani zábavnost, ani smysl. Je fakt, že jsem nebyl z toho tvrdého jádra fans, kteří tak neodbytně požadovali vznik vize Snydera, ale jsem rád, že jsem ji viděl. I když má neuvěřitelné 4 hodiny, tak jsem se bavil, zbytečnosti se tentokrát vypustily a postavy získaly větší hloubku. Snyder-cut si dejte a na paskvil Josse Whedona zapomeňte. ()

Welulu

Nelze neuznat lepší kvalitu oproti původní JL, jenže otázka je, zdali to stačí? Některým postavám (Barry, Diana) prostor navíc slušel, některým spíše škodil (Cyborg). Celkově se ale nedá říct, že by člověka ty 4 hodiny vyloženě vystřelily, spíš se natahovalo nevyhnutelné, a to obrázek plochého padoucha, přílišná snaha o temno a srdceryvné heroické monology. Bohužel, po CGI stránce se krom knírku Cavilla nic nezměnilo, oproti současné produkci celkem výrazně pokulhává a spousta scén tak zbytečně vyzní uměle a bez emocí. Zato hudba, některé slow-mo montáže a WW, Flash a Aquaman drží snímek dosti nad vodou, jen ne tak, aby film samotný mohl excelovat. ()

darthvader77

Největší vítězství pro fanoušky v historii. Sám jsem nikdy nebyl extrémním fanouškem DC filmového universa, ale musím říct, že tohle je pro zatím pravděpodobně nejlepší film celé série. Do budoucna představilo zajímavý koncept dlouhého filmu, který může být použitý k odstartování celých frančíz místo jednotlivých sólových filmů. Spousta lidí řekne, že to pořád působilo jako moc věcí nacpaných do jednoho filmů, ale právě velkolepost a pocit obrovského temného universa protínajícího čas a prostor je něco, co tenhle film zvládl absolutně na jedničku. Líbí se mi, že díky šílené čtyřhodinové stopáži postavy dostávají mnohem více prostoru k rozvinutí. Nejvíce hlavně všichni nováčkové jimž dominuje především Cyborg. Důležitost každého člena narativně stoupla, kdy ani bez jednoho by tohle vítězství nebylo možné a já to absolutně žeru. Speciálně vizuální představivost Zacky Snydera je absolutně decberoucí a scény jako Flash vracející čas zpátky, apokalyptistické vize budoucnosti nebo samotná Apocalypse je prostě absolutně nádherné scény. Stejně jako u 300 každý snímek ve filmu by mohl být plakátem na zeď. To se prostě Zackovi musí nechát má STYL! Soundtrack je taky naprosto ohromující je na něm vidět velká práce od maestra Junkie XL tudíž to se mi hodně líbilo. Někdo zmiňoval změnu u Wonder Woman tématu, ale tam se mi líbil sedící styl 300 depresivně melancholický. Člověk si říká jestli by Zack neměl režírovat další Wonder Woman aby jí vytáhl z těch sraček kam sérii poslals 1984 Steppenwolf je mnohem sympatičtější v téhle verzy a stejně jako Chromý bůh se chce vráti domů. Navíc se mi líbí paralela že on i Batman chtějí napravit svoji chybu z minulosti. Někdo říká, že byl zastíněn Darkseidem, ale já si myslím, že v tomhle ohledu stále zabodoval více. Tohle neměl být ostatně jeho film jako třeba v případě Thanose ale pouze příprava a jako takový zafungoval. Dialog s Darkseidovým poradcem ho udělal velmi sympatického. Závěrečná bitva vypadá v nočním prostředí mnohem lépe a bez stupidní ruské rodinky to tónově sedí. A samotný Superman v exceletním černém obleku vypadá badass. A jeho postupný návrat vzpomínek krásný. Po tomhle filmu doufám, že snyder verse nějakým způsobem bude pokračovat. Je tu spoustu semen, které bych velice rád viděl vyklíčit v dalších filmech (Marshall Manhunter). Těžko řídit, která akční scéna byla lepší jestli Flashovi Quicksilverovské scény, Batman v batmobilu a kosící brouky nebo Wonder Woman hlavičkující se supákem. Určitě taky vedou Darkseidovi scény, kdy pozabíjí hrdiny. Ani pořádně nebyl v příběhu a nakopává prdel. A je docela dobře jak dává smysl, že Áres který čerpá sílu z války a vzteku dokáže nakopat zadek inkarnaci hněvu a zla jako Darkseid. A interakce mezi postavami taky dodaly dostatek hloubky. Nakonec nevím, co říct chválit dlouhý film ode mne s dlouhým komentářem. Možná ještě říct, že byť nezazní Jokerova hláška z traileru první společná scéna ikonického po 13! letech nezklamala. Někteří by mohli říct, že Jokera nechali se starat o Harley až moc, ale od Batmana to byl dobrý comeback. Doufám, že budoucnost DC bude díky tomuhle lepší, protože to je splněný sen, který ukázal jak krásná může být vize tvůrce s nadšením pro věc a s láskou k fanouškům. Přijde mi úsměvné jak někteří negramoti pořád kritizují digitální bordel. Novinky pro vás digitální bordel je důvod, proč lidi na komiksárny koukaj :P () (menej) (viac)

Gardis

Film je nechutně děravej až hnusnej. Je to něco, co už nechci vidět. Žádná z postav nemá přiměřenou "chemii" a vstahy s ostatními hrdiny působí úměle komicky až nereálně. Hold je pravdou, že Zach Snyder ještě nenatočil kvalitní film. ()

Solverino

Tak tohle se mi celkem líbilo... není to tak infantilně vtipný... nebál bych se tam ještě trochu tý temnoty přidat. Ale jinak dobrý, až na ten Epilog a mega otravný konec. Za to ubírám jednu hvězdu a taky za ten přiblblý čtvercový formát. Jinak celkem dobrý. Pěkný efekty. Ten Letův Joker, to je nějakej LGBT Joker nebo co? Mluví takovým afektovaným hláskem a vypadá jako trubec. To se mi fakt nelíbilo, to bylo VELMI slabé. ()

Gamekeeper77

I když po posledních dílech Avengers jsem se už nadobro ujistil, že z těhle přeplácanejch komerčních pohádek jsem vyrostl, nemůžu říct, že z Ligy nejsem příjemně překvapenej. Děsivá stopáž uběhla celkem hladce. Dialogy jsou tu oproti Marvelu s úplnou absencí jakýhokoliv humoru, takže nedávají žádnej prostor k trapnosti, což se mi dost líbí, stejně jako celkově, pro DC typický temný pojetí příběhu, kterej je sice svojí kostrou jakoby z oka vypadnuvší Infinity war, ale uplácanej z úplně jinýho těsta. Děj má spád, rozdělení na kapitoly výborný, hudební doprovod fantastickej. Jen je škoda toho obrazovýho formátu 4:3, ten je podle mě úplně zbytečnej, stejně jako trochu úsměvný a narcistní vložení vlastního jména do názvu filmu. No budiž:-). Celkově ale s klidným svědomím můžu říct, že tahle audiovizuální žranice mě opravdu uspokojila. 85%. ()

plo koon

Je to lepší než Whedonova verze, protože má záporák mnohem smysluplnější motivace a je tam mytologie jak z úvodu LOTRa. Snaha o prokleslení členů JL je na jednu stranu chvályhodná, ale znamená to desítky nesnesitelně dlouhých scén navíc. Na jeden film je toho prostě moc - svoje filmy měli jen Suprák a Wonderka, Batman zasmušile běhal v BvS, ale tady se snaží prokleslit Cyborga, Flashe a Aquamana. Nemožné. Akademický formát a dělení do kapitol je jenom gimmick. Ne, Snyder fakt není artový režisíér. Je to patlal. Půlka filmu je ve zpomalovačkách a celý to vypadá tak strašně uměle. Je to pořád dokola a je to nesnesitelný. A ten epilog. OMG. Totální výron nesoudnosti. Všechny záběry, který Zackovi zbyly prostě narval na konec, protože by jich asi byla škoda jinak. Ale cejtim náznak, že kdyby se této verze ujal šikovnej střihač, mohlo by to být i celkem snesitelný. ()

Alex007

Abych se u nového filmu uchýlil k přetáčení pasáží....tak to jsem si opravdu nemyslel ale opak je pravdou. Nuda, šeď aneb jak spojit několik filmů do jednoho a ještě stihnout zrychleně vysvětlit kdo je kdo, co kdo umí a kdo je z nich teda nejsilnější. Nuuuudaaaaa na 3 hodiny. A v závěru se zjeví další superhrdina, kterého nikdo nezná a možná ani znát nechce. Porboha proč???? 1 hvězda ()

Eraser

Tak jsem si pustil obě verze (a zjistil jsem, že si z té původní kino verze za ty 3 a půl roku nepamatuju nic). Objektivně je verze Zacka Snydera lepší než ta původní, ale i tak je to pořád podprůměrný film. Takže za 2*. A u kino verze snižuji původní hodnocení ze dvou hvězdiček na jednu. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze