wesi96

10/10. Na tohle jsem čekal ty 4 roky! Tohle je ten film, který jsme měli vidět! Je to nepopsatelný jaký zážitek jsem měl při sledování tohohle. Snyder je bůh. Já nemám více slov, myslím, že každý kdo viděl pochopí! - Po nějakých 8 hodinách od doby co jsem to viděl se mi myšlenky trošku srovnali a stále tomu prostě a jednoduše nemůžu uvěřit. Řekněte mi jak Warneři mohli dát přednost tomu co jsme viděli v kině? Nechápu. Pracování s postavami, děj, hudba, cgi a všechno je tady o několik procent víš. Cyborg je konečně zajímavý. Flash tady není takový trouba, líbí se mi jak vidíme jeho začátky, jak se snaží porozumět těm svým schopnostem a humor taky neurazí. Dále máme Batmana, který je jako vždy úžasný a Affleck do té role prostě sedí perfektně. Já jsem fakt neskutečně rád, že tahle verze vznikla a moc bych si přál aby se v té Snyderově vizi pokračovalo. Knightmare sekvence je dokonalá.. Ten rozhovor mezi Jokrem a Batmanem je hodně napjatý, silný a chci víc. Sám Pan Nolan říkal, že tohle je jeden z nejlepších DC filmů posledních pár let a já nemůžu víc něž jen souhlasit. Držím palce Snyderovi ať se vše vydaří a ať tu máme do pár let zbylé 2 díly Justice League. ()

HERGImanCZ

Je to ta Justice League, na kterou fanoušci čekali? Ano! Za mě je verdikt docela jasný. Se svým doporučením bych byl ale zdráhavější. Jako velký faktor bych vzal v potaz, jestli vás bavil Batman vs Superman (ideálně prodloužená verze, kde je ještě více mluvení a tempo je tím spíš pomalejší). Pokud vás film bavil, najděte si čas a pusťte si 4hodinovou Ligu spravedlnosti Zacka Snydera. Pokud ne, je tu riziko, že to není pro vás. Je to pomalý ponurý film, kde se k nějaké pořádné akci dostaneme opravdu až po dlouhé době. To mu ale nebrání, aby byl očima fanouška skvělý. Zbytek komentáře bych chtěl věnovat tomu, co vše tato verze udělal lépe než Liga spravedlnosti z roku 2017. Tím nejdůležitějším jsou postavy. Všechny, a tím myslím opravdu všechny včetně Steppenwolfa, jenž je záporákem celého filmy, dostaly více prostoru. To napomohlo k rozvoji jejich charakterů, vysvětlilo to jejich motivace a donutilo mě to, abych s nimi sympatizoval. Nejvíce je to vidět na Cyborgovi, kterého jsem si během filmu oblíbil, zatímco v původní verzi mě skoro nezajímal. Musím zmínit také humor, u kterého naprosto nechápu, proč ho vlastně do kino verze nějak měnili, protože ve Snyderově verzi skvěle sedí k postavám a já se skvěle bavil. Dostáváme tu také lepší soundtrack, kde se krom znělky z Muže z oceli nebo z Wonder Woman dočkáme také několika nových příjemných skladem. Trochu diskutabilní pak může být CGI, které není na špičkové úrovni. V mnohých scénách je to ale opět zlepšení, hlavně když se zaměřím na Steppenwolfa. Za mě se zkrátka jedná o skvělou superhdinskou týmovku. Pokud budu hnidopich, tak si nejsem jistý, jestli některé scény nebyly trochu zbytečné a nenatahovali tak akorát stopáž. Také formát 4:3 mi nepřijde úplně opodstatněný. To jsou jen detaily, protože film jako takový uběhl dost rychle a koukalo se na něj úžasně, a tak to ani nemohu započítávat do výsledného hodnocení. Na konec musím říct, že jsem hrozně rád, že si fanoušci tenhle film vydupali. Do teď si totiž pamatuju zklamání při odchodu z kina, kdy jsem dostal úplně něco jiného, než jsem čekal. Zároveň mě upřímně mrzí, že asi nikdy neuvidíme pokračování, když film tak nádherně ukazuje, že Zack Snyder měl s tímto světem ještě velké plány. ()

kyLuke

No vida, a pak že to nejde! Snyder dal těm několika povedeným scénám z původní Ligy spravedlnosti hlavu a patu a výsledkem je velmi dobrý, byť skoro úplně nový film, u kterého se minimálně první dvě a půl hodiny běžný divák komiksovek rozhodně nudit nebude. Problémem je vlastně hlavně nastavovaný konec, který jsem ale kritizoval už u původní Justice League. Jinak ale naskakovat na vlnu kritiků přetažené délky filmu nebudu, protože je mi jasné, že Zack Snyder prostě využil prostoru, který dostal, a každý divák, který s tímto vědomím k filmu přistupuje, nemůže být zklamán. Jen mi vrtá hlavou, jak je možné, že i já coby člověk, kterému jsou postavy DC Comics obecně bližší, musím uznat, že ze srovnání tohoto snímku a "Endgame" vyjde Marvel jako jednoznačný vítěz. ()

misar3

Tohle ji jiná Liga. Najednou do sebe zapadlo spoustu nedořešených věcí, které započal Batman v Superman. Cavillův vymazaný knír už nepůsobí jako rušový element, akce je snad ještě lepší a větší a hlavně je to brutálnější a temnější. 4 hodiny utečou až nezvykle rychle. Humor, byť minimalistický, je trefný a celé to působí velmi surově a realisticky. A dokonce jsme se dočkali i lepšího pozadí hlavního záporáka... ()

MasterD

Přesně to, na co jsem 3-4 roky čekal. Přesně tak, jak to mělo být. Někteří preferují Marvel, ale pro mě 'DC done right' je prostě o úroveň výš. Asi nepotřebuju žádné nucené vtipy, abych si užíval perfektně zpracovaný děj. Tolik wow momentů, neuvěřitelné. //brzo do komentáře přidám více detailů ()

Mafy

Super film, ale proč kurde v každý akční scéně s Wonder Woman hekají nějaký ženský jak kdyby jim mělo během chvíle lézt dítě z vagíny. Jednou, dvakrát slyšet dobrý. Ale vzhledem k tomu, že ten film má 4 hodiny a ty hluchý imbecilové to nacpou do každý akční Wonder Woman scény, tak to je asi dobrý tak jako celá původní verze Justice League. Takže bych moc rád teď ještě ocenil jinou verzi tohoto filmu, kde místo hekajících žen budou třeba pářící se opice. A taky bych doporučil Snyderovi hledat lidi na hudbu jinde než v centru pro neslyšící. Jiný problém nemám a jak jsem psal na začátku, film fakt páráda. ()

GameboyNES odpad!

Liga extrémně odpudívých v ještě nudnější verzi. Vážně jsem vůl, že jsem čekal že by to mohl snajdr upravit do zábavné podoby aby to pěkně odsejpalo. Zase jsem si prostě naběhnul. Přidal jen zpomalovačky, zpomalených scén, laciný efekty od asylumu, pár blábolů, jinýho digitálního kozla. A celé to ještě jednou zpomalil, aby to natáhl na 4. hodiny. Ještě tomu dal punc TV sračky formátem 4:3 v roce 2021 bravo.... 3% PS: Zlatej Batman a Robin, začínám mít ten film i docela rád ()

Flory14

Na rovinu říkám, DC svét mám rád a k postavám mám velice kladný vztah, proto je jasné že čtyři hodiny s těmito postavami, mi vůbec nevadí...Slibovalo se toho opravdu hodně, že film bude naprosto jiný a děj bude odlišný atd. Pokud člověk viděl a pamatuje si verzi z roku 2017, tak tady ho co se děje nejspíše nic nepřekvapí. Každopádně, tahle Liga je rozhodně o minimálně třídu lepší, verze ve zbylých věcech. Chování postav dává smysl, stihneme si k novým členům ( Flash a Cyborg) udělat vztah i přes absenci solo filmu. Batman je zde konečně jako hrdina a né pouze jako starý veterán, co nadává že na to už nemá.. Byť ani Zack podle mě nepochopil jeho úlohu mezi "Bohy". Batman tam není od fyzické bitvy ale proto že je geniální stratég, což bohužel nebylo plně využito. Scénář nemá díry a naprosto divák pochopí proč se zrovna děje, to co se děje. Ubilo i humoru, Flash je sice stále verze "Spiderman z MCU" ale aspoň to není totální posera jako v původní verzi a dostane svoje momenty slávy. Nejvíce mě ale bavila Wonder Woman! Po její katastrofálním druhém díle, jsem si zas krásně spravil chuť. Gadot je v této roli skvělá, totálně badass a dodává filmu epičnost. Hlavně části amazonek jsem totálně žral, kdy hrála hudba jak z Gladiátora nebo Troji, pokud je postava s kterou Zack umí pracovat tak je to WonderWoman. Jako každá Snyder verze, i zde máme postoje na efekt nebo zbytečný zpomalovačky, nicméně film má 4h takže to neubere příběhu. Konečný fight je klasický CGI ale s tím si může podat ruku většina komiksovek. Konec slibuje i něco více ze "snyderverse" a klidně bych si dal dvojku v tomto stylu, neznal bych děj, velký prostor pro postavy a směřovalo by to ke scéně na konci, což bych si nechal líbit. 4 silnější hvězdy, hlavně za 4h nášup mých oblíbených postav, vylepšení původní verze a náznak vize. Obyčejný divák by ale neměl čekat nic převratného a úplně jiného od minula. PS: Pořád nechápu ten smysl naznačování minulosti Batmana ( která už by vidala na jeden super film) aniž by jsme to jako divák někdy viděli. ()

Cooller

nemělo to byt R-rated? nevadí, Snyder svou práci pro DC nikdy nedělal dobře a když svoje jmeno hodi i do nazvu filmu tak je už od pohledu jasný že to bude kravina, že to má 4 hodiny jsem zaznamenal až zhruba po dvou ale nějak sem se za pomoci dobreho pitiva a kuřiva dokopal k tomu to dokoukat a bohužel jsem už asi moc velkej boomer na takový vypatlaniny, marvel/dc... dneska už to neni ani konkurence, oboje je stejně pitomá genderově vyrovnana zdegenerovaná píčovina, stále ale vyrazně lepší než ta blbost z roku 2017 ()

Clark_Kent

SPRAVEDLIVÝ TÝM ZACKA SNYDERA V ŠIROKÉM ROZPOLOŽENÍ Jen si zpětně uvědomuji, že se tady řvalo neskutečných 5 let po nějakým cutu Z. Snydera. Co z toho vyšlo? Jen předražená spatlaná hromada, totální nevděčnosti. Původní Liga se kritizovala horem dolem, jenže ta měla aspoň trochu víc vtipnu a odlehčenosti. Opravdu žasnu jak dnešní ubrečený a ufňukaný haranti, ale i věkově vyšší jedinci ta tuhle nevýraznou srajdu, furt prskaj. Nebylo to dobrý a nestálo to ani za tu zlámanou grešli. Snyder nespravil absolutně nic, spíš to jenom přifouknul tak otravným způsobem, že se ani nedivím, že tenhle SHIT a všelijaký další verse už konečně míří do hlíny. Na takovým zaneřaděným hřišti, nejde nastavovat absolutně nic. Nejpřipitomělejší zbytečnosti, který si vycucali z unavenýho prstu byl rozhodně Joker/ Leto, kterej seděl na záchodě jakési apokalypsy. Flash, cybork, ww i batman horší a horší. Co nejvíc zabolelo byl přemrdanej černě potaženej Superman, kterej se absolutně nedokázal posunout absolutně nikam do dalšího levelu ani svého charakteru. Jedinej na koho se dalo koukat s byl Aquaman, kterej jěště měl pomyslný žár. Otřesná, nevyrovnaná, unavená vyčpělost. Nechť Snyder cut, spočine navždy. ()

neo250

Ok. Jednu navyse, ze som to dopozeral. Zbytocne natiahnute no len asi preto, aby boli zodpovedane otazky s povodneho filmu. Amber opat neodolatelna a sexi. No bohuzial DC sa stale nepriblizilo k Marvel. P.S. "ako si to ziskal od banky?" "Kupil som tu banku" :D ()

BrianMorello

Víceméně čtyřhodinová koláž vesměs videoklipových scén, kde některé jsou vynikající, řada z nich WTF a spousta vlastně úplně o ničem. Takže nakonec takový průměrný komiksový film na úrovni Age of Ultron. Tak obrovský potenciál celého DCEU a WB/DC/ZS (zaškrtni naprosto kohokoliv) to tak obrovsky poserou. Snaha nejen dohnat, ale i předehnat, konkurenční Marvel zde byla stejně jako minule po celou dobu do očí bijící. Být mi zhruba 12 let tak se to možná i povedlo.. možná. ()

incognito

Je to dlouhé. Je to jen 4:3. ALE! Je to lepší než původní verze z roku 2017? Jo! Je to dobrý film? Ne! Ale koukatelné to rozhodně bylo a musím poctivě přiznat, že jsem čekal, že se budu nudit. A to se nestalo. Můžeme se ptát proč WB nalili další peníze do filmu, který není nijak moc kladně přijímaný, ale stalo se. Podle kvality CGI je rozhodně jasné, že těch peněz nebylo dost. Ale i tak je neuvěřitelné, že se něco podobného povedlo. Navíc mě překvapilo, že HBO nadabovalo do češtiny i tuto novou verzi, to jsem vůbec nečekal, že by se někdy mohlo stát. Otázka proč Zack použil formát 4:3 je na místě, možná finanční? Když bude vidět méně než při 16:9 tak se ušetří na efektech? Kdo ví? Zpět jsou zpomaločky, které Zack rád používá, ale není jich nijak zbytečně moc. Konec filmu je za mě určitě lepší než by v původní verzi. Škoda náznaků na možné další filmy, které nikdy nevzniknou. Ale každopádně prohloubení postavy Cyborga rozhodně vnímám pozitivně . ()

hamir0

Myšlenka většího soustředění na jednotlivé postavy, jejich příběhy a motivace mi dává smysl. Ale nešlo by to bez toho patosu? ()

Nelishka91

Naivně jsem si myslela, že se jedná o nový díl JL...to jsem se hodně spletla. Nečekala jsem, že z 4hodinového filmu na který jsem se tak těšila, že to bude starý film (2017) doplněný pár cut scénama. Miluju DC, ale tohle je pro mně těžká podpásovka... ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze