Folky

Ale jo, takhle nějak jsem si to představoval. Má to chyby (především občas zbytečné kecání postav), ale narozdíl od předchozí verze to má sympatické postavy, příjemný humor a stejně jako v Batman v Superman to má výbornou, temnou atmosféru (což je oproti odlehčeným Marvelovkám super změna). A s ohledem na to, že jsem se u čtyřhodinového blockbusteru ani chvíli nenudil, si to zaslouží uznání. ()

strikeman

Film, jak vidno, s opravdu rozporuplným hodnocením. Já patřím k těm, kterým se tato čtyřhodinová verze líbila více než ta původní. Je zde více kladen důraz na vžití se diváka do osudů jednotlivých postav, rozsáhlejší prostor pro osobní příběhy hrdinů, ne jen stereotypní 2 hodiny soustavné akce, jak vídáváme u mnoha současných blockbusterů. Nicméně pokud jde o tu akci, ta je pastvou pro oči, a hlavně je natočena a sestříhána přehledně, což dnes nebývá samozřejmostí. Jako lehké negativum vnímám sterilní a černobíle vykreslené "vesmírné padouchy" bez osobnosti a skutečné motivace, kteří "jako by Marvelu z oka vypadli". Celkově (a s přihlédnutím k mé slabosti pro charakteristické vizuální pojetí Snyderových spektáklů) se však nestydím nastřelit 78%... ()

Pat_rick_fan

Snyder fanboys dostali vytúžený darček a ja som sa nimi v tom roku 2021 úprimne tešil. Je mi totiž vždy blízke, keď režisér dostane možnosť maximálne sa prejaviť a natočiť si film podľa seba, takže chválim ambíciu a chuť. Čo nemení nič na tom, že sa vo mne nenachádzajú tie správne struny, na ktoré by mi toto celé Snyder DC Univerzum zabrnkalo. ()

geek.ondra

Velkolepý blockbusterový epos. Pokud jste fanoušek Snydera, DCEU nebo jenom speciálně SnyderVerse tak z toho nespustíte oči a budete to hltat od začátku do konce. Pokud ovšem nemáte rádi DC a Snyder už vám leze krkem tak pro vás bude velice těžké to dokoukat. Liga spravedlnosti Zacka Snydera má svou velikost. Není to ovšem revoluční veledílo na úrovni Pána prstenu či Temného rytíře. Je to revoluční veledílo pouze pro ty kteří celé ty 4 roky bojovali za tvůrčí svobodu a za realizaci toho bájného Snyder Cutu který nám ve velkém přinesl obrovskou nálož komiksových perliček a pravý fanoušci se o všech těch realitách, vesmírech a narážkách na komiksové eventy můžou po tomhle bavit i hodiny. Zack má splněno tak teď už jen záleží co vymyslí Warneři ale pokud je tohle opravdu poslední tečka za odkazem Zacka Snydera tak jsem nadmíru spokojen. Já totiž nikdy nepřestal věřit. #ThankYouZackSnyder 8,5/10 ()

gazogazo

Bizarní, dlouhé, ale koukatelné. Škoda fakt dementních dialogů CGI záporáků, které mají úroveň prasátka Pepy. Jo a btw... Předměty co když jsou spolu tak ničí světy, záporák co ničí protože proto a vypadá jak patlanina a tak podobně... Opravdu nelze napsat něco originálnějšího? ()

dalziel

4:3 ??? W.T.F. ??? 4hod. ??? O.M.G. !!! Po štyroch hodinách sa mi v poličke začala synchronizovať Rubikova kocka...Avšak. Musím uznať, že v porovnaní s pôvodným filmom je to oveľa lepšie. ()

AloeB

V podstatě se ten největší příběh skrývá za tímto filmem. Je to příběh veskrze tragický, tragikomický až smutný. Je to příběh, který z popkulturního blockbusteru k ukojení mas vytvořil komplexní záležitost, která má potenciál dojímat diváky ještě hodně dlouho. Nic z toho není mířeno na děj tohoto filmu, ale na celý proces jeho vzniku, protože jako člověk, který sleduje x různých filmových zpravodajů, jsem celý složitý vývoj znovuuvedení tohoto ambiciózního snímku sledoval a zastávám názor, že jde o velice zajímavou a dojemnou záležitost z mnoha stran. Jen si to představte, oceňovaný režisér s úchylkou pro slow-motion se rozhodne využít marketingové plány jistého studia k realizaci jeho epochální ságy založené na novodobé americké mytologii, jenže potýká se s nepochopením prostého publika, které jeho jistě geniální vizi odmítá, on však přes kontroverzní reakce a tvrdé rozdělení fanoušků na dva tábory nevzdává a neúprosně pokračuje ve svém díle i přes nátlak studia a problémy s herci. Drží se však, jenže pak přijde to nejhorší. Jeho dcera spáchá sebevraždu, život najednou postrádá smysl a nějaké vrcholné umělecké dílo je malicherností. Práce se vzdává a kravaťáci ze studia si mnou ruce, nyní je projekt v jejich rukou. Najmou tedy kvalitního řemeslníka. Josh Whedon je špička svého oboru, davy milují jeho béčkový seriál i jeho primitivní Avengery, tak proč popcorňáčky nenakrmit znovu. Nastává tedy zběsilé přepisování scénáře, výrazné změny a rapidní přetáčení. Výrazně je zkrácena délka. Monumentální epos nemá v kinech co dělat, diváci se chtějí chvíli bavit a pak hned zapomenout. Film jde tedy do kin plnit svou funkci. A diváci mu to dají sežrat. To málo, co Snyderovu vizi zachraňovalo bylo pryč a zůstalo jen pokračování Avengers s ošklivějším Iron-manem. Plány na propojené universum padají do prachu, kravaťáci počítají ztráty a Snyderovi je to zdánlivě všechno jedno. Svět bude plynout dál a legendární DCEU půjde jiným směrem. Jestliže však na úplném dně této Pandořiny skřínky nezdarů skutečně něco bylo, tak je to velmi silná komunita tvrdých fanoušků Zacka Snydera, kteří tušili, že něco tak hrozného prostě nemohlo vzniknout jeho přičiněním. A věci se dávají do pohybu. Jen málo hashtagů bylo kdy tak mocných jako právě #releasesnydercut, jen málo filmů prý za sebou nechalo hodiny nevyužitého materiálu a vše potichoučku podporuje i samotný Zack, který sem tam utrousí nějaké náznaky neviděného děje nebo budoucích plánů. Vše zní v jádru tak dobře, stále však jde jen o neuskutečněné tužby. Ale protože americký sen skýtá neviděné možnosti, tedy v případě, že to vydělá nějaké peníze, tak se sestřih Ligy spravedlivých samotného a jedinečného Zacka Snydera pomalu stává skutečností. Protože proč mu to nedovolit, když to ty jeho uctívače zaujme a my na tom vyděláme. On sám v tom možná vidí alespoň malé vykoupení, třebaže o skutečném naplnění svých rozsáhlých plánů už dávno nesní, ale ve skutečnosti nejde o nic jiného než o chladnou ruku trhu, která rozhodla že i přetáčky již uvedeného filmu mají šanci vydělat. Marketing nové verze je neskutečně brutální, jde v podstatě o jedinečné dílo, protože ke kterému filmovému propadáku kdy našroubovali dvě tvrdé hodiny navíc? Pomalu se oznamují nové role, nové postavy, nové příběhy, rozšíření starých. Co může být lepšího? Zack Snyder je na vrcholu a Liga spravedlnosti je nyní zveřejněna. Nevím jak jinde, ale na ČSFD má obstojné hodnocení. Věřím, že i ve světě jsou nadšení. Proč je tedy tento příběh tragický? Protože až v samotném epilogu přichází ta tragikomická část, kdy se svět dozvídá, že onen geniální epos možná napravuje mnohé z nepovedené čtyři roky staré verze, ale v jádru jde pořád o tu samotnou superhrdinskou pohádku natřenou na černo s těmi samými chybami a logickými kiksy. Co na tom, že charaktery nyní dávají mnohem větší smysl, když jsou stále suché a nepravděpodobné. Co na tom, že je střet mnohem komplexnější, když stále se stejně vážnou tváří bojujeme proti obludkám se jmény jako Darkseid nebo Steppenwolf. A DeSaade, co měl být kurva ten DeSaade, násilná snaha o intertextualitu pro blbečky? Zde tedy příběh končí. V momentu, kdy je režisér korunován pro o něco uhlazenější exkrement. Proč si tedy tento film zaslouží tak obsáhlý komentář? Protože i přesto něco zanechal. Velmi komplexní tvůrčí proces, který by měl někdo okamžitě zfilmovat, protože bude mnohem zajímavější, emocionálnější a levnější než samotný film o jehož vzniku by pojednával. V konečném důsledku jsem tedy za tento film rád, jednak proto, že v některých momentech skutečně zajímavý je a také proto, že mi dal příběh Zacka Snydera, který mě bude fascinovat ještě hodně dlouho. () (menej) (viac)

franzkfk

Vesmírná soap opera s logickýma dírama a nedokončeným vývojem postav, jež chybí řádná interakce mezi členy týmu. Pryč je ten civilní, brutální a moudrý intelektuál z obou předešlých dílů. ()

TheSompeque

Původní Justice League byl absolutně nudný trash. Snyder's cut je o trošku vylepšenější verze. Je to extrémně natahovaný, vůbec to neutíká, žádná spása toho filmovému omylu se nekoná. Jsou tam scény navíc, které ničemu extra nepomáhají a akorát z téhle srajdy dělají ještě delší utrpení než původní Justice League. Jinak Joker byla asi nejlepší část, což je docela smutný, lol ()

tomik99

Jakožto milovník „Muže z oceli“ a naprostý nadšenec „Úsvitu spravedlnosti“ jsem po Snyder Cutu volal. I tak se mi ale těžko hodnotí film, ve kterém vlastně dopředu víme, jak to celé dopadne. Co si budeme povídat – Whedon sice Ligu jinak sestříhal a výrazně upravil, ale kostra příběhu zůstala stále stejná i nyní. Zatímco v „Úsvitu spravedlnosti“ Snyder budoval hlavní příběh, tady se spíše věnuje té omáčce okolo a hlavní příběh zůstal stejný. A to považuji asi za největší problém celého filmu. Na čtyři hodiny jsem čekal větší hloubku, ale ty bezduché, typicky jednoduché a nicneříkající dialogy tu stále jsou. A to jsem si původně myslel, že je natočil Whedon. Co ale Snyderovi jde, je představování nových postav. Za vůbec mou nejoblíbenější scénu považuji tu s Flashem a Iris, kdy mě pár fakt chytl za srdce. I Cyborgovo představení bylo velice pěkně povedené. Film dostal větší rozměr a opodstatnění, vše nyní dává větší smysl. Chápeme, co postavy dělají a proč to dělají. Ale stále je to honění se za magickými kostkami s poměrně nezajímavým záporákem. V předchozích dvou Snyderových počinech výrazně filmům dopomáhala Zimmerova hudba. Když se ale o ni Junkie XL nyní neopře, tak je „Liga Spravedlnosti“ bez šťávy. Lepší soundtrack by filmu více slušel a asi bych mu dokázal více odpustit. To jsou ale jediné mé výhrady. I po čtyřhodinové náloži jsem si film užil, návrat Supermana byl parádní a je krásně vidět, jak moc Snyderovi na postavě záleží. I když Kal-El dostal nejméně prostoru, jeho scény na mě zapůsobily nejvíce (a zase především kvůli skvělé Zimmerově hudbě). Jedná se o nejlepší komiksový film? To asi ne. Ale Snyder měl nějakou vizi a temné DC se mi líbí. Film je stále lepší, než poslední tři čtyři filmy, co nám v poslední době Warner Brothers naservírovalo. A je škoda, že se už nedočkáme pokračování. Zack Snyder alespoň částečně dokončil svou úlohu a tímto filmem se vykoupil. Úsilí fanoušků stálo za to a jsem rád, že je tu máme důstojnější týmovku od DC. ()

Razzor_82

Liga spravedlnosti Snyder Cut (NE)přichází s ničím oslnivým! Brutální stopáž je doslova pruda a rozbít film na kapitoly je už teda umění. Digibordel je ještě větší, než v původní verzi a otravný zpomalený záběr desetkrát v každé bitce. Darksider jako záporák je nezajímavý a temná síla ze tří krabic je ubohá. Prostě je to jen další nevýrazný šmejd co chce ovládnout svět. Jokerův epilog je úplně nesmyslný a zbytečný. Vše znechutí úchylný formát 4:3. Nevhodný hudební podkres při zpomalení postav mi tam vůbec nesedí. Až na ten jiný konec tedy nic nového pod sluncem a velký hype od fans DC, kteří stříkají blahem nad tímhle novým rádoby dílem. 6/10 ()

Grimlok

Snyderova verze je lepší než Whedonova (úkol tak jednoduchej, že lze polemizovat nad tím, zda se to dá brát jako úspěch), ale víc jak neprůměrnější ze všech nejprůměrnějších filmů to nebude. ()

Miky22

V době, kdy žádné pořádné blockbustery nevycházejí, to je skvělé načasování. A docela to pro mně zachránilo tuhle DC sérii. Škoda jen těch předchozích přešlapů. Teď jdou dál s čistým štítem. 4*. ()

RoneXxXD

RECENZE///BEZ SPOILERŮ///: Co bych tak řekl o Zack Snyder Justice League? Byl jsem ku*va na omylu. Ačkoliv stále zastávám názor, že Snyder je obyčejný šejdlíř a manipulátor, tenhle CUT byl tisíckrát lepší než produkt z roku 2017. A ačkoliv mám pár připomínek, ať už kvůli špatným dialogům co postavy pronesly a kde to doslova skřípalo (co si budem, Snyder není dobrej na citový dialogy) a nebo na divnej střih, jedná se vskutku o kvalitní počin. Ze sračky se stal nadprůměrnej film a skvělej komiksovej. Jsem rozhodně rád, že scény kde Bruce působil jako cringe-lord jsou fuč, taktéž jsem rozhodně rád že konec byl prakticky naprosto jinej a ještě k tomu to zahrnovalo i Darkseida, to bylo rozhodně cool. Jsem rád, že zde vidím vesměs dobrou týmovku a rozhodně tímto prohlašuji, že je to lepší než první dva díly Avengers. Co si správně tak pamatuju, kdysi jsem dal JL (2017) 65%, docela jsem ten film i bránil, netuším proč, ale bránil... ostatně po několika letech osobního rozvoje mne samotného, kdy se z cringekida stal muž, jsem JL zapnul jen jednou a řekl jsem si jen "Ku*va, to je ale sračka" a to samé jsem si říkal následující 3 roky svého života když jsem zahlédl na netu něco od Snyder a jeho JL. Ale hele, #SnyderCut přišel, a je to fakt kvalitní film. Skeptickej jsem byl až do dnešních dnů, ostatně pletl jsem se. Je to kvalitka. Kdybych měl vyjmenovat alespoň 3 věci co mi chybí z JL (2017) v ZSJL (2021) rozhodně to je tuším opening scéna s Batmanem jak prozkoumává prvního démona, ta scéna byla cool... á pak ještě dva vtípky s tím lasem pravdy u Aquamana a Wonder Woman ošahávající Flash, u tohohle jsem se zasmál. Toť vše. CGI Henryho knírku už je snesitelné, ačkoliv jeho nové CGI mu někdy až moc zvětšuje frňák, jedná se o menší zlo než jsme mohly vidět u JL (2017) jež nás ten pohled mohl děsit prakticky dodnes. Verdikt: Filmu bych osobně dal 85%+ v případě, kdyby v polovině filmu kde oživují Supermana, vše vypadalo jinak. Jasně, je cool že zde máme alternativní fight se Supíkem kterej je 1000x lepší a není zde ta sračka kde Batman dostane od Supermana na prdel se slovy "Krvácíš?", ostatně pointa je stejná. I během konverzace o oživení. S touhle pasáží mám prostě problém protože se mi nezdá dobrá. Dialogy jsou tady naprosto hrozné okolo týhle celý pasáže, ačkoliv se Snyder snažil vystřihnout ty kecy okolo jak moc Supermana potřebují a jak jsou ztracení, furt to skřípe. Soundtrack je lepší záležitost, ale mohl být ještě lepší. CGI vypadá někdy velmi dobře a někdy velmi špatně (vyloženě v Knightmare byl FLASH celej z CGI a vypadalo to otřesně). Vesměs to je asi vše... jo, a až přehnané Zoomy mě taky někdy pěkně iritovaly. Sumasumárum, 75%/4*... nezbývá mi napsat jen jediné (což nevěřím že napíšu) - #RestoreTheSnyderVerse P.s. Škoda že nevyšel ten Ryan Reynolds jako Green lantern, chcal bych smíchy. P.S.2.: Leto je stále špatnej. ()

mi-ib

Neviděl jsem zdaleka ani polovinu komiksových filmů a i tak mi přijde toto téma vyčerpané. V tom, co jsem viděl je téma vždy dost podobné. Děj se něčím vyplní, aby pak byl zaporák v konečné pulhodinove bitvě poražen. Navíc zde je schéma velmi podobné Avangers:Endgame. Místy zábavný, ale jinak velmi obyčejné. Myslím si, že natočit ctyřhodinový film o něčem, co by se v klidu vešlo do tří hodin, není umění. ()

joker30

Pozitíva oproti originálu to určite nájde. Vypiplanejsie, vysvetlene detailne, niektore sceny, ktore privadzali pocit trapna zmizli. Napriek tomu este stale to nema uroven konkurencnych Avengers. Efekty su slabsie a herci, no povedzme si na rovinu, tiez je to o level inde, cest vynimkam, ktore su ale skor vo vedlajsich postavach. Napriek vylepseniu mam vsak este jednu vytku. Ta stopaz je fakt prepalena... ()

bararich8

Hrozná nuda, obří stopáž nepřináší nic moc extra nového, jen tunu dalších digitálně bolavých zpomalovaček. Největší filmová bublina, co jsem snad zažil. Kdyby neexistovala přechozí verze, tak ok, nemám problém, ale v tomto případě mi to přijde zbytečné. Sorry jako. Plusové body za mírně lepší finále a epilog. 2,5* ()

Hartigan

Osciluji mezi jednou a dvěma. Jenže když vidím ten nevkus ostatních, hned mám celkem jasno. Tohle bohužel není ani zábavně špatné. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze