Minority Report

• Česko Minority Report (viac)
Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny
USA, 2002, 145 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Philip K. Dick (poviedka)

Hudba:

John Williams

Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Patrick Kilpatrick, Kathryn Morris, Lois Smith, Peter Stormare, Jessica Capshaw, Tim Blake Nelson (viac)

Je rok 2054 a vina je trestaná skôr, ako dôjde k samotnému zločinu. Elitná jednotka Ministerstva spravodlivosti s pomocou jasnovidcov, ktorí dokážu určiť páchateľov, zabraňuje zločinom. Jej veliteľ John Anderton vôbec nepochybuje o svojej práci, až kým sa sám nestane hlavným podozrivým... (RTVS)

Nivenx

Minority Report je klasické scifi dílo od mistra a je Spielgrův rukopis je z toho cítit každou vteřinu filmu. Po prvním shlédnutí jsem chtěl hodně kritizovat, jelikož mi film vůbec nesedl a nebylo to co jsem očekával, ale vzal jsem Cruise na milost a skouknul ještě jednou. Je to velice inteligentní film, kterému nechybí nic co má scifi obsahovat. Na plný počet to ale není, jelikož to není nějak vyjímečný film, kterému bych mohl říci dokonalé. Téma je velice ohranné a není nějak vyjímečné. 70% ()

URBAN

Jistě vrcholné dílo Stevena Spielberga číší z toho pokrokovost, ale má to svoje chybičky, spíš takové hnědopišské a to takové že v nějákých chvílích jsem byl přesvědčený o tom že celý film tahne jen ten nápad a to mě štvalo, ale taky právě kvůli nápadu přidávám vyšší hodnocení. ( 21.12.14/PC ) ()

Deyw

Super scifko se skvelym cruisem..jedna nezapomenutelna operace oci + skvele promysleny pribeh, ktery graduje az do finale..paradni namet futuristickeho mesta,aut, vrtulniku a hlavne tech svinaku co skenovali oci :-)) paradni kus! ()

andrii

Ví, co zamýšlí během pár příštích minut. Hop. Jeho "slavný den" roztříští na padrť. Zítřek bude (s)trop, a proto zrezatí výzbroj "rytíře" hrobových identit. Stop. ()

Decker

Senzacni podivana! Jednoznacne vrele doporucuji. Steven Spielberg umi tocit scifi a umi je tocit velmi efektne a zabavne. Volba Toma Cruise byla stastna nebot do filmu prinasi prvek sympatickeho hlavniho hrdiny, kteremu proste fandite a nemuzete z neho spustit pozornost. Zapletka je taktez velmi prokreslena a drzi vas v napeti az do samotneho zaveru. ()

LeoH

Z kina jsem kdysi odcházel vysloveně zklamaný; teď při televizním repete po letech už jsem věděl, že nemám čekat druhého Blade Runnera, ale nadšení se přesto nedostavilo, spíš řekněme vzetí na milost. Skvělé řemeslo, to nepochybně. Nad postupným odhalováním zápletky bych se za normálních okolností jen oblíznul. Škoda překombinovanosti (mj. celé technické zpracování Precrimu, vizuálně bombastické, ale uživatelsky a provozně zoufale nepraktické :-) ), logických lapsů a předvídatelnosti; škoda toho, jak si překladatel pustil fantazii na špacír (všechny ty obrozenecké blitkobušky, tušitelé & spol.); přeškoda plytké snahy o hlubokomyslnost („všichni utíkáme“ je na zabití), převažující emoční sterility (když si odmyslím vyděračsky dojímací motiv ztraceného chlapečka) a povinného několikanásobného happyendu; co ale od Spielberga čekat jiného. Příznačné, že z celé vize budoucnosti je nejvěrohodnější futuristický reklamní průmysl s vtipně zakomponovaným product placementem ryze současných značek. Dal bych ještě tak ***1/2, na čtyři to opravdu nevidím. ()

Triple H

Jeden z tých najpodarenejších sci-fi filmov starého Stevena. Neváhal trošku pritvrdiť, potemnieť a dopriať divákom aj obstojnú dávku poriadne suchého a cynického humoru. Kto by to bol doňho povedal? Namodralý vizuálny háv je veľmi slušivý, rovnako ako futuristický design. Nie sú to žiadne šialené trikové a neónové orgie ako v A. I., všetko pôsobí vzhľadom na vývoj technológie celkom pravdepodobne (okrem šialenej štylizácie áut). Herci všetci odvádzajú minimálne vsoký nadštandard. Veľmi podarené sci-fi, ktoré rokmi celkom príjemne dozrieva. ()

filmmovier

Další výborný film ve Spielbergově režii a velice zajímavá, napínavá sci-fi s perfektním vizuálem a hodně luxusní atmosférou. A perfektní jsou i herecké výkony - tradičně jak Tom Cruise, tak i Colin Farrell a Max von Sydow, hudba Johna Williamse... A skvěle rozpracovaná, originální záplekta, která se ale ve druhé polovině trochu zvrtne, aby mohla dospět k veselému konci. Do tohoto filmu se to možná trochu nehodí, ale budiž. Jinak Minority Report jako filmovému celku nemám moc co vytknout, všechno co má fungovat funguje, krásně se na to dívá, vizuálně je to fakt žrádlo, zápletka uspokojí nejednoho sci-fi fanouška, prostě super jízda, která poměrně rychle uteče. I přes to všechno mi ale hodnocení zde přijde možná trochu moc. I přesto, že je Minority Report kvalitní sci-fi a Spielberg jedním z nejlepších režisérů, přijde mi, že to mohlo vypadat mnohem, mnohem lépe. Rozhodně to ale neberte jako přehnanou kritiku, jak říkám je to kvalita - a ta se nezapře. 80%. ()

chelseaman22

Jste na služebce ve Stockholmu, do cimry si přinesete velké latté za 65 SEK ze Stárbaxu a pustíte si Štefana. Nemohu si pomoci, ale je to slabé jako výkon slovenských kolegů na současně probíhajícím MS v hokeji! 38% ()

Motinski

Toto Spielberg vždy vedel. Natočiť vizuálne nádherný film a nezanedbávať príbeh. Ako divák som bol od začiatku vtiahnutý a užíval si to ako málo čo v sci-fi žánri. Silný námet, rýchle tempo a filmársky excelentne zvládnuté akčné scény. ()

Remivsremi

Krásně vybudované, smělé provedené s dostatečným kreativním vstupem jak na poli vizuálním tak i prací s kamerou a střihem. Přesto tomu k plnému počtu něco chybí. Máte pocit, že pokud byste snímek vzali opravdu pod mikroskop, dali by se najít zásadnější přestupky v celé logice a to by zkazilo dobrý pocit k této scifi jízdě. Nechte se vést a budete spokojení. Je tady dostatek kvalitní filmařské práce. 80% ()

Magneto

Ďalšia zo Spielbergových geniálnych kreácií,ktorá vás úplne pohltí:neviem ako to ten chlap robí,ale vie presne,ako navodiť atmosféru,ako stupňovať gradáciu deja,ako nám prezentovať postavy...GENIÁLNE ()

senor

Na Spielberga docela potemělá sci-fi. Možná trochu delší než by bylo zdrávo. A ten našroubovaný happyend si mohl Steve odpustit. ()

Kamkon

Samantha Morton zde hraje i ve vodě, kde jinde a u koho jiného jste to mohli vidět? :-) Tom Cruise zde předvádí jeden ze svých nejlepší výkonů, hned po filmu Rain Man. Prostě pan 2 x S ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Když John s tušitelkou vyjdou z obchoďáku, tak se za nimi policisté koukají z balkónu jestli je někde nevidí. Pokud si tuto scénu pustíte zpomaleně, tak v levém dolním rohu uvidíte projíždět normální klasické auto z naší doby. ()

Karush

Minority Report spracúva zaujímavú tému v jednej najviac podarených Sci-Fi, v ktorej nájdeme viac prekvapení ako očakávaných zvratov. Keď Spielberg režíruje nejaký film, tak tam s réžiou a s vizuálnou stránkou vždy môžme byť maximálne spokojní, a ani tentoraz tomu niet inak, Spielbergova genialita, Kaminszkiho kamera a Williamsova skvelá hudba sa výborne našli. Záver síce bol príšerne hollywoodsky, ale to na kvalite nič nemení. ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)

Spielberg plánuje válku s roboty

Spielberg plánuje válku s roboty

14.01.2012

„Vládce snů“ je právě uprostřed natáčení historického životopisného dramatu Lincoln s Danielem Day-Lewisem v hlavní roli, ale už ví, na co se vrhne pak. Jeho dalším filmem bude adaptace románu… (viac)

Worthingtonův poslední zločin

Worthingtonův poslední zločin

14.05.2011

Zhruba před rokem byl Sam Worthington spojován snad s každým chystaným blockbusterem. Dnes jako by se na něj Hollywood snažil zapomenout. Ano, právě v těchto dnech natáčí pokračování starořecké… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz