Matematik Ian Malcolm (Jeff Goldblum) sa znovu stretne s miliardárom Johnom Hammondom (Richard Attenborough). Dozvie sa, že neďaleko ostrova Nubar, kde mal byť pred známou katastrofou Jurský park, leží ostrov Sorna, na ktorom bola základňa zaoberajúca sa klonovaním jašterov. Hurikán ju zničil, ale zvieratá prežili. Hammond zorganizoval výpravu, ktorá zdokumentovať situáciu na ostrove a život tamojších dinosaurov. Malcolm odletí na ostrov len preto, aby odtiaľ dostal priateľku, paleontologičku Sarah Hardingovú (Julianne Mooreová). Na ostrove sa vylodí aj lovecká expedícia vedená Hammondovým synovcom Ludlowom (Arliss Howard). Ten chce pochytať jaštery a otvoriť Jurský park priamo v San Diegu. Netuší, aké nebezpečenstvo hrozí obyvateľom San Diega, keď sa dinosaury dostanú na slobodu... (TV JOJ)

Wacoslav1

Marná sláva, ale udělat z akčňáku o lidožravých potvorách doják o hodných lidech co zachránili hodné dinosaury před zlými lidmi, to umí prostě jenom Spielberg a nikdo jinej se na něj nechytá.85% ()

Xmilden

Samozřejmě podruhé už to nikdy nemohlo být takové. Jednička způsobila ve své době velmi solidní šok, druhý díl mohl pouze dodat příjemně strávené další 2 hodinky s dinosaury. Dobrodružství se tentokráte točí kolem doktora Malcolma a společně s ním dostáváme nové postavy z nichž jsem si nikoho vyloženě neoblíbil. Nepěkně to tady odskáče Peter Stormare. Dvojka je určitě slabší, více popcornová, ale i tak nabídne minimálně jednu či dvě působivé scény, z nichž nejlepší je přívěs. Závěrečný T-Rexův pobyt připomíná spíše Spielbergův splněný sen o King Kongovi. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Spielberg snad neumí natočit nudný film. Akční pasáže mají dostatek adrenalinu, mistři z ILM dodávají bohaté spektrum prehistorických potvor, postavy chrlí vtipné hlášky. Jen tu demenci scenáristů nezakryje nic - ač ukryto za humornou maskou, nenápaditost do dinosaura nikdo neschoval. Úvodní verbování postav a seznamka s jejich úkoly se dají ještě přejít, ovšem závěrečná destrukce ve městě, ve své potřebě velkolepě finalizovat (finalizovat z ničeho a pro nic - jen mile vzpomínáme na King Konga), staví scenáristovi šibenici. Zatímco Jurský park lehce koketoval s právem člověka ovlivňovat zásahy přírody, Ztracený svět je už jen blboučkou jízdou speciálních efektů... a má jediné štěstí, že díky režisérovi, trikařům a hercům nenudí. ()

darkrobyk

Na jednu stranu trhají tyranosauři nebožáky na kousky, na druhou stranu není divákovi dopřáno vychutnat si pohled na holčičku či vojáka, které si podali ti malí mrchožrouti. A že to muselo být masakrální, když se jen dozvídáme:,,Našli jste ho?" ,,Jen kousky, co jim nechutnaly..." Velmi mě potěšily pohled na majestátní stegosaury či davové scény s dinosaury. Spielberg dodal dvě scény, které se z knihy nevešly do prvního filmu. První je útok Rexe na skupinu schovávající se za vodopádem (v knize jsou to dvě děti) - i s olíznutím. ,,Panebože, had!" Chramst! ...a červený vodopád. Druhá je útok velociraptorů, kdy jsem si ovšem v jednom momentě připadal jako při sledování Indiana Jonese (nu, když ho spolupáchal Spielberg, je to logické). Snad jen v předloze je navíc zajímavý motiv s bazénem.... A pak už nám připlouvá loď...,,Kde je posádka?" ,,Všude." Cha, cha. A dalším vtípkem byl moment, kdy skupina Japonců prchá před Rexem, co se proměnil v Godzillu. Škoda, že má film tolik hluchých míst. Vystříhat půl hodiny...nu, ale oddechovka to pořád je. Viděno 4x. ()

Hrabka

Dobré pokračování. Obdivuhodné dílo především po stránce počítačových triků. Děj nestojí za moc, ale film diváka dokáže udržet v napětí. 65% ()

juta

Zbytečné pokračování, ale chápu, že fanoušci prahli po novém dílu. Bohužel zřejmě nečekali, že by tentokrát mohl přijít na scénu chudší děj a vlastně nic nového pod sluncem. Co se dělo v jedničce bylo neokoukané, proto měla úspěch, tady už se horko těžko mohlo něco nového vymyslet. ()

Fiftis

Na film The Lost World: Jurassic Park sa môžete pozerať z dvoch uhlov. Ak ho vnímate ako pokračovanie v histórii kinematografie prelomového Jurského Parku I, tak budete možno sklamaní, lebo v tomto kontexte sa javí Stratený svet: Jurský Park ako zbytočná nadstavba dokonalého prvého dielu v ktorom neostali žiadne nezodpovedané otázky a nevyriešené situácie. Ak ale na Stratený svet hľadíte ako na samostatný akčný sci-fi film, tak trochu inšpirovaný aj slávnym rovnomenným románom sira Arthura Conana Doyla, tak vaše srdce bude pišťať blahom, lebo Stratený svet dokonale spĺňa požiadavky na kvalitný „akčňák“. Film si zobral k srdcu názory kritikov, ktoré vyčítali prvému dielu dlhý úvod. Tu sa skoro ani nenazdáte a ste v džungli. Pre mňa jedinou chybičkou filmu je práve ten moment, kedy sa z prírody dostaneme do centra mesta. Vtedy to začne byť dosť nereálne a dôjde vám, že sa nenachádzate priamo v dení, ale že sa len dívate na film. Ďalej už len dodám, že som rád že sa v dvojke objavil opäť Jeff Goldblum. V tejto sérií mu to svedčí a som rád že ho uvidíme aj v štvrtom pokračovaní. ()

Shakers

Nechápem to malé hodnotenie! Strašne veľa ľudí vraví, že oproti jednotke je to sračka. No ja to tak nevidím. Ano mate pravdu. Jednotka sa aj mne osobne viac páčila, ale dvojka je výborne pokračovanie. Stále je to akčne a dobrodružne. No miestami je to až dobrodružno rodinne a zbytočne prehnane vtipne, kde sa vytráca ta atmosféra prvého filmu. Keby nebolo tej malej černošky bol by som spokojnejší. Je tam síce ešte viac takých veci,ktoré mi tam vadia ale niektoré akcie (scéna s T-Rexami a kamiónom) a hlášky sú fakt vydarene. Takých kvalitných filmov o dinosauroch ako je tento moc nieje a ja som vďačný aj za toto. John Willians stále super. Obľúbený soundtrack: The Lost World, The Hunt. 80% - 4* ()

Jacinda

Pamatuji se jak jsem šla do Galaxie, která byla vyzdobena na počest tomuto filmu. Pamatuju se, jak jsem byla skoro celou dobu zalezlá za sedadlem. Pamatuju se na chudáky rodiče, jak se mě snažili uhlídat a zároven si užít filmu. Pamatuji se, jak mi strašně bylo líto malého tyranosaura. Pamatuju se, jak jsem si užila popravu pana záporného malým tyranosaurem. Tohle byl jeden z prvních počátků projevu mé mentality. Mentality, za kterou se nestydím. A protože se tohle všechno odehrálo při tomto filmu, lehce nadhodnocuji a právě si jdu tenhle film pustit...jo jednu věc jsem nepochopila. Proč hraje dceru Malcolma černoška černá jako bota? Jak by jí asi zplodil? Mělo to být uspokující gesto bojovníkům za lidská práva? (=aby v každém americkém filmu vystoupil alespoň jeden černoch) ()

Big Bear

I když dvojka a dvojky jsou vždycky slabší - pořád slušná jízda. Na konci jedničky si každý rozumný divák při pohledu na odlétávající helikoptéru položil otázku: A co ti dinosauři na ostrově? Fakt bez asistence ošetřovatelů a speciálních léků vyhynou? ..... Lost word nám ukáže že, nevyhynuli ! Škoda jen těch některých scén, kdy ve vypjatých okamžicích herci pronáší takové ty rádoby vtipné kecy např když visí nad prostí, přijede záchrana a prá se je coby potřebovali..a oni že lano a pak ještě hambáče s oblohou... No já vyset nad propastí, tak si takovéhle kváky odpustím... Pak tu také máme spousty takových těch scén ,,na poslední chvíli'' kdy se hrdinové zachraňují jen tak tak... to jsou takové ty postupně praskající lana, rozpraskávající se sklo atd...... ale bez toho by asi Amíkům v kinech nechutnal popcorn a cola (a ani mně :-) ! * * * * ()

JohnnyD

Najväčšie Spielbergové faux pas. Nemá to čaro jednotky a nie je to ani priamočiaro videoherné ako trojka. Je to len niečo zvláštne, čo ostalo na polceste a chcelo to pár rokov ešte odležať. Zo záveru s T-Rexom v USA sa dalo vyťažiť viac. ()

Indiana

Pro mě je druhej Jurskej park stejnej, jako pro svojí sérii druhej Vetřelec. Je to daleko temnější, velkolepější, drsnější a hlavně akčnější než jednička. Sice tam chybí můj oblíbenec Sam Neill, ale Jeff Goldblum je taky skvělej, Julianne Moore sice jinde nemusim ale tady je nečekaně docela v pohodě a ostatní herci taky good. Výprava super, akce super, prostě je to fakt velkofilm kterej by se rozhodně neztratil ani mezi dnešníma blockbusterama....Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec a jednička je proti tomu jen slabej odvar (a to nemluvim o trojce)... ()

sheen

Kvalit jedničky nedosahuje, ani nemůže, nebylo už moc co vymýšlet. Ovšem Spielberg drží svoji dinosauří laťku. T-Rex je prostě nej. ()

Rosaviva

Po skvělé jedničce přišlo hořké zklamání. Naprosto šedý průměr, kde vážné scény spíš působí směšně. Navíc celá ta zápletka s Lovci dinosaurů mě ale vůbec nebavila. A upřímně, ten konec to zkazil úplně, kdyby to skončilo o dvacet minut dřív, tak ještě ok, ale tím jak to zatáhli do města to úplně zabili. 3* i když ten malý kluk, co jde vzbudit rodiče, že mají na zahradě dinosaura neměl chybu. :D ()

Allien.9

Přesun děje z Isla Sorna na Isla Nublar není vůbec špatný nápad, stejně tak přesun naštvaného T-Rexe do rušného velkoměsta. Tak kde je sakra problém? Čím vícekrát "Ztracený svět" vidím, tím více musím potřásat hlavou nad tím, jak hloupé tohle pokračování je. Příběh má díry velikosti dospělého brontosaura (např. masakr na lodi - JAK?!?), postavy jsou nesympatické a chovají se naprosto idiotsky a vše, co se na obrazovce děje, je prvoplánové a nezajímavé. Díky bohu za návrat Iana Malcolma, i když ani ten už není, co býval. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)