Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

Lachtaan

Craig si po rozloučení s agentem s povolením zabíjet buduje další nezapomenutelnou roli a my tu díky tomu máme po 3 letech zdařilé pokračování kdysi vyloženě výborné detektivky. To sehnalo mnoho zvučných jmen Hollywoodu (i pro nečekaná camea), udělalo si srandu i z těch, co tu vidět nejsou (chudák Hawkeye) a na poli neutichajících 2 hodin rozehrálo velmi funkční whodunnit. Zdejší rozmáchlost mě místy bavila, místy bych možná trochu přibrzdil, nechci ale srovnávat s jedničkou, od níž bylo přeci třeba se nějak odlišit. Na trojku se budu těšit ve velkém. [viděno na Netflixu 25.12.2022] ()

Johnny.ARN

Film je ako cibuľa, navrstvený na sebe, ale zároveň zo skla, do ktorej vidieť. Uhádnuť vraha nie je ťažké, zvyšok je len hra s divákom a odvádzanie jeho pozornosti na vedľajšie linky či indície. Chýbalo čaro jednotky, kvalitné obsadenie ale zostalo. Za mňa dobré, teším sa na trojku. 4 z 5 ()

Qitek

Úplně to stejné jako Knives out. Jen je to rádoby opulentnější. Má to šmrnc i vtip, asi i rádoby styl, herecký ansábl co funguje, např. takovej Norton je skvělej a je radost jej zase vidět. Ale stejně je to pořád ten stejný Johnsonův konstrukt bez duše, který mě ani na jediný moment nevtáhnul. A co mi hlava nebere, jak tohle ( včetně Knives Out ) může někdo považovat za chytrou mystery detektivku ? Vždyť je to blbé až na půdu, přesně tak jako slova Benoit Blanca v závěru - "It's just dumb". A tak by se k tomu mělo i přistupovat. Jako k oddechové blbince. Což tím taky tvůrce (doufám) zamýšlel. Jinak si koleduje průměrně náročný divák o průser. ()

Mrkvič

Fajn vtipná detektívka. Nebo detektívka. Když jsem si pár dní po filmu pustil Smrt na Nilu, změnil bych označení raději na komedii. Craig je zábavný. Bautista kouzelně ujetý. Norton... ten je fajn, pobaví už vůbec jeho antré, ale v závěru moc dobrým padouchem není. O ženských (snad až na Kate Hudson) se nemá moc smysl bavit. To je mnohem slabší stránka. Nakonec sice hodnotím stejně jako zmíněného Poaróta, ale v hlavě mi toho z Glass Onion asi moc nezůstane. ()

JimmyII

Oops, Rian Johnson did it again! Glass Onion je podvratná, zábavná jízda trefující se do lidí typu Musk, influencerů, toxického machismu a spousty dalších věcí. Navíc vtipně, chytře a se spoustou uměleckých děl v pozadí. Těším se, až si to Johnson střihne ještě jednou. ()

Honzíno

Twist super, Craig super, Norton celkem ok. Je to hravé, vtipné, místy překvapivé v detailech, ale rozuzlení a vyznění nakonec celkem jednoduché, očekávatelné a pro mě i laciné. ()

rowdys

Prostredná tretina je celkom zábavný whodunit, ktorý vás nepustí svojim nelineárnym rozprávaním a vykladaním kariet. A ako to už býva, po rozuzlení stráca lesk, lebo si uvedomíte, že to nebola žiadna genialita. Najviac ale vadí násilná snaha vytvoriť čo najfarebnejšie postavičky afektovaným prehrávaním väčšiny obsadenia, vďaka čomu občas zneistiete, či sa nepozeráte na novú komédiu Zdenka Trošku. Prázdne kalórie, ktoré vám preletia tráviacim traktom ale na tie dve hodiny dajú falošný pocit sýtosti. ()

elanius

(5/2023) / Prvý Knives Out vo mne zjavne nezanechal žiadnu spomienku keďže som si z neho nedokázal v podstate nič po tých pár rokoch vybaviť ale čiste podľa hodnotenia sa mi film predpokladám páčil. Druhý diel tento problém asi nebude mať keďže dizajnom a prostredím je to jeden z najvýraznejších filmov posledného roka. Musím priznať, že ma film pozitívne prekvapil, ak by takto zábavné "letné" popcorňáky boli pravidlom, nebolo by si moc na čo sťažovať. Hlavná devíza je rozhodne parádne poskladaná herecká parta, krorej to spolu neskutočne šlapalo. Nikomu niet čo vytknúť, ale ako bonus navyše musím vyzdvihnúť Davea Bautistu, ktorý sa zdá byť oveľa lepším hercom ako by človek čakal (uvidíme aký bude v blížiacom sa Shyamalanovi). Celý film je jednoducho zábavný, hravý a sviežy. Jedine možno filmu chýba trochu prekvapenia. Príbeh má síce pár fajn momentov, ale chýbajú mu trošku ambície, čo je vidno hlavne v závere. Glass Onion je podľa mňa najlepší Netflix posledných dvoch rokov. (8/10) ()

ywo666

Ako vsetka cest Rianovi Johnsonovi, ktory vymyslel zaujimavy a orginalny krimi namet. Rezijne je to velmi svizne a obcas aj vtipne. Zapletky a postupne rozmotavanie je genialne. Preco davam iba 3*. Srali ma niektore hlavne postavy. Nechapem co chce Craig dokazat s tym spatnym prizvukom. A zaver je uplna hovadina. ()

Pavlínka9

Na nože mě neskutečně bavilo a proto jsem byla zvědavá na další podobný snímek. Nezklamalo mě to ale něčím mě to neohromilo jako předešlý film. Opět za mě bravurní obsazení, rozuzlení, které ale bylo jiné, než si nejen hlavní představitel v podání Nortona myslel, ale dalších mnoho propletených příběhů, které vás vůbec nenapadli. Těším se na další díl. ()

hroubek

Velká spokojenost. První díl se mi hodně moc líbil a dost jsem si ho užil. A nebyl jsem sám komu se líbil. Na Netflixu film udělal nádherný čísla, a proto Rian Johnson dostal nabídku, která se neodmítá. On a Craig dostali slušný honorář, volnou ruku co se týče příběhu a zápletky, a štědrý rozpočet, který měl zajistit hvězdné herce ve vedlejších rolí. Všechno klaplo a máme tu druhý díl, který nese jméno Na nože: Glass Onion!! Ať si každý říká co chce, ale Riana Johnsona je škoda na velké blockbustery, kde se musí budovat svět, plnit rozkazy studia či se držet příběhu někoho jiného. Johnsonovi nejvíce svědčí pokud si může vyprávět příběhy po svém. Ukázal to v prvním díle a teď to předvedl znovu. Johnson je jako režisér a scénárista hodně moc sebevědomý a je na něm vidět, že ho to strašně baví. Porušuje pravidla žánru, a pak tam dá největší klišé a vystaví kolem toho pointu a dramatický oblouk. Samozřejmě si pro nás připraví i správný zvrat, který je celou dobu na očí, ale my ho nevnímáme. Z mého pohledu odvedl moc dobrou práci. Herecké obsazení je zde parádní a každý z herců má okamžik, kdy si ukradne film pro sebe. Daniel Craig si svou roli opět užívá a je radost na něho koukat. Edward Norton už dlouho neměl, takhle luxusní roli, a tady je opravdu výborný a skvěle se baví a přehrává. Skvělá je zde Jannelle Monáe, která svou roli zvládla perfektně a má nejsilnější scény filmu. Dave Bautista jde z role do role a s každou hereckou výzvou jako herec roste a je čím dál lepší. A já z toho mám velkou radost. Druhý díl je, co se konceptu týče hodně podobný jedničce. Johnson nemění to, co fungovalo předtím, jen tomu dodává jiné měřítko a více si hraje s vyprávění a stavbou příběhu. Tento film má v zásadě dva problémy. Prvním je délka. Film je zbytečně dlouhý, a kdyby byl o dvacet minut kratší, tak by se nic nestalo, ba naopak, byl by dravější, napínavější a měl by taky tah na bránu. Druhý je ten, že v prvním filmu byly zajímavější vedlejší postavy. Tady je banda nesympatických a sobeckých postav, kterým přejete, aby dostali co si zaslouží. Na nože: Glass Onion je velmi povedené pokračování, které se povedlo a já už se těším na další případ Benoita Blanca!! ()

Timak

Super. Dvojka je hodně jiná, ale pořád hravá a zábavná. Janelle je skvělá, Hudson překvapila, Bautista hroznej, Norton nudnej, Craig perfektní a naprosto dokonalá je Hoffman. Takže dobrý. Přečtěte si koment Superpera, je vcelku trefný. ()

Hennesy

Trošku detektívne a povedzme, že trošku zábavné. A trošku viac nudné, nezmyselné, vôbec nie tak chytré ako by to chcelo byť a určite zbytočné. Potenciál hereckej partie nevyužitý. V podstate taká predražená dovolenka v Grécku. Podľa mňa už ani jednotka nebola nejaké extra zjavenie, a toto už bude v kategórii "dont give a shit". ()

strixsr

95 procent stopáže filmu jsem byl přesvědčen o plném hodnocení, ale konec je tak neuvěřitelně stupidní, že celý film strhává k podprůměru. Je až neuvěřitelné, že tvůrcem je stejný autor, jako skvělého prvního dílu. ()

Skeksis

Neviem, čo to malo spoločné s cibuľou, možno tvar toho drbnutého skleníka. Ale zabavila som sa. Edward Norton sa hrá na superinteligenta v tej podivnej cibuli plnej gýčov a najprecenejšovanejšieho obrazu v histórii - Mony Lízy. Ukradol nápad obchodnej partnerky, lebo sám by ani neposkladal lego, potom ju vyhodil z firmy a prosperoval sám. Akurát sa ukázalo, že ten nápad je tiež blbosť - vyrábať tuhý vodík z morskej vody, ktorý produkuje toľko plynu, že by všetko vybuchlo. Ale to mu je jedno, hlavne že má miliardy. Do jeho nekalých plánov je zapojených niekoľko ľudí, ktorých pozval na svoj súkromný ostrov do toho skleníka. Ale nepočítal s tým, že sa tam ocitne súkromný detektív Daniel Craig a pokazí mu plán. ()

fabecc1222

Johnson po podařené jedničce propadl démonovi se jménem "větší, velkolepější, pompeznější...pokračování" a zřejmě i vlivem ovíjení sebekouzla si dovolil dvojku rozdělit v podstatě na dvě půlky, kdy v první se stane...vůbec nic. U klasické odhalovačky vraha by se čekalo, že vražda hude hrát prim, ale tady se samotná vražda začně řešit až v půlce filmu, a film se tak tímhle mnohem víc podobá třeba Branaghovým Poirotům, než jedničce, ale Johnson ještě není tak zkušený rutinér, nemá oporu ve výborné předlože, a nedokáže tak šikovně budovat vztahovou linku mezi postavami, aby divákovi absence větší zápletka nevadila. Jakmile se děj rozjede, tak film dostane grády jedničky, ale je to bohužel až přílíš pozdě. Do filmu se Johnsonovi podařilo sehnat několik neohlášených hvězdných hostů, jejichž výstupy jsou jak už bývá, někdy lepší, někdy horší. Děj filmu je dle očekávání hodně kombinovaný, a ačkoliv Johnson v závěru poměrně šikovně rozvazuje jednotlivé uzly, a vyplňuje díry v ději, tak uspokojivý pocit odhalení zápletky není u diváka takový, jako u jedničky. ()

JohnSmith

Johnson nezklamal, opět natočil trapnou, nudnou, vykrádající patlaninu, která nemá s chytrou krimi nic společného. Jedna hvězda za to, že jsem to vůbec dokoukal, výpravu a Helene/Andy. Ostatní, včetně Craiga a Nortona těžká bída a trapnost. ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů