She-Hulk: Neuveriteľná právnička

• Česko She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (viac)
USA, 2022, 5 h 9 min (Minutáž: 31–38 min)

Tvorcovia:

Jessica Gao

Réžia:

Kat Coiro, Anu Valia

Predloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

Amie Doherty

Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Jameela Jamil, Josh Segarra, Ginger Gonzaga, Renée Elise Goldsberry, Benedict Wong, Charlie Cox (viac)

V seriáli She-Hulk: Neuveriteľná právnička od štúdia Marvel musí Jennifer Waltersová - právnička zaoberajúca sa právnymi prípadmi spojenými so superľuďmi - žiť komplikovaným životom single ženy po tridsiatke, ktorá je zhodou náhod tiež zelená, dvojmetrová a supersilná obryňa. (Disney+)

HenryIvan

Dával som tomu šancu celý čas. Odkladal som súdy na záver, že to hádam nejak bude vykompenzované, no finále je blud. Celé to je tým pádom blud. Prvý veľký prúser od Marvelu (aspoň podľa mňa). Scenáristi nevedeli čo chcú spraviť a to, s čím prišli bolo povrchné, prvoplánové a samozrejme ovplyvnené tým, že robia seriál o úplne CGI postave bez väčšieho budgetu. Postava She-Hulk si zaslúži viac. Ak bude druhá séria (momentálne som za to, aby nebola), dúfam, že to budú mať na starosti iní ľudia. Lebo toto si odnáša vlnu kritiky nie len u nás (u nás bežná vec), ale aj v zemi zasľúbenej. Finále je nesúrodé, odfláknute, príliš okaté. Ľudia čo to pozerajú nepotrebujú, aby im seriál veci vysvetľoval po lopate, nemusia byť svedkami vysvetľovania meta veci, lebo to buď vedia a aj tak ignorujú alebo im to je úplne jedno. Nevydarené. ()

AloeB

Zde se alespoň člověk občas i zasměje na rozdíl od jiných projektů, které jsou jen k pláči. Ale to je asi tak všechno. Pominu-li určitý paradox, že se tvůrci snaží o ryze proženský seriál prostřednictvím postavy vytvořené v komiksech jako sexualizovanou variaci na tu zelenou gorilu z Avengers, tak se obávám, že seriál řadového diváka spíše nutí pohlížet negativně na, jak se píše v popisku, "komplikovaný život single ženy po třicítce". Proto taky celý internet pláče, když tam Fiona twerkovala s nějakou řadovou asi rapperkou nebo když Tatiana Maslany rozohněně vysvětluje důvod svého ovládání vzteku. A byť to může znít jako vyděšené volání do prázdna těch, kteří stejně tak jako tak potají scrollují tinder, tak se obávám, že je to oprávněné. Protože tento "komplikovaný život single ženy po třicítce" je v seriálu podán vskutku nešikovně, od vztahu s rodinou přes randění až po vztahy s kamarádkou (hranou Ginger Gonzaga, která ačkoliv na plakátě vypadá neskutečně debilně, tak v seriálu je luxusní). Přitom to mělo potenciál na bytí boomerským femi Spider-manem: Far from no way homecoming, který by taky skrze pubertální školní téma mohl být neskutečně otravný, ale vybalancovaný scénář z toho dělá nejsympatičtější marvelovku vůbec. Navíc skrz právnickou stránku mohl seriál krásně ukázat teroristickou podstatu superhrdinů, kterou debilně načali v CW a pomocí různých cameí levných herců mohl ukázat z jiného pohledu to nekonečné množství nových či starých hrdinů jako Captain Pakistan, Mordor, skvělý Happy, gangsteři z Hókája či zločinci z jiných střípků celého toho mišmaše. Objevivší se camea potěšila, ale mohla být zpracovaná lépe. Tim Roth se k tomuhle neměl snižovat. Hodně podařená mohla být čtvrtá stěna, někde jsem četl a líbila se mi myšlenka, že by She-hulk při obhajobě hrdinů používala scény z jednotlivých předchozích filmů, ale namísto toho jsme se dočkali občasného mrknutí na diváky a pak podivné tvůrčí sebekritiky v závěru, která ale pro své křečovité ztvárnění působí neskutečně nepatřičně. Ženský Deadpool se tedy bohužel nekoná. Oproti jiným žánrovkám je to ale aspoň trochu inventivní, nicméně pro vaše vlastní dobro se tomu vyhněte a pusťte si třeba po stopadesáté Titanic. ()

JamesConnorG

4/10. - K tomuhle nemám abosultně žádný komentář. Začátek "celkem" nadějný, ale pak kvalita seriálu šla hodně, HODNĚ dolu. Nulový příběh, cringe postavy, rád bych řekl cringe zápletka, ale ta tam ani nebyla, takže to mluví za vše. Jedině, u čeho jsem se zasmál, bylo jak moc to bylo cringe, jinak jsem u toho umíral nudou a byl zklamaný, kam to teď Marvel táhne. Pro ty, co She Hulk neviděli nebo to plánuji shlédnout, nedělejte to, myslím, že těch pár hodin využijete lépe, než koukáním na tenhle počin. ()

Davidkkk

Zelená panenka, v těsných džínách roštěnka je chvilkama fakt utrpení, který je strašně napsaný, odflákle natočený a hlavně úplně zbytečný. I tak bych si to ale pustil znovu radši, než takovýho letošního Thora. ()

Jajar odpad!

Nejzbytečnější a nejbizardnější produkt ze série MCU. Proč někoho napadlo udělat devítidílný seriál z materiálu, kterého není dost ani na celovečerní film? Chybí napětí, pořádná akce a hlavně dobrý humor. Znatelně nízký rozpočet nedovoluje velká audiovizuální kouzla, příběh nikam nesměřuje, chování postav nedává smysl, některé epizody dosahují vrcholu trapnosti. Prostě katastrofa. A s přibývajícími díly čím dál tím větší ztráta času. ()

Maximilianus

Úplne nerozumiem,  prečo ľudia až tak nemajú radi tento seriál. Jasné,  je zbytočný,  nič moc neprináša,  prehnane sa snaží byt vtipný a iný a animácia She-Hulk je dosť zlá. Na druhej strane aspoň nie je šablonovitý, snaží sa byť iný (aj keď väčšine ľuďom to nesadlo), robí si srandu aj zo seba aj z Marvelu a v podstate sa na nič nehrá. Je to ale slabota, no Ms. Marvel mi prišlo rovnako zbytočné a nie o moc lepšie. Koniec koncov ani Moon Knight toho moc nepriniesol, ale aspoň hlavny hrdina bol zaujímavý. ()

Mini_X odpad!

Další Marvel seriál na Disney plus šel opět do prdele. She Hulk vypadal, že bude odlišná a, že půjde do humorneho stylu, ale seriál byl trapný jako vaši spolužáci. Postava She Hulk aka Jennifer je dle mě strašně ne sympatická, otravná a nezajímavá. Seriál si dělá srandu z Hulka a děla z She Hulk postavů ve stylu Rey ze Star wars. Příběh je kapitola sama o sobě, příběh není snad ani příběh spíš se jedná o seriál, který sleduje 24/7 Jennifer/She Hulk. Také seriál má asi milion nevysvětlených věcí např. Sakaraká loď v první epizodě. Ale seriál umí zničit postavy z minulých Marvel projektu např. Hulk a Wong. Musím říct, že se jedná o zatím nejhorší Marvel seriál. 1/10 ()

Shaleman

Absolutní blbina o ničem, aneb konečně originální origin! 9 dílů po 20 minutách super oddychovka na večer. Doufám v druhou sérii. Jen mám strach o Daredevilovu budoucnost. Po Netflixovské náloži nevím, zda jsou Disneyho tvůrčí schopnosti to pravé ořechové. ()

Human_Traf

Působí to jako nepovedený vtip bez pointy.  Čert vem levné CGI, nefunguje to ani jakou soudní seriál, ani jako komiksový seriál, ani komediální seriál. Pravděpodobně protože to nemá žádný smysl a žádný cíl. Camea nezachrání nedostatek nápadů a kreativity.  Všechny postavy jsou stereotypní, nezajímavé, nebo nemají dostatek prostoru. V seriálu je pár vtipných okamžiků odkazujících na toxickou kulturu internetu, ale je to dost málo.  Doufali jsme v Perryho Masona nebo Lincoln lawyer a z Marvel světa dostali jsme horší Ally Mcbealovou co si hraje na Deadpoola. ()

bearmeedek

První dva díly nevypadaly vůbec špatně. Pak ještě předposlední šel. Ostatní bylo o ničem. Natočeno stylem - na pohodu - což celkem fungovalo. ()

Likan7

Bourání čtvrté stěny je překvapivě fajn a vtipný. Tatiana Maslany je taky vlastně fajn. Ale ten scénář, triky a celý to prostředí je tak zoufale nudný a ulítlý! Z Hulka je tu totálně mamlas, kterýho odpinkne auto (že v Avengers zastavil 200 metrovou létající bestii je najednou pryč). Bitky tu prakticky nejsou, nebo jsou příšerný, humor není a většinou jsem se za všechny cítil spíš trapně. Závěr je ale vlastně celkem fajn a to bylo poprvé, kdy jsem se vyloženě bavil. To ale nemění nic na faktu, že She-Hulk je příšerný seriál a ve spojení s Ms. Marvel to je jen potvrzení, že Marvel má průser jak vrata... ()

arkie

Bud sa vam to bude pacit alebo nie, je tu zmena formatu, ktora nie kazdemu sadne. Casto sa prelamuje 4.stena, je to take ukecanejsie, viacej o tom co sa deje s Jennifer Waltersovou nez so samornou She-Hulk. Efekty bezny priemer, miestami lepsie, obcas horsie. Citit tam rozpocet pre beckovu TV-produkciu na urovni Marvelu. Idealne na pozeranie s detmi, ale budete im musiet obcas nieco vysvetlit. Je to zabavne, neurazi to, ale necakajte nejaku zanrovu hlbocinu. Tatianka Maslany sa na rolu hodi, Tim Roth je uz bohuzial za svojim zenitom, Mark Ruffalo len odovzdava stafetu v 1.dieli. Zvysok hereckeho osadenstva nestoji moc za rec. ()

Pepe_cz123

Tohle opravdu fyzicky bolelo. Marvel má dobrý filmy a je to značka která jde s dobou a občas se ji i zadaří viz třeba druhý Strange nebo druhý Black panther. Ale proč ty seriály. Ničí tím celou 4. Fázi MCU a ještě pokud se objeví všechny hlavní postavy ze seriálů v nějakých Avengers tak to bude bolet ještě víc. Ms. Marvel, Moon knight či Falcon a Winter soldier to jsou v poho seriály. Ale She-Hulk to je jiný kafe. Ostatní seriály aspoň za něco stály ale She-Hulk je úplně ale uplně jinde. Seriál co se snazí být vtipný, zajímavý a poutavý tak místo toho je nudný, sterilní, naprosto cringe a hloupý. Jen kterou tu máme vnímat jako hlavní postavu tak je neskutečně nesympatická a otravná. O CGI radši ani nemluvím jak je odporný a naprosto o ničem. To samé platí pro příběhové linky u kazdé epizody. A návrat Dardevila či děsivého Abominationa je naprosto tragický. Celý tento seriál je tragický. Zachranují to jenom docela ok lokace napřič celým seriálem a některé postavy. Ale jinak to je jedna velká tragédie. Slabých 4/10, a asi nemusím ani zmiňovat že to je jednoznačně zklamání roku. ()

Nemmonn

Jsem velkým fanouškem Marvelu ale tohle bylo po Black Widow a Ms. Marvel posledním hřebíčkem do rakve. Uvědomil jsem si že Marvel už opravdu nikdy nebude jaký býval a místo toho nám bude dávat seriály jako Agatha Harkness nebo Echo které jsou stejně zbytečné jako hodiny investované do tohoto seriálu. Je to strašně trapný, nudný, má to nesympatické postavy, hrozná Titania, odporné CGI, strašné camea s Wongem, nejhorší finále všech dob, pokažený Abomination nebo to nejhorší cameo všech dob ve formě Daredevila, au. Seriál sice nedoporučuji, ale pokud jste Marvel fanoušek stejně jako já, asi ho pravděpodobně stejně budete muset shlédnout pro pochopení budoucích filmů a seriálů. ()

Myslivir

Inu, žijeme ve společnosti, kde v podstatě nemám jakožto bílý hetero muž právo si na tento "výtvor" stěžovat. Však i v poslední epizodě nacházím zastoupení v podobě komunity nanicovatých mužů, kteří nepřejí silným ženám úspěch. To je ale samozřejmě bullshit, stejně jako celý tento seriál (a díky bohu to tak nevidím jenom já). Možná je to kapánek škoda, protože potenciál tu je - drobné případy s pseudo superlidmi by v rámci žánrového slice of life do MCU docela sedly. Bohužel jejich zajímavost je pohřbena pod nánosem debilního meta humoru a většinu času otravného boření čtvrté stěny, jež funguje velmi dobře proti tvůrcům jako dvousečná zbraň. Není totiž nic lepšího, než vědomě poukazovat na problémy svého produktu, a pak jim jít přímo naproti (o předzvěsti scénářů psaných umělou inteligencí nemluvě). No a pak je tu také zacházení s postavami, které je asi tak šetrné, jako jsou brazilské odlesňovací firmy k Amazonskému pralesu. Do prdele, i postavy v Redo Of Healer jsou znásilněny méně než Daredevil, Wong, Blonsky nebo Bruce Banner. Ale co je obzvlášť fascinující? Že tvůrci nedokázali ani svoji vlastní hlavní hrdinku ustavit jako silnou, chytrou a nezávislou ženu. Jennifer je totiž asi tak dobrá právnička, jako já programátor, a od mužských si nedá pokoj více než epizodu. Proč se tedy tak urputně snažili tvůrci mi něco nakukat, když to vzápětí všechno vede stejně jako cesty na Slovensku úplně do háje? ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

01.08.2022

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)