Vychováni vlky

• USA Raised by Wolves
USA, (2020–2022), 14 h 58 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Aaron Guzikowski

Sci-fi seriál Vychováni vlky od mistrného vypravěče a filmového tvůrce Ridleyho Scotta pojednává o dvou androidech – Otci a Matce – pověřených výchovou lidských dětí na tajemné panenské planetě. Když začnou náboženské rozdíly ohrožovat soudržnost rozrůstající se kolonie lidí, androidi zjistí, že ovládat lidskou víru je zrádný a obtížný úkol. (HBO Europe)

sethi

Krutě se mi vymstilo čekat od pana Scotta něco jiného než recyklaci na entou. První, dejme tomu 2/3, byly mile jiné a neokoukané. Zajímavě načrtnuté. Ale zbytek to dodělal a shodil! Pan Scott má svoje olíbené téma a jede ho s pár pozměněnými detaily v každém svém sci-fi dílku, už několik let. Dříve to fungovalo, teď už je to otravné. A je to škoda, hrozná škoda :( Tak pochválím alespoň velmi dobré výkony ústřední droidí dvojice. ()

BFG2000

Excelentní průkopnické dílo, které nestaví na zažitých klišé, ale jde si svou originální cestou a seriálová událost minimálně desetiletí. Ridley je neskutečný vizionář a tímto seriálem jen pokračuje v prohlubování svých myšlenek a námětů a veze se na vlně Promethea a Covenanta, což se mně velmi líbí. Technicky i herecky dokonalé. Opravdu silné svým tématem. Neskutečně se těším na druhou sérii, protože ta první, ji položila opravdu kvalitní stavební základy. PS.: Je uváděno jako Drama / Sci-Fi / Thriller - za mě místy regulérní horor. ()

SunWuKung

Su dve moznosti. 1) bud som nechapavy ja, lebo nechapem miestne hodnotenie a vacsinu komentarov 2) alebo nepochopilo tento skvost miestne osadenstvo. Fantasticke predstavenie, ktoremu mozno vytknut len miestami slabsi pribeh a jeho niektore prvky. Ale vizual, atmosfera a hudba (ta je absolutne genialna) dohromady tvoria velmi jedinecny serial. Nic podobne som zatial nevidel. Vyborne! ()

Caa

Začátek super, dva androidi vychovávají na odlehlé a pusté planetě děti, které mají dát vzniknout novému a lepšímu lidstvu. Když na planetu přiletí Mithraniané, věci eskalují a začne úřadovat vražedné monstrum. Do půlky mě bavilo postupné odhalování toho, co se stalo na zemi, a štvalo jen to, že obě strany se zabíjejí kvůli tomu, kdo se bude starat o blaho dětí. Po půlce začíná být náboženských keců až příliš, celkem sympatická postava začne totálně magořit, androidce hrabe z přemíry virtuální reality a nezanedbatelný počet dalších postav slyší hlasy a vídá tajemné temné postavy. WTF konec už je jen třešnička na dortu. P.S. Neviděla jsem Promethea ani Covenanta, možná těm, co je viděli, to dává větší smysl. ()

Lavinia

HODNĚ naivně blboučké. Takže v sérii 1 se stále ohryzávají nějaké kořínky, mech, sklízejí se radioaktivní hlízy, na které je ale jeden ze 6 děcek odolný (tak proč je nekonzumuje dál?), případně se loví jacísi "vlci" bez srsti - z obdobné diety by vyžili asi tak jen ti dva roboti. V podstatě se lidé vyvražďují jak na Zemi, tak na této planetě, jen tak, asi že to mají v povaze. V sérii 2 to nebude jiné. Děkuji pěkně, stačilo. ()

pekas

Všichni tu očekávají další sérii. O tom zda bude nevím, ale první je pecka. Teda až na poslední díl, kde už jsem se vysloveně ztratil a vypadá to, že tvůrci čerpali z Cimrmana, konkrétně předmluvy z Hospody na mýtince o operetě Proso. Takže šílenství Žofiino je jediným chmurným tónem v celém tak rozmarném příběhu.... Já seriál zhltnul za čtyři večery a moc si ho užíval. Nízké hodnocení zde nechápu, za mne 99%. ()

mrclTV

Neviem čo si mám o tom myslieť, androidy naprogramované s ľudskými emóciami, ktoré vychovávajú ľudské deti v naoko silne ateistickom prostredí, ale sami pritom vo veľkom používajú prvký náboženstva (a nemaju ďaleko od sekty). To je zámer (chcú ukázať, že rýdzo nábožne založená spoločnosť, ani úplne ateistická nemôže existovať) alebo nedbalosť zo strany tvorcov (a proste sa snažia tlačiť svoje postoje silou mocou aj za cenu logických chýb a nedostatkov)? Som zmätený. Prvá časť ma teda rozhodne nezaujala, a ani druhá, tretia či štvrtá. Iba piata a šiesta časť vedeli dostatočne zaujať. Koncept nových náboženských vojen a vesmírnej archy na papieri istotne znel zaujímavo, ale prevedenie ma vôbec neoslovilo (hlavná zápletka je vystavaná okolo toho, ze jednému z androidov drblo v bedni? - to mi nestačí). Samozrejme taktiež sa pripravte na to, že i keď je tu dokopy tak 10 postáv, tak každá druhá je minimálne prorok, ktorý tlačí "svoju pravdu" alebo úplne neuspokojivé posledné tri časti, nebudem prezrádzať... o ďalšie prípadné série tohto seriálu sa pokojne pripravím. LTT za dve. ()

husak_k

Konečně z Ridleyho zase vylezlo něco kvalitního, ikdyž se na seriálu podílel jen částečně. Jedná se o scifi s velmi originálním tématem, příběhem, i postavami, kterému ale ke konci 1. série trošku začne docházet dech, ale i přesto mě to vydrželo bavit. 80% ()

shaacul

Ženský Terminátor, který je svým stvořitelem naprogramován tak, že je ateista, vychovává lidské děti, které začnou inklinovat k víře. ()

RobinPM100

Fantastický, Ridley je king, totálně luxusní dark scifi, první dva díly - režírované Ridley Scottem - jsou jak něco z vesmíru Promethea + Aliena Covenant. Ridley si ověřil i fakta, exoplaneta Kepler 22B opravdu existuje a je z kandidátů považovaná za nejpodobnější Zemi. Androidí Necromancer je totálně psycho postava. Defakto celý je to totálně psycho, nejvíc fantas magorickej seriál, co jsem kdy viděl, v pozitivním slova smyslu :D Konec vás hodně překvapí, zaděláno na druhou sérii. ()

gt009

Vysoké očakávania zjavne spôsobili u ľudí mieru sklamania, viď aktuálne skóre 67%. Vizuálne skvelé, rovnako príbeh a hudba to celé ťahajú. Menej akcie by sa dalo odpustiť, kedže všetko vsadili na atmosféru, ale miestami to nefunguje, niektoré epizódy odsýpajú pomalšie ako druhé... a ten záver to vážne??? Som fanúšik votrelca ale v tomto prípade som očakával niečo sofistikovanejšie. A sme naspäť pri tých očakávaniach :) ()

xzajox

Hlavným ťahačom seriálu pre mňa bola jeho originalita. Príbeh okolo dvoch androidov, konflikt ateistov a veriacich, prežitie na nehostinnej planéte... podobný námet by som vo filmoch našiel možno raz, či dvakrát. A aj to len podobný. Bez precedensov som tak zo začiatku nemal šancu predvídať, čo bude nasledovať. Problémy, ktoré postavy riešili ma držali v pozornosti a čakal som, aké bude ich riešenie. Zaujímavé je, že ako býva zvykom filmárov, nechcú si rozhnevať ani jednu stranu, a preto sa snažili vyhnúť súdeniu, ktorá strana má pravdu. Skôr sa snažili poukazovať na nedostatky oboch (jednej podstatne viac). S hercami som nemal problém a atmosféra post-apo Zeme, či Keplera bola autentická. Jediné, čo mi dosť prekážalo, boli príliš citové / ľudské a primálo kalkulované reakcie (viac sa mi páčilo stvárnenie androida Data v StarTreku). Samozrejme išlo len o rušivú drobnosť, nakoniec kto vie, možno týmto androidom ich tvorca istú formu citov naprogramoval. Na druhej strane, androiďácky opis "pocitov" počas "partnerskej" hádky ma riadne pobavil. Celkovo spokojnosť, príjemný výlet do neprebádaných vôd. Dúfam, že sa to v druhej sérii nepokazí. 78% - 4* ()

DExUS

Vizuálne extrémne pútavé. Prvé 2 epizody sú úchvatné, potom je to len dobré. Koniec je trocha zvláštny a však v duchu celého tohto seriálu. Ak nebude druhá séria, neurazím sa. Je to v pohode tak ako to je , 4,5* cize 5. Pach Ridley Scotta je cítiť na každom kroku a hlavne ku koncu. Ale keby som o tom nevedel tak by som si to možno ani nevšimol. ()

Emílio

Má to takú miernu príchuť "alien" univerza, v ktorého niektorom kúte by sa to snáď aj mohlo odohrávať. Bohužial je to zároveň presne tak impotentné, ako posledné dva Scottove pokusy nadviazať na zašlú slávu. ()

JasonV

Ono je to v podstate spin-off či akýsi duchovný pokračovateľ Promethea, bohužiaľ aj s jeho negatívnymi stránkami tj. niektoré super scény (útok matky na materskú loď), ale bohužiaľ veľa WTF momentov (koniec?!). Scott si opäť odhryzol príliš veľké sústo: náboženstvo, filozofia, umelá inteligencia, rodičovstvo, do toho všetkého zamontovaní mimozemšťania a mystika. Hlavne ku koncu sa to pod ťarchou všetkých týchto tém strašne triešti. Celkovo je to ale nadpriemer a druhej sérii dám určite šancu. ()

Frecerick

Nové (nejen) Ridleyho sci-fi AKA točíme se v kruhu. Na jedné straně tu máme Otce a Matku, jejichž úkol spočívá ve vychování nové generace lidí, a na straně druhé máme Mithraisty - náboženský kult, jejichž repliky by se všechny daly shrnout do fráze "Deus vult"... v tomhle případě teda spíš "Sol vult". Zajímavé je tu to, že napříč seriálem vlastně ve finále nedostaneme jasnou odpověď, kdo jsou ti "hodní" a kdo jsou ti "zlí". Otec je zde tou klasickou fan favorite postavou, zatímco vnímání Matky, alespoň v mém případě, dost kolísalo, vzhledem k jejím rozhodnutím - ona je tu ten hlavní rodič s velkým H. Dětský protagonista Campion (ne, fakt to není Champion, i když to k tomu dost svádí) mě štval svým přehnaným pacifismem, ale jinak byl fajn. Zlatý hřeb večera: Travis Fimmel... konečně jsem ho viděl někde jinde než ve Vikings a velmi jsem si užíval, když byl na scéně. Moc se mi ale nelíbilo, kam se jeho příběh, hlavně ke druhé půlce seriálu, upínal, ale vyvažovalo to pro mě to, jak skvěle to hrál. Tolik o postavách... za zmínku ještě stojí znělka seriálu, kterou jsem si hned oblíbil. Zajímavé postavy se tu mísí s trochu zmateným, občas WTF-momentovým, dějem (hlavně poslední díl), takže to není žádná pecka, v jakou jsem původně doufal, ale vyložená prohra to taky není. Slabších 7/10. ()

misiaq

tolko potencialu a takto ho premrhat... celu prvu seriu obetovat tomu, co je pointou serialu sa mi zda neskutocne plytvanie. Toto malo prist v 2. najneskor v 3. epizode a nie v zavere serie... Scenaristicky podla mna nezvladnute, aj ked vizual je na urovni kinofilmu. ()

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

13.08.2022

Apple TV+ si pro sebe v poslední době ukradlo spoustu velkých talentů a jinak tomu nebude ani na následujícím projektu. U tvorby seriálu Sinking Spring, nové krimi z prostředí města Filadelfie, se… (viac)

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

12.02.2022

Amazon Studios pořídilo práva na seriálové zpracování kultovní sci-fi Blade Runner režiséra Ridleyho Scotta a rovnou tak oznámilo, že chystá hrané pokračování ke snímku Blade Runner 2049 od Denise… (viac)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů