Stalo se to jedné noci v kalifornském přístavu San Pedro, kde byla zmasakrována posádka argentinské pašerácké lodi. Stop pro policii zůstalo proklatě málo: loď vyletěla do povětří a z dvaceti sedmi mužů tu přežili jen dva: kulhavý pouliční zlodějíček Verbal a jeden z členů posádky umírající v nemocnici na popáleniny a blouznící v maďarštině. Začalo to ovšem mnohem dřív - newyorská policie je možná zkorumpovaná, ale není hloupá, a tak už nějakou dobu prověřovala skupinku podezřelých, těch mužů zločinu, kteří jsou vždycky první na ráně. Byli to prohnaný elegán Keaton, horkokrevný McManus, drzý Hockney, nevyzpytatelný Fenster a bezvýznamný Verbal. Policie je podrobila důkladnému výslechu, ale s každou novou informací se pátrání jen zkomplikovalo. Podezřelé spojuje série zločinů v New Yorku, ale kde jsou ukradené smaragdy? (oficiálny text distribútora)

Tsuki

Film nás záměrně zavádí a mate, ale dokud nedojde na finální odhalení, tak mi to vlastně dějově nepřišlo nijak zvlášť zajímavé ani rafinované. Spíš mě zmatené vedení příběhu tak trochu iritovalo a moc mě to nebavilo. Teprve konec pozdvihne film na vyšší úroveň, ale je podle mě škoda, že to vlastně celé svým úspěchem stojí na tom konci, kdy přijde ono "aha". Abych to srovnala, takový Prokletý ostrov napíná diváka od začátku do konce a podněcuje zvědavost, zatímco tento film, ač slavný a oblíbený, na mě zkrátka takový efekt neměl. Možná to jen není můj šálek kávy, ale kromě hereckého výkonu Kevina Spaceyho mě toho na filmu moc nezaujalo. ~(3,4)~ ()

Anderton

Kto je Keyser Soze? Tak túto otázku som si zodpovedal nie dlho po začiatku, aby sa mi na konci iba potvrdila. Vedel som, že film má prekvapivý záver, takže dať si to dokopy nebolo až tak zložité. Niečo medzi skutočne cool kriminálkou a rádoby cool kiminálkou, ale viac cool ako niektoré Tarantinove rádoby cool gangsteky a lepšie aj ako jeho skutočne cool gangsteky. Singer ma viac zaujíma, keď chce niečo povedať, ako čisto baviť. Lahôdkové obsadenie ale vykompenzuje všetko to mierne hundranie k nedostatkom filmu. ()

Frajer42

Kevin Spacey, kdekoliv jsem ho viděl, tam exceloval. Tenhle fim nebyl vyjímka. Škoda, že při prvním vyslovení jména Keyser Söze jsem správně vytušil, kdo se za tímto fantomem skutečně skrývá. Tímto tušením jsem si nejspíš zkazil veškerý možný zážitek. Takhle mi to přišlo, jako ničím nezajímavý příběh, který od odpadu zachránil jeden geniální herec, který potkal geniální roli. Ostatní výkony mi přišli maximálně průměrné. Snad proto, že jsem nenašel sympatie k dalšímu herci vedle Kevina Spaceyho. * * jsou naprosté maximum, které mohu se zavřením obou očí udělit. ()

Dzeyna

No řekla bych, že taková typická americká střílečko-vyšetrovačka. Nic moc extra. Zápletka a námět skvělý, to sice ano, ale ani ten to nezachrání. Jediné co mě vážně zaujalo byl konec, ale ten bohužel neovlivní celý náhled na film, který mám. Řekla bych, že je to spíše film pro chlapy, jelikož já z něho opravdu nejsem tak na větvi. Očekávala jsem o hodně víc a na místo toho se mi dostalo velkého zklamání. ()

boshke

No bude to určitě chtít se na Obvyklé podezřelé kouknout ještě jednou. Pokud možno dokud si budu z první projekce ještě něco pamatovat. Příběh je totiž sám o sobě, i bez závěrečného dvojitého zvratu, dost složitý. Herci i atmosféra však na jedničku... 80% ()

leila22

Dnes je to presne päť rokov, čo som sa zaregistrovala na tejto stránke. A také výročie už treba patrične osláviť. Tentokrát som zvolila z rebríčka č.58 - Podozrivých. Výlet na loď bol teda parádny. Je skvelé vidieť niekoľko úžasných hercov ešte za ich mladosti a uvedomiť si, že niektorí ľudia sa dobrými hercami nestanú, oni sa tak už proste narodia (Kevin Spacey). V komentároch ospevované rozuzlenie malo fakt riadne grády a celý čas mi pri ňom na tvári hral potmehúcky úsmev. No zároveň sa musím pochváliť, pretože som ho vytušila už o niečo skôr. Scenár obdivuhodný od začiatku do konca, herci, ktorí to zahrajú tak, že vám riadne pomotajú hlavu a mojich päť rokov na tejto skvelej stránke považujem za patrične oslávených. ()

Kothy

Dost zvláštní film. Celou dobu máte pocit, že tomu něco chybí a konec vám prostě vyrazí dech. Těžko o tom říct něco víc. Super obsazení i režie. Kdo taky tehdy znal Bryana Singera že. Dokonale vás to zmate. Jinak je příběh poměrně průměrný a nepříliš zajímavý. Místy je to až zmatené. Další skvost do mé sbírky. "Kdo je Keyser Söze?" ()

AllShallFall

Tak čekal jsem, že mě tahle zamotaná kriminálka vyhodí hubu z pantů údivem. Ale místo údivu mi vyhodilo hudu z pantů zívání. Režie dobrá, ale Bryan Singer by měl zůstat u X menů. Herci byli super to bezesporu. Pár vtipních hlášek. Ale ten příběh byl tak nudný a nezáživný. Nějaký Kayser Soze nebyl ani přinejmenším tak záhadný jako Rollo Thomas z L.A. Přísně tajné. Rozuzlení nebylo vůbec žádné překvapení. Nic podstatného se ve filmu nedělo. Pro mě velké mínus. Dávam tři hězdy. Neboť to byl úplně obyčejný film. ()

swamp

Člověk si pod jménem Bryan Singer většinou představí Supermana či X-meny. Ovšem ještě před nimi natočil 2 výborné filmy a těmi jsou Apt pupil a právě The Usual suspects. Celý film je o výslechu Verbala (jako vždy výborného Kevina Spaceyho), který svými odpověďmi (a flashbacky) rozvypráví příběh o událostech minulých..a hlavně záhadných.. "You think you can catch Keyser Soze? You think a guy like that comes this close to getting caught, and sticks his head out? If he comes up for anything it'll be to get rid of me. After that..my guess is you'll never hear from him again." ()

Fingon

Od dobrého filmu čekám především dobrý příběh. A ten se nedostavil, popravdě řečeno jsem měl docela problém dokoukat to až do konce. Proč jsem ho dokoukal a proč jsem mu v tom případě dal čtyři hvězdičky? Protože tenhle film je naprosto famózně natočený. Práce kamery, světla, hudba... Velice lituji, že se v této slupce neskrývá příběh, protože jinak by z toho byl jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

teutates

Geniálne presvedčivá krimi s nádychom mysteriozity, skvelými hereckými výkonmi, réžiou a prepracovanosťou čo sa detailov týka... No proste "vyspelý" thriller, ktorý otvoril brány šoubiznisu viacerým zúčastneným. "Daní sympaťáci" ma vtiahli do deja od prvej minúty učinkovania a ja som už len z úžasom sledoval... 8,5/10 ()

Okara

Důkaz, který pošle tvrzení, že nejde udělat dobrý film bez ženských rolí do kolen. (Ne)šťastnou náhodou se dá dohromady banda pěti tvrďáků. Legenda, bomber, magor, bukva a krypl. Tahle nesourodá směska si buduje respekt a s každým novým zářezem se dostává i do diváka. Padouchům že se nefandí? Co si vzpomínám, tak jsem snad nikomu tak nedržel palce. Odzbrojující dialogy, správně špinavý vizuál a charizma na každém snímku. A navíc se na tak relativně krátkém úseku podařil vytvořit mýtus K.Z., s dojmem, jako bych o něm slýchával od dětství. Celou dobu je to tak náběh na velmi silné čtyři hvězdy. Pak je tu ale závěr. Předcházející neucelené vysvětlení člověka dostane a už jen čeká na naběhnutí titulek. Správné melancholické rádoby-dokončení, vše je vyřešeno. A pak se najednou strhne pointa, z ničeho nic, podaná nejlepším, retrospektivním pohledem a do kolen jsem šel i já. Již dlouho mi tak něco nevyrazilo dech, smekám a klaním se všem, kdo se na vzniku tohoto smaragdu podíleli. Nejlepší soundtrack z filmu 100% ()

DwayneJohnson

Poctivá, řemeslně skoro bezchybně zvládnutá kriminálka, na kterou jsem kupodivu tak nějak zapomněl. Od konce na začátek a pak zase naopak. Výbuch na lodi, s vydařenou pointou, kterou já jsem tak nějak osobně tušil, nebo očekával. Bezchybný Kevin Spacey, razící tvrdě jedno pravidlo. Když chceš tančit s ďáblem, musíš nejdřív dokázat, že neexistuje. A jemu se to povedlo víc, než dokonale. ()

predators

S ohledem na spoustu jiných a v lecčem podobných kriminálek nemůžu dát plnou palbu. Pětka je to dobrá, to bez debat, vyprávění je taky slušné, ale nedokázal jsem se vcítit do žádné z postav. Vcelku mi bylo jedno, jak kdo dopadne. Možná až na K. Spaceyho a jak se ukázalo, tak dopadl jak dopadl. Ikdyž to se asi dalo čekat...:-) Krimi je to dobrá, ale jsou zde lepší... 75% ()

nascendi

Na filmy z prvej dvojstovky ČSFD bývam primerane zvedavý. Podozriví sú filmom, po ktorého skončení sa patrí uznanlivo pokývať hlavou, pretože poskytuje vynikajúci zážitok. S precízne vypracovaným scenárom a výbornou hereckou zostavou sa vlastne ani nič iné nedá očakávať. Napriek tomu som nenašiel dôvod, aby som mu poskytol všetky disponibilné hviezdičky. Hodlám si ho však v najbližšej dobe pozrieť opakovane a je možné, že zmením názor. O päť a pol roka som si Podozrivých pozrel znovu. Názor som zmenil iba minimálne, počet hviezdičiek ani náhodou. Film mi pripomenul Se7en, a to nielen postavou Kevina Spaceyho, ale aj prekombinovanosťou, ktorej cieľom je diváka ohromiť. To sa samozrejme darí, ale nepovažujem to za cieľ snaženia sa vo filmovej branži. Oproti Se7en som ocenil iba to, že Podozriví neboli až takým zvráteným filmom. ()

Slartibarkfast

Banda lumpů je jednoho krásného večera seskupena na jedné policejní stanici. Místní policie prověřuje jednu loupež nákladního auta plného zbraní. Nikdo z recidivistů samozřejmě ani necekne. Tu se tito spolčí, aby provedli jednu "prácičku" tzv. na přilepšenou. Zapletou se však do tak spletité pavučiny intrik, že vyváznout se zdravou kůží bude velký problém. Za vším stojí záhadný a mýtický Kayser Sose, o kterém si tu leccos vyslechneme. Na první zhlédnutí určitě neobyčejný film, který je prošpikovaný mafiánskými podlostmi a drsnými hláškami. Když však pomine kouzlo záhadného Kaysera Soseho, už to není nic moc extra. Nicméně Kevin Spacey tu zahrál bravurně, a spolu s ním i ostatní z hvězdného obsazení. Není div že si tento kousek vysloužil několik zlatých pajduláků. Bohužel, toto dílo není nadčasové a pomalu nám stárne. V přehršli nových detektivních hlavolamů je tohle jen jeden z mnoha, i když neobyčejný. Pro filmového fanouška určitě povinnost zhlédnout. 85% ()

Ratemus

sakra ten Singer má ale talent, ve svých 29 letech natočit tak skvělý detektivní thriller se jen tak nevidí. Herecké výkony jsou naprosto dokonalé, výborné dialogy a vůbec žádná nuda, radost na to koukat. Navíc tento film položil základ k výborným parodiím, u mě spokojenost. ()

PetrPan

Kdo je Keyser Söze?  Závěrečný zvrat s odpovědí na tuhle otázku pro mne nebyl velkým překvapením ani při první projekci, přesto jsem si tuhle  vrstevnatou vyprávěnku o fantómovi podsvětí zase skvěle užil.  Geniálnější přezdívku si pak  hvězda téhle databáze, která nehraje golf, není jejím majitelem a brzy skočí i na Caesarovu konkubínu, nemohla zvolit. ()

Arsenal83

Do maličkého detailu výborne poskladané, samozrejme na 5. pozretie je už všetko jasné, ale lepšie sa potom analyzuje, či je to vycepované dobre. A je to viac než dobre vycepované a pri púšťaní tohto filmu po 20-30 rokoch človek opäť prepadne tej sentimentalite, že v 90. rokoch sa robili skutočne zlaté filmy, tá atmosféra, ten kumšt strašne cítiť. A prekvapka na záver ja rád. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)