Randall "Memphis" Raines (Nicolas Cage) býval tím nejlepším zlodějem aut ve státech. Teď už sice nějaký čas seká dobrotu, ale pod slupkou sympatického slušňáka stále číhá dravec připravený kdykoliv zaútočit. To se skvěle hodí ve chvíli, kdy se Randallův mladší bratr ošklivě zaplete s krutým gangsterem a svou neopatrností ho připraví o desítky kradených luxusních aut připravených k prodeji. Pokud nemá bráška zemřít, musí se Randall vrátit k řemeslu a během tří dnů šlohnout pro gangstera padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů. Se starou partou kamarádů v čele se Sarou (Angelina Jolieová) by to Randall určitě dokázal, kdyby se mu ovšem na paty nelepili vlezlí poldové. Je na čase se připoutat a šlápnout na plyn... (oficiálny text distribútora)

plagjoklas

Hned ako som zhliadol tento film zacal som gabe mat radsej omnoho menej ako predtym (a to uz bolo tiez sakra malo). Nepodava tu takmer ziadny vykon, pribeh je blby a nebyt tych par celkom dobre natocenych nahanaciek bola by to tazka nuda kandidujuca na hodnotenie Odpad. Este sa mi tu celkom pacila blondata angelina ale to je tak vsetko. Rychlo a zbesilo je lespie (aj ked nie nejako velmi ;-)) Jednoducho automobilove filmy a Nicolasa Cagea ja nemusim. ()

Fulham

Tak já tenhle film miluju :)) .... opravdu famózní. Mám strašně rád filmy s autama a ještě když je tam Nicolas Cage no prostě paráda. Nemá to chybu, občas nějaká ta vtipná hláška a ten Soundtrack je prostě super. A honička s Elleanor ve městě taky paráda. Ještě do toho Angelina Jolie taky není k zahození.... ;) a taky se mi líbil výkon Delroye Lindoa, no prostě filmek pro mě. ()

Barak

Angelino, radši si ohol hlavu dohola, než abys nosila tohle.. už takhle se mi tato herečka moc nelíbí, ale tady vypadá fakt "obdivuhodně". "Rychle a zběsile" je spíš o tuningu, o "sestavených" autech, takový "underground", a tohle je film, kde se "jen" kradou auta, které potkáte běžně na ulici (ne u nás samozřejmě). Nenajdeme zde žádné větší honičky (až na jednu), takže se prostě jen mluví a kradou se auta na hafo způsobů. Každopádně to není vůbec nuda, jak by se dalo čekat, po tom, co jsem řekl.. pěkně to odsýpá a i já jsem zatoužil potom, že bych si něco takového ukradl. A co bylo nejlepší? Samozřejmě Eleanor. Mít ji v garáži, tak už tu nejsem.... 7.5/10 ()

Jeand´Boa

Za normální situace by to bylo opravdu jen hodně slabé béčko... ale v té kombinaci, jaká se zde dala do společné řeči, mám pro tento film slabost ... Cage je opravdu sympatickým zlodějíčkem, hudba je vybraná přesně k daným scénám, partička zlodějů je složena z jedné kreatury vedle druhé a ten, kdo rozhodoval o tom, kol jakých aut se děj bude točit, zvolil opravdu krasavce ... Závěr je otřesný - vlastně již od toho (skutečně) neuvěřitelného skoku, ale jinak se k tomuto snímku opravdu rád vracím... ()

Dárius

Pro mě naprosto perfektní film o zlodějích aut a to ne ledajakých.Ty finty jak ukrást to či ono v patách se smrtelně se krátícím časem-navíc s Nicolasem a Angelinou,prostě PARÁDA. ()

chaotic

Scénář? - Hmm něco mi říká, že scénář, nebo spíše pokus o něj byl sepsán nepříliš pilnými žáky prvního stupně a vylosován namátkovou metodou v nějaké prapodivné loterii. Herecké obsazení by se dalo nazvat - neadekvátním a film pohřbívajícím. Popravdě, pravidlo vezměte Nicolase Cage přimíchejte kameru trochu střihu, osolte to speciálními efekty a máte výbornou buchtu v tomhle případě zdaleka neplatí. Z "překvapivě" hloupého námětu, nám tak vniklo dílo, jež postrádá vše vyjma té trochy akce a pakliže nejste v hodně podroušeném stavu (kdy si lepší zábavu zajisté najdete sami), rozhodně se u filmu nebavíte. Exhibice koncernu GM pak taktéž film nezachrání snad ani u skalních fandů (u mě se zmohla na celou jednu * )... Jestliže si mám vybrat nejhorší moment filmu, bez váhání jmenuji tzv. Cageův úprk v Mustangu Shelby GT 500 (1967) v tradičním americkém kanále před helikoptérou, kde navození rychlosti (po stisku magického tlačítka) filmaři vyřešili jednoduchým zdvojnásobením rychlosti běhu filmového pásku - čisté barbarství. (Druhá hvězdička je za Apollo 440 a další skupiny) ()

lxbch

Tady ještě Nick byl ve formě... Příjemně se na to kouká. Eleonor, nádherná Angelina a Low Rider. Co chtít víc? Možná trochu věrohodnosti. S odřenýma ušima dávám 4*. ()

Skleni

Skvelý nápad blbé spracovanie a chudobný záver. Škoda no. Ale je to ináč klasika Typu rýchli zabiják a gentleman Dominic Sena. Dal by som aj dve hviezdičky ale za Rusa drevára dávam o jednu viac. 51% ()

Biopler

Celý príbeh aj jeho prevedenie zapadali do šedého priemeru, videl som to na 3*, ale tá Angelina Jolie, ozaj prestrašný účes, za to musí ísť hviezdička dole. ()

Porp

Keď nič iné, aspoň som si rozšíril obzor aj o iné labužnícke značky áut, aké som doteraz poznal. Dojem výrazne kazila Angelina Jolie s hnusnými zamastenými blond dredmi. Jednoducho: "blééé". ()

Blondy.

Nedokážu si přestavit lepší ztvárnění filmu o krádežích aut s lepšími herci. Nicolas Cage je ostatně jako téměř všude naprosto výtečný, Angelina se mi tu také velice líbí (až na to blond háro), Delroy Lindo svou roli zládl také velice dobre a byl jsem spokojen i s Timothy Olyphantem a Will Pattonem. Sice je tu nadsázka a každej z nich je profík, že lepších na světě není ale co. Kdyby to bylo natočeno teď nekdy (2011) tak asi moc spokojenej nejsem ale na rok 2000 je to úžasná věc. Bež problemu dávám 5* ()

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage

01.09.2009

Skoro by to mohl být sequel k 60 sekundám. Nicolas Cage si v akčním filmu Drive Angry studia Nu Image/Millenium Films zahraje muže, jemuž tlupa motorizovaných padouchů zavraždí dceru a unese její… (viac)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (viac)