Randall "Memphis" Raines (Nicolas Cage) býval tím nejlepším zlodějem aut ve státech. Teď už sice nějaký čas seká dobrotu, ale pod slupkou sympatického slušňáka stále číhá dravec připravený kdykoliv zaútočit. To se skvěle hodí ve chvíli, kdy se Randallův mladší bratr ošklivě zaplete s krutým gangsterem a svou neopatrností ho připraví o desítky kradených luxusních aut připravených k prodeji. Pokud nemá bráška zemřít, musí se Randall vrátit k řemeslu a během tří dnů šlohnout pro gangstera padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů. Se starou partou kamarádů v čele se Sarou (Angelina Jolieová) by to Randall určitě dokázal, kdyby se mu ovšem na paty nelepili vlezlí poldové. Je na čase se připoutat a šlápnout na plyn... (oficiálny text distribútora)

Rozjimatel

1,5 Ako sa len ten film snaží byť strašne hustý! Všetci sa tvária tak husto, až je to na smiech. Tým viac, že sú to sami druhotriedni herci, na čele s Nicolasom Cageom, ktorý je nekorunovaný kráľ druhotriednych hercov (jeho výraz je najkomickejší zo všetkých). Aj tých pár lepších hercov tu nemá veľmi čo hrať, takže medzi ostatných zapadajú. Ide o hlúpučký príbeh plný klišé, hrajúci na city silou bratskej lásky a to neskutočne patetickým spôsobom. Nefungujú ani hlášky, skoro všetky vyznievajú trápne. Jediné, čo trochu zmierňuje celkový zlý dojem, je akcia. No a pobavili ma asi len 2 krátke scény, keď Memphisa napádal konkurenčný černošský gang. Dôvod, prečo bol ten film taký úspešný, mi uniká. Snáď je to tým, že je na svete množstvo automobilových nadšencov. ()

Skalda

Nejdřív jsem přemejšlel co to má Cage za účes, pak co to má Angelina na sobě, pak o tom proč hraje Delroy lindo zase poldu a pak ... no zkrátka u tohodle filmu jsem moc přemejšlel a málo se bavil. Tak sem si z něj doma udělal takovej "customerscut" kde jsou jen honičky a titulky - a je to můj oblíbený film u kterého se bavím... ()

Phorbo

Podle mě jediné kvuli čemu byl tendle filmec natočený je ukázka nejkrásnějších padesátiu aut světa. A na ně se dá sakra dobře dívat... ()

Me6i

tak tohle je moje gusto, nadupaný káry, krásná Angelina, chrismatický Cage, a poldové co jsou na mě krátký - hmmmmmmmmm ()

aLPaC

Koukám, že hodnocení není nic moc, což jsem ani nečekal, protože je pravdou, že scénář není zrovna výstavní, ale já nemůžu jinak. Pro rychlá auta mám slabost, stejně tak pro Nicka Cage z let 95-00 (předtím ani potom již ne), Angelinu (ovšem ne jako blodnýnu), "Otto" Roberta Duvalla a "Sphinxe" Vinnieho Jonese. Výborné hlášky, potěší spojení se mladého a starého gangu v jeden cíl a závěrečná honička ve Fordu Mustang Shelby GT500, což je jedno z nejlepších aut, které kdy spatřilo světlo světa. Prostě a jednoduše, parádní akční podívaná! NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - (V autoškole.) Donny Astricky: Ty prostě nemůžeš řídit! Tak jako já nemůžu nikdy plavat! A proto taky nikdy nelezu do bazénu, víš? ()

Mikino00

Totální kravina, kde se skupina frajírků, extrémně nesympatických, snaží krást auta, přičemž jsou divákovi předkládáni jako hrdinové, nevím co je na kradení aut skvělého a zábavného, ale mě to spíše lezlo na nervy. Všechny je vede pan neherec Cage s ošklivou Jolie. V okamžiku jak je přeskočil v tom Shelby a jel s ním dal jsem měl sto chutí to vypnout, lituji že jsem to neudělal. ()

Movie Gourmet

Docela dobrej resp. lepší vyjádření je koukatelnej film z doby, kdy Nic Cage "točil" ještě filmy, na který se dalo normálně koukat. Verdikt: 3* a 70 %. PS. V hlavě mi utkvěla úvodní "intro" hudební skladba. ()

kritiklon

Libovej soundtrack, úchvatná Angelina, nablejskaný káry to jsou hlavní lákadla proč se na 60 sekund juknout. To ostatní už tolik lákavý není. Celá ta zápletka je taková nanicovatá a o její reálnosti by se dalo dlouze diskutovat. 3* za 66% ()

ArthasKarfa

Jo v tomhle filmu se sveze každý kdo rád rychlá auta, honičky s poldama a takové ty kladné záporáky v čele s Nicolasem Cagem. Klasický film, pro všechny kdo mají rádi řev motoru a všechno to co k tomu patří i s těma olejovýma skvrnama na trestním rejstříku. ()

Vronsky

Gone in Sixty Seconds je přímo ukázkovým příkladem čistého průměru a lehce zapomenutelného filmu, jaké častější diváci počítají v desítkách, ne-li ve stovkách. Snímek příjemně vyplní volný čas, ale zanedlouho budete s obtížemi vzpomínat, že jste ho vůbec viděli. Zpočátku sice nepříliš věrohodný scénář slibuje více než dostatek zábavy ve spojení s luxusními auty, nakonec však porovnání přípravy s akcí vyznívá až příliš nepříznivě, z podprůměrové šedi se dílko dostává jen díky vydatné pomoci herecké trojice Cage-Duvall-Jolie. Ve výsledku tak 60 sekund nepředstavuje ani ve vlastním žánru výraznější kvalitu, v doprovodu popcornu se udrží v hlavách obecenstva přesně 117 minut a tři hvězdičky jsou především za zmiňované aktéry, úvodní titulky a závěrečnou dvacetiminutovku. ()

Emzet

Nic moc. Na autech film neustojí, na Cageovi také ne, Angelina je tady hodně divná (a beztak na scéně skoro vůbec není), děj nijak objevný a překvapení se taky nedočkáme a jediná vážně dobrá věc je tichý drsňák Sfinx Vinnieho Jonese. To ale bohužel nestačí. ()

JanPancir

Začnu tím nejhorším, prostě tím co mě na tom filmu vadilo nejvíc. Scénář! Dialogy jsou…. hrozný. Druhý problém jsem viděl v Angelina Jolie, která mě v tomto filmu přišla jako úplně normální děvče. Jednoduše se mi nelíbila. Plus si, ale snímek zaslouží za zpracování automobilových honiček a auta samotná:) To mě bavilo. To je ale vše! ()

JK-Stinger

Skvělá zlodějská autojízda s výborným obsazením, parádním soundtrackem a povedeným na paty šlapajícím příběhem. Jeden z mých nejoblíbenějších snímků o autech a díky celkové konzistenci a dobrému dojmu jsem schopný i odpustit tak trochu debilní scénu na mostě. ()

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage

01.09.2009

Skoro by to mohl být sequel k 60 sekundám. Nicolas Cage si v akčním filmu Drive Angry studia Nu Image/Millenium Films zahraje muže, jemuž tlupa motorizovaných padouchů zavraždí dceru a unese její… (viac)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (viac)